Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » STK erősítők javítások
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség.
Lapozás: OK   12 / 44
(#) reloop válasza Atka15 hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
A 2-5 láb között lehet igen kis ellenállás. Azt megfigyeltem, hogy az 5. láb lehet N.C. is. A hat lényeges láb az általam átnézett adatlapokon megegyezik (1,2,3,8,9,10). A panelen megy vezetősáv az 5-ös lábhoz?
(#) Atka15 válasza reloop hozzászólására (») Okt 16, 2011 /
 
arra emlékszem hogy az 5-ös lábat beforrasztottam, de hogy ez csak a rögzítésre szolgál, vagy vezet is valahova azt csak majd délutánfele tudom megírni. egyébként köszönöm a válaszaidat
(#) Atka15 válasza reloop hozzászólására (») Okt 16, 2011 /
 
nah megnéztem. Szóval az 4-es 5-ös, 7-es láb nincs beforrasztva, mert nem vezet hozzá semmi, a 6-os láb be van forrasztva, de csak a stabilitás végett szerintem, mivel semmiféle vezető nem megy a lábhoz, csak simán be van forrasztva, de nem vezet sehova. az 1-es, 2-es 3-as 8-as 9-es 10-es láb be van forrasztva, és mindhez tartozik vezető. ezen felül még a 3-as és a 8-as láb a nyákon össze van vezetve(tehát egy pontot alkotnak). Ha diódavizsgálóval rámérek akkor a 2-es, 3-as láb között 610-et mutat, és a 8-as és 9-es láb között is az új IC-n úgy hogy nem forrasztottam még be, és a régi kivett IC-n ugyanezen lábaknál a 2-es 3-as között 311-et mutat a 8-as 9-es között pedig rövidzárat, de gondolom ezért volt rossz, mivel itt rövidzár van. A lábak közötti két értéknek egyeznie kell?
(#) reloop válasza Atka15 hozzászólására (») Okt 16, 2011 /
 
A 2-3 és a 8-9 között a végtranzisztorok kollektor-bázis diódáját látod, az úgy jó ahogy az újon mérted.
Bátram beültetheted. A kimeneti DC hiba másból származik. Ellenőrizd a környező ellenállásokat.
(#) Atka15 válasza reloop hozzászólására (») Okt 16, 2011 /
 
Ellenállás okozhat ilyen problémát? Mikor? amikor kisebb az értéke mint kellene? mert ha ugye füstölt akkor már szakadás.
(#) connelly hozzászólása Okt 16, 2011 /
 
Hali, Sony ST7035 rádióerősítőhöz keresek 2db stk65a ic-t. Valaki tud segíteni, hol lehet ilyet beszerezni, akár bontva is?
Köszönöm
peter.dudas@freemail.hu
(#) reloop válasza Atka15 hozzászólására (») Okt 16, 2011 /
 
Szakadt, vagy megnyúlt lehet az ellenállás, ez nem jár feltétlen égés nyommal. Ahhoz viszont elég, hogy ne legyen 0VDC a kimeneten. Meg kéne nézni a kapcsolás tranzisztorait, ott is lehet hiba.
(#) Atka15 válasza reloop hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
ba a tranzisztorokkal mindig bajban vagyok. hogyan tudom megnézni, hogy jó-e? tudom hogy van ugye a multiméteren egy rész ami erre szolgál. datasheetből kinézem hogy meik a bázis, kollektor, stb, és akkor a multiméter mutat egy számot. de most ebből honnan tudjam hogy jó-e? mien számot kell látnom?
(#) Atka15 válasza connelly hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
Szia. Hqvideon nézlődj, az az stk birodalom.
(#) reloop válasza Atka15 hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
Elég a multiméter dióda vizsgálóját használni. Bővebben: Link
(#) Atka15 válasza reloop hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
Nagyon Szépen Köszönöm az összes segítségedet. Napról napra tanul az ember. Egyébként engem ezek hobbiszintnél feljebb is érdekelnek, éppen az egyetemen hallgatom, de az elmélet, az nem gyakorlat . Köszönöm, majd megírom hogy mi lett, de ez valószínűleg csak a jövő hétvégén lehetséges.
(#) Atka15 válasza Atka15 hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
ja igen és egyébként írtad hogy 0VDC a kimeneten, de ez a hangfalakra 35VDC-t adott.
(#) reloop válasza Atka15 hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
Igen, olvastam a hozzászólásodat. Ebből következtetek arra, hogy az IC-n kívül más alkatrész is meghibásodott, illetve ez tehette tönkre az IC-t. Legalább 4 tranzisztor van még az áramkörben, ezek bármelyike okozhatja hibát, + ellenállások. Időt kell rá száni, és végig mérni őket. Van esetleg rajz hozzá? Többet tudnék segíteni.
(#) Atka15 válasza reloop hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
Sajnos Kapcsolást egyenlőre nem tláltam róla, de meg fogom nézni ma vagy holnap, és próbálok ide feltenni egyet. Az ellenállások és egyéb alkatrészek vizsgálatára hétvégén kerül sor.
(#) connelly válasza Atka15 hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
Próbálkoztam, egyenlőre nem válaszoltak. Pótolható egyébként ez az STK65A (stk0065) valami mással?
(#) szamóca válasza connelly hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
Mivel csak az STK 00xx sorozat lábkiosztása egyezik, különböző teljesítmény és feszültségadatokkal amit már nem gyártanak, ezért nem helyettesíthető mással. Vagy barkácsmódszerrel készítesz másik pl. TDAxxxx panelt és beépíted azt.
(#) Atka15 válasza reloop hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
Hello. Ahogyan mondtam, majd csak hétvégén fogom szétszedni, de kerestem hozzá kapcsolási rajzot. Az eredetit találtam meg, ez ingyenesen és legálisan leszedhető az internetről. Mellékeltem. Elnézést kérek, hogy rarban töltöttem fel, de több volt mint 2 MB. Mind a négy rart le kell tölteni, és az elsőben van benne. Az erősítőm az SA-200, nem a 200/K.
(#) reloop válasza Atka15 hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
Az SA-200 és a 200/k végfokban lehet különbség?
Remélem a mellékelt rajz stimmel.
Nem tudom mennyire kivehető, a rajzon dobozokban feszültség értékek szerepelnek. Ezeket kéne megmérni az erősítődön. Ebből a hiba remélhetőleg behatárolható.

STK rajz.PNG
    
(#) Atka15 válasza reloop hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
Szerintem nincs különbség, de akkor most tisztán:
Úgy hogy nincsen benne az STK IC úgy mérjem meg a lábaknál lévő feszültséget, és ha egyezik a rajzon lévővel, akkor jó, ha valamelyik nem, akkor arra kell keresni a problémát?
(#) reloop válasza Atka15 hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
Az IC-t természetesen be kell építeni. Hangszórót értelem szerűen ne tegyél rá amíg a kimeneten nincs 0VDC. A zárlat okozta károk kivédése érdekében a hálózati feszültséget egy 60W-os izzón keresztül kösd az erősítőre. Az izzó miatt alacsonyabb feszültség értékeket fogsz kapni, de ettől még értékelhetőek lesznek az eredmények. Testhez képest mérj.
(#) Atka15 válasza reloop hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
Rendben. Holnap megcsinálom. A sorba kötött 60w-os izzó a feszültségcsökkentés miatt kell?
(#) reloop válasza Atka15 hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Zárlat esetén az izzó folyamatosan világít. Ha minden rendben, akkor csak villan a bekapcsoláskor, és az izzószál alacsony hideg ellenállása miatt az erősítő tápja felmegy 60-80% feszültségre.
(#) Atka15 válasza reloop hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Értem. Ezért kell sorbakötni, hogy csak akkor világítson ha zárlat van. Ha belerakom az új STK-t az mitől nem fog megsűlni megint? Mert ahogy nézem az izzó csak akkor világít, ha testzárlat van. De ha nincs attól még az IC-t tönkreteszi nem?
(#) reloop válasza Atka15 hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Ha valamelyik alkatrész hibás az erősítőben, akkor legrosszabb esetben az IC kimenetén a + vagy a - táp fog megjelenni. Mivel nem lesz rajta hangszóró, így nem fog az IC túlterhelődni. A további mérések segítségével kideríthető a hiba oka. Az izzó jelentősége abban van, hogy a beforrasztás hibájából eredő zárlat esetén csökkentse az IC tönkremenetelének esélyét.
Ajánlatos a szomszédos forrasztásokat szakadásvizsgálóval leellenőrizni a feszültség rákapcsolása előtt.
(#) Atka15 válasza reloop hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Rendben. Köszönöm. Estefelé írom hogy mi lett.
(#) reloop válasza Atka15 hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
A mérőcsúccsal lehet még zövidzárlatot okozni. Zsugorcsővel, ragasztószalaggal elérhető, hogy a tapogató hegyéből csak 0,5mm maradjon szabadon.
(#) Atka15 válasza reloop hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Zsugorcső van már rajta, más panelokhoz is kellett.
(#) Atka15 válasza reloop hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Megméregettem szépen mindent. Az értékek ahoz a laphoz viszonyítva amin bejelölted a pontokat, mivel pont az a fele a rossz. Tehát:
A=0,00V
B=0,00V
C=-28,2V
D=-28,2V
E=0,00V
F=-28,4V
G=-23V
H=-20,6V
I=-29,5V
J=29,5V
K=-21,7V
K'=-21,7V
És amire még figyelmes lettem, az az, hogy ugye említettem, hogy az egyik végfok már helyettesítve volt másik áramkörrel, de ugyanoda van bekötve. Most pedig észrevettem, hogy ugyanoda van bekötve, de hiányzik az áramkörből az az 5-lábú alkatrész, ami a rajzon ottvan. Mellékeltem hogy mi nincs rajta.

aminincs.png
    
(#) reloop válasza Atka15 hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
A nélkül természetes, hogy nem működik. Ez a 2sa798a elég ritkaságnak tűnik. Valami helyettesítőt kéne felhajtani. A B ponton 18V-nak kéne lenni, ha nincs benne az "ötlábú". A B pont melletti R608 nem hiányzik?
(#) Atka15 válasza reloop hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Nem hiányzik, de és ez a vicc. Eddig sem volt benne ez az alkatrész, és kb. 2 hónapot használtam. Tökéletesen működött. És azt sem értem, hogy ha a másik IC van helyettesítve akkor miért innen vették el az 5-lábú alkatrészt? Nem értem. Holnap mégegyszer megnézem, hogy neme kevertem össze a két IC áramkörét. Egyébként más mi lehet még rossz? Ezen az egy alkatrészen kívül semmi sem hiányzik.
Következő: »»   12 / 44
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem