Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Generátor építés
 
Témaindító: kisedison, idő: Ápr 19, 2008
Lapozás: OK   3 / 12
(#) Mazsika válasza Gafly hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
atyaúristen PPP

(Mazs hanyatttesett )
(#) zolika60 válasza Mazsika hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Majd feláll. Talán használja a Shift feliratú billentyűt is. :yes:
(#) Gafly válasza Mazsika hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Pakson nagyobbat is láttam csak ott nem lehetett fényképezni csak nézni meg tapogatni.
Cserébe viszont az működött, ez meg kiállitási darab.
(#) CUNGI44 hozzászólása Jan 14, 2011 /
 
Tisztelt Szakértő Urak!
Lenne egy kérdésem, amire szeretném ha válaszolna az, aki már épített a kérdésben szereplő generátorhoz hasonlót.Tehát a kérdés a következő: megépíthető-e egy olyan légmagos generátor, amit egy állandó 100-120-as fordulatszámu mechanika hajt meg és amihez Q40x10x5mm-es/ NDFeB/van és az elvárt teljesítmény 220-240v 2KW / frekvenciaváltó, inverter és akkumulátor nélküli kivitelben/Milyen átmérőre milyen vtg-ságu és menetszámu tekercs és mennyi mágnes kellene hozzá?!
Csak ennyi lenne, köszönettel.... a laikus érdeklődő
(#) zolika60 válasza CUNGI44 hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Szerintem ez egy igen nagy átmérőjű generátor lehet, bár nem számoltam utána, de 1-2m közé saccolom.
(#) _Gergő_ hozzászólása Feb 14, 2011 /
 
Sziasztok!

Tudtok olyan programot ami a beírt adatokból kiszámolja
hogy milyen legyen a felépítése a generátornak?
(#) Prome válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 25, 2011 /
 
Én is tanácsot kérnék.
Speciális helyzetről van szó.
Egy fizikai modelként egy a mienktől különböző inerciarendszerbe kell áramot bevinni.

Egészen kontrétan egy olyan nyáklemezről van szó ami kb 5000/perces fordulatszámmal pörög.
A nyákon mikrokontroller és egyéb nyalánkságok vannak, amik különböző méréseket folytatnak.
Eddig ceruza akkuval volt megoldva az áramellátás, de adott a lehetőség, hogy a nyákon tekercs is legyen, kivül mágnes vagy szintén tekercs.
Mivel a rendszer forog, állandó mágnes is jó, de azt hinném, áramtól vagy akár váltóáramtól pulzáló mágneses térbe forgatni tekercset plusz lehetőségeket ad.
Elvileg csak kevés áram kell, 5-10 volt és szerintem max 1 amper. De lehet elég ennek a tizedrésze is.
Mivel késöbb lesz fejlsztés, elkél a tartalék, de mivel akkor ugyis uj nyák épül, elgé tartalékként ha az összefüggéseket értjük, s a következő generátort ennek megfelelően nagyobbra vagy nagyobb hatásfokura építjük.
Elsőre megelégednék 5 voltal és 100 milliAmperrel, vagyis ha jól számolom, fél watt.

A kérdésem, mi a jó elrendezés, két sima tekercs egymásban, vagy inkább sok kis tekercs körbe.
ha csak mágnes van tekercs helyett, az mennyire ront?

Köszi
(#) kwatt hozzászólása Feb 26, 2011 /
 
Sziasztok azt szeretnem megkertdezni mer ugy halotam hogy DVD lejátszo motorbol lehet generátort csinani vajon ez igaz e??
(#) _Gergő_ válasza kwatt hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
lehet hogy lehet csak megéri-e tapasztalatszerzésnek jó

nekem valaki segítsen én 50kw felettit szeretnék építeni
(#) jaru hozzászólása Márc 18, 2011 /
 
Egy nagy (96cm és 150cm közötti ) átmérőjű légmagos generátorra van szükségünk, de nem vagyunk mérnökök, nem tudjuk kiszámolni mi lenne az optimális méret.

Ilyesmi az elképzelés, de nagyobb! : http://mulder82.atw.hu/szelgenerator/szel.php

Tudtok segíteni?

A tengelyünk fordulata mindössze 10ford/perc! -de aránylag nyomatékos. Az áttételezést kerülném.

Kérdésem, hogy:

milyen vastag réz huzalból, hány "csévét készítsünk",
hány menetet tekerjünk, ha a cséve amire tekernénk 40mm x 20mm x 8mm, és a 40 x 20 x 10-es N42-es mágneseink 7mm vastag vas lapokon lesznek,
és kb. 12volt feszültséget szeretnénk így kinyerni.

Segítségeteket előre is köszönjük!
(#) laci669 hozzászólása Ápr 28, 2011 /
 
Sziasztok!
Olyan kéréssel fordulok hozzátok hogy tud-e valaki olyan generátort ajánlani ami elbír 2db villanybojlert?
(2x1,8Kw-os)1500-2000-es fordulatut.
(#) EndyGviatnam hozzászólása Ápr 29, 2011 /
 
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem hozzátok nem akkarok nagy feszt csinálni csak egy sima kicsi feszü kb. 12-30V feszü kerékpár generátor félét!
Vagyis egy kerékpár generátort szeretnék összedobni és ha lehhetne akkor valaki megtudná mondani hogyan tudnám annak a feszét megnövelni?
(#) erbe válasza EndyGviatnam hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
A mai kerékpár generátorok rendkívül egyszerűek, de sajnos úgy sajtolják, peremezik össze őket. Ha mégis szétszeded, egyetlen tekercs van a közepében, ami kb 6 V, 3 W-ra készült. Más feszültségre a menetszámot visszaszámolva, egyszerű szorzással (2-5x) lehet áttekerni. A kivehető teljesítmény nem lesz több.
Ilyen esetben mindannyian előbbre lennénk, ha a célt is megneveznéd. Pl. 12 V-ot egyszerű feszültségkétszerező egyenirányítással is ki lehet hozni belőle.
(#) EndyGviatnam hozzászólása Ápr 29, 2011 /
 
Csak mond mester hogy hogy csiáljam .
hát én ugy 12V-ra gondoltam az nekem megfelel.
(#) EndyGviatnam hozzászólása Ápr 29, 2011 /
 
Na megmondom mi kell nekem. Egy pont ilyen Ott van lenteb hogy "Egyenáramu generátor azt nézétek meg!" jo lenne ha pont ilyen lenne és állithato lehetne a ellenállást vagy a feszt vagy valamit. Csak ezzel az a bajom hogy nem kapcsrajz hanem egy sima gyakorlati felmérés és nekem kapcsrajz kéne, amin rajta vannak a hogy mi kell és milyen és a müködése vagyis pontos megvalosithato mert eböl nem nagyon veszek ki sokat . Elöre is kösz.
(#) gg630504 válasza EndyGviatnam hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
Én még soha nem láttam kerékpárra dinamót, csak generátort.
(#) pucuka válasza EndyGviatnam hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
Érdekes ami a linkeden van. Egyenáramú generátorok a főcím, alcím a bicikli dinamó, (ami egyébként váltóáramú generátor) és röviden szépen leírja egy egyenáramú külső gerjesztésű generátor fordulatszám-feszültség jelleggörbéjét. A probléma hogy ilyen kerékpáron soha sem volt. A kerékpáron egy egyfázisú váltóáramú szinkron generátor van, mert ez egy roppant egyszerű szerkezet. (az egyenáramú generátoron van kommutátor, a szinkron generátoron nincs, így nincs ami kopjon, meghibásodjon. A lámpának meg édesmindegy milyen árammal táplálod)
Mivel a generátor váltóáramot ad le, (igaz a fordulatszámmal arányos frekvenciájút) próbálkozhatnál egy 1:2 áttételű transzformátorral, vagy egy autótrafóval. Mivel ez 6 W körüli teljesítményt ad le, a feltranszformált feszültségen ennél valamivel kisebb teljesítményt vehetsz le.
(#) EndyGviatnam hozzászólása Ápr 30, 2011 /
 
Tudom hogy a bicon válto áram van de nekem egyenbe kellene de elég lenne anyi hogy egy kapcsolási rajz kéne a generátorol enyi. Szoval én egy egyenáramu generátort szeretnék össze rakni de nem tudom hogy kezdjek neki és egy kapcsolás kéne csak enyi. :smoke:
(#) pucuka válasza EndyGviatnam hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Mester! Igazán megtehetnéd a kedvünkért, hogy egyből elárulod mit szeretnél. Eddíg arról volt szó, hogy hogyan legyen a bicaj dinamójából 12 V. Kár volt megfutni a köröket, ha megmondtad volna mindjárt az elején, hogy mire kell a 12 V. Olyan nagy kapcsolás sem kell, a generátor feszültségét feltranszformálod, egyenirányítod, Ha szükséges egy stab kockával stabilizálod, vagy egy áramkorlátozó égőn (12 V/6 W) keresztül rákötöd egy akkumlátorra. Arra azért arra számíthatsz, hogy nem lesz valami bika erős, de egy MP3 lejátszó elmegy róla. (annak viszont nem tudom minek a 12 V) Maga a generátor "kapcsolási rajza" az roppant egyszerű, a tekercsében forog egy állandó mágnes.
(#) EndyGviatnam válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Köszönöm a jo választ! De amugy nem a generátor kapcsolási rajzát akkartam hanem az egésznek mert nem akkartam fáradozni ezzel de leheht hogy lusta vagyok sry.
(#) guliver83 hozzászólása Máj 1, 2011 /
 
Épített már valaki ilyen generátort?
Kapanadze Generator
Bővebben: Link
(#) erbe válasza guliver83 hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Ez nem generátor, csak annak mondják. Főképpen szelet lehet vele hámozni.
(#) guliver83 válasza erbe hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Hátigen inkább egy inverter! Bővebben: Link
(#) flapci válasza Atis57 hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
Idézet:
„Atis57 írta:
Szia! a rajz lejjebb . a fordulatot megnöveled a slippel tehát ha_1440- az 1500-- igy 1560 tól felgerjed éd biztos az 50 -51 Hz csak dorgatni kell.”

Szia. A rajz szerint működik, felgerjed, csak a kondik értékei nem tudom mennyi lehet. ha ebben tudnál segiteni. Köszi.
(#) DUCIJUCI hozzászólása Okt 9, 2011 /
 
Sziasztok. Én egy szobabringát szeretnék építeni, autógenerátorból és bicikliből. Annyit olvastam eddig, hogy 600-as fordulaton már tölt a generátor. Nekem kb. 2-5 A töltőáram elegendő lenne. Csak annyi segítség kellene, hogy a generátor, mondjuk 800-1000-1200-as fordulaton mennyi ampert tud tölteni. sehol sem találok ilyen adatot a neten. Van egy 14V 45A képességű generátorom, 12V-os aksit szeretnék időnként tölteni és semmi fogalmam sincs, hogy mekkora fordulatra tervezzem a generátort, hogy még meg tudjam tekerni is. Pillanatnyilag kb.1500-as fordulatot tudnék kihozni a lánc áttétellel, de nem kívánok túllőni a célon. Előre is köszi.
(#) erbe válasza DUCIJUCI hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Idézet:
„mondjuk 800-1000-1200-as fordulaton mennyi ampert tud tölteni. sehol sem találok ilyen adatot a neten.”

Nem csoda, hogy nem találod, mert ilyen fordulaton gyakorlatilag még nem tölt. Autóknál az alapjárat 700-800 fordulat körül van. A generátor áttétele 2-3, azaz a min. fordulat 1500-2000. Alapjáraton meg még csak éppenhogy elalszik a töltésjelző, töltés még jóformán semmi. A töltésnél meg nem az árammal szoktak foglalkozni, hanem a feszültséggel. Áramra felső határ van. 600 fordulaton ha meggerjeszted a teljes 12 V-tal, talán termel annyit, amennyit a gerjesztés elvisz.
Nyugodtan hajtsd meg 1500 fordulattal. Amikor elkezd tölteni, úgyis bekorlátozza a teljesítményedet.
(#) DUCIJUCI válasza erbe hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Hát a Ladámon régen alapjáraton volt 3 A töltés, de már 14.4V fesz meg volt az aksiban, tehát már leszabályozott a fesz. szabályzó. Ha jól emlékszem 1:2 arány volt a főtengely és a generátor között. Szóval azt javaslod, hogy az áttételekből hozzam ki a maximumot, aztán majd hajtom ahogy bírom? Igazából autóvill. szerelőre lenne szükségem, csak nincs ilyen a közelemben vagy nem érem el.
(#) zolika60 válasza DUCIJUCI hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Elég jól látod a dolgot. Alapjáraton a LADA generátor forog 2000-ret. Ott már tölt is 1-2A-t. Ha ennél jobban bírod tekeri, akkor hajrá.
(#) DUCIJUCI válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Hát, csak lassan haladok a bringával, de már kíváncsi vagyok, hogy fogom bírni. Van egy hobbi méretű napelemes rendszerem, és télen gyatra a töltőáram. Azt kellene pótolnom a bringával, egy aksitöltő helyett. Persze csak elvi kérdés az egész. Ha már napelemes a rendszerem, akkor ne kelljen hozzá hálózati áram.

Köszi a válaszokat.
(#) DUCIJUCI válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Épp most találtam SKODA 105, 120L generátor adatokat a neten. Azt írja hogy: munka fordulatszám kezdet:1000
áramerősség 2600 ford: 26A
max ford. :10000 és 35A
Új állapotban.

http://tctech.hu/auto/tuning/generator.htm

Hát nem tudom milyen lesz a végeredmény
Következő: »»   3 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem