Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   544 / 1271
(#) BarnaPili válasza tvmokus hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
Ha nem tudod kikapcsolni,akkor ott valami a sorkimenőről kapja a tápot,ami hiányzik neki.Nézd át a sorkimenő környékét.Továbbá lehet még szűretlenségi hiba,ami a bekapcsolás után a terhelt tápegységen jelenik meg.Ha van szkópod,nézd át vele a tápfeszek szűrtségét!
István
(#) Papp Ferike válasza tvmokus hozzászólására (») Okt 5, 2011 /
 
Ez valami idős készülék gondolom. Tda 3562 nem egy új verzió. Sajnos ismernem kellene egy két dolgot. A bekapcsolás hogyan zajlik,relés,vagy már a proci kapcsolja közvetlen optóval a tápot? Milyen a processzor típusa? Szerintem így elsőre proci hibás. De ez csak egy gyenge tipp. Rajzod van hozzá?
(#) Fityek hozzászólása Okt 5, 2011 /
 
Sziasztok!

Már 15 éve rendesen müködik a címben szereplő TV.Pár hete érdekes probléma lépett fel.Bekapcsolás után a TV hangereje körülbelül középtájékon szól.Hangerő állításkor 0-63 közt jelez ki az OSD.Szóval bekapcsolás után,ha a hangerőt lejjebb szeretném vinni elkezd pattogni a hang és a hangerő OSD kijelzése megváltozik.Az első karakter különböző karakterekből áll,mint pld (/=%!+,stb. a második karakter pedig mindig csökkenő értékü szám.egy kis idő után ez a 2 karakteres kijelzés megváltozik 99-re és megy lefelé az értéke,természetesen közben folyamatosan halkítom a TV-t.Mikor eléri a 63-as értéket a TV teljes hangerőre emelkedik és ahogy 63-tól csökken az OSd kijelzés úgy már normálisan halkul a hengerő pattogás nélkül.Ez nem is zavaró a mindenapokban,csak mondjuk hajnalban ha bekapcsolom a TV-t,szegény párom mindig felriad a teljes hangerőre ugrásnál.Azthiszem CP330 sasszi van benne,de lehet CP370.Van-e ötleteek a probléma megoldására? Lehetséges csak egy(vagy pár db) kifáradt elkó lehet a ludas?Segítségeteket előre is köszönöm!Igény esetén videót is tudok készíteni a jelenségről!
(#) Fityek válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 6, 2011 /
 
Köszönöm!

A TV típusa : DAEWOO K21Q1T
(#) Eagle87 hozzászólása Okt 6, 2011 /
 
Sziasztok!

Lenne egy Lg 29FS2ANX típusú tv.
Bekapcsolás után a képernyőn átlós irányban, pici kék kockákból álló csíkok jelennek meg, minden olyan csatornánk ahol van adás. A teletext-en ezeket nem látom. Valószínű hogy a tv a rossz?
Nagyon megköszönném a segítségeteket. Hagyomáson koax kábel van használatban. Előre is köszönöm
(#) kadarist válasza tvmokus hozzászólására (») Okt 6, 2011 /
 
Ha nem, menet közben huzigálod le az sem ildomos.
(#) kadarist válasza Fityek hozzászólására (») Okt 6, 2011 /
 
Szia!
Én első körben egy üres EEPROM-ra cserélmém a meglévőt. Ha erre nem normalizálódik a helyzet, akkor megfelelő EEPROM-tartalommal kell feltölteni ezt a memóriát.
(#) kadarist válasza kadarist hozzászólására (») Okt 6, 2011 /
 
EEPROM-tartalom: kattints a Get Manualra lent
(#) Papp Ferike válasza Eagle87 hozzászólására (») Okt 6, 2011 /
 
Tehát kék színű visszafutási csíkok látszanak? A kék szin cut off-ját kellene visszavenni. Gyengül a csövecske. A szerviz menüben lehetséges az állítása.
(#) Eagle87 válasza Papp Ferike hozzászólására (») Okt 6, 2011 /
 
Köszönöm a válaszod, valóban sikerült elfogadhatóra állítanom!
Nem vagyok hozzáértő, ez a csövecske gyengülés mit takar? Hogyan fog ez romlani és milyen mértékben?
(#) Fityek válasza kadarist hozzászólására (») Okt 6, 2011 /
 
Köszönöm szépen a segítséget,hamarosan megprobálkozok vele.
Esetleg Szeged környékén tud valaki nekem EEPROM égetésben segíteni?
(#) kovkov hozzászólása Okt 6, 2011 /
 
Üdv!
Az lenne a problémám, hogy az ősrégi SABA tv-m egyik napról a másikra megzavarodott. Gondol egyet és elmegy a kép. Ha rácsapok az oldalára visszajön. Képcsöves lenne? Érdemes megjavítani? Jó lenne, mert nincs zsém újra.. Egyébként szeretem,mert nagyképernyős és szépek a színek. Használtan kaptam és már évek óta szolgált gond nélkül. Köszönöm a válaszokat előre is.
(#) kadarist válasza kovkov hozzászólására (») Okt 6, 2011 /
 
Már megint egy kirohadt forrasztás...
(#) kovkov válasza kadarist hozzászólására (») Okt 6, 2011 /
 
Ne haragudj,hogy hogy visszakérdezek,de nő vagyok és szőke is. Forrasztás= csupán érintkezési hiba, szóval javítható igaz?
(#) kadarist válasza kovkov hozzászólására (») Okt 6, 2011 / 2
 
Az a szomoú igazság, az egészben, hogy csaknem minden javítható, csak idő és pénz kérdése. Ez viszonyleg egyszerúen és kevés költség mellett.
(#) Papp Ferike válasza Eagle87 hozzászólására (») Okt 6, 2011 / 1
 
Nem tudni, használat és képcső függő.
(#) Swedhart válasza tvmokus hozzászólására (») Okt 6, 2011 /
 
Szia a képcsö áramköri szinvégfok nincs kihajtva meg kell nézni megvannak-e a feszültségeket 12v és 150-200v
(#) tvmokus válasza tvmokus hozzászólására (») Okt 6, 2011 / 1
 
Meglett a megoldás. Véletlenul. álmaimban sem gondoltam volna, hogy egy rossz nyomogomb mire képes. Az egyik csatorna váltó gomb zárlatban volt a folddel, így mindig lenyomva érzékelte a processzor. A kép vagy azért nem jott elo, mert állandóan csatornát váltott, vagy a procit terhelhette annyira már bekapcsolástól, hogy nem indultak a funkcióji. Kivettem a bunost, és már el is indult. Koszi mindenkinek a hozzászólásokat.
(#) sztankovics bruno hozzászólása Okt 7, 2011 /
 
Üdvözlet a Mestereknek adott 1 Hyundai 2107-es tevé,
amely azt játsza "néha" ha kedve van hozzá,hogy nézzük a filmet..egyszer csak lekapcsol készenlét módba!
Legalábbis majdnem.. mert oda mentem elkezdtem felmérni a dolgot és hallottam,halkan a hangszórók sisteregnek vagy fújnak stb. Aztán balról 1 picit kézzel a hangszóró oldalról kapot egy taslit akkor vissza kapcsolt bejött a kép! ez mi lehet kh? merre hol induljak neki?

Köszönöm elöre is a válaszokat Tisztelettel

Csabesz
(#) Gabó hozzászólása Okt 7, 2011 /
 
Első körben keress hibás forrasztásokat, és mindent ami gyanús forrassz át. A megütögetős hiba rossz kontaktokra utal leginkább.
(#) sztankovics bruno válasza Gabó hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
Az lesz ahogy mondod..! Reggel kiviszem a teraszra aztán bele hesszelek.
Üzem alatt is jo a kh -t nézni nem ?
(#) Dempsey válasza sztankovics bruno hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
Szia!

Üzem közben egy műanyag pálcával kopogtatsd végig a panel meg az alkatrészeket és megtalálod a hibát.
(#) Gabó hozzászólása Okt 7, 2011 /
 
Üzem alatt nem ajánlom! A tvben a panelen nagy feszültségek mozognak többszáz volt akár!
Én úgy szoktam keresni az ilyet, hogy vékony csavarhúzóval meg nagyítóval nekiállok a lábakat vizsgálni ha nagyító alatt találok hibát a csavarhúzóval megmozgatom és átforrasztom. Ha ezzel készvagy összeszereled és kipróbálod.
(#) Zsoltii hozzászólása Okt 8, 2011 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.Van egy Lg 32lc52 tévém és nem kapcsol be,bekapcsoláskor piros led zöldre vált és egy pár másodperc múlva vissza áll a piros jelzés.

Köszönöm!
(#) hinar83 válasza Zsoltii hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
Hello.
Ha jól látom ez lcd tv, viszont erre van külön topic, azt kéne használnod.
Amúgy hogy jelentkezett a hiba?
(#) Zsoltii válasza hinar83 hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
Tegnap este nem kapcsolt be.Semmi hibája nem volt előtte!
(#) biowizard hozzászólása Okt 8, 2011 /
 
Üdvözletem

Egy kis segítséget szeretnék kérni.Adva vagyon egy TOSHIBA 32 AV501P típusú lcd.Azt szeretném megtudni,hogy hogyan lehet megnézni,hogy mennyi órát ment eddig?
Ha valaki tudja a választ azt megköszönném.
Kerestem a neten,de sajna nem találtam eddig
(#) karaszbandi válasza Zsoltii hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
Tudod, ez úgy szokott lenni, hogy az elromlás előtti legutolsó másodpercig még semmi baja nem szokott lenni a készülékeknek!


Így elsőre látatlanban, a jós tehetségemet igénybe véve tápegységre gyanakodnék. De, hogy mit kell benne kicserélni, nem tudom, csak ha látom!

És más sem!
(#) Papp Ferike válasza Zsoltii hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
Háttérvilágítás hiba,elsőre.
(#) drótnyúzó hozzászólása Okt 9, 2011 /
 
Üdv a fórumtársaknak!
tanácsot szeretnék kérni egy Samsung TV-vel kapcsolatban, a napokban egy ismerősnek furcsa jelenséget produkált, bekapcsolás után a képernyő felső részében vízszintes színes csíkok jelennek meg, aztán egy 5-10 perc elteltével helyrejön a kép.
A 3 mellékleten látszik a hiba.
van valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond?
Következő: »»   544 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem