Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MSP430 mikrovezérlők
 
Témaindító: gomzito, idő: Ápr 21, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 139
(#) balux33 hozzászólása Szept 23, 2011 /
 
Sziasztok!
Ma megjött a Launchpad
Szerintetek melyik programmal érdemes kezdeni a programozást? ( IAR/ ccs )
Majd még biztos lesz kérdésem
(#) neogeo2 válasza balux33 hozzászólására (») Szept 23, 2011 /
 
Az IAR-t próbálgattam most, nekem tetszik.

Kár hogy otthon csak a gcc-t tudom használni. Persze nagyon jó ez is, de nem olyan kényelmes...


Egy kérdésem is volna. IAR-ban valamilyen okból kifolyólag nem sikerült a bináris értékadás (pl.: P1DIR = 0b01010101. Tudom hogy meg lehet ugyan ezt adni sok féle módon, de nekem ez így szemléletesebb mint bármi más. Tehát mi is a rossz? Köszönöm!
(#) balux33 hozzászólása Szept 23, 2011 /
 
Nekem egy olyan kérdésem volna hogy csinálni szeretnék egy 2 ledes villogót a ledeket tranyóval hajtanám.
A kapcsolás kész mérve megvan a 3v feszültség ( gondolom elég nem ? ) a ledeket meghajtó rész is működik.
A program a launchpad-ban fut a p1.0 és a p1.6 os portot "villogtatja" , de amikor kiveszem a launchpadbol nem indul a program
Mi lehet a hiba ? esetleg a reset lábat kellene gnd re húzni ?
(#) balux33 válasza balux33 hozzászólására (») Szept 23, 2011 /
 
Megvan, vcc re kell húzni a reset lábat.
icserny : ezt még beleírhatnád a cikkbe ha valaki áramkört épít ne szívjon vele .
(#) icserny válasza balux33 hozzászólására (») Szept 23, 2011 /
 
Idézet:
„Szerintetek melyik programmal érdemes kezdeni a programozást? ( IAR/ ccs )”
Ízlés és lehetőség dolga. Engem a CCS4 lehülyézett, hogy 1 GB RAM kell neki. Mondtam neki, hogy nekem is jó lenne (az akkori gépemen 512 MB volt), aztán kínombanl elővettem az IAR-t.

Az IAR Embedded Workbench egyszerűbb és átláthatóbb. Szimulátor is van benne. Viszont csak 4 kB-ig hajlandó kódot generálni. Az MSP430G2xxx sorozat nagyobb memóriájú tagjaihoz (MSP430G2452, MSP430G2553) kevés lesz. A Launchpaddal kapott mikrovezérlőkhöz viszont tökéletesen elegendő.

A CCS4 elég nagy böhönc (tudom, hogy egyéni szociális probléma, de én nagyon utálom az Eclipse alapú fejlesztői környezeteket!). Viszont az ingyenes változata 16 kB-ig használható, s az assembler direktívák egy fokkal "intelligensebbek", mint az IAR-nál , s nekem azért is tetszik ez, mert sok hasonlóságot mutat a PIC24 assemblyhez.

C szinten nincs sok különbség az IAR és a CCS4 között, többnyire csak a header fájlok különbségei zavaróak. De ez a gond egy fordító verzióváltásainál is előjön.

Nem régen (~3-4 hónap) kezdtem a Launchpaddal foglalkozni, de két hónap múlva már át kellett írni az első programjaimat, mert gépváltás miatt újra kellett telpítenem az IAR EW Kickstartot, s akkor már csak egy újabb alverzió volt letölthető, melyben megváltoztatták a portbitek definícióját.
(#) balux33 válasza icserny hozzászólására (») Szept 23, 2011 /
 
Nekem is inkább az IAR tetszik.
A CCS el meg úgy jártam hogy szóköz volt a mappa nevében ahova alapból rakta és emiatt nem találta meg a fordítót,rakhattam újra
Tényleg nézted már ezt a GRACE-t a CCS-hez ? Érdemes lenne felrakni ?
Szerinted egy programozásban kezdőnek melyik nyelvel lenne érdemes kezdeni ?
(#) icserny válasza balux33 hozzászólására (») Szept 23, 2011 /
 
Idézet:
„Tényleg nézted már ezt a GRACE-t a CCS-hez ?”
Futólag néztem, de ugyanolyan értelmetlen dolognak tartom, mint anno a Microchip Visual Device Initializer alkalmazását. Ez utóbbit már hivatalosan is ejtette a cég.

Szerintem sokkal hasznosabb az adatlap és a Family Reference alapján végigbogarászni a regiszterek beállításait, s akkor legalább tudja az ember, hogy mit csinál. A Launchpadhoz kapott mikrovezérlők egyébként is elég szerény kiépítésűek, tehát nem lehet nagy gond az áttekinthetőséggel.
Idézet:
„Szerinted egy programozásban kezdőnek melyik nyelvel lenne érdemes kezdeni?”
Erre hiába mondom, hogy az Algollal, mert az nincs. Marad a C, meg kell barátkozni vele. Kezdésnek szerintem az a nyelv jó, amelyikben kevés sorral, áttekinthetően megírható a kód. Az assemblyvel pont az a bajom, hogy a sok utasítás között elsikkad a lényeg. Ezen makrókkal lehet valamelyest javítani, de ez pont nem kezdőknek való feladat.

Abban látok fantáziát, hogy a kezdeti sikerek után a C és az assembly utasításokat párhuzamosan vegye valaki (kb úgy, ahogy a honlapomon található PIC24 tananyagban van). De ezt második lépcsőnek gondolom.
(#) icserny hozzászólása Szept 24, 2011 /
 
Az MSP430G2xxx mikrovezérlők óra alrendszere (BCS+) elég komplikált. Amint a mellékelt ábrán látható, három oszcillátorból háromféle órajelet állít elő. Az egyes órajelek beállítása abból áll, hogy ki kell választania jelforrást, s ezután még egy frekvencia leosztást (1:1, 1:2, 1:4, 1:8) is be lehet állítani. További bonyodalom a DCO oszcillátor hangolása, ami három paraméterrel történhet.

Az órabeállítással legfontosabb regiszterek: DCOCTL, BCSCTL1, BCSCTL2, BCSCTL3. További részletek a Family Reference User Guide-ban (SLAU144) és a Launchpad cikksorozatom majdani II. részében.
(#) balux33 válasza icserny hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Szia!
ha szabad tudnom mikorra várható a 2.rész , már nagyon várom ?
Lenne még egy kérdésem is: A hardveres SPI-t bonyolult lenne használni? Egy led kijelző vezérlő ic-t szeretnék életre kelteni , adatlapjából nézve nem lenne bonyolult a kezelése, csak nem tudom hogy kéne kiküldeni az adatokat
Üdv.
(#) icserny válasza balux33 hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Idézet:
„mikorra várható a 2.rész , már nagyon várom ?”
Most kezdtem hozzá, s nekem kb. egyhónapos munka.

Idézet:
„A hardveres SPI-t bonyolult lenne használni?”
Nem hiszem, csak el kell olvasni, hogy mit ír a Family Reference, meg meg kell nézni az MSP430G2XX1 Code Examples-ben az msp430g2x21_usi_02.c mintaprogramot.

Nálam ez valószínűleg csak a III. részben kerül terítékre (most az órajelekkel, enargiatakarékos üzemmódokkal, időzítőkkel és az ADC-vel fogok foglalkozni).
(#) Böki hozzászólása Szept 28, 2011 /
 
Sziasztok!

Tudtok hazai MSP430 forgalmazót?

Köszi:
(#) neogeo2 válasza Böki hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Ezeknél a kereskedőknél biztosan van raktáron:

Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) Spumifater hozzászólása Szept 29, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!

Remélem tud valaki segíteni!

Amikor elkezdtem foglalkozni az MSP430 családdal, a ti.com oldalról letöltöttem a CodeComposerStudio-t és az IAR-t is. Akkoriban egy őskövület gépem volt XP futott rajta. Szépen feltelepült, és működött is mindkettő.
Na most!
Meghalt először az alaplap, majd nem soká a vinyóis beadta a kulcsot.
Most valamivel (sokkal) gyorsabb és újabb gépem van, úgy örököltem a fiamtól. Ezen meg win7 fut.
Frissiben letöltöttem újra mindkét említett alkalmazást, és hajrá telepítés.
A telepítés során már nyűglődik az oprendszer, de CodeComposer végülis felmegy. Telepítésnél keresi a vcredis.msi-t, mutatom neki hogy hol van, válaszol az nem jó neki.
Hasonló a helyzet a IAR-ral is.

Telepítés után (már amennyire), a CodeComposer látszólag működik, de amikor a kis "bogár"-ra nyomok elkezdi a műveleteket aztán visszaüzen, hogy valami XPCOM miatt nem tud valamit. (ez már az errorlog megnyitása után látszik, sajnos nem értem)

Az üzenet :
"An internal error occurred during 'Creating Debug Server'. Please see the Error Log "

A IAR indításnál meg az üzeni, hogy nem tud üres lapot nyitni.

Segítsen valaki, ha tud!

Köszi!!
(#) neogeo2 válasza icserny hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Idézet:
„Az MSP430G2xxx mikrovezérlők óra alrendszere (BCS+) elég komplikált.”


Ez nem kifejezés. Egész délután ezzel szenvedtem, mostanra kezdek eljutni odáig, hogy már bármilyen órajelet be tudok állítani.

Hiánypótló lesz az erről szóló cikk!
(#) Spumifater válasza Böki hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Ha csak 1-2 darab kell kérj ingyenes mintát!
Persze nem mindegyik féléből van minta, de a launchpadhoz már elég sok féle van. Nem régen láttam,hogy már 16 kB/512 B flash/ram is van. Ez a 2553-as. Ebből 2db-ot enged rendelni, és persze ingyen hozzák.

Itt az adatlapja
(#) atgyuric hozzászólása Szept 29, 2011 /
 
Hi!

Srácok, valaki árulja már el CCS4-ben hogy lehet egy adott port bitjére hivatkozni?

IARben rájöttem:
#define LCD_CLK P1OUT_bit.P1 // Orajel lab a P1 1-es biten

Ne de ugyanezt CCS4-ben hogy lehet megcsinálni? Erre nem jöttem rá. Előre is köszönöm.
(#) Spumifater válasza Spumifater hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Hurrá csak felgyötrődött az IAR!!!!!
Müxik!!

Mondjuk jobban a kezemre áll a CCS4, ezért még mindíg kellene a segítség!
(#) neogeo2 válasza Spumifater hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
A win7 frissítéseit felraktad? Mert ha jól emlékszem, a vc++ -hoz is volt valami frissítés nemrégen. Ha telepítéskor a vcredist miatt köhög, lehet hogy kell neki ez a frissítés.

Amúgy nálam win7 (ráadásul 64 bites) alatt simán megy a ccs. Szerintem most nem a win7 a ludas.
(#) icserny válasza Spumifater hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Vezérlőpult/Felhasználói fiókok/Felhasználói fiókok felügyelete beállításainak módosítása mit mond? Nekem volt olyan program, ami nem tudott feltelepülni, amíg itt minimumra nem állítottam a védelmet (újrainduláskor érvényesül). A CCS4 is pofázott olyasmit, hogy ha a Program Files könyvtárba települ, akkor nem fogom majd tudni használni.
(#) neogeo2 válasza icserny hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Idézet:
„...ha a Program Files könyvtárba települ, akkor nem fogom majd tudni használni.”

Ez szerintem nem igaz mert simán megy onnan is, persze egy próbát megér.
(#) Spumifater válasza icserny hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Próbálnám, de hadilábon állok az angollal, nekem meg a win7 sajna angol. Ez miatt nem találom amit írtál.
(#) neogeo2 válasza Spumifater hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Talán így írja, de nem biztos:
Control Panel\User Account\User Account Control
(#) Spumifater válasza Spumifater hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
lemaradt:

hiba.png
    
(#) Spumifater válasza neogeo2 hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Megvan, de a minimumon van. Most próbálom hagyni települni ahova akar, majd meglátom mil esz. Lehet az volt a baja, hogy én mondtam meg hova települjön.
(#) icserny válasza Spumifater hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Ez nem hiba, csak figyelmeztetés. "Arra készül, hogy a CCS4-et a blabla könyvtárba telepítse, ahonnan nem fogja tudni futtatni alapértelmezett felhasználói jogokkal."

Nem tudom, hogy ezt miért mondja. Futáskor belerondít a telepítési könyvtárba? Ha jogosultságod van a telepítési könyvtárhoz, akkor ezt figyelmen kívül hagyhatod.
(#) neogeo2 válasza Spumifater hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Próbáltad már rendszergazdaként futtatni? A képen jelöltekkel érdemes próbálkozni.
(#) Spumifater hozzászólása Szept 29, 2011 /
 
Most is szerencsétlenkedik. Halvány dunsztom sincs mi a fene baja van.
Nézd meg mit r ki!

Eredetileg egy másik user alatt kereste, átírtam arra amelyiket használom, ugyanaz.

Köszi a támogatásodat, de most mennem kell. Ha megtennéd, hogy ha rájössz mit kellene csinálnom, privátba küldd, hogy holnap ne kelljen keresgélnem.

Most mennem kell. Üdv mindenkinek!

hiba_2.png
    
(#) icserny válasza Spumifater hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Azt mondja, hogy ez nem egy érvényes telepítőcsomag a VC++ 2005 futtatói környezethez (vagy továbbadható könyvtárakhoz). Azt ajánlja, hogy keress helyette másikat.

Na, az ilyen javaslatoktól megy az ember a falnak!
(#) balux33 hozzászólása Szept 29, 2011 /
 
Sziasztok.
Sikerült egy nokia3310 kijelzőjét életre keltenem , ezzel szeretnék csinálni egy órát.
De az óra részt nem tudom hogy kellene megcsinálni :no:
Nincs valamelyikőtöknek erről egy programrészlete vagy esetleg egy kész programja amiből kiindulhatnák?
(#) icserny válasza balux33 hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
Decebal fórumtársunk már írja az erről szóló cikket.
Következő: »»   7 / 139
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem