Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   141 / 399
(#) hangszoros válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Köszönöm. Működik. Azt hittem a Win cirkuszol. Nem real timeba ment, kicsit várni kelett.
Bár az se kizárt, mert a ctrl+alt+del-is hülye.
(#) ferike123 válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Köszönöm szépen mind a kettőtöknek.Akkor tehát a C marad.Annyi lenne még,hogy mekkora teljesítményű trafót kell,hogy használjak?Én a 4 db panelhez kb 800,wattosat gondoltam.Egyébként én is kb.50v körül járatnám.
(#) Geperke hozzászólása Szept 23, 2011 /
 
Üdv mindenkinek! Énis építgetem itthon a saját kis quadomat, és az lenne a kérdésem, hogy megvásárolgattam aukción 1 teljesen újj pár modult, amiben bd-249c van. Itt van a bibim, vettem egy hipersil tarafót, a mi váltóban 2x40v-ot ad le 300w -on , ami pufferelve +-56v namost kérdezném, hogy elbírná -e a két modul ezet a tápegységet??? még 1 kérdés ti jobban otthon vagytok ebben esetleg nem tudna nekem valaki ajánlani hozzá esetleg védelmet ami el is bírná ezt az 56v-ot??? légyetek szívesek nekem ebben segíteni, esetleg ha valakinek lenne is raktáron akkor esetle megvenném..
(#) sound.man válasza Geperke hozzászólására (») Szept 23, 2011 /
 
BD249-el rá ne kösd ekkora feszre!! Egyből megsemmisül.
(#) deadlyroberta hozzászólása Szept 24, 2011 /
 
http://www.hqelektronik.hu/info/hu/mjl21193.html ezzel a tranzisztorral menne-e a quad 405? komplementer párja az a 94es.
(#) CIROKL válasza deadlyroberta hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Ezzel special nem de a párjával már igen .
(#) deadlyroberta válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
köszi akkor a 20ezer wattos erősítőből kiveszem a végtranzisztorrészt és csak beforrasztom a quadba és 120 voltal is meg lehet onnantól küldeni vagy még többel is
(#) Geperke hozzászólása Szept 24, 2011 /
 
helo vagy esetleg ajáljon már nekem valaki olyan tranzisztort, aminek ugyan az a tokozása mint a bd 249c- nek , de bírja a +-56v-os tápot. Esetleg meghajtó tranzisztornak mit lehetne tenni mert szerintem nem bc242c-t?
(#) Geperke hozzászólása Szept 24, 2011 /
 
Ja és ugyan az a bekötése is mint a bd-249c nek B,C,E. köszönöm. vagy ha nem akkor külön bordán 2-2 MJ15003.
(#) hangszoros válasza Geperke hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Ha kifogsz valami jobb darabot akkor ez nyerő
(#) CIROKL válasza deadlyroberta hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
A komolyság nem a te erősséged ! A fogalmazásod erősen hajaz az egykori nikolateslára ?
(#) radio amateur hozzászólása Szept 29, 2011 /
 
Hello friends! Guys, can someone help me with articles from Hungarian magazines? About this amplifier. May be you have high-quality scans in PDF or Djvu? Several articles in different years. I do not write in magyar, I`m from Russian Federation. Привет!
(#) soos csaba hozzászólása Szept 29, 2011 /
 
Sziasztok, kaptam egy Quad 405-ös erősítőt javítani, egy kicsit meg volt módolva, és úgy nem igazán volt jó: Át alakítottam a végfokot az Urbán féle 200W-os Rajzhoz, csak annyiban tér el tőle hogy a végfok tranyói 2N3442-esek, és négy darab van egy végfokban. Mindegyik 2N3442-esnek emitterén egy egy 0,1 ohmos ellenállás csatlakozik. Azért alakítottam át az Urbán féle 200W-os Quadhoz, mert +- 60V-ot kap be alimentálásnak, és az Urbán féle rajz jó ekkora feszhez, A gondom az vele hogy csúnyán torzítsa a közép hangokat, szkóppal is szépen ki vehető hogy a szinuszjelből be rajzolódik több szinuszjel egymásra rakódva. Ha pedig zenét hallgatok rajta be reccsen a közép ha oda sózok neki. Szerintetek hol lehet a probléma?, már ki cseréltem az összes kondít, és le mértem az összes ellenállást is, és a végtranyók is újak.
(#) deadlyroberta hozzászólása Szept 29, 2011 /
 
Orosz testvérünknek nem segitünk?
(#) soos csaba hozzászólása Szept 29, 2011 /
 
Kép az erősítőről.

DSC09721.JPG
    
(#) radio amateur hozzászólása Szept 29, 2011 /
 
Idézet:
„(#1072218)deadlyroberta Válasz ? 20:31

Orosz testvérünknek nem segitünk?”


I have no enemies.
(#) radio amateur hozzászólása Szept 29, 2011 /
 
Write in English. Google translates inadequately with the Hungarian to Russian.
(#) pucuka válasza radio amateur hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Click on the top right corner of the camera icon. The "List of images topic"="Téma képeinek listázása"

The pictures beside the letter 'H' by clicking the corresponding post you get.

oict.JPG
    
(#) radio amateur hozzászólása Szept 29, 2011 /
 
Szpaszibo! Pucuka, thank you. I knew about these attachments. "Powerful" versions of the amplifier me not so interest. Articles Sipos Dyula interest for me. At me is only for 1983 year. And two Hungarian radio-year-books in bad quality.
(#) pucuka válasza radio amateur hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
The documentation can be found
Link "rték-2010, rtéék-2011"
(#) radio amateur hozzászólása Szept 29, 2011 /
 
Idézet:
„(#1072311)pucuka válasza radio amateur hozzászólására (#1072303) Válasz ? 22:06

The documentation can be found
Link "rték-2010, rtéék-2011"”


I have this articles.
(#) radio amateur hozzászólása Szept 29, 2011 /
 
Need a good circuit diagram (scheme) of relay protection against constant voltage on an exit and transients in the power supply. The printed-circuit board in format LAY or PDF is welcomed.
(#) reloop válasza radio amateur hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Hello! Browse this topic too.
(By the answer use "Válasz" button on the headline)
(#) radio amateur hozzászólása Szept 29, 2011 /
 
Thanks! Tomorrow I will explore your links. All good night!
Unfortunately I do not know your language. Just a few words. And your forum does not support Cyrillic and Russian words.
(#) reloop válasza radio amateur hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
It's very nice of you, bye!
(#) radio amateur válasza reloop hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Here I am the guest.
(#) reloop válasza radio amateur hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
(#) radio amateur válasza reloop hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
Google translates inadequately with the Hungarian to Russian. And vice versa. I already wrote about this.
(#) sznyeg válasza Doncso hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Persze ha nem fullad meg a táp...
Én annó a 2X100 W-hoz 2X35V 350VA-es toroidot vettem, és teljes terhelésen is +-48V -ra állt be a tápfesz.
(#) Dr Endugu hozzászólása Okt 3, 2011 /
 
Sziasztok! Épített már valaki QUAD továbbfejlesztett változatát? 606, 707, 909-et? Mik a tapasztalatok jobb-e, mint a 405? Azért merült fel bennem a kérdés, mert tele van ezekkel a rajzokkal a RT ÉK '11! Kapcsolási rajz ígéretesnek tűnik-3 pár végtranyó. A virtuális föld, viszont fura, de lehet, hogy úgy nem alakul ki földhurok.
Következő: »»   141 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem