Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   543 / 1271
(#) kadarist válasza hinar83 hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
Cserét kellene eszközölni.
(#) hinar83 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
Nemtudom mennyire jövedelmező egy több mint 20 éves tv-ben sorkimenőt cserélni.
Szerintem hagyom az egészet.
(#) B.I válasza kadarist hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
A kódokat rögtön bekapcsolás után kéri. Nem tudom, hogy milyen kódot kér, mert csak annyit ír ki, hogy TV password és VCR password és mind a kettőnél van hely kihagyva egy 4 karakteres kódnak. Az eredeti távirányitója már nincs meg, hanem egy univerzális távirányitóval működött.
(#) kadarist válasza B.I hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
Írd be a keresőbe, hogy CUC4100. Mások is találkoztak ezzel, de gondolom, hogy láttad már ezt.
(#) B.I válasza kadarist hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
Még nem láttam, de ott sincs semmi konkrét írva.
(#) kadarist válasza B.I hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
Van egy számsor, amit be kell adni, de a kérdező szerint nem működött, meg valami elem vagy akksi lemerülés a videó résznél. Ennél több infó nincs a jelenségről.
(#) B.I válasza kadarist hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
Köszönöm, hogy segitettél. Majd megpróbálom azt a kódot ami ott van és majd az aksit is megnézem.
(#) antekirt hozzászólása Szept 30, 2011 /
 
A demag tekercsnél zárlatos lett egy varisztor.Kiszedtem belőle.Nemtudja valaki hogy nélküle lehet e probálgatni a tápot?
(#) Papp Ferike válasza antekirt hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
Nyugodtan mehet. Az csak a hálózati tüskéket kapja le,később pótold!!
(#) antekirt válasza Papp Ferike hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
Köszi erregondoltam én is hogy nem állandó szabájzó.
(#) ligyakeli hozzászólása Okt 3, 2011 /
 
Sziasztok valaki tudna segíteni a multhéten felvetett kérdésemre egy europhontvéröl vanszó készenléti van bekapcsoláskor villog a relé ki-be kapcsol milehet ahiba?
(#) karaszbandi válasza ligyakeli hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Milyen sasszi van benne?
(#) bombat69 hozzászólása Okt 3, 2011 /
 
Üdv az igentisztelt szakiknak!
Segítségre lenne szükségem! Van egy hibátlan képpel rendelkező SABA M7030 tipusu tévém! A bemelegedés után a hang nagyon zúg! A jelenség csak erősítövel ellátott lepke antennával tapasztaltam! Videón keresztül nézve csak akkor nem zúg ha euro-av-n nézem! Gyanus,hogy aaz antenna ütött ki valamit!
Megkérném a hozzáértöket segitsenek, hol próbáljak keresgélni!
Elöre is köszönöm!
(#) kadarist válasza bombat69 hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Szia!
Hidegen ezek szerint jó.
(#) karaszbandi válasza bombat69 hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Erősítő nélküli antennával is ezt csinálja?
(#) Pigi válasza hinar83 hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Szerintem, első körben nézz utánna, hogy milyen árú bele a sorkimenő. Lehet kedvező az ára és megér egy cserét.
(#) Pigi válasza ligyakeli hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Szerintem valami fogja a tápot, ezért nem engedi indulni. Esetleg keress kiszáradt kondikat.
(#) tvmokus hozzászólása Okt 3, 2011 /
 
Sziasztok

Van egy OVP CTV216 típusú TV, amirol szeretném a véleményeteket kérni. Rossz volt a tápja, azon már túl vagyok. Most jelenleg bekapcsol, minden táp megvan és rendben van, viszont a kép nem jon elo. A képcsofutés mukodik és ha feltekerem a G2-t elojonnek a visszafutási csíkok is. De kép (hang) nincs. Ha viszont lehúzom a vertikális tekercs csatlakozóját a panelrol, elojon kozéppen a csík, tehát a vertikális rész elvileg jó. A vertikális végfok ic TDA3654, tápja megvan, kondik cserélve korulotte. Ez lehet IC hiba?
Koszi.
(#) BarnaPili válasza tvmokus hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Ha vannak visszafutási csíkok,akkor megy a függőleges eltérítés,azt ne is bántsd.Máshol lesz gond.OSD sem látszik?AV-ről van kép?Jungle IC megkapja a tápot minden egyes táplábán?
István
(#) kadarist válasza tvmokus hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Ha már látsz visszafutási csíkokat, akkor evidens, hogy van vertikális eltérítés. Amúgy sem érdemes az eltérítőtekercseket leválasztani a végfokokról menet közben, mert még az örök vadászmezőkre küldesz egy-két alkatrészt.
(#) bombat69 válasza karaszbandi hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
Üdvözlet! A problémám ott van mióta használtam az erősítős antennát, ajelenség azóta van! Bármilyen antennát teszek rá, bemelegedés után zugás! Kivétel ha az antennát videóba majd a videót az euro-av ba dugom. Igy tökéletes minden!
(#) Papp Ferike válasza tvmokus hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
HY! Ha a G2 feltekerésekor a képernyő teljes szélességében előjönnek a visszafutási csíkok akkor nem az eltérítő a hibás! A hibát a videó részben keresd. Gondolom a 200v megvan a képcső nyakán. Mi a video processzor típusa? OVP ez a tévé márkája?
(#) brunó1945 válasza bombat69 hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
Antennacsatlakoztatási probléma is lehet.Sérült koax-árnyékolás,vagy csatlakozódugó,vagy dugalj.Egy próbát megér.
(#) karaszbandi válasza brunó1945 hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
Én inkább KF bajnak látom. Fagyaszd le a szűrőket amikor elkezd zúgni.
(#) ligyakeli válasza Pigi hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
Sziasztok a puffer kondi nem csinálhat-e ilyent mert ha melegítem az összes kondit pákával úgy nem kapcsol be de ha hajszárítóval melegítem akkor bekapcsol a rendszer légyszi segítsetek . Üdv. ligyakeli
(#) karaszbandi válasza ligyakeli hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
Ha van ESR mérőd, akkor 2 perc alatt megtalálod a hibás kondit.
Ha nincs akkor egyesével melegítsd a kondikat és ki tudod szűrni a rosszat. Hűtő sprével hűtsd vissza azt, amelyikre nem reagál.
(#) bombat69 válasza brunó1945 hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
Köszi a tippeket már csak holnap nézem meg megyek melózni!
(#) tvmokus válasza BarnaPili hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
Szia.
Sem a menu nem jon elo, sem videorol nem jon elo semmi. A Tápot megkapja (8V helyett 7,7V). Sot azt vettem észre, hogy bekapcsolni be tudom távirányítóval, de ki már nem nem.
(#) tvmokus válasza kadarist hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
Szia.
Természetesen nem menet kozben húztam le a csatlakozót a panelrol.
(#) tvmokus válasza Papp Ferike hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
Szia.
Igen a képcso nyakán megvannak a tápok, a 200 meg az rgb végfok táp... A video processzor TDA8362A aminek szintén megvan a tápja (7,7V). A típus OVP (Orava) CTV216.
Következő: »»   543 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem