Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   110 / 3960
(#) idavid hozzászólása Aug 2, 2007 /
 
tudom, hogy nagyon kezdő kérdés, de rengeteg helyen olvasom itt a fórumon, és nem értem, mi az, hogy" test", mit jelent az, hogy "testelni"? test=föld?
(#) Peti_85 válasza idavid hozzászólására (») Aug 2, 2007 /
 
Hali!
Igen a test az a föld!
De itt volt pár oldallal előbb is...
Bővebben: Link
(#) Medve válasza idavid hozzászólására (») Aug 2, 2007 /
 
Legegyszerűbben a test az áramkör tápfeszültségének a negatív pólusa. Általában ez az áramkör "vonatkoztatási " pontja, az "alapja".
(#) zsoltee0001 válasza idavid hozzászólására (») Aug 2, 2007 /
 
azt azért tegyük hozzá, hogy a föld és a test a gyengeáramú áramkörökben azonos. erősáramú áramkörökben pl 220 voltos motoroknál a földelés védelmi célt szolgál
(#) burkus hozzászólása Aug 2, 2007 /
 
Hello
Az lenne a kérdésem ha van egy H hidam és abba 1,5A-s tranyók vannak akkor az mennyit bír ? 3A-t ? 1,5-öt ?
(#) Dudus válasza burkus hozzászólására (») Aug 2, 2007 /
 
1,5A-t. De ez csak egy adat, ugye maximális disszipációt is nézel? Katalógusban megtalálod a biztonságos üzemeltetési adatokat.
(#) schyber hozzászólása Aug 3, 2007 /
 
Halihó tudnátok nekem mondani egy olyan honlapot vagy progit ami tulajdonképpen egy szótár a rövidítésekre például hogy az r betü az egy ellenállás stbstb léci segítsetek köszi
(#) burkus válasza burkus hozzászólására (») Aug 3, 2007 /
 
Ma összaraktam a H-hidat és az eggyik tranyó nagyon melegedett mikor rátettem a motort akkor meg elfüstölt :no: mi lehet a baja ? A kapcsolásba csak 4-tranyó van.
(#) idavid válasza schyber hozzászólására (») Aug 3, 2007 /
 
szerintem tedd fel az eaglet, aztán abban építgess kapcsolásokat, és ott majd meglátod, hogy mi micsoda. és közben még megtanulod használni is az eaglet, ami a későbbiekben jól is jöhet...

itt pedig ajánlom áttanulmányozni az alkatrész áramköri elemek - aktív és ugyanebből a passzív elemek címszó alatti ábrákat..

Bővebben: Link
(#) schyber válasza idavid hozzászólására (») Aug 3, 2007 /
 
köszi csak egy a para nemtudok angolul az eagle hezxDD
(#) Donpedro hozzászólása Aug 3, 2007 /
 
Tud valaki jó, érthető leírást a műveleti erősítők működéséről?
(#) Donpedro hozzászólása Aug 3, 2007 /
 
Amúgy miért van három lába a potméternek, miért nem csak 2ő? :nyes:
(#) Peti_85 válasza Donpedro hozzászólására (») Aug 3, 2007 /
 
Mert valamikor valamilyen vonatkozási ponthoz képest kell változtatni az ellenállást! És ez szolgálja a 3. láb.
És persze ott van az az érv is - józan paraszti ésszel (az enyémmel) - hogy háromból lehet "kettőt" csinálni, de 2-ből hármat nem igazán.
Jaah, de azért javítsatok, vagy egészítsetek, ha tévedek..

Peti
(#) idavid válasza Donpedro hozzászólására (») Aug 4, 2007 /
 
ha 2 láb lenne: az egyik láb a bemenő jel (+), a másik meg a kimenő jel, mindkettő valamilyen feszültségértékkel bír. mivel a feszültség az két pont között van, ezért kell még egy 3. láb, gyakorlatilag egy viszonyítási alap, amihez mind a bemenő, mind a kimenő jel erősségét (feszültségét) viszonyítju, mérjük. (a poti egy feszültségosztó, ha nem tévedek)
(#) Krisz03 válasza schyber hozzászólására (») Aug 4, 2007 /
 
Nem is kell tudni, van hozzá magyarítás valamelyik Eagle topicban "Eagle 4.16 hun.zip" néven. :yes:

Szerk: Tessék!
(#) Donpedro válasza idavid hozzászólására (») Aug 4, 2007 /
 
Hát ezt nem értem, a potméter úgytudom változtatható ellenállás, tehát egyik lába megy a pozitív oldalra, másik a negatívra. A 3adik lábat hova kell kötni és milyen viszonyítási alap/miben nyilvánul meg?
(#) schyber válasza Krisz03 hozzászólására (») Aug 4, 2007 /
 
köszönet ezerreelll!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(#) zsoltee0001 válasza Donpedro hozzászólására (») Aug 4, 2007 /
 
hello
csak egy példa arra miért is kell az a bizonyos 3. láb
a rajzon az 1. képen nincs bekötve a 3. láb, a másodikon be van.
az elsőn hiába álligatnád a potmétert akkor is mindig ugyanazt a feszt mutatná, mivel nagy a belső ellenállása a voltmérőnek.
a 2. ábrán a potméter mozgatásával változna a fesz
mivel feszültség osztás lépne fel.
.... hát ennyit másnapos fejjel

potméter.jpg
    
(#) Donpedro válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 4, 2007 /
 
Azt hiszem aért nem értem mert nem vagyok tisztában az alapfogalmakkal. Pl nemtom mi az a feszültség osztó
(#) Frankye válasza Donpedro hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Alapok 1. rész
Alapok 2. rész

Tessék keresni, olvasni, tanulni!
(#) Dr.Megavolt hozzászólása Aug 5, 2007 /
 
Sziasztok!
Már régóta foglalkozok elektronikával,de a tranyókhoz,meg az IC-hez nem értek .
adott 15V 5A és egy D13003-as tranyó,ebből egy feszüldség szabályzót szeretnék készíteni,én el készítettem egyet,de ellenálást nem használtam,csak egy potmétert,a tranyóra kapcsolva.Ti hogy csinálnátok?
És annyit tudok,hogy melyik a tranyó bázisa,emmitere és collektora .
Bocsánt ha hülyeséget kérdezten .
(#) Moderátor hozzászólása Dr.Megavolt hozzászólására (») Aug 5, 2007
 
Ez a hozzászólás kivágta nálam a biztosítékot, hogy találóan mondjam.

Adatlapodban: "Hobbimat 10 éve kezdtem"
Hozzászólásodban: "Már régóta foglalkozok elektronikával,de a tranyókhoz,meg az IC-hez nem értek"

Nem szálltam rád, de a saját mondataidat hazudtolod meg, és ez zavar. azt hiszem érik az az oldalról teljes dinamikus IP-re kitiltás.
Ez már a harmadik felhasználóneved. Molnár Zsolt néven hülyültél, kitiltottunk regisztráltál Dr.Megavolt néven. Meg mégegy másik felhasználó néven.
(#) fureszk válasza (») Aug 5, 2007 /
 
Idézet:
„13 éves vagyok”

Idézet:
„hobbimat 10 éve kezdtem”

Hát persze...
Érdekes egy figura vagy, Molnár Zsolt! Tudnod kell Zsolti, CSAK Topi miatt vagy még bennt az oldalon. Mindenki más kitiltana.
(#) _JANI_ válasza Dr.Megavolt hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
PLD. : >>> ÍGY <<<
Idézet:
„áteresztőtranyós stab. alapkapcsolás”
...

Lehet h nemártana egy két szakkönyvet beszerezned!
(#) Ricsa válasza fureszk hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Mér nekem is volt közöm az elektronikához 3 évesen. Belenyúltam a lámpába, amikor fel volt kapcsolva, és ki volt szedve belőle az izzó. Furcsáltam ezt a bizsergető érzést, és még1szer ki akartam próbálni. De "sajna" akkor már észrevette anyu, és "letiltott" róla. Azt mostanság ismét megismerkedtem a 230-cal, de most már nem akarom még1szer kipróbálni .
(#) RdsG hozzászólása Aug 5, 2007 /
 
Lehet, hogy hülye kérdés, de a 9v-os elemekből összerakott telep 60 V-on felül ugyanúgy életveszélyes lehet, mint a többi áramforrás?
(#) Peti_85 válasza RdsG hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Szerintem az már elég rázós dolog! És nem elkerülendő, hogy az egyenáram más fiziológiai hatásai miatt veszélyesebb mint a váltóáram! :yes:
(#) Balázs válasza Peti_85 hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
Hmm... Én nem nyalogatnám, de azért megölni lehet, hogy nem fog, mivel ugye sorosan vannak kapcsolva, és így a belső ellenállásuk összeadódik, tehát alapjában véve nem fognak tudni nagy áramot (teljesítményt) kiadni magukból.
(#) schyber hozzászólása Aug 6, 2007 /
 
hali segítenétek szal van egy fül hallgatóm és annak leszakadt a vége amit a gépbe kell dugni de van hozzá még vezeték 3db csak nemtom hogyankell őket bekötni:SSS
és mégvalami awinchester motorjával lehet kezdeni valamit??
(#) valve válasza schyber hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
Hat egy jack -ot bekotni.. Szval speci a fullhalgatod, van?? Vagy egy egyszeru 2pipecs hangszorocska egy najlontokban egy jack -el a vegen.. Az arnyekolast a jack hazara, es a belso 2db vezeteket egyiket az elsore es masikat a kozepsore..
Persze lehet kezdeni a wincsi motorjaval vmit!!!
ha meg kerul egy ugyanolyan hdd -d, es kieg a motorja vagy kisulnek a csapagyak, akkor kicsereled , arulnak kesszettet is melle szerelni..
(csak bohockodom, nem komoly..)
Következő: »»   110 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem