Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   541 / 1271
(#) Bártfai Ferenc hozzászólása Szept 24, 2011 /
 
Sziasztok!
Kaptam egy Gran Prix gyártmányú 72cm-es TV-t.
Ami hibája volt az az, hogy néha magától kikapcsolt.. utána egy ideig nem is lehetett vissza kapcsolni. Indít.. Indít.. nem indul.. Át kapcsolt készenlétibe. Szét szedtem egy alapos porolás után 1 napja folyamatosan működik kikapcsolás nélkül! Viszont van egy érdekes sípoló hangja ami bizonyos képi elemeknél felerősödik! Próbáltam hallgatni, hogy honnan jöhet, a sorkimenőnek lehet ilyen hangja? Mintha onnan hallanám, de ha nem gond akkor menet közben nem tenném rá a fülem, hogy az sípol-e mert szerintem nem állna jól az égnek álló haj!! Ez a sípolás néha át vált sercegés szerű hangba és van, hogy teljesen megszűnik! A kép kristály tiszta, semmi zavaró dolgot nem venni észre rajta! A kondikon nincs látható elváltozás (púposodás..Stb)
Minden ötletet és segítséget köszönök!
(#) geo76 hozzászólása Szept 24, 2011 /
 
sziasztok!
kaptam egy CINEX tft 83621 lcd tv-t és táp panel hiányzik belölle.hol tudnék hozzá venni komplett táp panelt?Segitségeteket előre is köszönöm.
(#) hinar83 válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
A sípolással együtt kell élni.
Van a környezetemben 2 is a sípolós fajtából, mindkettő akkor kezd rá mikor kedveszottyan.
(#) bihari laci válasza sirály12 hozzászólására (») Szept 25, 2011 /
 
Szia, a szekunder oldalon nézd meg a sor tranzisztort nem zárlatos ,probáld müterheléssel, hogy indul e .
(#) Bártfai Ferenc válasza hinar83 hozzászólására (») Szept 25, 2011 /
 
Szia!
Köszönöm a segítséged! Tegnap délután 4 óta folyamatosan megy még most is. Akkor ki mondható, hogy a por miatt volt a kikapcsolgatás?
(#) mikoszabolcs hozzászólása Szept 25, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy régebbi Orion ctv 025-ös tv-m bekapcsolás után csak kattogás hallgató mint ha valahol áthúzna nagyon gyakran a feszültség.
Szervizbe vittem ott azt mondták, hogy szalad a tápegysége. Mit jelent ez ? A szerelő szerint javítható, kérdés, hogy nekem egyáltalán ér e még ez az öreg tv annyit.... Az nagy baj ha ilyet mondanak??
Mi okozza hogy szalad és hova megy egyáltalán? Talán lekéste az esti híradót? Félretéve a viccelődést, mire használta a szerelő ezt a kifejezést és miben fog ez nekem fájni a tv-nél?
Előre is köszönöm!
(#) kadarist válasza mikoszabolcs hozzászólására (») Szept 25, 2011 /
 
A "szalad a tápegység" kifejezést a visszacsatolás nélküli, szabályozatlan, a névlegesnél jóval nagyobb feszültséget szolgáltató tápegységre alkalmazzák. Ez egy veszélyes állapot, akár több ezer forintos kárt is okozhat a hatása. Egy ügyes szerelőnek rutinfeladat a javítása.
(#) samu81 hozzászólása Szept 25, 2011 /
 
Üdv,

Még mindig a CUC1837 tápegységével kínlódok. A segédtáp látszólag jó, de a TDA 14es lábán ingadozik a tápfeszültség. Szép lassan (1sec) felfut, majd leesik. A 47u kondit már cseréltem, a dióda (byt53b) jó, még a 2kVos kondira gyanakszom hogy átüt (minek oda 2kV...).

A mérési pontokon semmi értelmes nem látszik a tda környékén, de hát amíg a saját tápja nem jó, addig talán nem is csoda.
(#) kadarist válasza samu81 hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
A hálózati pufferen mekkora a feszültség? aFET drain-jén van feszültség?
(#) samu81 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
A FET drainjén és a pufferen is ugyanaz a 246V van. Viszonylag "sima" (kicsi rajta a brumm)
(#) kadarist válasza samu81 hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Ez a 246V elég kevés, mert 300V felett kellene lennie. Váltó állásban mérve mekkora a brummfeszültség?
(#) samu81 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
szkópon néztem a brummot, úgy 30V
(#) kadarist válasza samu81 hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Nulla brummnak kellene lenni. Cseréld a nagy puffert.
(#) samu81 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
hát az a helyzet, hogy már cseréltem. épp kicsit nagyobb volt kéznél, így 220u lett a 150 helyett épp befért. de brumm az van.
(#) samu81 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Kicsit gondolkodtam. .. ez a nulla brummnak kéne lennie ez jó kapaszkodó. (lévén nem láttam jó állapotában, tehát nincs viszonyítás, (max sejtés) hogy a 30VPP brumm az sok vagy kevés.

Viszont közben rájöttem, hogy tegnap kivettem a 14es láb 2kVos kondiját (ma vettem egy másikat) és reggel kutyafuttában úgy mértem a 246Vot. Nem tuti, hogy a kondi berakásával (270p) nagy változás áll elő, de ki tudja, mérni kell.

A másik, hogy amíg a tda tápja (14es lábon) leng, addig szerintem képtelenség, hogy jó fesz legyen akárhol, ami a főtáp végén van... márpedig a lengés adott.
(#) kadarist válasza samu81 hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Az egyenirányítás jó? Ott bizony több feszültségnek kell lenni, az a kétszáz valahány volt nagyon kevés. Véletlenül nem a szekunder oldal testjéhez képest mérted a feszültséget?
(#) samu81 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
öööö ... két test van? van a nyák káváján körben egy fém keret ... ahhoz képest. tudom, hülye kérdés ... de a primer körnek önálló testje van? Mi értelme ennek... (legalább had' értsem, ha már benéztem...)
(#) kadarist válasza samu81 hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Hát hogy verjen a földhöz az áram, ha bedugsz a tévédbe valamilyen csatit vagy matatsz benne. A tápegység trafója választja le a hálózatot. Tessék a nagy pufferkondi negatívját testnek venni, ha azon az oldalon méricskélsz.
(#) samu81 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
jóvanna ... jogos. Este újra kezdem.
(#) karaszbandi válasza samu81 hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Ööööö, nem lenne itt az ideje, hogy szakember vegye kezébe a témát?
(#) samu81 válasza karaszbandi hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Hát, ha az egyetlen cél az lenne, hogy működjön, akkor igen. Ellenben a cél leginkább a tanulás lenne. (és ugye, ha a táp el is indul, és stabil lesz, ki tudja mi van még ami nem tökéletes a cuccban)

Az elmúlt időszakban nagyon sokat tanultam, sok dolgot elevenítettem fel a témában. Mivel a készüléket ingyen kaptam, így a kockázat se nagy, de valójában azért tényleg szeretném működésre bírni. (lenne aki örülne neki, ha elindítom, és megkapja ... annyiért, amibe nekem is került.)

Hát ezért. És nagyon köszönöm a tanácsokat.
(#) karaszbandi válasza samu81 hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Azért az elméleti anyagra nagyon rágyúrhatnál. Mert az, hogy nem tudod, miért és mennyi villanynak kellene lenni a pufferon, és kondi csere után miért nem változik a helyzet az azért nagyon alap kérdés!
(#) samu81 válasza karaszbandi hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Hát, épp ez folyik.

számomra itt sok minden új, így az alap dolgok se tűnnek triviálisnak, lévén a kölcsönhatásban álló elemek egy részének hatását még sose láttam hibátlan állapotban.

Mondjuk lásd be kérlek, ha kapsz egy rakás gépkocsialkatrészt, és azt se tudod, hogy audi vagy toyota volt-e, és amikor szétszedték működött-e egyáltalán, elég kevés a viszonyítási alap a fogaskerekek tűrésének ellenőrzéséhez.

Noha azért sejted, hogy egy váltó általában hogyan működik. Csakhogy ez ... konkrétan egy Priusé volt ... ha érted a hasonlatot.

Minden esetre, ha van kedved, szívesen fogadok tanácsokat. Ha felbosszant, akkor meg elnézést, majd nem kérdezek.
(#) sprofan válasza kadarist hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Szia!
Ismét gépközelben...
Szóval a villogás "frekvenciája" változik alig észrevehető módon. Itt bővebben is leírtam a hibát: Bővebben: Link
(#) kadarist válasza sprofan hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Zárd rövidre a fűtés áramkorlátozó ellenállását, hogy nagyobb legyen a fűtőáram és így próbáld.
(#) samu81 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
No, így 310V ... és teljesen sima.
A 2es lábán a tdanak 10Hz körüli fűrészjel-szerűség van. (azért szerűség, mert a fűrész indulása előtt van egy 0V szint egy ideig, onnan ugrik 1Vot, és utána fűrész.)

A 14es lábon sima fűrész, szintén ilyen kis frekvenciájú.

A FET drainje is 310V, tökre sima egyenáram. A gate pár tized volt, source 0.

olyan, mintha a tda nem tudna elindulni... egyébként az is cserés volt már, mert amikor a FET elszállt, az azért történt, mert ügyetlenül mértem (megremegett a kezem) és a 13-14es lábat összeérintettem. Előtte pár percig ment a táp bekapcsolás után mindig.
(#) kadarist válasza samu81 hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
A TDA körüli ellenállásokat kiméregetted? Optocsatolóit cserélted?
(#) gerry hozzászólása Szept 26, 2011 /
 
Üdvözlet!

Már vagy fél éve porosodik nálam az egyik nővérkém volt TV-je. Jó nagy TV, alig bírtam felszuszakolni a garázsba a polcra. Elő életéről annyit tudok, hogy egy polc alatt sugározta a képet és a röntgen sugarakat, amikor is hogy hogy nem a polcon tárolt díszborosüveg eldurrant és a nedű megfűszerezte az adást és a nagyfesztrafó környékét. Persze, nem üzem közben történt, hanem amíg a család nyaralt .

Nem untatom tovább a kedves olvasót, a lényeg hogy hozzám került, hogy már nem kell és feltoltam a polcra hogy jó lesz még valamire. De hogy a múltkor sikerült feltámasztani az LG-t gondoltam teszek egy próbát.

Az állásban fél év alatt nem javult meg magától és az alábbi információval a képcsövén próbál bekapcsolni.
Bekapcs-> szokásos fekete kép középen szokatlan fehér csíkkal. Majd 1-2 másodperc múlva a szokatlan fehér csík kinyílik és a kép lecsúszik középre, felül szokatlan fekete sávot hagyva maga után. Gondoltam hogy nem az rtl klub 16/9-es átkapcsolása lehet az.

A TV típusa Goldstar CF29C26/x ,chassis MC51B. A rajzot is feltölteném, de 5MB és nem engedi.

Segítségeteket előre is köszönöm!
Tiszteletem
(#) hinar83 válasza gerry hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Ezt akár merről is nézzük eltérítés probléma lesz.
Keresel a panelon egy 13lábú ic-t ami hűtésre van szerelve, a neve TDA8350Q.
Megnézed a lábait hogy a forrasztás nem engedte esetleg el valamelyiket. Illetve keress rendellenes foltokat .
(#) samu81 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Az összes ellenállást még nem. optocsatolót nem lenne érdemes kimérni inkább, mint cserélni? Átmenetileg a táp oldalt rövidre zárni nem lehet? (akkor úgy látná a táp, hogy minden rendben... vagy ez hülyeség? Végülis ha a szekunder oldal futna, akkor a led épp ezt érné el a fototranzisztoron ... rövidzárnak látszana...
Következő: »»   541 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem