Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Altium Designer
 
Témaindító: Pavel, idő: Feb 19, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   21 / 47
(#) Norberto válasza nagy_david1 hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
Ajánlanám akkor a régebbi Protelt, ha valahonnan be tudod szerezni, maximum a Protel DXP 2004-es szintig elmenve. Utána jöttek ezek a hatalmas batár kiterjesztések és felhízlalások (és persze a névváltoztatás, komolyabban hangzóra).
(#) nagy_david1 válasza bbatka hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
Köszi. Igen, minden programban lehet létrehozni alkatrészeket de sajnos kényelmes vagyok és nem akarok mindig rájönni arra amikor belekezdek valamibe, hogy "na ez sincs meg". Szeretem ha van egy könyvtár amiben van egy zsák alkatrész és nem kell tökölődni azok megalkotásával.
(#) nagy_david1 válasza Norberto hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
Köszönöm. Akkor megfogadom tanácsod. A protel DXP2004-et ma szereztem be de még nem telepítettem. Nem tudom még mi a különbség ez és a 99se között. Lehet ezt a régebbi verziót is be tudom szerezni. Aligha hiszem én is, hogy a továbbiakban le fogom cserélni ezeket az egyszerű pár Mb-os bevált programokat ezekre a nehezen kezelhető, helyet foglaló szörnyekre.

Amikor felhoztam a témát az Eagle-el -mivel elméletben szabadon lehetett választani a programot- a következő választ kaptam: "nem hobbistákra van szüksége a világnak hanem mérnökökre". Erre egyet nyeltem és most itt vagyok, hogy keresek egy programot ami elfogadott is és még hamar meg is tudom tanulni.
(#) Norberto válasza nagy_david1 hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
Nem csak az számít jó mérnöknek, aki minimum 60 milliárd dolláros programmal képes dolgozni, üzenem ezt annak, aki az előbbit válaszolta neked.

A mérnöknek ismernie kell a 'hatékonyság' szót is. Na, de ma már nem OFF-olok többet, a modik örömére.
(#) sikolymester válasza Norberto hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
Én sokáig az EAGLE-t használtam, nemrég tértem át Altiumra. Azt kell mondjam, hogy az eagleben annyira szánalmas, hogy nincsen egy olyan triviális funkció, hogy megfogom a vezetéket, elhúzom és a mellette levőt is tolja evvel együtt. Bármelyik csöppet nagyobb nyáknál annyi idő elmegy azzal, hogyha az ember kicsit igazítani akarja a vezetékeket, hogy az nem igaz.

Lehet, hogy valakinek tényleg nincsen szüksége pl arra, hogy solidworksben készített dobozt beillesszen altiumba és egyből tudja kezelni a csatlakozó kivezetéseket stb. stb.
De a vonaltologatós funkció szerintem rettentő alap.
(#) Norberto válasza sikolymester hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
Igen, ebben egyetértek. Fog szerintem ez még változni a jövőben. Majd, amikor a fejlesztők is kipróbálnak 1-2 ilyen hasznos és kellemes funkciót komplexebb programokból merítve ötletet. Legalábbis reméljük, a felhasználók és a leendő használók érdekében.
(#) El_Pinyo válasza nagy_david1 hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
Szia!
Én is Altium-ot használok, szerintem nagyon jól használható. Én anno úgy csöppentem bele, hogy egy cégnél ahol gyakornokoskodtam Altiumot kellett használni, így nekiálltam tanulgatni. Rengeteg funkció van, elismerem elsőre elrettentő lehet. Ennek ellenére javaslom a vele való ismerkedést, mert megéri. Ez az egyik legjobb és legelterjedtebb NYÁK tervező a piacon (Mentor DxDesigner és a Cadence után). Jó hasznát vettem az ismerkedésnél az Altium honlapján elérhető training manualoknak: Bővebben: Link
Egy hét alatt végig lehet rajta menni simán. Sok sikert a továbbiakban!
(#) nagy_david1 válasza El_Pinyo hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
Szia!

Először is köszi a linket. Majd még lehet egyszer nekifutok. Mint írtam nekem a problémám csak az vele, hogy egyből egy magasabb szinten dolgozik a program és alap dolgok kimaradtak belőle amik pl az én esetemben számítanak.

A Mentor programja meg szerintem szánalmas. Én 1 hónapot most használtam de meg se mertem említeni. Nem tudom miért terjedt el és ismerik el. Szerintem nagyon egy vacak progi. Megtanultam használni mert nekem is muszáj volt részben de örülök, hogy megszabadultam tőle.
(#) El_Pinyo válasza nagy_david1 hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
A Mentor esetében ugye nem a PADS-re gondoltál, mert az szerintem sem a legjobb. A Mentor azért lett ilyen nagy sikerű, mert professzionális PCB tervezést lehet vele véghezvinni, jelintegritás PRE és POST szimuláció, időzítésanalízis,tápintegritás,mechanikai tervezés és ellenőrzés, komoly megkötésszerkesztő, többfelhasználós (Team work-re gondolok) NYÁK tervezés és egyebek. Egyébként nehezebben kezelhető, mint az Altium. De azért nem használhatatlan. Tényleg csak akkor éri meg jobban megtanulni, ha már 4 rétegnél több kell és a sebesség is több száz MHz. Szóval nem a hobbi kategória
(#) nagy_david1 válasza El_Pinyo hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Na igen a PADS-re gondoltam :hide: Ki is ábrándultam eléggé belőle. De most, hogy így mondod megnézem amit ajánlottál, a DxDesigner-t. Köszönök mindent. Jó éjszakát.
(#) El_Pinyo válasza nagy_david1 hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Igen, a PADS az a kevésbé professzionális felhasználásra készült, nekem sem nyerte el a tetszésemet. Nem elég, hogy szinte minden alkatrészt magunknak kell megtervezni szimbólum és footprint szintjén is, még hajlamos volt a kifagyásra is. Egyszer csináltam benne egy design-t, azóta se. A végén már reflexszé vált a Ctrl+S nyomogatása minden egyes változtatás után. Nem volt felemelő érzés :no:
(#) Petjaa hozzászólása Nov 12, 2011 /
 
Sziasztok!

Én is Altium-ot használok és eleinte engem is zavart, hogy nincs ilyen meg olyan alkatrész, de ezeket egyszer kell megrajzolni és utána jól elmenteni. Én pl mindenhez sajátot rajzolok (adatlap meg tolómérő). Ennek ellenére tényleg nagyon jó kis program rengeteg hasznos funkcióval.
(#) nagy_david1 válasza Petjaa hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Az alkatrésztervezője mennyire pontos? Úgy értem, hogy mindenki el van a szimulációs tulajdonságaival amiből arra következtetek, hogy akkor ha én adatlapból minden adatot beviszek tervezéskor akkor ő azzal képes dolgozni is?
(#) Petjaa válasza nagy_david1 hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Most a footprint tervezőjére gondolsz vagy a szimulátor részére? A footprint tervezője az ipc szabvány szerint generál komponenst. A szimulációs része az kicsit bonyolultabb ott nem tudod csak úgy beírni a paramétereket. A szimulátornál szimulációs modell fájlokat kell az alkatrészekhez adni és abból veszi a paramétereket ami alapján dolgozik.
(#) El_Pinyo válasza Petjaa hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Általában én is saját libraryket készítek, illetve mindig ellenőrzöm ha gyári footprintet használok.
(#) nagy_david1 válasza Petjaa hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Na majd ha kedvem lesz kicsit jobban beleásom magam. Holnap nekifutok a protel és orcad-nak valamint ha megkapom akkor megnézem ezt a DxDesignert is. Nem szeretek komponenseket tervezni csak ha muszáj valamilyen spéci alkatrész miatt de amíg mezei, mindennap használt alkatrészekről van szó addig elvárnám, hogy erre a fejlesztők gondoljanak és könyvtárat alkossanak.
Ez olyan mintha egy építkezési vállalatnál minden külföldi csodaszer lenne csak tégla nem.
(#) nagy_david1 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Bevált. Sőt a legjobban az tetszett, hogy a hex file-okat is PIC-be tudta szimulálni és sok PIC-et is megtaláltam a könyvtárában. De ha jól emlékszem te ajánlottad volt régebben az egyik PIC topikban Csak mint írtam legelöl az okosak szerint ezek hobbi programok és nem fogadják el ott ahova most készíteni szeretnék egy projektet. Eldobom az agyam az ilyenektől de én kell alkalmazkodjak úgy látszik ha valamit akarok.
(#) pjg válasza sikolymester hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
"De a vonaltologatós funkció szerintem rettentő alap."

Igazad van! Én csak ezt hiányolom a többi programból. Az Altium viszont nekem sok.
(#) nagy_david1 hozzászólása Nov 14, 2011 /
 
Figyelem!

Protel99-et ne telepítsen senki windows 7 64bit-es verzióra mert azonnal megomlik az egész rendszer javíthatatlanul. Kétszer tettem újra a windows-ot miatta.

A poén az, hogy a program futott és kipróbáltam, ráadásul a legszimpatikusabb is volt számomra.
(#) Net_Boy_debr hozzászólása Dec 31, 2011 /
 
Sziasztok!

Nincs véletlenül valakinek egy egészen jól felszerelt, saját általa készített footprint adatbázisa? Meghálálnám!
Altium Designer-hez kellene. Megrajzoltam a schematikus rajzokat, de footprinteket nem nagyon tudok rajzolni, félek hogy elrontom!
Köszi előre is!
Üdv.
(#) röntgen válasza Net_Boy_debr hozzászólására (») Dec 31, 2011 /
 
Az altium honlapján rengeteg alkatrészgyártó könyvtára fenn van. Nézz szét itt.

Egyébként én használom és sokszor létre kell hozni, mert pont olyan alkatrész nincs.
(#) veress11 hozzászólása Jan 7, 2012 /
 
Sziasztok, van a kész pcb és berajzolom a méretvonalakat , elmentem. Amikor kilépek a programból és újra megnyitom a rajzot a méretvonal lekerül teljesen az ablak aljára. Altium Designer 9.0-át használok nem tudom mi lehet a probléma. Talán külön erre a célra van Layer?
(#) gepesz13 hozzászólása Jan 10, 2012 /
 
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni?
Be lehet-e valahol állítani, hogy az Altium Designer 9 Summerben a PCB kézi huzalozásánál automatikusan olyan szélességgel rajzoljon, amilyen a PAD átmérője ahonnan indulok.
Előre is köszönöm
(#) Petjaa válasza gepesz13 hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Helló!

Tudtommal azt nem lehet. Kézzel kell megadni neki, hogy milyen vastag huzalt akarsz húzni.

Üdv Petjaa
(#) gepesz13 hozzászólása Jan 12, 2012 /
 
Köszi a gyors reagálást de csak most kerültem gépközelbe!
Valami gyorsbillentyűről vagy egyszerűbb megoldásról nem tudsz? Kétféle szélesség között kellene váltogatnom, de most mindig a "PCB Rules and Constraints Editor"-t hívom be, és itt állítom be a szélességet. Sajnos ez elég időigényes, és fárasztó is.
Üdv: gepesz13
(#) Petjaa válasza gepesz13 hozzászólására (») Jan 12, 2012 / 1
 
A TAB billentyűvel lehet előhozni, hogy betudd állítani a huzal vastagságát. Az egyik pad-en rákattintasz, hogy huzalozol majd TAB.
(#) gepesz13 válasza Petjaa hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Köszi
(#) CosmicAntagonist hozzászólása Jan 14, 2012 /
 
Sziasztok! Van-e arra lehetőség, hogy miután lefutott az autorouter, azokat a szálakat amiket a másik rétegen nem keresztez semmi, átrakja a másik rétegre? (pl felülről alulra?). Ha utólag nem lehet, előtte segít-e ezen a "routing priority"?
(#) HTEurep válasza veress11 hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Ez egy magyar területi beállításokból eredő hiba volt az Altiumban. A legújabb (10.818) verzióban javították az említett hibát.
(#) HTEurep válasza gepesz13 hozzászólására (») Jan 16, 2012 / 1
 
A TAB-os megoldás tényleg jó, de talán annál gyorsabb a Shift+W kombináció. A billentyűket huzalozás közben lenyomva előhívható egy ún. kedvenc huzalozási vastagságok ablak, ahol gyorsan kiválaszthatók az előre definiált vastagságok. A program csak a huzalozási szabályok által meghatározott intervallumon belül engedi a vastagságok kiválasztását.
Következő: »»   21 / 47
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem