Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   540 / 1271
(#) tombox00 hozzászólása Szept 19, 2011 /
 
Sziasztok

Van valakinek egy schneider stv 21-201 TV-hez kapcsolási rajza??
(#) gerry hozzászólása Szept 19, 2011 /
 
Üdvözletem!

Van nálam egy MC-049C alaplap jelzésű LG televízió.
A hibajelenség elmondás után a következő "sisstergés, kicsi csatt, égettszag(bakelit), se kép se hang"

Szét szedtem és a mellékelt rajzon szereplő tranzisztor(Q401) halt meg és halála közben összekormolta a bekarikázott kondikat, vagy azok is meghaltak. A mellékelt szervit manuál alapján a a nagyfesz trafóra tippelnék mint bűnösre, de a megerősítéseteket szeretném kérni, hogy jól gondolom-e. Köszönöm Tiszteletem
(#) kadarist válasza gerry hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Szia!
Lehet, hogy spontán halálról van szó, de az is lehet, hogy a kondenzátorok szakadása robbantotta fel a tranzisztort.
(#) karaszbandi válasza kadarist hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Szerintem meg inkább kifújt a sorkimenő. Ha sistergéssel kezdődött akkor tuti. Az tud büdös lenni meg kormolni is rendesen.

A sorvég tranyó nem szokott felrobbanni. Az a táp tranyó feladata, ott van mögöttes teljesítmény a látványos pusztuláshoz.
(#) bmajor válasza kisgeri hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Hello! Meglett a képfűrész, 3 kondinak volt 500k ohm körül az egyenáramú ellenállása... (Mellesleg a kapcsolási rajz inkább csak egy útmutató hogy nagyjából milyen alkatrészekből áll a tévé...)

Mostmár látszik hogy nem mindíg működik az elektronsugár visszafutáskori kioltása, majd azzal is foglalkozok. Köszi a segítséget!
(#) kadarist válasza karaszbandi hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Lehet, hogy nem vette észre a korom forrását? Igen, trafó is lehet a bűnös.
(#) gerry válasza kadarist hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Üdvözletem!

Látszólag a tranyó szált el, mert az alatta elhelyezkedő kondikra, fújta a kormot, ezt látni. Mivel tegnap este szedtem szét, gyorsan feldobtam a rajzot és a kérdést, hátha találkoztatok, már ilyennel. Most is melóból írok, de amint haza értem kiforrasztom a tranyót és megnézem pontosan a korom, forrását. Köszönöm eddigi hozzászólásaitokat, segítségeteket ! Tiszteletem!
(#) kadarist válasza gerry hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Már volt a kezemben olyan sortranyó, amelynek a lábai között volt átégve az epoxi.
(#) kisgeri válasza bmajor hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Örülök, hogy sikerül! Ezekben általában a kondik szeretnek tönkremenni. Ha még emlékszel rá, melyik kondik voltak rosszak, megoszhatnád, kíváncsi vagyok. A "nagyjából milyen alkatrészeket" úgy érted, hogy köze nincs a rajzhoz, vagy csak kicsit más értékek szerepelnek? Utóbbit én is tapasztaltam már, de sok alkatrész értéke nem annyira kritikus. Esetleg javítva is volt már. Egyébként pont az 505 egy olyan fajta, aminek elég sok verziója létezett, kisebb-nagyobb módosításokkal. Ami kapcsolási rajzot feltöltöttél ide, az amúgy ennek a legelső verziója ám. A tiéd már újabb, automata típus: AT 505-622. A rajz a -011 verzióé. Amúgy hogy tervezel rá adást tenni? Vagy nálad még lehet fogni VHF sávú adást?
(#) bmajor válasza kisgeri hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Hello!

A képváltó oszcillátor körül az összes kondit cseréltem... Az elko-t 100µF-ra, a többit 100nF-ra. A kapcsolási rajz alapján úgy döntöttem hogy ezeknek nem kritikus az értéke...

Igen, az enyém sajna már nem a csöves egyenrányítású, hanem szelén van benne. Arra gondoltam, hogy sok helyen olyan alkatrészek is vannak benne ami a kapcsolási rajzon nincs rajta. Az értékek egyébként nagyjából stimmeltek.

Nem tudtam vele fogni semmit, igaz csak egy szobaantennám van... De van egy varicapos tunerkockám, az működik UHF-en is, azt fogom beletenni jobb híján.

Mellesleg nem tudom mit csináltam, de a visszafutási csíkok eltűntek... Jellemző
(#) gerry válasza kadarist hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Tiszteletem!

Na végre meg tudtam nézni pontosan mi okozta a kormosodást. A mellékelt rajzon javítottam a füstölő kondi bekarikázásán. A C405-ös kondi adta be a kulcsot és az okozta a kéményeket megszégyenítő kormosodást. a gyerekek valami ezel-t néztek és valami fogós Ali volt a képernyőn, lehet azt nem bírta. Szóval akkor van 1 halott 681nF a másik C407 akkor halt meg amikor kiszedtem a testvérét. Tanácsot szeretnék kérni, hogy hogyan tovább. Remélem hogy sortranyó az jó, mert elég húzós a hqban. Köszönöm

részlet.jpg
    
(#) hinar83 válasza gerry hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Szerintem az nem 681nano hanem 680piko, de azért nézd meg hogy mi van irva a kondira.
Nemhiszem hogy zárlatos volna a sortranyód mert akkor úgymond levédte volna a c407-et, illetve nem engedte volna a tápod beindulni.
Szerintem csak egész egyszerűen átvezettek.
(#) gerry válasza hinar83 hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Valóban piko az a nano,de megkavart, hogy a rajzon hol kiírják hol pedig nem, de a valóban piko, már több helyen is utánanéztem, csak már nem tudtam a hsz-t javítani. A tranyót műszerrel mérve jónak tituláltam, mert nem zárlatos, és a "tranyómérővel" is jónak bizonyult. Köszönöm. Tiszteletem
(#) hinar83 válasza hinar83 hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
A csattogás lehet hibás sorkimenő trafó is de akár az általad említett kondi is.
Nemrég jártam úgy hogy egy samsung tv-nek a táp részében található akárhány nanós kondi bekapcsolás után olyan hangokat produkált mint egy sokkoló.
(#) kadarist válasza gerry hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Igen, ezek 680pF-os kondik. Ezek azok a vékony sárga kerámia-tárcsakondik?
(#) gerry válasza kadarist hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
nem, ezek vastagabb, gyárilag kék, vagy zöld színűek, ilyenek. Akkor valóban csak áthúzott volna az egyik és ezért szállt el? A rajzot visszakövetve, még érdemes lenne átnézni hátha van valami ami még meghibásodott, vagy amiért ez elszállt, de végüles a sortranyót jónak itéltem meg, akkor lehet nagyobb gond?
(#) kadarist válasza gerry hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Ha a sortranyó jó, akkor bízhatsz abban, hogy csak a kondi lett zárlatos egyszerű anyagfáradás miatt.
(#) hinar83 válasza gerry hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Szerintem a sortranyó érzékenyebben reagál pl a sortafó hibájára mint egy 2kV-os kondi, én nem tippelek nagy hibára. Első körben cserélném azt a két hibás kondit.
Jut eszembe egyszer egy 72centis orion tvvel jártam pont így abban a sortranyó emittere és kollektorával párhuzamosan volt kapcsolva egy nano körüli kondi és az volt zárlatos pont olyan tünetet produkált mint a tranyó zárlata.
(#) karaszbandi válasza gerry hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Cseréld ki a két kondit és mennie kell!
Nincs ott más baj. Ha nincs 680pF akkor tehetsz helyettük 1db 1,5nF kerámiát, annyira nem érzékeny a halálpontos értékre. De lehetőleg 3kV-ost vegyél, jobban bírja a gyűrődést.
(#) imation1999 hozzászólása Szept 21, 2011 /
 
Sziasztok,

PC-n nézek TV-t USB-s tunerrel. Problémám a következö: kölünbözö frekvenciákon lévö adóknak különbözö a minösége. Pl..:TV2 hibátlan, RTL_klub zavaros....stb. Mitöl lehet ez? A fö gerinchez tettem be egy T elosztót, igy most egy a TV irányába megy, egy a PC-hez. TV-n minden adó kifogástalan. Másik TV tunerrel is produkálja a hibát.
(#) karaszbandi válasza imation1999 hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
Nem egyforma a jelszint!

A TV-t ne vedd alapul, mert egy TV tunek kártya az életben nem fogja azt produkálni, mint egy TV készülék!


Ne kérdezd, hogy miért, csak!
(#) reddot válasza karaszbandi hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
Szasztok!
Az az elszíneződött kondi volt a ludas, amit a rajzon is bejelöltem, mint gyanús elemet. Köszi a hozzászólásokat!
(#) gerry válasza karaszbandi hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
Üdvözletem!

Jelentem életre kelt a képfolyamat megjelenítő kézi készülék. A kondikat és a sortranyót visszaforrasztottam és el is indult.
Köszönöm a segítséget és a türelmet.

Tiszteletem
(#) karaszbandi válasza gerry hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
Akkor megveregetheted a saját válladat!
Vagy a szomszédét, csak utána fuss el.
(#) poci261 hozzászólása Szept 22, 2011 /
 
Sziasztok.
van nekem 1 samsung lcd tv-m tipusa:LE27T51B az a gondom vele hogy nincs háttérvilágíttás így persze kép sincs vagy a képnek mennie kéne,úgy mint a telóknál?tápegységen cseréltem 6 db elkót mert már majd ki pukkadtak íg már bekapcsolt a tv,
valaki tudna tanácsot adni mit mérjek ki vagy cseréljek ki?
előre is köszönöm
(#) imation1999 válasza karaszbandi hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Ki tudom ezt a hibát valahogy küszöbölni?
(#) karaszbandi válasza imation1999 hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Itt az szokott a legnagyobb baj lenni, hogy már eleve rossz az amit kapsz. Tehát, nem. Ez mind szolgáltató függő, de úgy veszem észre, hogy mind egykutya. Normális minőséget egyik se tud produkálni.

Esetleg meglehet próbálkozni jobb minőségű osztóval. De ne sok változást várj.
(#) horvathrobert2006 hozzászólása Szept 22, 2011 /
 
sziasztok.nincs valakinek elfekvöben egy Lg tv hez 6174Z-6238L sorkimenöje?
(#) Swedhart válasza djszega hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Szia ezt én samsungnál ugy orvosoltam hogy kicseréltem az összes kf-környékén lévö elektrolit kondit és jo lett .
(#) satlokk válasza imation1999 hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Lehet,hogy a T elosztó frekvencia átvitele nem tökéletes,felsőbb frekin nagyobb a csilapítása.Próbálkoz msikkal,másik tipusúval.Vagy eset a pc-s-néla csatlakozód szerelése hibás.
Következő: »»   540 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem