Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es kivezérlésjelzők
 
Témaindító: KeserűCukor, idő: Márc 27, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   85 / 151
(#) kadarist válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Szia!
Ehhez kell csúcsegyenirányító?
(#) Tillakata válasza Tillakata hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
exportáltam belőleegy *.png-t.
(#) Tillakata válasza kadarist hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
a rajzot a bss oldaláról szedtem, ott azt írták, működik, és ez tűnt kezdőként a legegyszerűbbnek. Eagle-vel most kezdek barátkozni...
(#) Tillakata válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
eagle tűnt a legbarátságosabb prioginak, Te mit ajánlasz helyette? Amúgy aki ezt olvassa, annak vagy Eagle, vagy Sprint layout van szerintem
(#) Alkotó válasza kadarist hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Persze, valahogy enyenfeszültséggé kell alakítani a hangfrekvenciát, és ha már ez van, akkor célszerű jól csinálni. Keresd Proli007 leírását a cikkek között, precízen leír mindent.
(#) Tillakata válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
akkor ez így nem fog működni?...
(#) Alkotó válasza Tillakata hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
A "működik", és a "jól működik" közt van különbség.
A 3915, az alsó és felső referencia feszültsége közötti egyenfeszültséget osztja logaritmikusan 10 részre, és ezeket jelzi ki.
Ha te hangfrekit adsz rá, abból is fog valamit látni, csak nem tudni pontosan mit, ráadásul az a frekvencia függvényében is változni fog, tehát valamilyen egyenirányító mindenképpen indokolt. Akkor viszont már lehet jót is elé tenni. (Olvasd el Proli007 cikkét, meg fogod belőle érteni.)
(#) Tillakata válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
nem találom a javasolt cikket. kaphatok egy linket?
(#) kadarist válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Igen, az adatlap is ajánl egyenirányítást: Bővebben: Link
(#) Tillakata válasza kadarist hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
mint írtam nagyon kezdő vagyok, ez meghaladja a tudásomat. Tudnál segíteni a rajz kiegészítésében, átrajzolásában?
(#) Tillakata válasza kadarist hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
a 2. oldalon lévő képet nézve a különbség egy baloldali c1 kondenzátor (vagy mi), ennyi lenne?
(#) Alkotó válasza Tillakata hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
(#) Tillakata válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
köszönöm szépen, de rengeteg kérdőjellett bennem. Amiről itt írnak, az nekem magas, csak egy egyszerű kiv. jelzőt szeretnék. Ha nem is lesz spéci, de a legelső rajz működhet? Később lehet, hogy belevágok egy komolyabba, de az elektronika tőlem ellég távol állt eddig, csak most kezdek vele barátkozni, és jó lenne egy sikerélmény minél egyszerűbb kapcsolásból...
(#) Tillakata válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
azt hiszem,elsőkörben maradok az eredeti felállásnál, azt építem meg. utána próbálkozok nehezebbel. Azt meg tudod nézni, hogy a legelején mellékelt gif-hez jó-e a rajz? És a poti 3 lábának bekötése?
(#) Tillakata válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
újabb kérdés (bocs, csak teljesen kezdő vagyok): ha összeállítom az alkatrészlistát, akkor a hestore-ban lévő ellenállásokközül melyiket kell vennem? Tehát ok, hogy pl. 1,2K, de fémréteg-huzal-szénréteg, és hány % tűrésű, és hány wattos? Hogy kelléezekert értelmezni? Kérlek segítsetek!
(#) Alkotó válasza Tillakata hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Különböző ellenállások azért vannak, mert más-más célra jók.
Általában a 0,6W-os, fémréteg, 1% a legtöbb helyre jó szokott lenni (neked is jó lesz), ebből érdemes a fiókban is tartani pár ezer db-ot (kék színű, csíkos 3 vagy 4 raszteres). HEStoreban nem tudom, de máshol 4Ft körül van darabja, sőt néha lehet kapni 1000-es egységcsomagokat, amiben van egy csomó féle érték (jobb áron), induló készletnek jó lehet az is.
(#) Tillakata válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Köszönöm szépen. És vajon mi a helyzet a poti 3 lábával? Azt jól kötöttem be?
(#) Tillakata válasza Tillakata hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Valaki legyen szives nézze meg, hogy az alábbi gif mintájára stimmel-e a png rajz! A poti bekötése (főleg) kérdőjeles.
(#) kadarist válasza Tillakata hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
A poti bekötése jó, de az "audio in +"-t kösd az 5-ös lábra és ne a minuszt. Tehát a bemeneti kábel negatívja (árnyékolás, GND) menjen a kivezérlésjelző negatív tápvezetékére.
(#) Tillakata válasza kadarist hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Tehát a png rajzon cseréljem fel az audio in+ és audio in - csatikat, és kész?
(#) kadarist válasza Tillakata hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Gyakorlatilag igen.
(#) Tillakata válasza kadarist hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
ok, csak a potit bírom nehezen értelmezni. Akkor a kész nyákon végülis a poti 2 érintkezője közös lesz?
(#) janikukac válasza Tillakata hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
A középső és az egyik szélső közös pontra , a másik külön ! :yes:
(#) Tillakata válasza janikukac hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
igen, így gondoltam, köszi szépen!
Remélem-ha gayin is-de működni fog! Szerinted?
(#) kadarist válasza Tillakata hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Igen, hisz a rajz mutatja.
(#) Tillakata válasza kadarist hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
mindenkinek köszönöm! Holnap kijavítom a rajzot.
(#) Tillakata válasza Tillakata hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Sziasztok!
A következő lenne a kérdésem: az alábbiakban tárgyalt,ésmellékelt kapcsolásnál a vonalmód-dotmód állítása hogyan történik pontosan? Tehát alapban a 9-es láb, ha +on van,akkorvonalmód,ésmikor lesz pontmód? Ha leveszem a +ról, vagy ráis kell kötni a -ra?
(#) Tillakata válasza Tillakata hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Így például ok lenne? Gondolom a kapcsoló helyettesíthető 2 sima tüskével,amit ha rövidre zárok,akkor vonalmód,ha szabadon hagyom,akkor pontmód. Remélem jól értelmezem...
(#) Alkotó válasza Tillakata hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
(#) Tillakata válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Ezek szerint ok?
Következő: »»   85 / 151
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem