Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   533 / 1272
(#) wtc hozzászólása Szept 4, 2011 /
 
Sziasztok!
Egy 55cm-es Grundig TV nem kapcsolt be, ki volt benne égve a biztosíték a 220-nál, és rövidre zárták a biztosítékot, melynek hatására még szerintem az egyenirányítás előtt lévő 3 lábú alkatrész elszállt.
Az alkatrész egy kocka formájú vagyis kicsit gúlához hasonló fekete 3 lábú valami melynek neve: s+m T251
Kérdésem hogy mi lehet ez az alkatrész, hol szerezhető be, vagy mivel helyettesíthető, és még hogy lehetséges-e az hogy más alkatrész is tönkrement a tv-be, úgy hogy más égésnyom nem látható?
Köszi előre is!
(#) kadarist válasza wtc hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Szia!
Ez a lemágnesezés PTC-ellenállása. Válassz ezek közül egy megfelelő lábtávolságút: Bővebben: Link
(#) mutyur válasza wtc hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
a PTC nélkül is müködnie kell ha kiveszed is!
Ha nem indul, és lövi a biztit ki eltávolitott PTC-vel, akkor más gubanc is lessz a primer körben.
(#) kornel3050 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
a táp ic kicseréltem!
szerintem memoria vagy proci hiba lehet!
(#) kadarist válasza kornel3050 hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Feljebb tekerted a screen-t a sortrafón? Ez egy bemelegedéssel megjavuló hiba, úgyhogy egyelőre a procit hagyjuk.
(#) 2herceg válasza karaszbandi hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Sziasztok
Hogy lehet az izzot kiprobálni hogy jo -e
(#) nagy_david1 hozzászólása Szept 4, 2011 /
 
Üdv!

A beteg egy régi nagy átmerőjű képcsöves tévé. A probléma az, hogy nagyon megszerette a kék színt és lassan már semmilyen állítgatás nem oldja meg a problémát. Ha tegyük fel a képen egy kék és egy másik szín van akkor a kék intenzitása nagyon erős és még a mellette levő színbe is átfolyik szó szoros értelemben.

Kondenzátorok cseréje lehet megoldás vagy maga a képcső adta fel a harcot? Szétszedtem volt és a trimerekkel sikerült valamit kompenzálni a helyzeten fél évig de az is úgy sikerült csak, hogy pengeélen táncolt az egész beállítás. Szóval ha bármi mást akart az ember állítani akárhonnan a TV-n ami a színekkel kapcsolatos akkor már egyből felbomlott az egyensúly. Sajnos csak az segített ha a színesből kezdtem átmenni fekete-fehér beállítás módba és itt is csak olyan fényerőnél, hogy már zavaróan színhiányos és szürke, ködös volt az egész kép. A képernyő 70cm átmérőjű így ha lehet javítanám ha pl ilyen apróbb dolgokkal orvosolható mint elektrolit kondik cseréje.
(#) kornel3050 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
szia!
igen feljebb tekertem de nem változott semmi sem sajnos
(#) kornel3050 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
szia!
igen feljebb tekertem de sajna nem történt semmi sem !
(#) 2herceg válasza kadarist hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Egy másik müszaki oldalrol letöltöttem a kapcsolási rajzot
de ami pontosan kellene az nincsen benne, sötét hejiségbe most már bejön halvány kép 5 másodpercig a hang meg kb 40 másodpercig asztán kikapcsol,ujra lehet inditani de akkor is eszt csinálja miért
(#) kadarist válasza 2herceg hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Mi a típusa a készülékednek? Mert a Thomson 44DCP540 típus nem létezik a kereső szerint.
(#) 2herceg válasza kadarist hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
En a elektro tanyán találtam meg

P6160045.JPG
    
(#) 2herceg válasza kadarist hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Most rámentem az elektro tanyára és nékem sem adja ki nem találhato
(#) kadarist válasza 2herceg hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Rosszul írtad le a hozzászólásodban, tehát nem Thomson 44DCP540, hanem 44DLP540.
(#) 2herceg válasza kadarist hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
igazad van it roszul irtam
(#) kadarist válasza 2herceg hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Műszeresen (oszcilloszkóppal) kellene ellenőrizni az inverter működőképességét.
(#) 2herceg válasza kadarist hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Sajnos az nincsen de miértvan az hogy halvány kép van 10 másodpercig hang is van és vissza kapcsol standi modba kevés volna a fény
(#) kadarist válasza 2herceg hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Biztosan érzékeli a vezérlő, hogy nem működik rendesen a lámpa (kevés áram folyik bele) és ezért nem görcsöl tovább, kikapcsolja a készüléket.
(#) Papp Ferike válasza leglacika hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Szerintem felejtős! Kíváncsi lennék a mai lcd csodák meddig mennek majd összesen!
(#) Papp Ferike válasza wtc hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Hali! Ilyenkor szinte bármi lehet. Lehet hogy elszállt egy két dióda is az egyenirányításban,de lehet, hogy a a tápegység fet-je is teljesen zárlatos lett. Bírom az ilyen embereket. A biztosíték ,ha az üveg mögött füst és szublimációs nyomok, akkor tuti,hogy a zárlatos hiba miatt ment tönkre. Nem lesz jobb a készüléknek, ha átkötöm egy 100-as szeggel. Szerintem a primer köri félvezetőknek annyi!
(#) fredee4444 válasza Papp Ferike hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Koszi szépen mindenkinek az otleteket. Valoban a TV2K a sasszi, de ráírva sehol sem találtam. Rendeltem hozzá dolgokat, mert nincs itthon már tranyom sem. A fejleményeimet majd kozvetítem felétek, amint lesz mibol dolgoznom.
Mégegyszer koszi mindent.
(#) Fantasy válasza BarnaPili hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Üdv. Megmértem az ic tápfeszültségét, és megkapja a villanyt, de nem azzal van a hiba, hanem a (TDA 4556 és U4646B ic-ket tartalmazó) színdekóderen. Egy ismerősömnek ilyen vidi tv-je van és abból próbára ki lett véve a dekóder és bele lett rakva az én készülékembe, és azzal tökéletesen működött a tv. Valami ezen a panelon van, már csak arra kellene rájönni, hogy mi. Ehhez kellene segítség.
(#) Fantasy válasza kadarist hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Üdv. Tegnap sikerült bíbelődni a tv-vel, és a következőre jutottam: A (TDA 4556 és U4646B ic-ket tartalmazó) színdekóderen van a hiba. Egy ismerősömnek ilyen vidi tv-je van és abból próbára ki lett véve a dekóder és bele lett rakva az én készülékembe, és azzal tökéletesen működött a tv. Valami ezen a panelon van, már csak arra kellene rájönni, hogy mi. Ehhez kellene segítség.
(#) Fantasy válasza kadarist hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Mitől tud megváltozni a sorkimenő hangja? Új trafó van benne (FBT40110). Eddig szépen halkan ciripelt, most meg egészen kopogó, csörgő hangot ad, de még működik. (Vagy már nem sokáig?) Előre is köszönöm.
(#) kadarist válasza Fantasy hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
A képen nem látsz elváltozást? A trafó nem melegszik? Ha egyébként minden normális, akkor a vasmagfeleket összefogó rugópántot ellenőrizd, hogy nem lazult-e ki.
(#) Fantasy válasza kadarist hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Ezen nincs rugópánt, mellékelem a képet így néz ki. Tv nézés közben ez nagyon zavaróan hangos.
A dekóderhibára mit tudsz javasolni?
(#) kadarist válasza Fantasy hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Ez egy Videoton tévé? A ragasztás nem engedett el? Az eltérítőtekercs is kerepelhet képfrekvenciás hangon. A dekódernek mi a hibája?
(#) Fantasy válasza kadarist hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Ez Waltham (Videoton) TS5355 TXT-OSD. Amennyire látom akkor nem engedte el a ragasztó, még garis vigyem vissza? Ez a hang a sorkimenőből jön. A dekódernek van valami hibája mert a saját paneljával egyátalán nem működött a tv, egy másik kölcsön panellel viszont igen, tehát 100% hogy ezen van valami gond.
(#) BarnaPili válasza kadarist hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Sziasztok!
A 10µF 250 V a sorkimenő mögött elpusztulhatott.Akkor ciripel a sorkimenő veszettül.A trafó körüli elkókat mérd át.
István
(#) laszlo49 hozzászólása Szept 6, 2011 /
 
Sziasztok !

Van egy Philips nagyképernyős TV-m az utóbbi időben bekapcsoláskor még jó a kép utánna fekete -fehérbe mgy át és nem lehet távirányitóval sem müködtetni, Ha kikapcsolom a készenléti gombbal , majd ujra benyomom megint müködik vagy 2 percig .
Szerintetek mi lehet a gond, Köszönöm előre is.
Következő: »»   533 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem