Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   897 / 2502
(#) reloop válasza martin6789 hozzászólására (») Szept 3, 2011 /
 
Szia! A 2x12W a TDA1519A-ra vonatkozik, mivel az 2 ohm -mal is terhelhető. Az adatlapok kapcsolási rajzait nyugodtan használhatod. Bővebben: LinkBővebben: Link
(#) airsound válasza martin6789 hozzászólására (») Szept 3, 2011 /
 
Szia! Itt keress ic, tranyó, és minden más adatlapokat:
http://www.alldatasheet.com/
Itt mindent midig megtalálsz.
A legjobb oldal....
üdv tibi
(#) demcar hozzászólása Szept 3, 2011 /
 
Üdv mindenkinek.
Nekem egy olyan kapcsolásra lenne szükségem ami sztereó jelből csinál monó jelet. Tudom hogy nem egy nagy dobás a kapcsolás csak nemtudom hogy hogyan kel összehozni. Ha valaki tudna segiteni az nagyon jó lenne.
(#) neocska válasza demcar hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Szia
Bővebben: Link
Bővebben: Link2

Vagy Google-ba beirod "Stereo to mono" ott meg képekre méssz, s kedvedre vállogathatsz
(#) ronika2007 hozzászólása Szept 4, 2011 /
 
Üdv!
Segítséget szeretnék kérni a következő dologba! Hozzámkerült egy magnat editon hq 22 tipusú autós erősítő ! De a tápjában két tranyó eldurrant! Q8-Q9 poziciószámuak. Igy fogalmam sincs mijen tipusok voltak , doksit nem találtam hozzá. Esetleg valaki tudna segíteni ebben a dologban !

Előre is köszönet!
Üdv. Ákos
(#) Massawa válasza neocska hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Minek ennyire bonyolitani?

Két megfelelö ellenállással (a szinttöl meg a bemeneti impedanciátol függöen, de 5-10 kOhm jo kiindulási pont) egyszerüen össze kell a két jelet kötni.
(#) neocska válasza Massawa hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Volt egy olyan rajz is 2darab 4,7Kohm sorbakötve, közösponton a mono jel, s a maradék 2 végen megy be a stereó.
(#) demcar válasza neocska hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Szia.
Kipróbáltam két darab 4,7Kohm ellenállással és működik, úgy bekötöttem ahogy te irtad és jó. Köszi a segitséget.
(#) demcar hozzászólása Szept 4, 2011 /
 
És még egy olyan kérdés hogy szeretnék az erősitőmhöz csinálni olyat is hogy fülhallgató kimenet, de úgy hogyha a zene megyen rendesen, és bedugom a fülhallgatót akkor a zene már csak a fülhallgatón menjen úgy mint pl a mobiltelefonokon is van. A segitségeket előre is köszönöm.
(#) deadlyroberta válasza demcar hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
270 ohm es ellenállásal leválasztod, csinálsz egy olyat hogy jackajzat(6.3as) és a végére egy nyomó kapcsolót teszel amikor bedugod akkor leold...
(#) pucuka válasza deadlyroberta hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Létezik ám olyan jack aljzat, ami kapcsolós, nem lenne praktikusanbb olyat használni?
Bővebben: Link
(#) demcar válasza pucuka hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Érdekes ilyet még nemnagyon láttam és ezt hová kell bekötni? és hogyan?Bővebben: Link
Linkeltem azokat a csatlakozókat miket én betudok szerezni. Ezek közül melyik az ami nekem jó?
(#) nagy_david1 hozzászólása Szept 4, 2011 /
 
Üdv!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy milyen szűrővel lehet minimalizálni az erősítők mobiltelefonra való gerjedését? Sajnos ami kulcsszavakkal kerestem nem jutottam semmire vagy lenne esetleg valami spéci kifejezés erre? Előre is köszönöm.
(#) at22 hozzászólása Szept 4, 2011 /
 
Hali! Mindenkinek! Van egy végfokom de nem tudom ,hogy hány wattos lehet. Ezek vannak benne tranzisztor oldalanként 4 db van benne 2n3773 jó nagy külső hűtőn van. 2db kondi az 10.000 uf-es 63 voltos de max 83-ig bírja. a tápra nincs rá írva, hogy hány wattot vesz fel, csak ezek vannak ráírva 2x36volt 2x5,56A. Valaki meg tudná mondani, hogy oldalanként hány wattot ad le?
Válaszokat előre is köszönöm. Itt egy kép a belsejéről.
(#) emersys válasza at22 hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Szia.
+-50V mellett, 120-150W környékére lehet tenni a maximális leadott sinus-os teljesítményt.(1pár végtranyóval).
A pufferek mérete ehhez elegendő is.
Azt is eltudnám képzelni hogy egy kiforrott quad modul van bent.
(#) pucuka válasza nagy_david1 hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Szűrővel sehogy. Rendesen, tisztességesen kell megcsinálni az erősítőt. Ma már léteznek szabványok arra nézve, hogy egy elektronikai berendezésnek milyen frekvencián, mekkora térerősséget kell elviselniük. A rádiótelefonok (meg más adóberendezések) jogszerűen használják a "levegőt", de az erősítőnek semmi közének nem szabadna lenni hozzá, sem sugárzásilag, sem zavar érzékenységileg.
(#) nagy_david1 válasza pucuka hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Akkor ha jól értem az erősítő árnyékolásáról kell gondoskodni mind a panelen mind a dobozon, kábelen.
(#) emersys válasza pucuka hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Azért ezt ilyen bátran nem merném kijelenteni, mert ez rengeteg gyári végfoknál is előjön.
Már csak abból is kiindulva, hogy az egyenáramilag leválasztó becsatoló kondit meggerjeszti .
Ehhez elég komoly alkatrészekre (minimum ezüst - fóliás) siemens kondik és társai kellenek, amikre szinte a kölső hatások semmilyen befolyással nincsenek.
De ezt félretéve, valóban szépen átgondoltan kell belül rendszerezni a felépítést, a huzalozást, és minden egyéb gerjedékenység okozóját kiiktatni.
(#) at22 válasza emersys hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Hali! Nem hiszem, hogy quad modul van benne, de nincs kizárva. Akkor azt mondod, hogy 120-150watt lehet oldalanként. De ahogy írod 1 pár tranyóból jön ki annyi. De ebbe oldalanként 4db van 2n3773. Összesen 8db.
(#) emersys válasza at22 hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Valóban 4pár van bent.
Első megnézésre, csak a jobban látszódó borda szúrta ki a szemem.
Ez viszont annyival jobb a számodra, hogy a párhozamosan kapcsolt végtranyáknak nagyobb lesz az áramerősítése, és így ezzel megoszlik hő diszipáció-juk is.
Én nem gondolnám , hogy 150W-nál többet kitudsz belőle venni ettől függetlenül.
De a pontos meghatározáshoz szükségeltetne a gyakorlati lemérése, amit egy műterheléssel és egy szkóppal rögtön letudnál ellenőrizni.
Továbbá ebből megtudnád még határozni a legalacsonyabb terhelő impedanciát, és azt is ha van bent áramkorlátozó, ez hol kezd el lehatárolni, s még sok-sok hasznos dolgot
(#) at22 válasza emersys hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Hali! Köszi a választ, és a tippet majd ki mérettem.Én nem nagyon értek hozzá. Akitől hoztam még annak idején ő 1pár reflex hangfalakat hajtott vele 2x 300watosat, és igencsak meg akarta enni őket. Köszi még egyszer.Üdv.
(#) emersys válasza at22 hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Nagyon jó minőségű tranyókkal van szerelve Bővebben: Link Úgyhogy , itt már csak a végfok kapcsolásán múlik, mennyire vezérli ki őket.
Vélhetőleg ha azt leszámoljuk, hogy +-50-on teljes terhelésen csak 3V feszültség esik, és csak 2.5-3V al kevesebb a tápfeszhez képest a kivezérelt ac-d (így most vagyunk 44V környékén) akkor egy 4 Ohm-s műterhelést rátéve ez kifog majd jönni mit is tud, torzítatlanul.
Egy kicsit így keveslem a puffer méretet, áganként a minimum 15.000µF nem is ártana.-több tartalék maradna a mélyekhez.
Nincs mit amúgy
(#) pucuka válasza emersys hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Én viszont igen bátran ki merem jelenteni, még ha gyári erősítőről is van szó. Évek folyamán a zavarvizsgáló gyakorlatban találkoztam szép számmal olyan "nagynevű" berendezésekkel, ami bizony jelentősen zavarérzékenyek voltak (CB zavar) majdnem olyan volt mint az igazi, de a berendezést kibontva láthatóvá váltak a be nem ültetett hidegítő kondenzátorok helyei. Ezeket utólag beültetve meg is szűnt a zavar. Nem a becsatoló kondit gerjeszti a bejutó RF jel, hanem valamilyen gyönyörűséges földhurkot, ami vagy a berendezésben, vagy némely integrált áramkörben eleve benne volt (pl TBA800)
Ha pedig olyan hangfrekvenciás erősítőt kellett készíteni, amelyik eleve nagyfrekvenciás környezetben (modulátor erősítő) kellett működnie, azt megfelelő szűrésekkel, és árnyékolással kellett elkészíteni.
Ha pedig egy viszonylag nagyszintű erősítő (végfok) zavarérzékeny, ott igencsak konstrukciós hiba van.
(#) pucuka válasza demcar hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Én sajnos nemigen tudok szlovákul, de azt a képekből ki tudtam silabizálni, hogy van olyan aljzat 6,35 mm -es. amin van kapcsoló. A komment amúgy elég szűkszavú, úgyhohy olyat rendelsz, amin láthatóan van kapcsoló, vagy "túl sok lába van. Pl látszik olyan, aminek 6 lába is van, ezt gondolom úhy lehetne bekötni, hogy nyugalmi helyzetben zárjon rövidre egy 220 ohmos ellenállást, és mikor a dugót bedugva a kontaktus bont, kapcsolja sorba az ellenállást a hangszóró vezetékével.
(#) emersys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Szia.
Abszolulte nem hülyeségből írtam le!
Egy kondenzátort is lehet árnyékolni ha van rá szükség.
Pl egy elektrolit kondenzátor simán megszór mindent ami a közelében van, nem beszélve egy táp pufferől..
Én abból indultam ki ,hogy az árnyékolás nem csak egyirányú lehet.
Egy becsatoló kondit is meglehet gerjeszteni, főleg interfernciálissan., nem véletlen van sok gyári készülékben bent ilyen szűrő sem.
Enyémben is bent van, s hála ég nem gerjedékeny telefonokra sem.
(#) pucuka válasza emersys hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Pedig nincs jelentősége annak, hogy a fóliára milyen vezető réteget raknak, de van jelentősége, hogy milyen irányból ültetjük az áramkörbe. Tudnillik, a fólia kondenzátorokon van egy jelzés, ami a külső elektródát jelöli. Ezt kell az áramkör hidegebb, vagy alacsonyabb impedanciás pontja felé bekötni. Az elektrolit kondenzátor legfeljebb az elektrolitot szórja szét, ha felrobban, mást nemigen tud.
Az "interferenciás gerjesztésnek" meg nem sok köze van a zavarérzékenységhez, az legfeljebb az erősítő belső nemlineáris torzításaival okoz belső zavart, ami a fokozat torzítását növeli. Az interferenciához ugyanis mindíg két, vagy több jel kell.
(#) emersys válasza pucuka hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Nem kívánom vitatni a szaktudásokat a topikban.
Viszont én sem a levegőbe dobálózok, a szavaimmal. (s nem is azért hogy félrevezessek valakit aki aztán elhidje...)
Ha bővebben is érdekel a téma itt olvashatsz róla, mert sokat kísérleteztünk mi is már ezzel.
(#) demcar válasza pucuka hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Oké akkor olyat veszek aminek több kivezetése mert szinte egyikhez sincs hozzáirva hogy kapcsolós. És ezt a fülhallgatót az előerősitő elé kel tenni vagy után? (gondolom utána hogy tudjak itt is hangszint szabályozni)
(#) pucuka válasza demcar hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
A fejhallgatót ugyanoda kell tenni, (ha egyéb célod nincs vele) ahová a hangszórót. Az egyéb cél lehet pl. behallgatás, de akkor külön fejhallgató erősítőt kell építeni.
(#) at22 válasza emersys hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Hali! Mind a két oldal 55voltott kap. Szerinted ki kéne cserélni a két kondit nagyobbra. kb milyenre kéne szerinted?
Következő: »»   897 / 2502
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem