Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   552 / 1271
(#) gabesz69 válasza garamszegiroland hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Szia! nézd meg a www.elektrotanya.com cimet.Ott találkoztam egy hasonlo esettel.
(#) Vacok válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Papír szerint a video végfok táp az 180V, gondolom akkor annak kell meglennie.
(#) Vacok válasza gabesz69 hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Köszi a segítséget. Igen, a sorkimenő típusa az pontosan az, a B+ lábán pedig 125V van, itt én 134V-ot mértem, a kondi is megvan, én azt jónak találtam de, igaz, hogy az a kondi már legalább 20 éves, így akkor kicserélem, a poti tekergetéssel pedig csínján bántam.

P58SC.pdf
    
(#) gabesz69 válasza gabesz69 hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
pontosan ezt az oldalt nézd meg:
http://elektrotanya.com/?q=hu/content/samsung-chassis-s62b


itt irják le egy csatolmányban a hiba okát
(#) Vacok válasza Vacok hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
itt van egy kép a repedt trafóról.

S3600014.JPG
    
(#) gabesz69 válasza Vacok hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Szia!Először mérj feszkot a tápban a D401 dioda katodján,ha nagyobb +125V-nál,akkor a táp ic melett van egy poti,azzal állitsd be.Ha meg van üzem közben a +125V,akkor mérd meg aD821 dioda katódját!!(itt +24V-nak kell lenni.)Az utobbi dioda a sorkimenö egyik lábánál van.Én még kicserélném a C824 kondit,ez szüri a 24V-ot.A sortrafot én kicserélném.
(#) geresz6 hozzászólása Nov 1, 2011 /
 
Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem! Van egy EVELUX ORBITER TX 555S17-es tv-m, és olyan gondja van, hogy nem kapcsol be, még a stand by led sem világít. Találtam benne két üvegbiztosítékot, de azok jók, a zsinór végén a dugesz is jó. Szerintetek mi lehet a baja? Kapcsolótól is csinálhatja? Mert igazából nem mértem meg, hogy meddig jön el a 220 V. Annyira nem értek a tv-khez, nem akartam magam megcsapatni, vagy nagyobb kárt csinálni. Ha valaki tudna segíteni, azt nagyon megköszönném!!! Előre is köszi!!!!!

Üdv geresz!!
(#) gabesz69 válasza geresz6 hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
szia!Mindenképpen mérned kellene:
-Találsz a tápegységben egy jo nagy kondit ez különbözö értékü lehet.33-68mikro/400V.Ezen a kondin kb,+380V van,ha nincs meg,akkor visszafelé keresd a hibát,graetz hid stb.Van még ott egy nagy ellenállás is,néhány tiz ohmos.Ha meg van szakadva,akkor nem jut el az áram a kondiig.Ha meg van a kondin a feszültség akkor légyszi ird le,hogy a tápban milyen IC van,és érdekelne,ha van a hütöbordára szerelt alkatrész (FET,TRANYO)száma is.gábor
(#) geresz6 hozzászólása Nov 1, 2011 /
 
Köszi gabesz69 a gyors választ, ezt megtekintem akkor!!!
(#) gabesz69 válasza geresz6 hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Ha a panel sarkában látsz valamilyen sasszi számot,az is érdekelne.(E6 talán??)
(#) gojo hozzászólása Nov 1, 2011 /
 
Sziasztok ! kaptam egy DELTON TV 72 CM- modell 2811 nitxt be kacsolom a kép ugrál 1-2perc és be áll mi az oka ha valaki tudja a hiba okát .Előre is köszönöm a segítséget !
(#) gabesz69 válasza gojo hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
ha egy képet küldenél az ugrálásról,az kicsit segitene.
(#) h-balynt hozzászólása Nov 1, 2011 /
 
sziasztok segítséget szeretnék kérni adott egy Neuvo 107 plazma tévé bekapcsolás után kétmásodperc és kikapcsol mi lehet a hiba előre is köszönöm mindenkinek
(#) gojo válasza gabesz69 hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Szia! képet nem tudok küldeni mert mikor van kép vagy sötét a képernyő ez 1-2 perc és beáll és utána már jó . Üdv gojo!
(#) Frenki007 válasza gabesz69 hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Orion Tv. Eddig piros színnel ment azt megcsináltam megtaláltam a forrasztási hibákat éés most rá egy hétre lett ilyen hogy középen benne van az a vízszintes csík amiben az adás megy.
(#) polonkail hozzászólása Nov 2, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy Vestel 72cm-es tv-m. Azt a hibajelenséget tudja produkálni, hogy amikor bekapcsolnám, az "állapotjelző" piros led a tv elején zöldre vált, de egyéb nem történik. Se kép, se hang. Szétszedve semmi látható problémát nem vettem észre...
Köszi előre is a segítséget
(#) porkolab hozzászólása Nov 2, 2011 /
 
Van egy jól működő Funai TV-2000A MK5 amin némi utazás után csak fekete-fehér kép van.De a beállítómenű szines. Tudna valaki segíteni?
(#) karaszbandi válasza polonkail hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
Pedig van neki baja. Ha a hátulját leszedted, akkor látszik is az, csak te nem veszed észre, mert nem vagy TV szerelő!
Egy tipussal megtisztelnéd a nagyérdeműt?
(#) kovacspista válasza zolle5 hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
Nem igen hiszem, hogy valamilyen képcsövet is lehetne kapni!! De ha igen , akkor többe kerül mint az új készülék! Próbálj meg használtat szerezni.
(#) zola007 hozzászólása Nov 4, 2011 /
 
2004-ben vásároltam egy Orion T 2155 MTX típusu készüléket és most a
televízió készüléken a képernyőn felül keresztbe van egy több csíkból
álló piros-zöld csík és fölötte sok fehér! Mi lehet a Tv hibája?Tudsz
erről információt adni? Egyik napról a másikra jött elő és most már el
se tünik..
(#) bihari laci válasza zola007 hozzászólására (») Nov 4, 2011 /
 
SZia ., kondizd át a ,tv primer és a szekunder oldalt ,egy pár oldalal ,hátrább ugyan ilyen ,problémárol irtak,és ezt ajánlották a többiek is.
(#) karaszbandi válasza bihari laci hozzászólására (») Nov 4, 2011 /
 
Nem inkább a hibát kéne megkeresni, mint egy zsák kondit kicserélni hozzá nem értő módon?
Egy kép segítene a hiba behatárolásában.

A primer oldalnak jelen esetben semmi köze a hibához!

De azért csak kondizzatok ...
(#) pike hozzászólása Nov 4, 2011 /
 
Sziasztok! 6-7 éves Samsung Slim TV-m van, s eddig nem is volt semmi baja, viszont ma azt vettem észre, hogy mindkét szélén kb. 15cm-es sávban homályos lett a kép. Nézhető, de sokkal kevésbé éles, mint középen. Tudja esetleg valaki, hogy mi lehet a gond? Érdemes-e ehhez szerelőt hívni, vagy inkább új TV-re gyűjtsem azt a pénzt, amit szerelőre szánnék, mert felesleges kihívni, mert ilyen idős TV-n már úgysem érdemes javítani? Köszönöm előre is a segítséget!
(#) giotti71 hozzászólása Nov 4, 2011 /
 
Sziasztok!

Orion T2190Mtx Tv-ről lenne szó ! Nagyon "ciripelt" benne valami, rángatta a képet is, ugyhogy szétkaptam. Gyanús lett a puffer és néhány elko a tápban, ki is cseréltem őket. Tök jó lett minden, gyönyörű kép, hang meg minden. Egy óra múlva AV funkcióban RF áthallás, teletex módban is ugyanaz? Van valakinek ötlete, no meg esetleg rajza?
(#) hinar83 hozzászólása Nov 5, 2011 /
 
Üdv mindenkinek.
Szert tettem egy 1éves, 23" samsung fullhd-s lcd tvre egész olcsón, ami persze hibás.
A tünet a következő álltalában első indításkor minden úgy történik ahogy kell,az érintő részén a ledek felvillannak, bekapcsolási hangot lejátsza, háttérvilágítás bekapcs, és megjelenik a kép.
De egy kis idő elteltével az osd menüje csíkos lesz illetve értelmetlen szöveg olvasható benne annak ellenére hogy magyarra volt állítva.
Van olyan is amikor ha megkísérelném a bekapcsolását ugyan úgy felvillannak a ledek de hang nincs és már alapból értelmetlen szöveget ír ki a csatorna helyére olyankor ha jól hiszem nincs is látható kép csak fekete háttér.
Tápfesz egyébként rendben .
Az alaplapon nincsenek elkók csak smd tantálok.
Kapcsolási rajzot sehol nem találtam róla.
Valakinek valami ötlet a hiba okára?
(#) gabesz69 válasza hinar83 hozzászólására (») Nov 5, 2011 /
 
Szia! az alaplaplapon ,ahogy te nevezed,pedig biztosan vannak elkók.Szerintem nagyon FONTOS,amit le fogok most irni."AMIHEZ HÜLYE VAGYOK,AHHOZ NEM NYULOK,...VAZZE!!! egy tapasztalt müszerész jó kivánsága.
(#) gabesz69 válasza zola007 hozzászólására (») Nov 5, 2011 /
 
8ezer huf-ért megkapod a tv komplett panelját(PT90a sasszi) a MORO ELEKTRONIKÁNÁL,PÉCSEN.Öszintén megmondom,hogy kár vesződni a hiba kereséssel.ng
(#) hinar83 válasza gabesz69 hozzászólására (») Nov 5, 2011 /
 
Elnézést a tévesztésért, és köszönöm a kedves segítségét "tapasztalt műszerész" úr.
(#) Vacok válasza gabesz69 hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
Szia!
Végül is nem cseréltem ki a trafót, visszatettem azt, ami benne volt, működik, és a kondik kicserélésével a csíkok is eltűntek róla. Kösz szépen a segítséget.
(#) zola007 válasza karaszbandi hozzászólására (») Nov 7, 2011 /
 
Itt a kép...
Következő: »»   552 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem