Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autórádió (fejegység) problémák, kérdések, válaszok
Lapozás: OK   71 / 212
(#) Inhouse válasza willowfield hozzászólására (») Szept 13, 2011 1 /
 
Lehet, hogy bennemaradt az autóban, amiből "kiesett"... :eplus2:

Üdv
Inhouse
(#) willowfield válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Köszi a bizalmat...Ilyen alapon a "kódfeltörős" topikba is beírogathatnál minden második embernek h biztos lopott azért nincs meg a kód:S
(#) willowfield válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Szia! Köszönöm szépen, de sajnos ilyeneket már próbáltunk az egyik helyi autóvillamossági boltban és egyik sem jó, ezektől sokkal kisebb az a csati ami a fejen van és 20 Pin-es
(#) Inhouse válasza willowfield hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Szívesen! Esetleg megírhatnád egy ilyen kérdésnél, hogy mi is a helyzet, hogy eldöntehessük, elhisszük e a mesét mielőtt segítünk...nem ismerlek...

Üdv
Inhouse
(#) Inhouse válasza willowfield hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Persze, hogy nem, mivel ezek az autóspecifikus átalakítók, neked meg a fejspecifikus->ISO kell, amit adnak a fej vásárlásakor hozzá, egyébként meg boltban nem kapható.
Esetleg hasonlít az ATX-es PC tápok alaplapi csatlakozójára, de a bekötés más tészta.

Üdv
Inhouse
(#) willowfield válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Azt hittem hogy egy elektronikai fórumon fölösleges rizsának találnátok, ha leírnám hogy ma vettem a Vaterán kemény 2500Ft-ért a fejegységet, de természetesen semmi nem járt hozzá

Egyébként a "műhelyembe" szánnám egy csini polcba beépítve egy autós akksiról, de ez már más kérdés, mert tuti nem fogok találni hozzá ilyen adaptert sajnos, így pedig nem tudom hogy hogyan tudnék rájönni hogy melyik láb mit művel, nem nagyon merek kísérletezni nehogy elszálljon...feltéve hogy működik.
(#) willowfield válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Huhh ez jó ötlet, pont úgy néz ki tényleg mint egy 20 Pin-es ATX csati, tehát a problémám egyik fele megoldva, a csatlakozóval legalább nem kell bajlódnom. De vajon hol találok én ehhez "kapcsolási rajzot"...A Google szinte semmit nem dob ki rá
(#) willowfield hozzászólása Szept 13, 2011 /
 
...probléma megoldva, sikeresen lefüstölt a cucc, aztán megállapítottam hogy még az előlap átvezető-kábele is szakadt, úgyhogy kidobtam az ablakon 2500Ft-ot :S
(#) forma1 hozzászólása Szept 13, 2011 /
 
Az enyémről nem tud valaki technikai adatokat? Nem találok semmit róla, nem ismeri senki a típust? Még annyit hogy van ez a Bose audio system, gondolom az gyári extrás lehet, erről tudtok valamit mondani?
(#) SzervízMacska válasza forma1 hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Milyen technikai adatot szeretnél? Szerinted bármelyik gyártó bevallja, hogy milyen elektronikus hangszín-manipulációt alkalmaz a belépő szintű készülékeinél a hiányosságok elkendőzésére? Mit gondolsz, mi lehet benne 240€-ért, Mercis emblémával? Az tuti, hogy a fej veszi le a mélyet, innentől nincs miről beszélni. Nagyobb / jobb minőségű hangszóróval feltehetően több fog hallatszani a mély tartományból, ameddig az elektronika engedi. Véleményem szerint: ha már a hangszínszabályzót kell piszkálni, megette a fene az egészet...
(#) forma1 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Például hány wattos, hány ohmos, és ezt mindenképpen ki akarom deríteni ha rakok rá normális hangszórókat akkor jól fog-e szólni. A hangváltó hogy van? Beépített lehet a fejegységben?
Amúgy az utolsó mondatoddal teljesen egyetértek, igazi jó motyó 0-0n is jól szól.
(#) oregtamas0202 válasza willowfield hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Üdv !
Neked ez kellene.
Elképzelhető hogy van szalagkábel is , de kép szükséges.
Öreg T.

zrs-172.jpg
    
(#) forma1 hozzászólása Szept 13, 2011 /
 
"Mit gondolsz, mi lehet benne 240€-ért"
240 euro olyan kevés lenne, új ára még több (sokkal)?
(#) SzervízMacska válasza forma1 hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
4 Ohm-os, 4x25-40 W lehet ráhazudva, az évjáratból kiindulva - mint minden hasonló fejre. Hangváltó: na, az nincs. Egyszerűbb esetben egy kondi vágja le a csipogóknál a mélyet, a szélessávú telibe kapja az egész sávot. Ha igényesebb a kivitel, egy passzív hangváltó van a fej és a hangszórók között. Igazából ez is lényegtelen, hiszen egy komponens szettet kellene az eredeti helyére beépíteni, ami minden szükséges alkatrészt tartalmaz ( mélyközép és magas hangsugárzók, hangváltók, kábelek, szerelési anyagok ). Azt, hogy mennyivel szólna jobban, nehéz lenne megmondani.
(#) Inhouse válasza willowfield hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Sajnálom, óvatosabban kellett volna keresgélni a lábakat. A táprésszel kezdve, aztán a hangszórókat a végfokIC alapján...

Üdv
Inhouse
(#) Inhouse válasza SzervízMacska hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Hacsak nem Bose szisztéma szerint csinálták és 1-2ohm-os hangszórók vannak benne és ehhez igazítva az erősítő...de ezt meg lehetne mérni...
Esetleg nem lehet, hogy kapcsolható felüláteresztő szűrő van benne, mert lehetne mélynyomót rakni mellé?

Üdv
Inhouse
(#) Inhouse válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Jó az öreg a háznál, neked mindened van!?

Üdv
Inhouse
(#) CsemanAttila hozzászólása Szept 14, 2011 /
 
Sziasztok! Van egy Lg TCH-M540R típusú fejegységem. Ehez szeretnék egy service manualt. Tud valaki segíteni? IC-t kéne cserélni benne! Előre is köszönöm!
(#) willowfield válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
A hangszórókimeneteket megtaláltam, szétszedtem és "visszakerestem" a lábakat. Aztán "megtaláltam" a pozitív lábat, viszont azt nem értem hogy miért nem ment ki a biztosítéka mikor rossz helyen keresgéltem, ehelyett inkább lefüstölt benne vmi
(#) willowfield válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Pontosan ez kellett volna ahogy nézem, de sajnos már tárgytalan, mert elfüstölt az egész szerkezet
(#) oregtamas0202 válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Üdv!
Közel sincs , sőt sokszor apró dolgokon dőll meg a mutatvány.
Legyen az egy SMD led vagy biztosíték.
Öreg T.
(#) oregtamas0202 válasza willowfield hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Üdv !
90% hogy menthető és valószínű viszonylag olcsón, de ez nem neten és telefonos fotó után .
A bátorságnak sokszor magass az ára.
Öreg T.
(#) willowfield válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Szia! Szerintem ha valaki elvállalná hogy megmenti, akkor nekem "többe kerülne a leves mint a hús"...A végfokot is kinyírtam biztosan, a táp részét is, ugyebár szalagkábel is kellene hozzá, nameg persze senki sem dolgozik ingyen...Szerinted ha ezeket mind cserélné valaki /pl.: Te/ az mennyibe kerülne?
(#) oregtamas0202 válasza willowfield hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Üdv !
Az hogy minden tönkremenjen ritka, értem ezalatt a végfokot is.
Mi a végfok tipusa ?

Ha szalg kábel , csatlakozó és végfok is hibás az már elgondolkoztató.
Megnézném szívesen ha eljuttatnád , mielőtt mindent megvennél.
A posta sem olcsó.
A Te döntésed.
Már 12990Ft ért új USB-SD kártyást lehet venni , garost és nem MNC-t.
Öreg T.
(#) willowfield válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Üdv! Mivel füst szállt ki a végfokból így tuti hogy halott, valószínűleg a "lábkeresgélés közben" valamelyik hangszórókimenetre is rávezettem a 12 voltot Összefoglalva szerintem nem érdemes vele foglalkozni, a polcon elfér
(#) Inhouse válasza willowfield hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Minden félvezető füsttel működik, ha ez kiszáll belőle, akkor vége...

Üdv
Inhouse
(#) willowfield válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 14, 2011 1 /
 
Hát ez *** ÜdvWillowfield
(#) oregtamas0202 válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Üdv !
Ez egy jó mondás!
Ki is írnám az ügyfél elé, de akkor elmenne a hajam a kérdésektől : (1) mi az hogy félvezető?
Vagy egésszen vezet vagy nem vezet.
(2) miért száll füst belőlle? Talán a lelkét látjuk elszállni?
(3)Ha félvezető akkor a másik fele még vezet?
Ha a fele vezet akkor csak félig szól?
Nekem az is elég.
Hidd el naponta van hasonló telálka.
Öreg T.
(#) Inhouse válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Nem kell megmagyarázd, értem én...ez egy ilyen szakma, ilyen kérdésekkel...

Üdv
Inhouse
(#) Pety_ válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Minden elektromos szerkezet belseje füstöt tartalmaz!
Ha a füstöt látja távozní, kérjük keresse meg szervízünket és mi jutányos áron újratöltjük szerkezetét!
:smoke:
Következő: »»   71 / 212
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem