Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vásárlás, hol kapható?
 
Témaindító: Gamo, idő: Okt 14, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   165 / 434
(#) store92 hozzászólása Okt 29, 2011 /
 
Sziasztok!
Hol kapható ZTR200 gyújtótrafó és 250W-os villanócső, mert én már sok helyen néztem, de nem találtam. :/
Válaszokat előre is köszönöm!
(#) Omega1 válasza store92 hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
(#) bundyland válasza pepe091 hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
Hetente többszőr is rendelek, sajnos függő lettem .
Eddig minden megjött, ami rossz volt ott kártalanítottak.
(#) bundyland válasza pepe091 hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
Nehéz véleményt mondani mert nekem nem kéne se ez se másik mert nem igazán tudnám használni. De részletezve , külön FG-t kapsz 10 körül, egzszerű tápot
ami ebben is van max. 10eFT breadboardot pár ezerért.
De akkor vannak külön használható műszereid.
Ez 35eFT postával. Azt viszont nem látom hogy kábelek amiket dugdosol bele vannak e hozzá. De ha mindenképpen ilyet akarsz én se láttam olcsóbban.
(#) Saggitarius válasza bundyland hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
Mit gondolsz az NI szoftveres megoldasasrol?http://www.ni.com/multisim/
Meg nem jutottam el odaig, hogy leteszteljem , de mar fel van telepitve.

Igaz, fizikailag nem epited ossze, azaz nincs meg az epites orome, de se alkatresz, se muszerkoltseg nem lenne.
(#) dr12 hozzászólása Okt 30, 2011 /
 
Üdv újra!

Szentesen tudtok elektronikai alkatrészboltot?
(#) pepe091 válasza bundyland hozzászólására (») Okt 30, 2011 /
 
Köszi a segítséget!
Amúgy azért szeretnék mindenképp ilyet, mert nem csak a táp a lényeg, hanem függvénygenerátor is van benne meg ledek, meg 7segmenses kijelző (amit linkeltem abban pont nincs) de majd most már rákérdezek a suliban, hogy ők honnan szerezték
(#) vicsys hozzászólása Okt 31, 2011 /
 
Azt szeretném megkérdezni, hogy hol kapható, ilyen kis mini higanykapcsoló, vagy mivel tudnám kiváltani?
Bővebben: Link
Külföldről nem merek rendelni, mert a higany miatt lehet, hogy nem engednék át a vámon...
(#) CIROKL válasza vicsys hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Pici aranyos arany áron , ettől nagyobb méretben van nekem itthon ...
(#) vicsys válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Köszi, rendes vagy. Az a gondom, hogy egy elemes-mikrokontrolleres pici kapcsoláshoz lenne és nagyon kevés a hely. Na meg amúgy is, hülyén jönne ki, ha a tervezett 6db kapcsoló nagyobb lenne mint az egész elektronika...
Elkezdtem magam fabrikálni egyet. Szép is, jó is, de kapcsoló elemként fabrikált forrasztó ón golyó, bizonytalan mint a kutya vacsorája. Talán ha tudnék szerezni 1,2...2mm átmérőjű csapágygolyót. Na, de azt is honnan?
(#) laszlokunstar válasza vicsys hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Esetleg használtan ezt és üvegművessel kisebb méretben elkészítteted a benne levő higannyal. Az esetlegesen kiömlött higanyt kénporral tudod közömbösíteni.
Ha a csapágygolyó mellett döntesz tipp: kis méretű csapágyakat termelhetsz ki kiszuperált fénymásolóból.
(#) Norberto válasza vicsys hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Idézet:
„Talán ha tudnék szerezni 1,2...2mm átmérőjű csapágygolyót. Na, de azt is honnan?”


Jelenleg nem sok a remény, mivel ugye munkaszüneti nap van elég sok bótban, viszont bicikliboltban van esély ilyesmire. Vagy kifejezetten csapágyboltban. Vagy egy sokat gyűjtött szaki műhelyében. Esetleg órásműhelyben.
(#) Ricsi89 válasza vicsys hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Váltós bicikli hátsó fogaskeréksorában ilyen apró csapágygolyók vannak, jó sok. Ha jól emlékszem, akkor van is itthon valahol kb 2mm-esek lehetnek.
Szerk.: Megmértem 3mm-es golyók vannak benne.
(#) cycool89 hozzászólása Okt 31, 2011 /
 
Hali!

Van egy Funai LT7-M19BB TV-Monitorom. Az LCD háttérvilágító neoncső el van benn törve. A kérdésem az lenne, hogy ilyet hol lehet kapni vagy honnan lehet rendelni. Neten már keresgéltem, de nem vezetett eredményere.

Nem tudom, hogy jó helyre írtam-e a kérdésemet, de nem vagyok otthon a fórumozásban ezért elnézést kérek.

Köszönöm előre is a válaszokat.
(#) Ricsi89 válasza cycool89 hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
CCFL csőre keress rá, ilyen néven futnak. A HQvideónál is van pár fajta méret. Esetleg fel is hívhatod majd őket, hátha tudnak hosszabbat is szerezni. Ott a leghosszabb 430mm hosszú.
(#) cycool89 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Köszönöm ezen már el tudok indulni
(#) mrgrassy hozzászólása Okt 31, 2011 /
 
sziasztok azt szeretném kérdezni hogy hol tudok Led-et olcson vásárolni ? (nagy mennyiségben)
a legolcsóbb 5mm-es kéne

és majd utána rgb-is színtén nagy tételben
de előszőr a sima
(#) Saggitarius válasza mrgrassy hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Mi lenne a nagy mennyiseg, es milyen szinu, mekkora fenyereju?

Ha nekem kellene, biztos eBay-rol vennem Hong Kong vagy Kina
(#) Secret válasza vicsys hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Ilyen kis méretben nem könnyű kapcsolót csinálni. A biztosítékház jó ötlet, de gyanús, hogy az acélgolyó sem lenne bombabiztos.
Esetleg...., ha a biztosíték üveghengerének belsejében kialakítanál két fémfegyferzetet (a fele hosszban, és két részre osztva hosszában a .....
Rev. 01.:
Most jövök rá, nem is feltétlenül kell belül megoldani. Az üveghengerre kívűlről a fele hosszon fémhengert teszel, ezt hosszában kettévágod, ha közé gurul bármilyen fémgolyó, mérhető kapacitásváltozást kell tudnod mérni. Persze csak néhány pF-os tartományban, de ennek indikálása megoldható.

Ja, és a fenti ötletből kiindulva, az is elképzelhető, hogy az üvegcső fele/harmada hosszábban feltekert tekercset hangolja el az üvegcsőben guruló fémgolyó.
(#) mrgrassy válasza Saggitarius hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
1000db-kéne és én még nem rendeltem ebayről
(#) Secret válasza Secret hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
... és ha már bonyolítjuk feladatot, akkor talán optokapuval lehetne a legegyszerűbben és legbiztonságosabban megoldani.
(#) vicsys válasza Secret hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Köszi.
Nekem rezgésre és fejre fordításra is kéne a megoldás. Túlbonyizni nem akarom, a cél a nagyon kis méret.
(#) Secret válasza vicsys hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
O.K. Ötleteztünk.
(#) vicsys válasza Secret hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Viszont jöhetnek az ötletek...! Köszi az eddigieket.
(#) mex válasza vicsys hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Rezgésre nem jó a higany, mivel nagy a tehetetlensége...(szerintem)
Piezo lapka?
(#) slogan válasza vicsys hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Keresem már vagy 10 perce ,hogy mihez is kell ?
(#) mex válasza slogan hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Nem kéne szólni egy modinak, hogy tegye a helyére a témát?
(#) Saggitarius válasza mrgrassy hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
1000 db eseten erdemes lenne kozvetlen gyartotol. Pl: http://www.globalsources.com/manufacturers/5MM-Round-LED.html
(#) slogan válasza mex hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Keresem a "ki mit ben" ..... lapozgatok oda/vissza ,aztán ide vezet egy link ,de nem találom mihez kellene vic-nek
(#) sneci1977 hozzászólása Okt 31, 2011 /
 
Sziasztok!

FTP10N40 fetet itthon hol lehet kapni vagy ezt helyettesítőt?
Következő: »»   165 / 434
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem