Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok
Most értem épp e topik végére és nem nagyon találtam infot az Altium CAMtastic részegységéről. Nekem ugyanis negativ nyák rajzra lenne szükségem mert sikerült beszerezni UV foliát és annak negativ rajzolat kell. Én Altium 6.8st használok. Amit sikerült eddig elérnem, hogy exportálom a gerber file-okat és megnyilik a CAMtastic, ebben meg van rá lehetőség negativ nyákot készíteni. De itt két problémába ütköztem: 1. Nem sikerült megtalálnom a módját annak, hogy a negativ készítésekor csak a nyák körüli részt invertálja ne peddig az egész A4-es lapot, szóval megadott határokon belül készítse a negatívot. 2. És nem sikerült rábírnom, hogy a furatokat mehagyja. Ebben a két dologban kérnék egy kis segítséget. Előre is köszönöm
Sziasztok.
Az lenne a kérdésem, hogy hol lehet beállítani azt, hogy 40*40 cm nyákból is csináljon gerbert (vagyis a plotfilm méretet)? Azt mondja a program, hogy túl kicsi a plotfilm a pcb-hez. De láttam, hogy tudnak gyártani 50*70 -es nyákot is. Köszi : Lóri
Sziasztok!
Olyan problémába futottam az Altiumnál gerber generálásánál, amire egyszerűen nem tudok rájönni hogy miért csinálja. Adott egy kétoldalas nyák, földfelület kitöltéssel, 0.5mm-es clearancel, a nyáktervezőben semmi probléma a felülettel, de a gerbert amit generálok belőle, véletlenszerű kis zárlatokat csinál, és nem tudok rájönni hogy miért. Valaki találkozott már ilyennel?
Ugye ez az altium beépített gerber nézegetője? Időnként elég furcsa dolgokat tud produkálni, de a generált gerberek nálam jók szoktak lenni. Nézd meg GC-Prevue segítségével, ingyenesen letölthető gerber nézegető program. Én azzal szoktam ellenőrizni.
Azt a tippet kaptam, hogy amikor rámék a fabrication output->Gerber files-ra és a végén amikor előjön a Camtastic, akkor a project valamelyik mappájában megtalálhatók a fájlok, és nem kell az Export->Gerber-t lefuttatni.
Mert amiket kimásolok azt nézegetve gcprevue-val tökéletesek, normális exportálás után meg hibásak, pedig be van pipálva hogy Convert Polygons to vector fills Bízok benne hogy a kimásolt fájlokat meg tudják nyitni...
Ja értem már a problémát. Ez nálam is előjött, én is úgy oldottam meg ahogyan említed, Gerber exportálás nélkül. Nem volt semmi gond, elfogadták.
Sziasztok!
Lehet hogy le volt már írva valahol de nem találom... Létezik az schdoc kiterjesztésű fileokhoz valami free megjelenítő/nyomtató progi? Szerkeszteni nem akarok csak nyomtatni belőle. Köszönöm!
innen letöltheted:
Altium Designer fájl nézegető
Szia, Mostanában olvasgatom itt a HE-n az altiummal kapcsolatos fórumot. Néhány éve már én is használom ezt a programot, de csak SCH és PCB dolgokra. Viszont az FPGA-s lehetőségeket még nem vágom. Ebben kellene a segítséged, pontosabban azt kérdezném, hogy milyen eszközt használsz az Altiuban a xilinx megszólításához? Egyáltalán, ha nincs Nano-board, mit enged meg a program e téren? A sejtésem, hogy intelligens JTAG eszközt vár mindenképp, pedig piszkosul örülnék egy egyszerű printer-portos csodának is. Ez lényegesen egyszerűbb első körben bevetni. Köszi előre is a helpet.
Üdv.
Sziasztok! Altium designer-t használok és nem tudom a schematic rajzomat nyákba átvinni... Valaki le tudná írni hogy mik a lépések azután hogy elkészültem a schematic rajzzal és készítettem egy új pcb-t?
köszönöm
Hali, a mellékletben találsz infót.
Kedves Kollégák!
Segítségeteket szeretném kérni az Altium Designer 09-el kapcsolatban. A problémám nagyon összetett. Most szeretnék megismerni egy nagyon jó és bő library-val rendelkező áramkörtervező programot. Sajnos szakdolgozatomhoz kellene legalább egyet alaposabban megtanulnom, ezért nincs sok időm az összes rajzoló programot végigbogarászni. Sok mindenki az Altiumot ajánlotta itt a neten, de azonnal meg is akadtam egy témában. Tudna-e nekem valaki segíteni abban, hogy el tudjak jutni egy áramkör megtervezésén át a nyákgyártásig? Most az a legnagyobb gondom, hogy elkészítettem a schematikus rajzot (ez egy egyszerű kis áramkör), de nem tudom áthúzni a PCB-be. Segítene nekem valaki? El tudná részletesen magyarázni hogyan is kell? Köszönöm előre is! Üdv.: István
Altium autoruter szabályaival kapcsolatban lenne kérdésem. Az o.k. hogy meg lehet duplázni egy stratégiát és el lehet menteni más néven, de mit kell csinálni hogy az megjegyezze az előző projektben lévő beállítást egy új projektben is és ne kelljen előlről kezdeni?
Szia!
Előrebocsájtom, hogy nem a 09 verziót használom, hanem az Altium Designer 6-os verziót, de nem hiszem, hogy nagyon eltérő lenne. Ha készen van a kacsolási rajz és minden schematic szimbólumhoz megfelelő footprint tartozik, akkor a Projects ablakban (ha nem látszik akkor: View/Workspace panels/System/Projects módon elő lehet hozni) hozzá kell adni a projekthez egy új PCB-t (Jobb klikk a project nevére, majd Add new to Project/PCB). Ha létre lett hozva, akkor a PCB dokumentum oldalon a Design/Import changes from projektnév segítségével lehet importálni a változásokat a schematic felől. Arra oda kell figyelni, hogy az Altium menürendszere "környezetfüggő", tehát nem mindegy, hogy milyen dokumentum van az aktív nézetben (nem mindegy, hogy schematic, vagy PCB, vagy Schematic Library...). Remélem sikerül ez alapján összehozni. Annyit még hozzátennék, hogy az altium honlapján van egy nagyon jó .pdf sorozat a használatról, azt hiszem a training szekcióban található.
Szia!
Nekem úgy jött be hogy: A Strategy editorban a Globally optimized main legyen legfelül, alatta Completion, Straighten, Recorner, de ez az utolsó szerintem nem fontos. a többivel is játszadoztam, nekem nem volt jó egyik sem. A szabályoknál: Legfelül az electrical rules-nél a rövidzár és az Unrouted legyen kikapcsolva (nekem ennek ellenére is csinál rövidzárat ha túl vastag a vonal pl....). Utána be kell állítani a Clearance-t és a width-et a úgy ahogy akarod, nekem az alapérték 10 mill túl kicsi. Lehet az elnevezett NET-ek szerint különbözőre is. Ha akarod az egyik layert fullosan GND-re, a Polygon Connecet-et kell Direct connect-re állítani, a kitöltés és a vonbalak távolsága pedig Clearance. Én ezekkel játszadozom. Ami még segít: A kelleténél jóval nagyobb board, majd utólag levágod méretre. Ha semmiképp sem jön össze, engedélyezni kell több átkötést, ez is Strategy editorban van felül egy "csúszka".
Szia!
A változatosság kedvéért a 10-es verzióban ) - a schematic-en legyenek designatorok és helyes footprintek. Tools/Annotate schematic (quietly....) - azt hiszem a 9-ben még nem volt automata compiler, ezért: Project/Compile document. Ennek nem szabad hibát jeleznie. Ha hibát jelez, a Project Options ban a Connection Matrix fülön kell állítgatni. Ez a korábbi verziókban elég bartáságtalan volt alapban, de beállítható. - utána legyen egy üres PCB dokumentumod a projektben, de a kapcsolási rajzon állva: Design/Update PCB dokument. - Akkor megkapod a PCB-n az alkatrészeket, elhelyezed, és kézzel vagy autorouterrel összekötöd.
Hali, pár hozzászólással lejjebb becsatoltam az angol nyelvű leírást, abban benne van.
Üdv!
Altium Designer 10-el már egy jó ideje kínlódok és többször fel is adtam mivel alapvető, mezei alkarészeket nem kapok meg benne. Kipróbáltam már minden "library"-t de pl egy BC107-es vagy sok más közismert alkatrész nekem sehol nem érhető el. Persze az égvilágán minden bonyolult 1000 lábú már előkerült. Ez normális? Másnak is vannak ilyen gondjai? Nagyon zavar a dolog, hogy egy ilyen programban nem találok meg "fapados" alkatrészeket. Előre is köszönöm.
Hali,
Ha kapcsrajz a célod és abból pcb, akkor ne a típust keresd. Elégedj meg rajzjelben egy egyszerű "NPN" alkatrésszel, majd a tulajdonságainál átnevezed és persze a footprintjét összeegyezteted A BC107 bekötésével. Én legalábbis így oldom meg az ilyen problémát. De nyilván, ha a szimulátorát is használni akarod, akkor más a helyzet.
Szia!
Köszi. Erre én is gondoltam csak szerintem ez kicsit olyan nyakatekert megoldás főleg egy ilyen kaliberű programtól.
Idézet: „ez kicsit olyan nyakatekert megoldás főleg egy ilyen kaliberű programtól” Ezt a programot ipari környezetben alkalmazzák, pontosabban nagyon komoly célokra. Ezért is pont olyan baromi összetett, hogy alig van a világon, aki minden részét ismerhetné. Mindent a legapróbb részletekig megadhatsz benne paraméterként és állítgathatsz milliárdnyi dolgot. Az ipari körülmények miatt pedig a BC107 és hasonlókat már száműzték a szoftverből. Gyakorlatilag az iparban - tehát ott magasan "fent" - már szinte senki nem használ hagyományos alkatrészeket, aki teheti, kizárólag az SMD-kkel "áll szóba" és arra tervez NYÁK-okat, sokrétegűt. A hagyományos alkatrészek nagyok és körülményes a szerelésük pl. a SOT-23 tokozású tranyókhoz képest, amiből egy komolyabb beültetőgép akár 50 ezret is felrak egy óra alatt a NYÁK-okra...
A figyelmet inkább az SCH jel PIN számozása és a helyes tokozás párosítására érdemes fordítani.
Erre én is rájöttem, hogy nagyon komplex a program. Köszi a választ. Megspóroltál kis időt számomra ezzel az információval. Hanem keresgéltem volna tovább a neten a könyvtárak után. Sajnos most különböző okokból kell választanom ez és az orcad között. Az orcad kezelőfelülete nem tetszett de akkor marad az mert az legalább még "szóba áll" ezekkel az alkatrészekkel is. Remélem azért még 10-20 év múlva is lesznek ilyen "száműzött" alkatrészek és nem járnak úgy mint pl a csövek.
Az Altium honlapján keresgéltél már a könyvtárak között. Rengeteg cucc meg van. Egyébként én bátorítanálak arra, hogy ne add fel könnyen az ismerkedést vele, évek óta ezt használom (anno Protel) s nem váltanék más programra. Nagyon megkedveltem.
Az Altium legújabb verziója olyan bonyolult és annyira nagyra hízott, hogy még én sem leszek/vagyok hajlandó megtanulni, ill. feltelepíteni, hiába ismerem nagyrészt az elődjeit. Lenne vagy 10-15 GB a foglalt terület és nem nyújt sokkal többet egy átlag felhasználó számára, mint amennyivel nagyobb méretű az EAGLE-nél. Hiába Altium topikban vagyunk, én ettől függetlenül az EAGLE-t ajánlom a hobbistáknak. Otthoni NYÁK-ozásra, hobbira, és talán még attól is picit további szinteken tökéletes, kiváló és teljesen használható. És baromi nagy a támogatottsága.
Kb. 5-6 éve én is kissé "elfogult" voltam a Protellal szemben, de mára már kinőttem.
Saját séma és PCB library-t tudsz létrehozni. Becsatoltam az általam létrehozottat. Tovább tudod szerkeszteni.
Épp ez a gond. Eddig EAGLE-t és SprintLayout-ot használtam évek óta de most egy projektre akarok benevezni amin ezeket nem fogadják el. Nagyon idegesít a dolog, hogy ahelyett, hogy egy bevált programot használnék amit jól ismerek ahelyett még a tervezés nehézségére egy lapáttal rátesz az is, hogy egy új programnak használatát meg kell tanuljam. Apropó, hogy mondjátok a protel is elfogadott program. Egyelőre egyikkel se vagyok nagy barát. Még a national instrument programját és proteust tanulmányoztam át régen kicsit jobban. Az orcad-ot csak épp kipróbáltam de azt is túl komplikáltnak láttam (ezalatt a kezelőfelületet értem). A lényeg az, hogy most egyet kell válasszak aminek használata egyszerűen és gyorsan megtanulható.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |