Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   551 / 1271
(#) bihari laci válasza Moka hozzászólására (») Okt 30, 2011 /
 
Szia a táp részt nézd át ,mert zárlatod van.
(#) Panhard válasza krisztian5 hozzászólására (») Okt 30, 2011 /
 
Ilyen dologgal én is találkoztam már, régebben volt nekünk egy Orion tévénk. Amikor szétszedtem a távirányítóját, volt benne 3 gomb, ami kívülről nem volt elérhető. Egyből elkezdtem nyomkodni őket A képernyőre lehetett kitenni órát, meg szervizmenübe lehetett belépni velük. Elég sok mindent lehetett állítgatni a menüben, nem tudtam mi-mit jelent, csak nyomkodtam. Volt pár érdekes beállítás. Szerencsére nem rontottam el semmit. A szervizmenüből kilépni a TV kikapcsolásával lehetett.
(#) Dave87 válasza karaszbandi hozzászólására (») Okt 30, 2011 /
 
Nem még, mivel nem igazán javítottam még TV-t és nem tudom hol kellene egyáltalán kezdeni. Bár gondolom a táp környékén lenne érdemes ugye?
(#) Dave87 válasza Dave87 hozzászólására (») Okt 30, 2011 /
 
Megoldódott a probléma!
(#) skarlik válasza karaszbandi hozzászólására (») Okt 30, 2011 /
 
Üdv!Igen nincs tranyó!Mgnéztem!Semmi hibát nemtaláltam!De végülmeglett a hiba!Sorkimenőcsere ,ésmár jó is!Ilyen hibával se találkoztammég!Köszi szépen a választ!Üdvözlet!
(#) patvaros hozzászólása Okt 31, 2011 /
 
Üdv mindenkinek.egy kis segitséget szeretnék,ha van valakinek ötlete.Örököltem egy Samsung tv-t,és hazaszállitás után ilyen lett a kép.Véleményem szerint lemágnesezés hiba,a lemág tekercs jó,kb 15ohm ellenállású.A Ptk /Vagy Ntk?/ ellenállás melegszik rendesen.Ezeket már az itteni irásokat olvasva kezdtem el keresni,de további ötletem nincs.Ez a kép antenna nélkül van.Köszönöm,ha tud valaki segiteni

DSCF0740.JPG
    
(#) garamszegiroland hozzászólása Okt 31, 2011 /
 
Hello. Van egy samsung cw-29z306t tipusú tv-m ami egyszer csak azt csinálta hogy bekapcsol feljön a kép majd ujraindul és ezt csinálja a végtelenségig. Mi lehet a baja?
(#) karaszbandi válasza patvaros hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Sajnos ez leszakadt maszkra utal.
Talán ifa platón utazott szerencsétlen?

A javítása qka.
(#) Neo22 hozzászólása Okt 31, 2011 /
 
Sziasztok.Segítséget szeretnék kérni.Van egy Myrica P50-02 plazma tv-m.bekapcsolás után valami lecsapja magát a bekapcsolási folyamatot így se kép se hang.Válaszotokat előre is köszönöm.
(#) Neo22 hozzászólása Okt 31, 2011 /
 
Vagy keresek olyan Tv szerelőt aki kiszállással vállalja a javítást Székesfehérváron.Köszönöm.
(#) BarnaPili válasza karaszbandi hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Alul látszik rajta,hogy pofáraesett.El van törve a káva.Biztosan a maszk,ahogy írtad.
(#) patvaros válasza karaszbandi hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Üdv.Nem tudom mikor esett le,nem én szállitottam.Azt mondták hogy jó volt addig.Azért köszi a segitséget
(#) ABU hozzászólása Okt 31, 2011 /
 
Üdv!

Van itt egy Samsung CZ21F12Z tv és ilyen a képe. PTC csere? Rajzot nem találtam hozzá.
(#) gabesz69 válasza Neo22 hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
sziaTtudnál valami pontosabb kifejezést használni a lecsapja helyett? (visszatér készenlétbe,vagy villog a készenléti led stb.)g
(#) gabesz69 válasza Moka hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
szia!ennek az ellenállásnak mi pozicio száma? (R....)
(#) BarnaPili válasza ABU hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Igen,PTC csere.Ehhez nem kell rajz.Nézd meg a PTC lábtávolságát.
István
(#) ABU válasza BarnaPili hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Oké, keresek belevalót. Megvan már a panel rajza is, hátha kell valakinek egyszer.

KS1A.PDF
    
(#) Frenki007 hozzászólása Okt 31, 2011 /
 
Sziasztok

A Tv-m olyat csinál hogy a kép összement középen egy kis csíkba és ott megy az adás. Mi lehet a baja??

Válaszokat előre is köszönöm.
(#) BarnaPili válasza Frenki007 hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Vízszintes vagy függőleges lett a csík?
(#) Vacok hozzászólása Okt 31, 2011 /
 
Sziasztok!
A tv-men vékony vízszintes csíkok jelentek meg, melyek távolsága kb. 5cm. Ki is bontottam a tv-t, és elkezdtem csavargatni a sorkimenőn lévő potikat, hátha a segédrács feszültség csökkentésével eltűntethetem onnan őket. Ez sikerült is, de akkor meg függőlegesen fodros lett a kép, és nagyon sötét. Megvizsgáltam jobban a sorkimenőjét, és ahol a potik vannak ott a burkolata meg van repedve több helyen is. Cserélni kellene? Ha kicserélem megoldódik a probléma?
Amúgy egy Samsung ck-5027 z típusú tv-ről van szó.
(#) BarnaPili válasza Vacok hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Nem hiszem hogy az segítene.Mérd meg a vido-végfok tápfeszét.200Vnak kell lennie,ha ez kevesebb akkor is csinálhat ilyet.
(#) Neo22 válasza gabesz69 hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Szia.Hátulról két kattanás hallatszik és az állapotjelző zölden marad de kép nem jön be viszont néhány másodperc elteltével vibrálni kezd sárga színben.
(#) gabesz69 válasza Frenki007 hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Szia! a tévédben nincs függöleges eltérités,ennek számos oka lehet.(IC,ellenállás,kondi,eltéritötekercs)
Elöször is kellene a tv-d tipusa,ebből kilehet deriteni a sassziszámot,utána nézünk hozzá egy szerviz manualt.
(#) gabesz69 válasza Neo22 hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Ha szétszedted a tv-t,akkor nézd meg a panelon van-e egy szám.pl PT90 vagy 11AK36 vagy valami hasonlo.Nagyon kellene nekem,hogy tudjak rajzot keresni
(#) gabesz69 válasza Vacok hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
meg kellene mérned azt a feszültséget,ami a sorkimenö B+ lábán van.Ha jol emlékszem a sorkimenöd tipusa FCM2015A. Rajz kellene,hogy a feszültség PONTOS értékét megtudjuk.a P68sa sasszinak +125V.Ha a B+ vonalon visszafelé mész találsz ott egy Kb.100mikro/160V-os kondit azt cseréld KI!!.A megrepedt sortrafot ajánlatos cserélni.A potikat meg ne tekerd összevissza.gábor
(#) Solt85 hozzászólása Okt 31, 2011 /
 
Hello mindenki!

Egy LCD TV-vel kapcsolatban kérném a segítségeteket. LG márkájú. Működőképes, de van egy idegesítő betegsége. Első bekapcsolás után 1-2 másodperc múlva kikapcsol, és csak a következő bekapcsolás után marad bekapcsolt állapotban.
Mi okozhatja? Érdemes vele foglalkozni, vagy hagyjam így ?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.
(#) marciart válasza Solt85 hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Nézz körben a tápnál nincs esetleges elöregedet elko.
(#) Frenki007 válasza BarnaPili hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Vízszintes csík van benne.
(#) garamszegiroland hozzászólása Nov 1, 2011 /
 
Hello. Van egy samsung cw-29z306t tipusú tv-m ami egyszer csak azt csinálta hogy bekapcsol feljön a kép majd ujraindul és ezt csinálja a végtelenségig. Mi lehet a baja? A segitséget elöre is köszönöm
(#) gabesz69 válasza marciart hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
mérd meg egy feszültségmérövel a tápot.különösen a +5V-nál,ha kevesebb,akkor cseréld ki a kondit.Ha olyan kondit látsz amelyik fel van puposodva azt is cseréld ki.
Következő: »»   551 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem