Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   542 / 1271
(#) karaszbandi válasza samu81 hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Az optocsatoló nem a szekunder oldal"futását" nézi és rövzárat ad a másik oldalra! Ha ezt tenné, akkor egy relé is elég lenne.

Ő szabályoz, tehát csak ne zárogasd rövidre!
(#) kadarist válasza samu81 hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Rossz a logikád, mert az "akkor úgy látná a táp, hogy minden rendben... " gondolatod folyománya komoly gondokat generálna.
(#) samu81 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Ok, bár nem egy életre gondoltam összezárni, csak egy röpke mérésre. De tény, megszaladhat tőle a táp. Jogos.

Viszont a CN17F-1 optocsatoló olyan egzotikus típus, hogy még adatlapot se találtam kugliban róla. Ellenben CNY17F-1 -et meg kapni is lehet a HQban.

Ja, meg olvastam valahol, hogy valakinek azon szahart be a táp, hogy a táptrafó melletti beforrasztható 2A bizti egyike elszállt. Azt hiszem ma ezzel kezdem az ellenőrzést
Nomeg a maradék ellenállások ellenőrzésével a primer oldalon, meg az optót meghajtó LM358-al, hogy az "elkezd-e" tápot kapni valamiként, vagy a szekunder oldal télleg tökre halott-e csontra.
(#) kadarist válasza samu81 hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Milyen típusjelzés van az optocsatolóra írva? Javításnál elsősorban a beépített alkatrész típusjelzésére kell támaszkodni és nem a rajzon feltüntetett megnevezésre.
Ugye ezt olvastad??
(#) samu81 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Igen, azt olvastam.
Ha a rajz nem jó alap, akkor megint csak holnap nézhetek cserealkatrészt, mert a készülék otthon van, a bolt meg a munkahelyem meg 15km-re onnan.
(#) kadarist válasza samu81 hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Jó lesz a CNY17 is, oda nem kell speckó alkatrész.
(#) samu81 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Kösz, megnézem.
(#) gabika26 hozzászólása Szept 27, 2011 /
 
sziasztok
Van egy Samsung cw29m064vrxxec tipusú tv-m. egyik naprol a másikra a kép elkezdet billegni,szemböl nézve jobb oldalra,a menüjében van olyan amivel lehet képbillenést állítani de az nincs állitgatva,ha bekapcsolom kb 15 perc után kezdi el és kb félpercenként elbillen a kép pár másodpercre.Nincs kép torzulás meg semmi hasonlo,mintha megbillenteném az egész tv-t! Tudna nekem segíteni valaki hogy melyik alkatrész a hibás?
(#) karaszbandi válasza gabika26 hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Szerintem a hokedli lába alá tegyél valamit, hogy ne billegjen.


A geometriánál lesz valami kirohadt kondiláb.
(#) sprofan válasza kadarist hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Holnap hozom haza a tv-t a nyaralóból és írok ha jutottam valamire.
(#) gerry válasza hinar83 hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Üdvözletem!

A hiba felderítését megkezdtem, az általad említett 13 lábú IC körül ellenőriztem a tranyókat, amik jónak bizonyultak, találtam 2db grillezett diódát is amik szintén jók, amik az ic körül voltak elkók és találtam itthon újat azokat cseréltem. Ezután próba, de semmi a hiba még mindig ugyanaz, most a nagyfesz kondikat veszem gorcső alá illetve cserélem, mert a sortranyó felett lévő C454, C455 ből az egyik borítása olyan mintha forrasztó lámpával melegítették volna, de semmi elszíneződés, csak olyan mintha lúdbörzene . Eddig jutottam, még referálok a mikéntekről.

További szép estét!
Tiszteletem
(#) hinar83 hozzászólása Szept 27, 2011 /
 
Sziasztok.
Volna egy kérdésem egy Samsung ck5312z tv-vel kapcsolatban.
hiba a következő:
Sortranzisztor zárlatos lett ezért cseréltem, majd bekapcsolva elindult a sorvég, de mint utóbb kiderültd csak egy pillanatra.
Mivel 10mp után sem produkált semmit ígyhát kikapcsoltam és méregettem tovább a sortrafó környékén.

Ja azt el kell mondjam hogy egy éve kapott új sortrafót.

Kíváncsiságból megmértem a táp szekunder oldalán a feszültséget. Készenlétben Minden feszültség nagyságrendekkel magasabb volt a szervíz manuálban leírtakhoz képest. A kapcsolási rajzon szereplő 125V helyett 145voltot mértem, ami bekapcsolás után rohamosan elkezdett csökkenni mindaddig míg a táp cirippelve le nem állt.
Tranyót kiforrasztva és megmérve jónak bizonyult.
Ezután leterheltem 60W-os izzóval éa a táp tartotta a 135V-os szintet.
Ezután ismét méregetés a sortrafó környékén mivel mostmár biztos hogy ott rángatja valami le a feszültséget, de minden okénak bizonyult.
Lehet hogy a sortrafó lett zárlatos a magasabb táp miatt?
(#) kadarist válasza hinar83 hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Szia!
Gondolom a primer oldali kiselkók cseréjén túl vagy.
(#) hinar83 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Még azokkal nem bajlódtam.
Csak azt nem értem hogy izzóval terhelve mondhatni elég jól tartotta a feszt, sortranyót visszarakva meg szép lassan leesik. A pláne az hogy a képcsövön nem hallom hogy beindult volna a sortrafó de mégis a 25V-os segédtáp megvan.
(#) kadarist válasza hinar83 hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Szerintem előbb szedd rendbe a tápot és utána lépj tovább, a meglepetések elkerülése végett. a 135V még mindig sok a 125V-hoz képest.
(#) hinar83 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Honap majd átondizom a táp primer részét is.
Egyébként sikerült a kenstar tvt megcsinálni, pont ma raktam össze, igaz másfél hetet kelett várni a sorkimenő trafóra.
(#) totikukac hozzászólása Szept 28, 2011 /
 
Sziasztok!
Szeretnék megvenni egy HITACHI CL36WF810AN-300 tipusú TV-t ,de azt mondja a tulaj, hogy van amikor bekapcsol, van amikor nem. Van, hogy megy egy hétig hiba nélkül, aztán megmakacsolja magát és egy pár napig nem hajlandó működni. Tud valaki segíteni? Köszönöm előre is.
(#) hinar83 válasza totikukac hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Már találkoztam ilyesmi hibával.
Ott egy kis kapacitású elkó adta meg magát a táp primer részében.
(#) ligyakeli hozzászólása Szept 28, 2011 /
 
Sziasztok segítséget kérnék van egy europhon ctv 1439 tvém készenléti van bekapcsoláskor led villog a relé kibe kapcsol mi lehet vele kérlek segítsetek
(#) geo76 hozzászólása Szept 28, 2011 /
 
sziasztok!
kaptam egy CINEX tft 83621 lcd tv-t és táp panel hiányzik belölle.hol tudnék hozzá venni komplett táp panelt?Segitségeteket előre is köszönöm.
(#) totikukac válasza hinar83 hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Szia! Szerinted érdemes megvenni? Állítólag amikor működik, tökéletes a kép, hang. PC bemeneti csati is van rajta.
(#) B.I hozzászólása Szept 29, 2011 /
 
Sziasztok. Egy ismerősömnek van egy Grunding tvr5510 tipusú TV-je és kéri a TV és a VCR kódot, de sajnos nem tudják. Próbáltam utánézni a feloldásának de nem jutottam semmire. Kérem segitsen valaki.
(#) kadarist válasza B.I hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Szia!
Milyen feloldáshoz kell a kód?
(#) B.I válasza kadarist hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Nem egészen értem a kérdésed. Addig nem lehet vele semmit csinálni míg kéri a kódokat.
(#) kadarist válasza B.I hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
De mikor kéri a kódokat? Szervízkódok kellenek a tévéhez, vagy milyen kódok?
(#) Papp Ferike válasza B.I hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Hali! Megvan a távja a készüléknek? Véletlenül nem gyerek zárban van?
(#) hinar83 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
Hello.
A tápot átkondiztam de maradt a hiba.
De találtam a primer oldalon egy trimmert amivel sikerült lejjebb vennem a kimenő feszt 125V-ra.
De a hiba ugyanúgy megmaradt.
A bekapcsolás után 2mp alatt a tápot lerántja 125V-ról 90V alá, pedig a sor tranzisztor új, nem zárlatos.
Viszont ezalatt a két másodperc alatt a tranzisztor nagyon felmelegszik. Nem lehet hogy a trafó lett menetzárlatos? (pedig azis egy éves)

Találtam egy 1U250V-os elkót a horizontális eltérítő áramkörben aminek a kapacitása 300n körüli volt kicseréltem de semmi nem változott.
Pedig abban bíztam hogy ez okozza a hibát.
A sorkimenő környékén átnéztem minden ellenállást és diódát.

samsung.jpg
    
(#) hinar83 válasza totikukac hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
Szia.
Nem akarlak rábeszélni semmire.
Én csak egy tippet adtam hogy mi lehet a baja, de ezt ne vedd tutira.
A döntés rajtad áll.
(#) kadarist válasza hinar83 hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
Igen, egyre biztosabb, hogy a trafó lesz a zárlatos. Milyen márkájú lett beletéve?
(#) hinar83 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
Tettem fel egy képet róla.
Következő: »»   542 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem