Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   50 / 293
(#) inka67 válasza toro hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Pedig egy rajz lehet nekem is segítene...
(#) proli007 válasza inka67 hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Hello!
Meglehet. De akkor egy zéner dióda a tranyó bázisában, aminek katódja a bázisra, anódja pedig a negatív tápra (GND-re) kell hogy csatlakozzon. (Sima zéneres stabilizátor, 5V esetén, 5,6V zénerel.) Valamint akkor a kollektor felől egy ellenállásnak kel menni a bázisba, ami táplálja a zénert.
Viszont ha ez így lenne, és a 35V megy a tranyó kollektorába, érdemes lenne valami testesebb tranyót betenni, hogy hosszabb életű legyen mint elődje.
(Panelt nem látom, mert csillog, két dimenziót meg csak a papíron szeretem..)
üdv! proli007
(#) alevente hozzászólása Okt 25, 2011 /
 
Sziasztok! Junkers Euroline kazánhoz kéne panelrajz, legrosszabb esetben gépkönyv.
Köszönöm nagyon szépen!
(#) inka67 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Üdv.!

Pontosan úgy van, ahogyan írod. A bázison egy zener dióda lehet, és az anód\katód pontok is stimmelnek. Viszont nem a nagy 1000micro 35V-ja van a tranyón, hanem a kisebbik 470micrós elko, így a collektorán 18V van. A bázis lábán és a zener katódján 3-4V körüli értéket mérek. Emitterén viszont nincs mérhető érték!

Bízom benne, hogy ez lesz a hunyó. Vettem is egy bc847-et, mert csak ilyen smd tokozású fér el a doboz és a panel alatt. Ez 50V 100mA.

Este neki is látok a beszerelésének, majd beszámolok...

Köszi!
(#) proli007 válasza inka67 hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Hello!
Akkor még is úgy van a táp kialakítva, ahogy rajzoltam, a trafó leágazásáról, csak éppen nem "rendes" stabilizátor van, hanem egy mezei tranyós.
Én elsőként kiforrasztanám a tranyót, úgy mérném meg a zénert, másodsorban az emitterpont helyén megtáplálnám 3,3V-al és megnézném az áramot. Hátha azért megy el a tranyó, mert túláram van/volt.
üdv! proli007
(#) beneg hozzászólása Okt 25, 2011 /
 
Sziasztok kérem segitsetek!

Van egy Junkers euroline kombi turbos készülékem és sajnos panelhibás (ez biztos) se kép se hang.
Kérem ha tud valaki segiteni az küldjön egy elérhetöséget.
(#) toro válasza beneg hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
És honnan tudod?
Kap feszültséget-, víznyomás megfelelő stb, stb.
(#) toro válasza beneg hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Tanulmányként küldöm.
(#) beneg hozzászólása Okt 25, 2011 /
 
Mert ugy gondoljuk hogy egy viharban villámcsapás volt egy pár házzal melletünk és tuláram miatt tönkremen pár háztartási eszköz többek között a cirko is.
(#) toro válasza beneg hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Lehet, hogy Ti a másik fázison vagytok. Nézzétek meg a biztosítékot. Ámbár lehet, hogy "elkaptátok"!
A panelt "aranyárban mérik" a boschnál. Érdemesebb a Vaterán egy lecseréltet venni alkatrésznek!
(#) inka67 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Hello

Nem is tudom mit mondjak, hogyan köszönjem meg az útmutatásodat!? Működik a panel, már vissza is szereltem a kazánba, és vagy egy órája duruzsol a padlófűtésünk! Igaz, az én kezemben volt a mérőzsinór, és a forrasztó is, de kellettek az iránymutatások.

Persze mindenkinek köszönöm, a hozzászólásokat, akik még írtak! Jó ez az oldal, és gyakrabban fogom látogatni.

Tehát a végeredmény: inka24 KRK kevertköri panel megjavítva. 2x4mm-es kis tranzisztor cseréjével. Költség: 30Ft
(#) inka67 hozzászólása Okt 27, 2011 /
 
:no:
Lehet korai volt az örömöm, a panel azóta is megy, de lsd. a kombikazán működési hiba topikot...
(#) proli007 válasza inka67 hozzászólására (») Okt 27, 2011 /
 
A hiba, olyan mint a csótány. Ha rácsapunk, nem pusztul el, csak dünnyögve odébbáll.
(#) toro válasza proli007 hozzászólására (») Okt 27, 2011 /
 
Ez egy jó mondás!
(#) inka67 válasza toro hozzászólására (») Okt 27, 2011 /
 
Szerintem is jó mondás!

Még párszor rácsapok a szemetjére, hátha beadja a derekát!

Holnap, amint lesz időm, újra kiszedem a panelt, és megnézem még tüzetesen, hátha lesz még valami az érzékelők felőli oldalon.
(#) toro válasza inka67 hozzászólására (») Okt 27, 2011 /
 
Ok, szép álmokat!
(#) judiko hozzászólása Okt 28, 2011 /
 
Üdv Minden Hozzáértőnek!
Segítséget szeretné kérni, teljesen laikus vagyok , de úgy látom(olvasom),hogy ezen a z oldalon hozzáértők találhatók!
Családi házunk fsz. kb.56m2,tetőtér kb.60m2
Kazán új Ariston Premium classic 24 kw kombi kazán.
Most indult volna a fűtés. (Tavaly télen ment, 8-10 fok volt az épületben.)
Fsz: padlófűtés+ fürdőszoba t.szárítós radiátor, tetőtér 3db lap radiátor. Sajnos csak a radiátorok működnek. A fsz. fürdőben működött a padló fűtés, de már az sem megy. Szerelőnk szerint aki az egész rendszert telepítette , valószínűleg a kazán szivattyúja nem tudja fordítani a padlófűtés ?köreit?. Már többször próbálta elindítani (légtelenítette), de sajnos nem indul. Most ott tartunk, hogy vennem kellene egy szivattyút meg még valami hőcserélőt a padlófűtéshez (plusz villany oda vitel).
Természetesen nem akarok más szerelőt hívni, mert az megint mond valami okosat, és nekem valószínűleg továbbra sincs fűtésem, és közben fogy a kevés pénzecském.
Ha tudna valaki valami segítséget nyújtani abban, hogy mit tegyek , nagyon meg köszönném.
(#) mugab válasza judiko hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
Mivel senki nem szólt hozzá, megpróbálok én segíteni.

A szerelőt addig ütni míg jó nem lesz a fűtés.

HA ez nem megy akkor az összes radiátor és egyéb csapot elzárni, és csak a padlófűtést megnyitni. A kazánnál vagy benne levő légtelenítőt kinyitni. Így működtetni a kazánt legalább 5-10 percig. Ha légdugó van ez már csak kihozza. Ez után a radiátorokat egyenként megnyitva (főleg ha nincs rajtuk légtelenítő szelep ) és a többit elzárva szépen végigzongorázni az összes radiátort.
Ha légdugó volt akkor ez megoldja.

Ha nem légdugó hanem dugulás akkor a rendszert kéne átmosni, de az már lehet neked magas lenne, tehát vissza az első opcióra...

Vannak még lehetőségek (tévesen beállított csap, véletlenül elzárt szűkítő, kis teljesítményre állított szivattyú ) de ezeket azért egy normális szerelő kivédi.

A többi lehetőséget majd remélem mondják a nálam hozzáértőbbek...
(#) toro válasza mugab hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
Bátran tedd Mugab válaszát magadévá - csináld így!
A radiátor alsó csavarját, ha kiveszed elzárt állapotában - és fekete darabos lé folyik, érdemes átmosni a rendszert. Javaslom - nem reklámként - a Fernox F3-at.
(#) judiko válasza mugab hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
Köszönöm a választ.Amit írtál a szerelő már mind megcsinálta.Ezért gondoltam, hogy a fórumon próbálkozom, hátha találkozott valaki már hasonló problémával.
(#) Hanyi1977 hozzászólása Okt 29, 2011 /
 
Sziasztok!
A sok hozzá értö válaszát várom viszonylag egyszerű dologra.Van egy FÉG C-24-es falikazánom be állítom a szobai termosztátom pl.25 fokra elindul és müködik a keringető szivatyú a kazánnal.A kazánon van egy másik termosztát amin be tudom állítani,hogy milyen meleg vízet keringessen.Ha eléri az általam be állított höfokot a kazán lekapcsol.És most jőn a nem értem rész..Ha a szobai termosztát nem éri el a 25 fokot de a kazán eléri pl:50fokos vízet leáll ilyenkor a keringető szivatyúnak nem kéne müködnie?Mert nálam áll.Vagy gyárilag ilyen.van erre valami megoldás?
(#) VIM válasza Hanyi1977 hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
Szia! Melyik típusú vezérlő van benne? Az butókeringetésnek a hiánya egy jellegzetes hanggal párosul amikor leáll a szivattyú.
(#) Hanyi1977 válasza VIM hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
Pasz piros annyira nem értek hozzá de rakok egy képet.
A szivatyunak szinte semmi hangja nincsen.Laing tipusú a szivatyú
(#) Gafly válasza Hanyi1977 hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
Ennek így kell működnie.
A szobatermosztát kapcsolja ki és be a keringető szivattyút.
A keringető szivattyú által keltett vízáramlás hatására gyújt be a láng.
Amit "második" termosztátnak hívsz, az az előre menő vízhőmérsékletet korlátozza. Papíron ez a kazán (cirkó) 90/60-as fűtéskörre van szánva. Azaz amikor nagyon hideg van, akkor 90 fokos víz hagyja el a kazánt és visszatérő ágon is 60 fokos a víz (ami meglehetősen meleg ugye, bár ekkor "csúcsra van járatva" a rendszer, értsd -25 fok -> kanyarban eltörik a macska
).
A gyakorlatban szobatermosztáttal állítjuk a lakás hőmérsékletét.
A kazántermosztáttal pedig olyan maximális vízhőmérsékletet állítunk be, hogy a tervezett legnagyobb hidegben sem kelljen folyamatosan menni a kazánnak. Hatásfok szempontból az a jó ha minnél kisebb lángon megy és minnél kisebb vízhőfokon a rendszer...
Röviden:
1.) Állítsd be kívánt lakáshőmérsékletet a szobatermosztáton
2.) Vedd le a gázmennyiséget (jobb gomb alatti tekernytű) amennyire lehet (azaz a leghidegebb időben is képes legyen kifűteni a lakást (bár akkor nem baj ha szinte állandóan megy).
3.) A kazántermosztátot pedig oda állítjuk, hogy az előremenő vízhőmérséklet ne legyen túlzottan nagy.
Igen, jól látod. A 2 és 3 ellentmond egymásnak
- Ha kicsi lángot állítasz be, akkor lassan fog felfűteni nagy hidegben...
- Ha kicsi vízhőmérsékletet állítasz be, akkor nagy hidegben többször le fog kapcsolni a kazántermosztát mire eléred a kívánt lakás hőmérsékletet...
A kettő között az arany középút megtalálása rajtad múlik...
Egy lakás fűtésének belövése több év, beleértve a radiátorszelepek megfelelő beállítását is...
(#) VIM válasza Hanyi1977 hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
Gaflynak igaza van! Az általa leírtakat szem előtt tartva, a rendszerednek úgy kell működnie, de az utó vagy más néven lekeringetést az 1mikrofarádos kondenzátornak kell elvégeznie. Ez olyan rövid idejű, hogy szinte másodpercekben mérhető és csak arra jó, hogy a helyileg felhalmozódott hőt elszállíttassa néhány fordulattal a tűztérből a szivattyú. A lángmagasság beállítását tessék szakemberre bízni, ha Te magad nem vagy tisztában a csavarzatok mozgatásában.
(#) Hanyi1977 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
Ez edig teljesen érthető
De én szeretném azt a meleg vizet is kihasználni ami a kazán "nyugalmi állapotában van"Tehát fütött kazán le áll mert höfok tilt,hül kazán kapcsol.Míg szobai termosztát nem tilt.Csőtermosztát sem segítene rajta?
Vagy egy modernebb kazán kellene?

Köszönöm a segítségeket
(#) VIM válasza Hanyi1977 hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
Talán erre gondoltál? Nem tudom be lehet-e állítani rajta ahhoz típusú szivattyúhoz az utúkeringetési feszültséget, mert a Drundfosshoz jó.
(#) gyök2 hozzászólása Okt 30, 2011 /
 
Urak!
Úgy látom egy kicsit félreértettétek Hanyi1977 kérdését. Ő azt kérdezte, hogy a szobatermosztát még nem kapcsolt le mert a szobában kevesebb van mint 25°C (amit beállított rajta). A kazán vízhőmérséklet szabályzója a gázégőt viszont lekapcsolta mert az előremenő fűtővíz elérte az 50°C ot, akkor nem csak a gázégő kapcsol ki hanem a keringtető szivattyúja is leáll. Elvileg a keringtető szivattyúnak addig kellene mennie, amíg a szobatermosztát kéri a fűtést. Nálam legalább is így működik. Ha valamit félre értettem akkor én kérek elnézést.
(#) patakit hozzászólása Okt 30, 2011 /
 
Sziasztok!

Baxi mainfour 24f tipusú kazánhoz keresnék kapcsolási rajzot, az alaplapjához. Folyamatosan újraindul a készülék. Gondolom teszteli a rá csatlakoztatott eszközöket és E05-ös hibakódnál újraindúl. Ez elvileg NTC szenzor hiba lenne de sajnos az jó. Ja és nem reagál 1 gombra sem. Ez lehet esetleg táp hiba?? Valakinek valami ötlet esetleg? Erőre is köszönöm
(#) patakit hozzászólása Okt 30, 2011 /
 
Képet is akartam csatolni. az előbb ez lemaradt.
Következő: »»   50 / 293
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem