Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   926 / 2508
(#) Lázár Péter hozzászólása Okt 19, 2011 /
 
A következő kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy ez a kapcsolás megbízható e. Picit mindig tartok a cirill betűs oldalaktól. Persze lehet fölösleges félni, csak nem célom a füstgép készítés
(#) szajo válasza Lázár Péter hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
Ez a TDA7296A gyári adatlapján ajánlott kapcsolás. Ki kell próbálni!

adatlap
(#) reloop válasza Lázár Péter hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
A rajz így közismert: Bővebben: Link
A két IC megengedett tápfeszültsége, ezáltal teljesítménye eltérő. A lábkiosztásuk azonos.
(#) EgyGabor válasza reloop hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
Hát akkor beszerzem bele 4db 2SD718 és 4 db2SB688 att!! és remélem működni fog!! és nincs ötleted hogy miért mehetett ki?? Az lehet baj hogy a gyári tápja +-38 volt és az én tápom amit csináltam hozzá +-40 volt!!
(#) peter1995 hozzászólása Okt 19, 2011 /
 
Hello. Adott egy 400W-os 8 FETes erősítő ami 2x66V tápot kap. A hiba az hogy gondolt egyet és ha nincs maximum bemeneti jel(poti 0ohm-ba) akkor rettenetesen torz a hang. Ha kihúzzuk a konnektroből a trafót amikor merül a kondi a vége felé kitistul a hang. a rajzban 2X70V volt megadva így nem lehet sok a táőfesz. Az alkatrszészek ki lehhet mérve mindne jó. Valami ötlet?
(#) reloop válasza EgyGabor hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
A tranzisztor szempontjából biztos nem gond a nagyobb táp, az erősítő többi részének is bírni kéne.
Az előbb csak két tranzisztort említettél, mire ez a nagy bevásárlás?
A meghibásodás okai lehetnek: kimeneti rövidzár, elégtelen hűtés, olyan alkatrész meghibásodása ami miatt megnő a kapcsolás nyugalmi árama, vagy az erősítő kimenetét valamely tápoldal irányába kibillenti. Az alkatrész hiba lehet látszólagos is pl, fólia szakadás, rossz forrasztás.
(#) reloop válasza peter1995 hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
Gerjedésnél tapasztaltam hasonlót. "nincs maximum bemeneti jel(poti 0ohm-ba)" -alatt mit értesz?
(#) EgyGabor válasza reloop hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
Hát van egy tranzisztor aminek a lába el van törve nem forasztotam de lehet hogy kiforrasztom a helyéről és kivezetékelem és meg nézem hogy úgy jó e!! hál istennek nem a tövénél van eltörve hanem a forrasztásnál!!
(#) reloop válasza EgyGabor hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
Szokatlan jelenség ez a lábtörés. Elég ok lehet a végtranzisztor meghibásodására.
(#) EgyGabor válasza reloop hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
Hát nem tudom hogy miért törhetett el de azért mondtam a 8 db hogy akkor már cserélem mindet vagy forrasszam ki őket és csak annyit rendeljek a menyi kel ? Gondoltam kicserélem az összest legyen új benne!!
(#) reloop válasza EgyGabor hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
Óvatosan költenék egy olyan erősítőre, amiben tranzisztor lábtörés is előfordult.
A zárlatos, szakadt tranzisztort - hacsak kis értékű bázis emitter-ellenállás nem gátolja - kiforrasztás nélkül is ellenőrizheted dióda vizsgálóval.
(#) EgyGabor válasza reloop hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
Az egyik 2sd718 nak dióda vizsgálónál 0.66és 2 nél 790 et ír és egy 2sb688 nál pedig700 at ír
(#) reloop válasza EgyGabor hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
Ebből még nem tudunk mindent. Egy kis magyarázat a méréshez: Skori weblapja.
(#) EgyGabor válasza reloop hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
Néztem és az van hogy 4 db tranzisztornál nincs olyan láb hol nem mutatna valamit!!
(#) reloop válasza EgyGabor hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
Ha nem vagy biztos a dolgodban, akkor valóban jobb, ha kiforrasztod a végtranyókat. A tranzisztor vizsgálat előtt olvasd el amit Skori a diódák méréséről írt.
(#) EgyGabor válasza reloop hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
MA már nincs kedvem vele szórakozni majd holnap meg mérem őket kiforrasztva Köszi az eddigi segítséget is majd holnap jelentkezek Hogy mire jutottam!! további jó estét!!
(#) Lázár Péter válasza reloop hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
Akkor működik a dolog, csak persze én a gyengébb IC-t használnám. Köszi
(#) reloop válasza Lázár Péter hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
Szívesen! A st-by/mute -t ismered?
Szerk.: A tda7296 csúcsárama 5A. Vedd figyelembe a tápfesz. meghatározásánál.
(#) EgyGabor válasza EgyGabor hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
Helló! Kiforrasztotam őket és arra jutottam hogy ha jól értelmezem Skori lapját akkor hogy a tranyók jók! Van egy 2 forrasztási hiba aszt át forrasztom és meg látom hogy úgy csinálja -e még!
(#) EgyGabor válasza reloop hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
Helló! Kiforrasztotam őket és arra jutottam hogy ha jól értelmezem Skori lapját akkor hogy a tranyók jók! Van egy 2 forrasztási hiba aszt át forrasztom és meg látom hogy úgy csinálja -e még!
(#) ibpeti hozzászólása Okt 20, 2011 /
 
Hali! Van egy Universum márkájú Hifi erősítőm, 2db STK4044XI végfok van benne, 2x 100W 8 ohmon. Na és ugye 2 vagy 4 kimenetes A, A+B funkció választós. 2db MNC Noir2 8 ohm 150/300W 30cm es mélyet hajt, de viszont ha egy csatornára kötöm rá a 2 hangfalat, akkor fél hangerő után lekapcsol a védelem! Ki-bekapcsolás után ujra megy. Pedig elvileg ez igy 16 ohm! Ha simán 2 csatornán van 1-1 hangfal nem kapcsol le sose. Mi lehet a gond, mivel tudnám megoldani hogy elbirja?
(#) lacek29 válasza ibpeti hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
Ha párhuzamosan kötöd,akkor az 4 ohm lesz,nem 16. Lehet ez nemtetszik a végfoknak.
(#) ibpeti hozzászólása Okt 20, 2011 /
 
Nem párhuzamosan kötöm, hanem az erősítő csatornájára, amire mindegyikre azvan irva hogy 8 ohm. Elvileg így 16 ohm -nak kellene lennije, nem pedig 4-nek.
(#) lacek29 válasza ibpeti hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
Ha 1 csatornára kötöd a 2 hangszórót párhuzamosan,akkor 4 ohm lesz a 2db 8 ohm-os hangszóró eredő ellenállása! Ha sorbakötöd a 2 hangszórót,akkor lesz 16 ohm.
(#) ibpeti hozzászólása Okt 20, 2011 /
 
De már elmondtam hogy 4db 8 ohmos kimenetem van, én nem kötözgetek semmit se párhuzamosan se sorosan! Rádugom a a 8 ohmos hangfalakat, és egyszerűen lekapcsol a védelem...
(#) szamóca válasza ibpeti hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
És szerinted mégis hogy van megoldva a hangsugárzó kimenetek bekötése az erősítőn belül?
(#) nagysasy válasza Zosi hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
Van róla rajzom ha érdekel. Küldj privátot.
(#) ibpeti hozzászólása Okt 20, 2011 /
 
Óóóó kimértem multiméterrel.... télleg 4 ohm -ra módositja ... akkor nemtom mire jó ez az egész, ha nem is használható igy!
(#) nostrum hozzászólása Okt 20, 2011 /
 
Sziasztok!

Hátha van itt olyan szaki akinek van ötlete hogy mi lehet a probléma:

Szereztem egy közel 30 éves erősítőt. Az első IC-s erősítők között van, és minden tökéletesen működik rajta, de észre vettem egy problémát. A mély és magas hangokat tisztán adja, de a felső-közép frekvenciatartományban érdekes torzítás jelentkezik, mint amikor egy rádióállomás vétele gyengül. Belenéztem, de az én tudásom addig terjedt hogy nem láttam púpos kondit, égésnyomot, rossz érintkezést, vagy elszállt biztosítékot.
A potméterek nem recsegnek, és minden inputon és outputon keresztül jön ez a mellékzönge. Nem szívesen dobnám ki, mert ezt leszámítva nagyon szépen szól.

Típusa: FISHER Studio Standard CA-440

Ha tudtok segíteni, előre is köszönöm!

Üdv!
(#) Matthisa hozzászólása Okt 21, 2011 /
 
Üdv! nem tudom, hogy jó helyre írok! adott egy 2.1 hangcucc ami a számítógépemre van kötve!a nagy bajom hogy zúg búg a subwoofer(mélynyomó), az is biztos hogy nincs védőföld!de van itthon házimozi és az se búg meg az előző 2.1es rendszerem se búgott!meg az egyik konyhai 101es kapcsolót, ha kapcsoljuk recseg egyet!egyik cimborám beépítette a számítógéptápegycség csatlakozoját amin azt hiszem van egy kis citromsárga kondi! de ez se hozott megoldást!azt mondta olyan trafó van benne, mint egy pénztárgépben! nem tudok mit kezdeni vele!nem rég vettem használtan!:S tudnátok nekem segíteni!? előre is köszönöm!
Következő: »»   926 / 2508
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem