Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Áram útja hegesztésnél
 
Témaindító: Swat, idő: Okt 9, 2011
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) Swat hozzászólása Okt 9, 2011 /
 
Sziasztok!

A problémám az lenne ,hogy van egy csaphegesztő gépem és nem értem hegesztés közben merre halad az áram és milyen mágneses mező keletkezik.

Az berendezésről tudni kell, hogy egyenárammal, 2000 A -ral és 40 V -tal dolgozik.
Működési elve: a csapot a pisztolyba rakjuk , hozzáérintjük a lemezhez, megnyomjuk a gombot, gép ráadja a feszültséget , a berendezés 1-2 mm re megemeli ekkor ívet fog és megolvad a lemez és a csap.Majd a pisztoly belenyomja a megolvadt ömledékbe és kigyűrődik egy része, ezt hívják gallérnak.

csapheg.jpg
    
(#) kadarist válasza Swat hozzászólására (») Okt 9, 2011 1 /
 
A gógül segített: Csaphegesztés
(#) Swat válasza kadarist hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
A való problémám az hogy az előbb említett gallér az nem körkörös , hanem csak félkör.
A probléma akkor keletkezik ,ha már közelebb hegesztek az egyik testkábelhez.
(#) kadarist válasza Swat hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Tessék a csapot merőlegesen a lemezhez illeszteni-közelíteni és a felületek tisztasága is lényeges.
(#) Swat hozzászólása Okt 9, 2011 /
 
Az összes ilyemi hibát tegyük most félre mind az emberi tényezőt mind a gépi tényezőt.

Az áram útjára vagyok kiváncsi illetve a keletkező mágneses mezőre.
(#) Collector válasza Swat hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
2 fénykép kéne, egy a jóról, és egy a rosszról. Egyáltalán milyen anyagokról van szó?
A mágneses tér pedig valóban elfújhatja az ívet, de ebben az esetben szerintem csak az ellenállások differenciája miatt van ez. 2kA-nál meg pláne.
(#) proba válasza Swat hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Ha azt megfigyelted ,hogy a testkábel távolságától függ a gallér,akkor azt gondolom hogy az áram a munkadarab ellenállása arányában oszlik meg a két kábel között.(mivel a közelebbi kábel felé ez kevesebb, ezért arra több áram folyik .lehet ez befolyásolja az alakot.Ezen maximum több testkábellel ,vagy a helyük megváltoztatásával tudsz segíteni.(szerintem)
(#) Swat válasza proba hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
" mivel a közelebbi kábel felé ez kevesebb, ezért arra több áram folyik .lehet ez befolyásolja az alakot "

Én is erre gondoltam , csak ennek a pontos magyarázata kellene nekem. !
Rendes szénacélt hegesztünk .

A nemzárodó gallért segédlemezzel lehet (nem minden esetben) kiküszöbölni.
(#) Collector válasza Swat hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Tedd a csap alá a testkábelt. Akkor mindig jó kell, hogy legyen.
Idézet:
„Én is erre gondoltam , csak ennek a pontos magyarázata kellene nekem. !”

A pontos magyarázat erre ohm törvénye. Illetve jelen esetben ez egy áramosztó.
(#) Swat válasza Collector hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Komolytalan válaszokat nem kérnék...
(#) Collector válasza Swat hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Én sem kértem komolytalan kritikát. Kifejtenéd, számodra mi a komolytalan? Az ohm törvény, vagy az áramosztó?
(#) Swat válasza Collector hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Elnézést kérek , azt nem mondtam,h olyan helyen használom,h nem lehet alárakni a testkábelt!
(#) efraim válasza Swat hozzászólására (») Okt 10, 2011 / 1
 
Az áram a negatív pólustól a pozitív pólus felé halad. A pozitív azt jelenti, hogy elektronhiány, a negativ azt jelenti, hogy elektrontöbblet. Az elektronok az elektronhiányos pólus felé tartanak. Ehhez képest a mágneses teret az un. jobbkézszabállyal állapíthatod meg, a hüvelykujjad mutat az áram irányába a többi ujjad mutatja a mágneses mező irányát.

aramirany.png
    
(#) Swat válasza efraim hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Ezt én is tudom, csak az a bajom ,h elmélet !

Én arra lennék kíváncsi ,hogy amit feltöltöttem képet , ott hogyan halad az áram !!!
(#) mpisti válasza Swat hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Szia!
Én a te helyedben nem az áram útjára lennék kíváncsi,hanem arra,hogy a pisztolyban nem billen-e meg a csap közvetlenül azelőtt,mint ahogy a megolvadt fémbe a csapot belenyomja, illetve a csapot pontosan merőlegesen viszi-e az alapanyagra. Javítottam olyan csaphegesztőt amelyiknek egy testkábele van, és azt mindegy hogy hova teszik, a hegesztés mindig jó.
(#) Swat válasza mpisti hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Még egyszer leírom, tekintsünk el az emberi tényezőtől!(tuti ki van küszöbölve)
(#) Swat hozzászólása Okt 10, 2011 /
 
Esetlegesen valaki ért olyan végeselemes progihoz, amiben a mágneses erőteret tudnám vizsgálni ???
(#) Collector válasza Swat hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
FEMM-el tudok statikus mágneses 2D-s tereket ábrázolni, és mérni.
Itt le lehet tölteni:
Bővebben: Link
(#) efraim válasza Swat hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Az esetleges szennyeződés is kizárható? Fémtiszták a felületek?
(#) mpisti válasza Swat hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Jó, tekintsünk el tőle, bár az általam felvetett lehetőségnek semmi köze az emberi tényezőhöz. Viszont felmerült bennem egy kérdés: A neked oly fontos információ egy fejlesztéshez szükséges,vagy valós probléma?
(#) xzilon válasza Swat hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Nincs kereamiagyuru ami az olvadek formajat alakitja ki?

"A probléma akkor keletkezik ,ha már közelebb hegesztek az egyik testkábelhez."
Akkor nyilvan valo, itt kell a jelenseg magyarazatat keresni.

Van egy olyan fogalom, hogy aramsuruseg, ami segit megerteni a jelenseget.
Az aram arra megy amerre neki "egyszerubb", a legkisebb ellenallasiranyaban.
(nem egy mazohista fajta)
Az aramsuruseg maskent alakul az anyagban, amikor kulonbozo helyeken van a be- es kilepesipont.
Akkor mar csak azt kell tudnod a P=I*I*R.
Szoval, radasul negyzetesen fugg az aramerossegtol a disszipalt teljesitmeny, ami melegiti az anyagodat.

Ha hokameraval megnezned a csap korul a homersekletet, lathatnad a homerseklet kulonbseget,
ami az anyag kulonbozo deformalasahoz vezet mechanikai hatasra.

MEgoldas, a testkabel megfelelo elhelyezese.

Az, hogy az aram merre folyik sok apro ellenallasra kell bontani az anyagot, radasul terben es az ismert torvenyek szerint mar szamolni is lehet.
Azutan lehet finomitani, figyelembe venni a homerseklet novekedessel a valtozasukat. A feluleten a hulest.
(#) erbe válasza Swat hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Az áram igyekszik mindig egyenesen haladni a kapcsolódási pontok között. Ha több van, lemezben közelítően a távolságuk arányában oszlik meg. A nagy áram képes ívfúvást létrehozni, emiatt, mikor túl közel kerülsz valamelyik elektródához, inkább tedd át előtte a másikkal ellentétes oldalon valami távolabbi pontra.
Ezt leszimulálni egyszerűen nincs értelme. Egyszerű számítással nagyon jó közelítő megoszlási értéket kapsz. Ami aztán minden egyes hegesztési pontnál eltérő.
(#) Swat válasza erbe hozzászólására (») Okt 11, 2011 /
 
" Egyszerű számítással nagyon jó közelítő megoszlási értéket kapsz. Ami aztán minden egyes hegesztési pontnál eltérő. "

Egyértelmű ,h minden pontba más, de össze lehetne állítani egy diagramot v valami ajánlást . Például ha ilyen vastagságú lemezt, ilyen távolságban hegesztek
akkor mi lesz
.
(#) erbe válasza Swat hozzászólására (») Okt 11, 2011 /
 
Idézet:
„Például ha ilyen vastagságú lemezt, ilyen távolságban hegesztek akkor mi lesz .”

Biztos nem fog tetszeni, de erre egy lehetséges válasz van.
Alaposan el kell olvasni a használati útmutatót.
(#) efraim válasza erbe hozzászólására (») Okt 11, 2011 /
 
Hegesztésnél az áram mindig a legmelegebb pont felé halad. Kézi ívhegesztésnél ezért fontos az első olvadék képzése, azt követően az elektróda már akármilyen irányba tartható, az ív a meleg olvadék felé fog fújni!
(#) Swat válasza erbe hozzászólására (») Okt 11, 2011 /
 
Az a helyzet,h SEM a használati utasításban sem a hozzátartózó szabványba pontos adatok és méretek nincsenek megadva, h hóval kell helyezni a testkábeleket.
(#) Swat válasza efraim hozzászólására (») Okt 11, 2011 /
 
BIZTOS h nem így van ,mert a megelgebb fémnek nagyobb az ellenállása és tudjuk ,h mindig a kisebb ellenállás feél halad
.....
(#) Collector válasza Swat hozzászólására (») Okt 11, 2011 /
 
Ez igaz, csakhogy levegőben ez épp fordítva van, és a fémolvadék hője előionizálja a levegőt, ezért az ív arrafelé vándorol.
(#) Swat válasza Collector hozzászólására (») Okt 11, 2011 /
 
Ezt nem egészen értem.
Az áram ugyanis a fémben halad és nem a levegőben .

Kicsit részletesebben le tudnád írni,h mit akartál.
(#) Collector válasza Swat hozzászólására (») Okt 11, 2011 /
 
Idézet:
„a berendezés 1-2 mm re megemeli ekkor ívet fog és megolvad a lemez és a csap.Majd a pisztoly belenyomja a megolvadt ömledékbe és kigyűrődik egy része, ezt hívják gallérnak.”

Ha egyszer ívet húz, akkor a levegőben is halad amíg bele nem nyomja, hisz éppen ezt írtad.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem