Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   22 / 2505
(#) sound.man válasza djloui hozzászólására (») Aug 1, 2007 /
 
A castone is magyar? Nem is tudtam.
(#) saca200 hozzászólása Aug 1, 2007 /
 
igy van a CASTONE is magyar mégpedig kistarcsán csinálják személyesen is voltam náluk
(#) maTaKee hozzászólása Aug 1, 2007 /
 
Helló!
Amit djloui tett fel 400W -os erősítőnek a NYÁK rajzában talátam egy pár apróságot

1. A C2 kondi (IN -től egy picivel jobbra) az sehova nincs bekötve :felkialtas: Na most akkor ez hogy van??
2. Az IN fölött lévő +- -ra kell kötni a bemenetet??
3. A fenti tranyóknak az egyik lábából kijön egy csatlakozási pont, de minek??

Üdv
(#) sound.man válasza maTaKee hozzászólására (») Aug 1, 2007 /
 
Szerintem a c2 kondi az úgy van hogy a két pont elött és után ott a helye az a kivezetések a fenti fetek-nél pedig ellenállás megy oda néz meg vele lefele ott a a párja. Na ha valamit elnéztem akko bocs
(#) djloui hozzászólása Aug 1, 2007 /
 
SOUND.MAN jól mondja, a C2 azért van ugy ott mert nem volt nagyobb kondi amit beilleszthettem volna, és azt is jol látta hogy oda a kisértékü 0,22Ohm-ok mennek, ahol csatlakozási pontok jönnek ki "de minek". A bemenet pedig szimetrikus azért van külön a földtől de asszimetrikusan is használható. Lehet hogy még csak IC-s végfokot építettél és azért nem tudttad de elöbb megnézhetted volne a kapcsolást is mielött leszolod.
(#) maTaKee válasza djloui hozzászólására (») Aug 1, 2007 /
 
ő bocsánat ha félre értettük egymás én nem szóltam le! Sőt örülök hogy elmagyaráztátok!
Amúgy azok a kisértékű ellenállatok(0,22) 5W??
(#) 18david18 hozzászólása Aug 2, 2007 /
 
Hali!!

Most lettem kész a QUAD-405 erősítőmmel!!!!
Itt vannak a képek:
Kép1
Kép2
Kép3
Kép4
(#) Gery válasza 18david18 hozzászólására (») Aug 2, 2007 /
 
De ez csak mono? hogyhogy? (csak kiváncsiságbol kérdezem hogy mire kell )
(#) burkus válasza Gery hozzászólására (») Aug 2, 2007 /
 
Ha mono akkor szerintem mélynek
(#) djloui válasza 18david18 hozzászólására (») Aug 2, 2007 /
 
Franko, jo megoldás ha jol látom ez egy videó doboza. Én is csináltam már videódobozba végfokot. Sokkal jobb mintha az ember neki állna lemezt hajtogatni asztal szélén, mert ugysem lesz tökéletes.
(#) 18david18 hozzászólása Aug 2, 2007 /
 
Hali!!

Igen ez egy régi FUNAI videó doboza!! (a képen látható, hogy hogy nézett ki régen). Azért mono mert a trafó csak 150W-os (ezt a trafót kaptam), és szerintem ez a tarfó nem bír el 2db Quad-405-öt. Pont volt egy haverom akinek volt egy Quad-405-ös panelja, és 1-2 alkatrésze hozzá, többit ami hiányzott megvettem, és összeraktam. Azóta üzemel szépen. Amúgy csak 1 hangfalam van, úgyhogy annyira még nem zavar, hogy mono.

P7150017.JPG
    
(#) Gery válasza 18david18 hozzászólására (») Aug 2, 2007 /
 
Nah akkor nemmélynek kell csak gondoltam mert akkor csak aktívba raktad volna... Amúgy nekem is van egy mono egy db hanfalam méghozzá kinti zenehalgatásra de azt tda 7294 hajtaja.
(#) 18david18 válasza Gery hozzászólására (») Aug 2, 2007 /
 
Nekem is van egy TDA7294-es IC-vel ellátott erősítőm. De én azt házibuliba szoktam használni, másra nem nagyon. Azt kb 1 éve csináltam. Nagyon meg vagyok a hangzásával elégedve, szerintem nagyon szépen szól. :yes:
(#) Gery válasza 18david18 hozzászólására (») Aug 2, 2007 /
 
Nekem annyira nemteccik a hangaj de egy "kültéri" hangfalnak megfelel amibe 25centis mély van szal egy-két házzal arréb még halják a zenét
(#) 18david18 válasza Gery hozzászólására (») Aug 2, 2007 /
 
Hát igen, énis használtam már kültéren, és azt kell hogy mondjam hogy meglepően szépen szólt. én is egy 25cm-es (SAL) mély hangszórót hajtottam vele. Az én erősítőmbe van előfok is, szóval lehet azért szól szépen.
(#) Gery válasza 18david18 hozzászólására (») Aug 2, 2007 /
 
JA nekem csakúgy összevan dobva ilyen "ütni-vágni" való cucc kintre Trafó az volt itthon (kb 1000VA szal a helye fix a földön a sarokban ) van benne a tda 7294 + egy csöves rádióbol kiszerelt jó nagy poti ! Elég durván néz ki. A hangfalhoz meg ajtókból lett kivágva a fa szal szép fehér De mivel a sarkait lefestettem nem is láccódik. A mély hangszórót is kaptam (kölcsönbe de kb 2éve nállam van) szal az egész cucc nemvolt 5000Huf
(#) 18david18 hozzászólása Aug 2, 2007 /
 
Jaaaa!! Királyul nézhet ki! nekem is csak ilyen "ütni-vágni" -ra készítettem. Az enyém kb 3000Ft-ba került. Minden volt hozzá csak az egyenírányítás, a végfok összerakása, és az előfok került pénzbe.
(#) Gery válasza 18david18 hozzászólására (») Aug 2, 2007 /
 
Affene rámvertél
(#) Gery hozzászólása Aug 4, 2007 /
 
Hello mindenki!
Kaptam javítani egy BEAG APT100-as erősítőt.
A végfok kapcsolási rajza kéne nekem mert egy ellenállás(r105) hiányzik belőle. A panelon láccik hogy házilag lett csinálva. Razokat mellékelek, és amint látható az alján van két átkötés. Az egyiknek nemtalálom a helyét de vmeik tranyótól jöhet mert a két kábel között a diódaméró 0.187-et mutat.
És a Vcc/ki/be-menetek se teljesen tiszták

Ha valaki tud, annak megköszönném a segítségét
(#) Gery válasza Gery hozzászólására (») Aug 4, 2007 /
 
Egy ilyen oldalt találtam, és már csak azt nemtom hogy melyikek a ki, be menetek Van két fájl, ha letöltöm .php formátumú. Lehet hgy abban lenne leírva, de mivel nyissam meg?
(#) Gery válasza Gery hozzászólására (») Aug 4, 2007 /
 
Nah senki nemtudja hogy ezen meik számhoz mi megy?
(#) proksa1 hozzászólása Aug 4, 2007 /
 
Hello! Itt a rajza itt bevan jelölve azis,hogy mien számhoz mi megy, az R105 nekem is hiányzik róla (én téptem még le anno), egy forumozo azt mondta az ő APT-jében az 143 ohmos szobahőmérsékleten, az ugyanis egy PTC, vagy NTC.
(#) Parázs Gábor válasza proksa1 hozzászólására (») Aug 4, 2007 /
 
Ja én voltam az a forumozó.Leforasztotam és 143ohmot mértem.
(#) proksa1 hozzászólása Aug 4, 2007 /
 
Igen Köszi szépen mégegyszer a segítséget! még nem probáltam ki mert anno kiszedtem belőle két zenert is azt még potolnom kell csak nincs itthon pont akkora.
(#) dbase hozzászólása Aug 4, 2007 /
 
Beag szerette a végfok bemenetén lévő jelet korlátozni, ha megemelkedett a hő.
(#) Gery válasza proksa1 hozzászólására (») Aug 4, 2007 /
 
NAh helló
Nagy nehezen megtaláltam meik kábel hova megy mert minden a helyén volt csak a végfok volt kiszedve és még arra is rájöttem hogy ez mono vagyis csak egy hangfalhoz van .
De a hangszóró kimenete tulajdonképpen meik lenne??
Az ameiket az APT100 2.gif képen bekarikáztam??
(pirossal pozitív feketével negatív azaz test)
(#) Tom025 válasza Gery hozzászólására (») Aug 4, 2007 /
 
Ennek az erősítőnek a hátulján csak vonali 100V-os kimenete van, ami a képeden a két legalsó tüske, a két bal felső tüske fejhallgatókimenet, amit meg bekarikáztál az fogalmam sincs mi, de valami egészen más. A lejjebbi tüske az föld ha jól nézem, de a pirossal karikázott az minden csak nem kimenet. Ha sima 4/8 ohmos hangfalhoz akarod használni, akkor szedd ki belőle az illesztő trafót (képen Tr2) és ennek a primerje helyett kösd a hangszórót.

Üdv!
(#) Gery válasza Tom025 hozzászólására (») Aug 4, 2007 /
 
Hát énis furcsáltam hogy nincs normális hangfalkimenet, de bocs az értetlenkedésért de ilyen erősítővel még nemtalálkoztam
Akkor ha nemtévedek a végfoknak a 7-es a hangszórókimente, ugye?
(#) Slope válasza Gery hozzászólására (») Aug 4, 2007 /
 
Hali!

Szerintem igen!
(#) Tom025 válasza Gery hozzászólására (») Aug 4, 2007 /
 
Igen, itt a 7es.
Ezen a rajzon nagyot néztem miért vannak a tranyók emitteréről jövő vezetőcsíkok így megtekergetve.. Még csak felülről láttam APT100 panelt

Üdv!
Következő: »»   22 / 2505
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem