Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   553 / 1271
(#) abyka1979 válasza zola007 hozzászólására (») Nov 7, 2011 /
 
Szia!

Ha esetleg a későbbiekben szükség lenne a kapcsolásra belinkelem:
Bővebben: Link
(#) hinar83 válasza zola007 hozzászólására (») Nov 7, 2011 /
 
Hello.
Az eltérítő ic közelében valószínűleg van egy vagy több hibás elko.
Ha jól sejtem 22-100µF-os lehet cseréld ki és meg fog szünni a csíkozás. Már volt szerencsém ilyen hibához.
(#) zola007 válasza hinar83 hozzászólására (») Nov 7, 2011 /
 
Húú még nem szedtem szét tv-t..úgy hogy szakember nélkül nem nyulok hozzá..elko az mi?Szervizben azt mondták képeltérítő hibás, és 5-10 ezer ftért megcsinálják..
(#) hinar83 válasza zola007 hozzászólására (») Nov 7, 2011 /
 
ELektrolit KOndenzátor=elko, vagy kondi becézve.
Alkkor marad a szakember segítsége.
(#) ABU hozzászólása Nov 8, 2011 /
 
Üdv!

Egy Samsung-al kínlódom, ripityára szállt a táp primer oldala, már egy marék alkatrészt cseréltem, az a probléma, hogy nem mindig indul be. A rajzot csatoltam, ha a tápnál a hibrid ic 2. lábához érintem akár a multiméter pozitív vezetékét, vagy egy darab csavarhúzót, gond nélkül elindul és minden oké. Tud valaki infót erről az SDH209B-ről, blokkvázlat vagy akármi.
(#) ABU válasza ABU hozzászólására (») Nov 8, 2011 /
 
Jó lett végre, úgy néz ki érzékeny a tranzisztor helyettesítésre. Minden okés.
(#) sanykaraj hozzászólása Nov 8, 2011 /
 
Üdv van egy tv ami bekapcsolás után sípol és különböző színek ad csak külsőleg minden rendben semmi nem éget vagy hibás
(#) BarnaPili válasza sanykaraj hozzászólására (») Nov 8, 2011 /
 
Nem lehet,hogy csak nagyon korán reggel kapcsoltad be,és ezt láttad?
Írj egy típusszámot,gyártót,esetleg tégy föl egy képet a hibáról.Elvileg nincs összefüggésben a két hibajelenség.
István
(#) sanykaraj válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
A típust nem tudom mivel a tv nem az enyém de egy uj probléma is van miközben megpróbáltuk lefényképezni kikapcsolt és már be sem indul a típust jövő hétre kiderítem
(#) attila1 hozzászólása Nov 9, 2011 /
 
Sziasztok!
Elnézést kérek előre is,mert tudom,hogy nem ide való a témám,(a távszabályzós topikok halottak sajnos)de ha lenne valakinek egy COM3039-es típusú távirányítója,és olcsón megválna tőle,kérem jelentkezzen.Köszönöm! További szép napot mindenkinek.
(#) zsel55 válasza hinar83 hozzászólására (») Nov 10, 2011 /
 
Szia! Szeretnék Zola 007 kérdéséhez csatlakozni.Az én készülékemnek ugyan ez a baja,csak ez egy DAEWU 100 herces készülék.Megtudnád mondani az eltéritö ic tipusát?Sajnos tv ben nagyon nem vagyok othon,de egy átkondizást megprobálnék.Elöre is köszönöm.
(#) apacica hozzászólása Nov 10, 2011 /
 
Legyetek szívesek segíteni. A probléma a fent említett készülékkel az, hogy 30percnyi üzem után, a képernyő bal alsó sarka felől el kezd sötétülni. Maxra állított fényerőnél és kontrasztnál sem lehet látni semmit, további 20 perc elteltével. A tápján mérhető feszültségek meg vannak. Ha a sötétedés kiindulási pontját hátulról ventilátorral hűtöm, akkor vissza áll a kép. Természetesen, mind addig amíg újból nem melegszik be. Elölről nem érezni a hő különbséget és a táp sem forr. Segítségeteket előre is köszi. üdv.Zoli
(#) apacica hozzászólása Nov 11, 2011 /
 
LE32R71B - 32 Legyetek szívesek segíteni. A probléma a fent említett készülékkel az, hogy 30percnyi üzem után, a képernyő bal alsó sarka felől el kezd sötétülni. Maxra állított fényerőnél és kontrasztnál sem lehet látni semmit, további 20 perc elteltével. A tápján mérhető feszültségek meg vannak. Ha a sötétedés kiindulási pontját hátulról ventilátorral hűtöm, akkor vissza áll a kép. Természetesen, mind addig amíg újból nem melegszik be. Elölről nem érezni a hő különbséget és a táp sem forr. Segítségeteket előre is köszi. üdv.Zoli
(#) bihari laci hozzászólása Nov 12, 2011 /
 
SZiasztok ,van egy samsung lk-20s20bt tv az,ptc szeretném ki cserélni,de nem tudom az értékét ,milyet tegyek helyette ,9 vagy 14ohm-ost?.
(#) kadarist válasza bihari laci hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Szia!
Milyen típusú volt benne? De igazából mindkét féle ellenállású jó lesz bele.
(#) Vacok hozzászólása Nov 12, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy Vestel 11AK30A14 sasszim, aminek nem indul a tápja. A hiba úgy kezdődött, hogy a tv ment hiba nélkül, aztán gondolt egyet és kikapcsolt, és kb. fél másodpercenként egy csipogó hangot adott ki. A tápban kiméregettem mindent, de minden hibátlannak tűnik, a kapacitásokat cserélgetve sem sikerült eredmény elérni, egyedül a kerámiakondik és a trafó, amit nem tudtam vizsgálni.
A visszacsatolást módosítottam a a tápegység IC adatlapján található visszacsatolásra, ás külső tápegységből adtam neki áramot, hátha ott van a gond, és akkor beindul, de semmi, ugyanúgy csipogott tovább. Lehet, hogy a trafó lenne zárlatos? Hogy tudnám én azt kimérni?
A trafóról már minden le van kötve, a tápot üresjáratú trafóval próbáltam meg beindítani.
(#) abyka1979 hozzászólása Nov 12, 2011 /
 
Üdv!

A segítségeteket szeretném kérni.
Egy orion T2120MTX tv-ről lenne szó.
Bekapcsolást követően egy halvány,szines kör alakú folt kb.20cm átmérőjű jelent meg,majd ez átváltott egy FÜGGŐLEGES fényes fehér csíkra a képernyő közepén.Hang ok,reagál mindenre.
PT90 alaplapos.
Volt már dolgom hasonló fényes fehér csíkkal,de az vizszintes volt,és az eltérítő ic cseréje megoldotta a problémát.
Itt is ezzel lehet a gond??
Vagy mi okozhatja ezt?
Köszi előre is.
(#) BarnaPili válasza abyka1979 hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
A sorvégfokozatban nézz szét,szakadt ellenállások,megégett lábú kondenzátorok után kutass.A függőleges fokozat megy,hiszen a csík függőleges volt.Így ne erőltesd,mert kitolhatsz a géppel.
István
(#) karaszbandi válasza Vacok hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Bocs, hogy megkérdezem, de a sorvég jó?
Nem az fogja, mert az AK30 leggyakoribb hibája ez.
(#) karaszbandi válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Vagy meg kell fordítani a TV-t és mindjárt vízszintes lesz a csík. Mitől van vízszintes eltérítés?

Na az a nem jó.
(#) abyka1979 válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Megoldódott a probléma !!!
Az alaplap,és az eltérítőtekercs közötti 4 kábelből 1 szakadt volt.Valami oknál fogva elengedte a forrasztás a tekercsnél,de ránézésre épnek tűnt.Műszerrel mérve pedig szakadás volt.Átforrasztottam és MŰXIK !!!
(#) BarnaPili válasza karaszbandi hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Nem vágom mire gondolsz...azt tudom én is hogy elvileg nem lehetne nagyfesz.
(#) bihari laci válasza kadarist hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
SZia , kösz a választ eredetileg 9 ohm-mos volt,csak akkor hirtelen ,nem kaptam meg ,a cuccok közott és azért irtam hogy ,lehetne egy kicsit nagyobbat tenni de meg kaptam ,amilyen jár most már ok.
(#) Vacok válasza karaszbandi hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
A sorvéget kivettem belőle, nehogy elinduljon, és megüssön a nagyfesz. Amúgy minden diódát és ellenállást kikötöttem, ami terhelést jelentene a tápnak, így kilőve a sorvég is.
(#) Vacok válasza Vacok hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
A legutóbbi tapasztalat amúgy az volt, hogy a gyári helyzetet visszaállítva és a D803-at kikötve sikerült működésre bírni a tápot, de nem voltak elég stabilak a feszültségek, és nem is a papír szerinti értékeket mértem, meg sípolt is. Ez gondolom utalna a visszacsatolás hibájára, de ott minden hibátlan, vagy a tv processzor zavarna be valamit?
(#) Puklee hozzászólása Nov 13, 2011 /
 
üdv! van egy grundig t 55-830/4 text tipusú tévé és kis segítségre lenne szükségem. a hibajelenség a következő: hang van, kép nincs de nagyfeszültség igen, és némi álligatás után megjelenik középen egy piros csík mi lehet ez vmi függőleges eltérítési hiba?
(#) karaszbandi válasza Vacok hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Gratulálok a hatalmas tudásodhoz!
És ha mindent kikötöttél, akkor mi a fracra fog szabályozni a táp? Jó esteben fut mint állat és meghal.
(#) küzmös Gergely válasza karaszbandi hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Vagy próba ,cseresznye alapon égesd le a zárlatot,vagyis próbáld regenerálni..
(#) mozes78 hozzászólása Nov 13, 2011 /
 
Sziasztok. Van egy LG tévém kb. 5 éves, és ujabban nem igazán van hang.(se kábel,se DVD lejátszó se semmi.)De, valamikor vissza jön,majd ismét elmegy,vagy halkul,és ismét visszajön.Vetettem pillantásokat a belsejére,nem igazán találtam semmit a poron kivül.Forrasztások rendben tünnek,nem pupósak azok az izék sem. Nem vagyok nagy géniusz elektronika terén,bár van multiméterem,(nem is igazán tudom használi,csak 220 V bemérésére használtam eddig). Hja és tapasztaltam már egy két "szekrényhezvágó áramütést mikor tv-hez nyultam. Tudom akkor vigyem szervizbe,de szeretnék kicsit több "tudást" elektronikábol. Tanácsok?
(#) Vacok válasza karaszbandi hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Igazad van, ezt eltoltam, a táp valóban megfutott, de nem ment tönkre, és szekunderen sem tudott kárt okozni, miután minden le volt róla kötve. A hiba oka az R831 szakadása volt, e miatt nem indult a táp.
A táp most már indul, viszont valóban a sorvégnél is gond van. Zárlatos a sormeghajtó tranzisztor.
Következő: »»   553 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem