Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   402 / 729
(#) blackdog válasza reloop hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
Igazából WinISD-vel "terveztem" a hangládát és számolgatok hangváltót.
Csak nem tudom vágási frekvenciának mit adjak meg.
Mélynek gondolom 30 Hz, de magasnak mi kellene?
(#) voodoo hozzászólása Okt 18, 2011 /
 
Sziasztok!

Egy hangszóró teljesítményét honnan lehet megtudni (nincs róla semmi infóm)?
Köszi
(#) skero válasza reloop hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
10 dB hangnyomás növekedés kell a dupla hangérzethez! Amit tízszeres bevitt elektromos telljesítményel lehet elérni!
(#) mate31 hozzászólása Okt 18, 2011 /
 
sziasztok
építettem egy hangfalat 30 cm-es videoton HA 31-422-es hangszóró van benne,méretei ma:64cm,sz40cm,mé:30cm
ennek ellenére szinte semmi mély nem jön ki belőle.
szerintetek a méretezéssel van a baj.
válaszotokat előre is köszönöm

Az nagybetűk, és az írásjelek hiánya, tesztkitöltéssel jár!
(#) reloop válasza mate31 hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
Szia! Ezeket most peremeztem. Ugyan az a mélysugárzó. Kíváló a mély benne. Méretek 65x38x30cm. A cső: átmérő 60mm, hossz 30mm.
(#) mate31 válasza reloop hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
Az én dobozméreteim sem sokkal különböznek a tieidtől.Vagy a cső olyan sokat számítana?
(#) szamóca válasza voodoo hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
A hangszórónak nincs teljesítménye. Teljesítménye az meghajtó hangerősítőnek van. A hangszórónak terhelhetősége van, ha arra gondolsz. Mivel külső szemléléssel nem tudod megállapítani milyen huzalátmérővel, hűtéssel, mágnestulajdonságokkal bír egy hangszóró, ezért sehogy. Egyetlen mód ha veszel egyet, és műszeres mérésekkel ellenőrizve, addig hajtod amíg elég. Aztán veszel egy másikat, amiről már tudod ezt az adatot.
(#) reloop válasza mate31 hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
Megpróbáltam tenyérrel letakarni, a mélyek akkor is szépen jönnek.
(#) mate31 válasza reloop hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
A belseje ki van bélelve szivaccsal,vagy valami anyag van benne?
(#) reloop válasza mate31 hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
Vatta szerű anyag tölti ki a doboz harmadát.
(#) voodoo válasza szamóca hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
Igen a terhelhetőségre gondoltam. Szóval akkor ezek szerint a "zenei" terhhelhetőség az csak egy szóban forgó -emberek közt- jelen lévő duma? Mert ugyebár műszeres mérések, szinusz jel stb az egy adatgörbe mondjuk. Viszont zeneileg ?kinek mi a zene? címszó alatt egy rock zene és egy disco vagy egy nyújtott basszusú RnB más terhelhetőséggel bír, ha bír.
Csak azért érdekel a kérdés, mert van egy régi ismeretlen gyártmányú 38cm-es hangszóróm és van egy JBL 30cm-es autós mélynyomó.A kettő közt az a különbség, hogy előbbi kb 200W-os az utóbbi 1200W-os, viszont a réginek a zenei teljesítménye szerintem hangosabb az ütős, gyors, rövid basszusoknál a JBL-nek pedig inkább a RnB hosszú lassú mélyebb zenék basszusai tetszenek.
De mi is pontosan az a zenei terhelhetőség? Ahány oldalt olvastam annyi féle képpen van leírva.
(#) ozpecs válasza skero hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
6dB és négyszeres
(#) skero válasza ozpecs hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
Ezt mire alapozod? Legjobb tudomásom szerint 10 dB -kell!
(#) szamóca válasza voodoo hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
"Az IEC 268-5 szerint 6dB-s crest faktorú (a jel effektív értéke 6dB-vel alacsonyabb a csúcstól) jellel (zajjal) mérünk, a feltüntetett értéket folyamtosan ki kell bírni a hangszórónak, ez lesz a névleges terhelhetőség. Természetesen a jel nem teljes spektrumú, mindig egy megadott frekvenciatartományra érvényes. Pl. mélyközépnél 50-5000Hz-ig, vagy magashangszórónál 2000-20 000Hz-ig. Néha ezt az adatot emlegetik RMS értékként, de ez tévedés.
A zenei terhelhetőségnél annyi változik, hogy a bemenőjel crest faktora 6-ról 9dB-re változik. "
A jelek különböző átlag-teljesítmény tartalmát reprezentálja ún. Crest-faktor. Íme egy táblázat különféle jelformák esetére
(#) WaRL0 hozzászólása Okt 20, 2011 /
 
Nagy örömömre ma megérkeztek a tannoy M1 es hangszórójaim. Gyorsan ki is akartam próbálni és kiderült, hogy az egyik hibás :rinya: . Egyszerüen szakadás van a 2csatlakozója között.... miért is menne valami úgy ahogy azt eltervezem
(#) ozpecs válasza skero hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Tanultam
(#) CsizmaKo hozzászólása Okt 21, 2011 /
 
Sziasztok!
Remélem tudtok segiteni,mi a véleményetek erről a hangszóróról,mennyire lenne alkalmas mélyládába amit házimozira és zenére szeretnék használni?P. Audio C15-600EL ,egy kb 115l es bass-reflex láda tenném bele és egy quad405 el hajtanám.
a hangszóró adatai:

adatok.txt
    
(#) DenaturáltSas hozzászólása Okt 23, 2011 /
 
Sziasztok!

Építettem egy Orange PCC 112 -es hangládát gitárhoz, azt viszont nem tudom, hogy kell-e bele töltőanyag? Zárt természetesen az egész láda. 45*50*30cm, egy 12"-os Celestion 100W-os hangszóró van benne. Előre is köszi!
(#) ptesza válasza DenaturáltSas hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Ha zárt akkor kell bele. Vatelin jó lehet , de a QTC 0.7 re kellene belőni.( Impedanciaméréssel.)
(#) DenaturáltSas válasza ptesza hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
az utolsó mondatodat nem értem Mi ez, amiről beszélsz? ennyire nem értek hozzá
(#) ptesza válasza DenaturáltSas hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Valami alapján kiszámoltad , a dobozméretet? Az egyik legfontosabb paramétere a hangszóróknak a QTS , ha dobozba építve mérjük ezt a paramétert akkor CTS ről beszélünk. Ezek egyszerű eszközökkel mérhetőek akár otthon is.
(#) DenaturáltSas válasza ptesza hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Egy gyárit lestem el, Orange PCC 112
(#) reloop válasza DenaturáltSas hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Az üres doboz a szemben lévő oldalfalakról visszaverődő hangok miatt egyes frekvenciákon önálló életet kezd el élni, kong.
Széles sávú hangszó esetén csillapító anyaggal vonnám be a belsejét.
(#) DenaturáltSas válasza reloop hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Köszi! Fel kell tölteni az egész dobozt, vagy csak az oldalak teszem azt 4-5 centi vastagon?
(#) ptesza válasza DenaturáltSas hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Zárt doboznál jóval több kell mint egy reflexnél, és inkább a doboz közepe felé legyen mint a falra szorítva.De csak lazán nem szabad keményre tömni.
(#) ptesza válasza reloop hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Valahogy így ,de az oldalak megfelelő arányának méretezésével ez minimálisra csökkenthető,és így nem fog az átvitelben nem-kívánt rezonanciákat okozni.
(#) Bassmester válasza DenaturáltSas hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Gitárládát nem szokás csillapítani, akkor sem ha zárt, persze kisérletezni mindig lehet.
Milyen tipusú a Celestion? Ha gitárhangszóró, akkor rakhatod nyitott dobozba is.
Én is egy kombót építek 2 db Celestion Tube10 hsz-val, nyitott dobozban. Jól szól :yes:
Ime.
(#) dumboo hozzászólása Okt 25, 2011 /
 
Sziasztok!
A segítségeteket kérném, van 2db Netto 74l-es hangfalam (reflex cső: 2db d4 x 10 cm) amit még egykor a régi szép disco-s időkben tettem össze, 2 utas, csak felül áteresztő 2.rendű szűrővel. Mély SRP3040; magas jelenleg piezo. Szeretném átépíteni 3 utasra, a mély maradna, kapna egy dóm magas és egy SRP 1315 13cm-es mély-közép sugárzót. A láda átalakítása nem gond, viszont a hangváltó méretezését teljes egészében elfelejtettem. Megkérhetnék valakit hogy kiszámolja nekem, illetve azt hogy hányad rendű kell? Segítségeteket, válaszotokat előre is köszönöm.
(#) reloop válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Üdv! A kérdezőnek az a gondja, hogy a gitárja tozítóval és a szóban forgó dobozzal összegerjed. Quad 405-tel hajtja. Másik erősítő-hangsugárzó összeállításnál pedig jó. Tippeltem, hogy a doboz hibája lehet. Bővebben: Link
(#) Bassmester válasza reloop hozzászólására (») Okt 26, 2011 /
 
Ilyenkor meg kell mérni spektrum analizátorral hogy hol gerjed a rendszer, majd rózsa zajjal kell mérni egy átvitelt és megnézni hogy van e ott durva rezonáns kiemelés.
Következő: »»   402 / 729
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem