Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   919 / 2508
(#) Gránátalma válasza reloop hozzászólására (») Okt 6, 2011 /
 
És ha nagyot fog esni, mi lehet a probléma, hol keressem a hibát?
(#) reloop válasza Gránátalma hozzászólására (») Okt 6, 2011 /
 
Ha különböző lesz a két csatorna eredménye, akkor látod, hogy van még javítani való. Ha minkét csatornánál, pláne együttes terhelésnél összeomlik a táp, akkor az alul van méretezve.
(#) Gránátalma válasza reloop hozzászólására (») Okt 6, 2011 /
 
Értem.
Alulméretezésre gondoltam én is. De elvileg ugye 250W elég kell, hogy legyen pláne, hogy 4Ohm ra van készítve és többel terhelem. (tehát ha jól értelmezem a dolgot, így nem terhelődik annyira le a végfok kimenete és kisebb az áramfelvétele is.)(amúgy kb 6-10 Ohm a terhelés.)

Holnap kimérem a tápot, de remélem nem lesz gond.

Az egyébként lehetséges, hogy nincs baja, csak egyszerűen túl sok a basszus és már nem tudja leadni a hangszóró??
(#) reloop válasza Gránátalma hozzászólására (») Okt 6, 2011 /
 
A sok basszus is lehet az ok, de egy mérés biztos megnyugtatna, és nem kerül semmibe
(#) Gránátalma válasza reloop hozzászólására (») Okt 6, 2011 /
 
Node, akkor most pontosan hova is tegyem a multiméter tüskéit?
Csak mert nem szeretnék elpárologni sem meg a panelt lefőzni sem.

Szóval ott a toroid..
Van két kimeneti kapcsa a +42V meg a -42V és a közepe a föld...
Akkor a kimeneti kapocsra kell tennem.
Először terhelés nélkül de fullra tekert hangerővel csináljam, utána pedig full hangerő+ terhelés..
És ezt tegyem mindkét panelen?
(#) reloop válasza Gránátalma hozzászólására (») Okt 6, 2011 /
 
Úgy tedd fel a voltmérőt, hogy 84V-ot mutasson. Ez a teljes tápod.
Hangosítsd fel az egyik csatornát addig, míg az általad tapasztalt közép és magas hangok eltűnése bekövetkezik. Torzításba ne vezéreld! A mérődön ugráló számok közül olvasd le a legkisebb értéket. Ha 70V-nál kisebb is akad akkor jelezd.
A tápfeszültség csökkenése természetes dolog, de elvárjuk egy rendes táptól, hogy ez ne legyen túlzott mértékű.
A két csatorna egyidejű megszólaltatásakor kettőződik a táp igénybevétele, ezt is érdemes mérni. Természetesen mérés közben a hangszórók csatlakoztatva vannak, és csak az élvezhető hang mértékéig növeld a hangerőt.
(#) zsozso72 válasza Tomi20 hozzászólására (») Okt 6, 2011 /
 
Szia!Szerintem az egyik leg megbízhatobb piac az eBay nagyon korrekt módon intézik a vásárlást,mivel visszatartják a pénzed és az eladó csak akkor kapja kézhez ha elégedett vagy a vásárolt termékkel mind amelett ha hibás vagy sérült árut kapsz az eladó hibályából köteles kicserélni tehát a vásárlót károsíthatja meg az eladó.PayPal számot meg ha jól tudom a bankok adnak ki talán dijmentesen.Én vásároltam kinti számlával és nagyon meg voltam elégedve mindennel öszintén a vaterának volna mit tanulni tőlük.Tehát nyugottan vásárolj mert megbízható.
(#) emersys hozzászólása Okt 6, 2011 /
 
Készülőben a 300W-os hibrid :yes:
1párral már kipróbáltam, s a dc-t ofseteltem közel 2mV körülire, nem is baj, hogy trimeres megoldással terveztem, így nem kell aggódni efelől sem (110mA nyugalmi mellett)...
Holnap majd kap még 2pár tranyát bele, s remélem a hangja is magáért beszél majd
A meghajtó fokozat 6h6P srpp-ben, ezüstfóliás Siemens kicsatolókkal.
Pár kép mutatóba:
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
Hali! Össze raktam jól üzemel, de külön külön kötöttem össze a két modult nem úgy ahogy te berajzoltad nekem de sokat segített a rajzod köszönöm szépen. Már be építettem 2db analóg kivezérlőt de nem tudom, hogy kell bekötni abba tudnál még segíteni? mellékeltem képet. Előre is köszi szépen a segítséget.
(#) reloop válasza at22 hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
Az analóg kivezérlésjelző és a végerősítő kimenet közé kell egy előtét ellenállás, egy egyenirányító, és igény szerint integráló kondenzátor. Bővebben: Link. Bővebben: Link
Ebben az erősítőben csak trimmert és diódát használok, mert a műszer eleve lomha.
(#) CHZ válasza emersys hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
Max. teljesítményhez mekkora a bemeneti feszültség igénye, mennyi a bemeneti érzékenysége?
(#) emersys válasza CHZ hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
Hali.
1.4V körül hajtottam tegnap a jelgenerátorral.
Ma már belekerült mind a négy pár tranyó.
(#) CHZ válasza emersys hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
Képekből következtetve a félvezetős rész nem erősít feszültséget, ha nem tévedek, akkor így nem jön össze a 300W. Mivel a 6H6P SRPP kapcsolásban jó ha 10x erősít, ezért sokkal nagyobb bemeneti feszültség szükséges. Még 2 ohm terhelésen is csak 100W körül lesz.
(#) emersys válasza CHZ hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
Nem tévedsz, 1.4V Eff környékén a felét ha tudja körülbelül.
(de még azt is bizonytalannak tartom )
A félvezetős rész +-72 ről megy, tehát valóban már csak a megvezérléstől függ a kimeneti teljesítmény értéke, ami szintén véges.
Volt olyan változat is deszka modellen ami elé kreáltam, de annak a hangja nem jött be .. :no:
(#) CHZ válasza emersys hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
Még fele sem lehet, 4 vagy 8 ohm terheléssel pláne nem.
300W-hoz 4-5V eff. feszkó kell a bemenetre, 8 ohm terhelés mellett. Mérj, megtudod pontosan mennyi kell..
(#) emersys válasza CHZ hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
Négy -ig bevittem, de ott már torzított a sinus szépen(1pár végtranyó esetén 4Ohm körüli műterhelésen), 3.5V környékén még szép volt a jelalak, hozzáteszem, 4pár ezért került bele, mert no visszacsatolás, és így kisebb a torzítása is.
Ma már abbahagytam, mert így is nagyon belemerültem az egészbe a héten, úgyhogy majd holnap folytatom a skóp előtt,
1.5-al kitudom keverőről majd úgy vezérelni, hogy az még ne torzítson. (Azért is ez az érték)
(#) CHZ válasza emersys hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
Miről fogod meghajtani? Ekkora feszültséget csak + előerősítővel tudsz produkálni. Keverőről 1,5V még mindig kevés , 4 ohm -on 100W sem lesz.Más csöves kapcsolással teljesíthető lenne simán a nagyobb erősítés.
(#) emersys válasza CHZ hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
Tudom, s ezt már beszélgettük régebben is (ugyan nem itt, de biztos emlékszel rá).
A baj csak az, ami nem is igazán mondható annak, hogy ennek a csőnek nagyon tetszik a hangja, de csak is kizárólag srpp-ben.
Katódkövetőben pl már abszolúte nem..
Idézet:
„Miről fogod meghajtani? Ekkora feszültséget csak + előerősítővel tudsz produkálni. Keverőről 1,5V még mindig kevés , 4 ?on 100W sem lesz.Más csöves kapcsolással teljesíthető lenne simán a nagyobb erősítés.”

-Tudom, de nem a 300w a cél, hanem az hogy mivel deszkamodellen már tetszett a hangja, ezért megépítettem a sok tesztelgetés után
S mivel van elfekvőben egy régi Sívából bányászott toroidom, ezért elpazarlom rá, még ha veszteséges is valamelyest.
De gondolkodok, egy + előerősítőhöz illesztés esetén is..
(#) CHZ válasza emersys hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
Igen emlékszem és ezért sem értem, hogy 300W-ot célzod meg 1db 6H6P-vel, sok végtranyó nem segít ebben. Katódkövető szóba sem jöhet, mivel nem erősít semmit. Egy + 6H6P -vel kiegészítve már simán összejönne .
(#) drhati hozzászólása Okt 7, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy toroidom, ami egyenirányítás és puffer után +/- 66V-ot ad le, de a rafó "csak" 630VA. Sajnos a szekunder úgy van megtekerve, hogy egymás alatt van a 2 tekercs, ezért nehézkes lenne belőle letekerni.
Az lenne a kérdésem, hogy tudtok valami jól bevált végfok kapcsolást, ami ilyen feszültségről üzemel, de sztereóként is bőven ki tudná szolgálni ez a 630VA? És nem mellesleg minél alacsonyabb alkatrészköltségél.
(#) agressiv válasza drhati hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
A Melody féle 400W-ossal nem lenne gondod. Bővebben: Link
(#) soos csaba hozzászólása Okt 7, 2011 /
 
Sziasztok, van egy toroid trafóm ami 800VA-os, 2x40V-ot ad le most, de ez mindegy mert át akarom tekerni a szekundert ehhez a 600W-os végfokhoz amit be linkeltem. A kérdésem az volna hogy ez a 800VA-os trafó elegendő 2 darab 600W-os végfokhoz?. Válaszotokat előre is köszönöm.600W-os végfok
(#) drhati válasza agressiv hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
Ismerem ezt a rajzot. Ezzel csupán annyi lenne a gond, hogy oldalankét 8 végtranzisztor van benne, tehát 16db kéne. Ezek ráadásul MJ1500X végtranyók, amiknek darabja 1000ft körül mozog.
(#) drhati válasza soos csaba hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
Hello!
Ne akarj 2X600W végfokot egy 800VA-es trafóról hajtani. Kevés lenne hozzá.
(#) soos csaba válasza drhati hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
Helló, és akkor ez a 800VA-os trafó hány wattos erősítőhöz volna elég?
(#) reloop válasza drhati hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
Azt hiszem értem a problémádat. Bővebben: Link
(#) drhati válasza soos csaba hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
Nos, 800VA véleményem szerint oldalanként 350W körüli végfokkal lenne érdemes számolni. De nagyon függ attól, hogy az erősítő mennyi hőt diszipál el, függ attól, hogy erről a trafóról akarod-e táplálni a védő áramkört, stb. stb.
(#) drhati válasza reloop hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
KD féle kapcsolást én is néztem. Az általad linkelt rajzzal az volna a gondom, hogy a trafómról csak 8ohm-os hangfalakkal tudnám használni, mert 4 ohm-hoz ez a fesz sok lenne. És az is szempont lenne , hogy 4 és 8 ohmon is terhelhessem. Egyébként a KD-s VF2 tényleg jó! De láttam egy másik kapcsolást Bővebben: Link
A monster végfoknak a 4 ohmos változatát készíteném el. Azt írja, hogy 4 ohmon elmehet +-70V-ig. Ez tökéletes lenne. És nyugodtan használhatnám 4 és 8 ohmon is, annyi különbséggel, hogy 4 ohmnál nem használnám teljes kivezérléssel, mert akkor kifulladna szegény.
(#) drhati válasza reloop hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
Most nézem, hogy nem sok különbség van a 2 rajz között.
(#) petemazi válasza emersys hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
Azoknak a siemens kondiknak nincs véletlenül a teteje-alja körbeforrasztva?
Következő: »»   919 / 2508
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem