Fórum témák
» Több friss téma |
Tisztázzunk valamit. A távközlésben az előfizetői hurok kétvezetékes. Ezen bonyolódik a hangfrekvenciás forgalom, és a jelzés is, ezek korrekt módon szét vannak választva az előfizetői végberendezésekben, akármilyen gagyi is, mert különben használhatalan lenne. Mivel a kábelben levő 0.6 -os sodrott érpár amin mindez bonyolódik kb 150 ohm hullámimpedanciájú, hangfrekvenciás szempontból (0,3 - 3,5 kHz) érvényes, és az a "kis" eltérés ami a 600 ohm és a 150 ohm között van, azt a művonallal egyenlítik ki. (600 ohm hullámimpedanciája a légvezetéknek van, amit ma már nemigen használnak, de a közelmúltig használatban voltak. A pontos impedancia illesztés akkor fontos, ha az előfizetői hurkot más célra is használjuk, például internet továbbítására, vagy ISDN digitális vonal bekötésére) Ez a kiegyenlítés nem igazán sikeres, bizonyítja ezt a közelvégi áthallás, amit kifújásként ismerünk.
A jelzések egy része a vonalon egyenáramú jelzések, beemelés, tárcsaimpulzus, másrésze sávonkívüli csengetőfeszültség, megint másrésze a központtechnikából átvett sávonbellüli DTMF jelzés. (manapság ez a használatos)
Mégiscsak lesz ebből "Távközléstechnika I." könyv
![]()
Szia, az lenne hozzad a kerdesem, hogy egy CB35ös telefont eredeti állapotában hogyan lehet bekötni manapság? Nekem egy Modemem van, amibe megy a telefonkábel, es a modembe kell dugni a vezetékes telefont is. (gondolom IP alapú a telefon)
Ez a konfiguráció teljesen esélytelen? Egyebkent egy Pirelli tip. T-home- modellről van szó. köszi előre is. paperboy
Ahhoz, hogy a CB35, és bármilyen "tárcsázós" telefont használni tudj, ahhoz a tárcsaimpulzusokat át kell alakítani hang tárcsázósra. Ezt csak egy külön áramkörrel lehet megtenni, amelynek megépítése nem egyszerű. Másik lehetőség egy olyan analóg kis alközpont használata, ami elvégzi az átalakítást. Ebből a szempontból közömbös, hogy milyen telefonvonalad van. IP telefont egyébként csak a kábelTV -n keresztül használható telefon előfizetéssel kapsz. Az analóg kis központon keresztül a tárcsázós telefon ma is használatos nyomógombos telefonnak látszik.
köszi szepen, a neten nem igazan van kesz megoldas erre kiveve a rotatone átalakító. de angliaban kapható csak vagy messzebb. van ezen kivül más esélyem a megoldasra talan? a telefonközpont kicsit tulzas lenne, vagy ven ebből lakasba való is? vagyis elviselhető méretű és árú?
Van, legalábbis volt, bár már ezek is kifogyóban vannak. Egy 1/4 -es alközpont olyan 15 - 20 eFt körüli árban volt, de az már tudott logolni, kaputnyitni, és faxot különválasztani.
Például egy ilyen
Szia!
IP telefon nem csak kábelTv-n van,hanem Adsl-n is.Ilyet ad a t-home is.a Btel is.stb...!De ezeken csak dtmf mód müködik.Ha jól tudom az IP elnevezés internet protokolt jelent.Elnézést az okoskodásért.
Ööö, ez kb 2x annyi mint a rotatone, és azt csak be kell kötni a telefon és a kábel közé magában a készülékben. Szerintem ez a legjobb megoldas, csak hat az igy is 10E-be kerül. Érdekes, hogy erre még alig vannak kész megoldasok.
Mert felesleges, és olcsó megoldás nincs. Az átalakítóba mindenképp kell processzor, és még egy két speciális cél áramkör. Ha vannak extra igényeid, akkor ki kell nyitni a buxát.
Egyébként biztos van olcsóbb kis központ is, én csak vakon belenyúltam az internetbe, nem keresgéltem.
Szerintem nem éri meg vele foglalkozni, marad dísznek.Valamikor sokat javítottam CB35-ös készülékeket,15-20 éve.Már akkor sem számítottak megbízható készüléknek, sok baj volt velük.A mechanikus alkatrészek kikoptak, kilágyultak benne./Hívómű, bontóvilla./
SZia!
A puding próbája az evés ![]()
Nem fog menni, a modern digitális telefonközpontok nem kezelik a tárcsás telefonokat. (nem mintha nem tudnák) Csak növeli az ún várakozási időt, ami a kihasználhatóságot csökkenti. (Erlang görbe)
Szia!
A csipogás akkor is járható, tehát lehet használni, csak a tárcsát nem - igaz a feeling odavész. Bár ha ugyanazt a számot kell párszor visszahívnod, már nem is fog annyira tetszeni. Én nem szerettem és örültem az első DTMF kódos készülékeknek is.
A csipogós megoldás az járható. Azzal még az otthoni üzenetrögzítőt is le lehet kérdezni távolról.
Csak hát gondolom a feeling, kérdés mit ér meg. Annakidején én is szórakoztam azzal, hogy az autóban volt egy CB35 -ös telefon, ami rá volt kötve egy NMT telefonra, sőt, megoldottuk a MÁV nosztalgia büfékocsijába egy ősrégi külön mikrofon, külön hallgatós szarvas falitelefon működését. Mindenki azt hitte, hogy csak dekoráció.
Sziasztok!
Nem tudom kinek mit jelent, most jutottam el ide: Postamuzeum - érdemes megnézni. Nekem egy-egy kép könnyeket csalt a szemembe, mert olyan helyszínek képei elevenedtek fel előttem, amiket már rég elfeledtem. Főleg a régi telefonkészülékek, amikből ezerszámra javítottunk, ma meg már egy-egy darabra is vadászni kell.
SZiasztok,
nos nagy nehezen beszereztem 2000 Ft-ért egy ISDN telefonközpontot 2+1-es kivitelben. Otthon IP TV-hez való routerem van, telefonbekötessel, és persze előfizetésem is van. (eddig sose hasznaltam a telefon részét, de benne van a csomagban tehat kell hogy legyen vonalam. A router egy Pirelli T-home tipus a szamat most nem tudom, de a routerben ha jol lattam ADSL van. Ehhez beszereztem egy ISDN BEETEL home 100as Központot. Összedugtam, és csodák csodája, megszólalt a telefon, de csak foglaltat jelez. Van esetleg ötletetek hogy miért van ez? lehet hogy egesz banalis a gond. Annyit látok még, hogy a KP-on a mukodest jelző led villog. Ez sztem nem normalis, mert jobb lenne, ha csak vilagitana. Sajnos a router leirasaban egyelore nem talalok ilyet, hogy mi van ha villog. Lehet az ISDNhez való router nem tud mit kezdeni a ADSL vonallal? de akkor miert jelez egyaltalan foglaltat? Nem ertem sajnos, van esetleg ötletetek? köszi előre is!
Azért a dolog nem ilyen egyszerű. A központodat csak ISDN telefon vonalra kötheted, és ebből tud előállítani ADSL szerű végződést, már ha a központból is van ilyen előfizetésed.
Az ISDN az egy egyszerű PCM egyszem (jobb estben két) alapsávi csatornája, mégcsak nem is hasonlít semmilyen analóg vonalon átvitt ADSL -re. A kisközpontban másféle ADSL modem van, ha van egyáltalán, többnyire LAN végződést láttam.
SZia
köszi a gors választ. sajnos nem irtam le érthetően. szoval ugy tűnik, nekem van egy routerem, amibe adsl jel megy, és a szolgaltató szerint "sima" telefonvonal jön ki, bármit jelentsen is a "sima". Jelenthet akár analógot is. Ehhez kötöttem az én ISDN telefonközpontomat (lehet nem jot vettem?) ami tud impulzus jelet fogadni. Ebbe dugtam a tárcsás telefonom. A KP átáll impulusosra ha 2est tarcsazok, (a leiras szerint), es valoban igy is tesz. Ezek után foglalt jelet kapok. Ha valami a protokollal nem stimmelne, akkor egyaltalan nem kellene hallanom semmit, nem? habar en total antitelefonszerelő vagyok, csak a jozan paraszti eszem van ![]() Annyira, hogy a sajat szamom se tudom ![]() szoval itt szerinted az lehet a gond, hogy a szolgaltató routere nem ISDN jelet ad a telefon kimeneten?
Szerintem a legtöbb router analóg vonalat ad ki.Ennek meg az ISDN-nek nem sok köze van egymáshoz ,max a csatlakozók egyeznek.
Az ISDN telefonközpont tud kezelni analóg tárcsás telefont is, ha ezt bedugod az központ oldal megfelelő csatlakozójába, már működik is. Ha kettőt dugsz bele (és ha van erre mód) beszélhetsz is egymással.
Más kérdés a központ előfizetői oldala. Ez csatlakozik az ISDN hálózathoz. Ide csak egy nagyközpont előfizetői végződését (falicsatlakozóját) csatlakoztathatod. Itt, egy PCM alapsávi (E1) jel egy, jobb esetben két csatornája kapcsolódik. Hogy ezen mit küldenek neked, az az előfizetésedtől függ, jöhet rajta ADSL is, de ez más szervezésű, mint az analóg vonalon használatos ADSL, ezért más modem is tartozik hozzá. Végképp nem használható hozzá a router LAN, vagy az analóg ADSL modem WAN kimenete. A HomeTV mellett adott telefonszolgáltatás pedig szintén IP alapú, megint semmi köze az ISDN -hez. Nálunk az ISDN nem nagyon terjedt el, gondolom ezért sikerült olcsón hozzájutnod, mert más sem tudta ISDN vonal nélkül életre kelteni. Egy analóg kisközponttal többre mennél, hacsak nincs lehetőséged ISDN vonal előfizetésre.
Hát az általad leirt viselkedés teljesen normális, már ha ugye erről a berendezésről van szó: Bővebben: Link
Sajnos ez nem telefonközpont, hanem csak egy ISDN network terminál.
Egy router nem ad ki semmilyen analóg vonalat, annak LAN kimenete van.
Az ISDN, és a LAN is RJ45 csatlakozó fellület, de össze nem köthetők.
Tulajdonképpen lehet az alközpontot terminálnak is nevezni, ez egy kiskapacitású, de távolról sem egyszerű kisközpont (terminál), bár alközpontnak akkor lehetne nevezni, ha a két analóg csatlakozása tárcsázással összeköthető lenne.
elnezest, meg annyit kiprobaltam, hogy a KP-t direkt rákötöttem az ADSL-re, valamint azt is hogy a telefont direktben a Routerre.
MInden esetben foglaltat jelez. Elvileg, ha a routerre kötöm a telefont, akkor hivható lenne a telefon, de nem lehetne kezdemenyezni hivast, mert ugye nem tone jel.
SZiasztok, köszönöm a sok választ. Az en routeremen van egy telefon (adsl9 BEmenet. Ezzel csatlakozom a hálózathoz. Ebből jön ki 4 db LAN, és a Wlan antenna, plusz még 2 db "phone" feliratú telefon csatlakozó. A szolgaltató szerint ebbe kellene dugnom barmilyen Tone telefont es mukodik is. Sajnos nincs semmilyen Tone vezetekes telefonom, uh ezt nem tudom kiprobalni.
Azt értem, hogy ez a BeeTel ISDN telefonvonalat oszt meg PC es telefon között. Lehet hogy ezzel befürödtem, mert csak azt neztem, hogy tud-e impulzusos telefont kezelni, amit tud, de minek ![]() Ennek ellenére, ha a tarcsas telefonom a Router Phone csatlakozojaba dugom, kapnom kellene vonalat, csak hivni nem tudnek. Szerintem legalabbis. Az a gond, hogy akkor honnan jön a foglalt jel? (a kisközpont nelkul is kapom a foglalt jelet, uh több hiba is lesz itt ![]()
A routerre, csak IP telefont köthetsz rá. Analóg telefont analóg, ISDN telefont ISDN hálózatra.
Az előfizetői készüléknek (telefon) mind a hangátvitel, mind a jelzésrendszerében illeszkedniük kell a fogadó központ rendszeréhez. A tárcsázás a jelzésrendszer része. Az analóg központhoz való csatlakozásnál a régi rendszerben a vonaláram (mechanikus) szaggatásával működött, elég nagy hibával, és lassan. A lassúsága miatt növelte a várakozási időt, ezzel csökkentette a forgalmi kapacitást. Ezért mellőzték, amint csak lehetett. A digitális központoknál csak a kompatibilitás miatt használták egy ideig. Ahol a csatlakozás az előfizetői vonalon digitális formában van, ott minden jelzés is digitális firmában történik, jelesül az ISDN hálózatban külön digitális csatornán, ezért a terminálban, a kisközpontban a csatlakoztatott analóg előfizetői készülék (telefon) jelzéseinek átalakítása megtörténik, akár szaggatós, akár DTMF módban történik a tárcsázás. Az IP telefonokban már nincs is ilyen lehetőség. A router típusáról bővebbet esetleg? Az a telefon csatlakozó nem véletlenül IP telefon csatlakozó?
Csinálj már egy fényképet a router hátuljáról ha tudsz. Illetve mi a pontos tipusa (mert a T-home az fantázianév...)?
Sajna igazad van.A kábelmodemmel összekeveredtem.
ez lenne a router hátulról. a képen jobbra vannak a telefon csatlakozók. Megkerdeztem mégegyszer a szolgaltatót, 3 féle jelet tudnak szolgaltatni, Digitálisat, analógot, és modemeset. azt hiszem nekem digitálisat adtak. (mindegy volt, mert 2 éve nem hasznalom)
Gondolom ha legalabb analog lenne a jel, akkor lenne ertelme, de igy en is az IP-telefonra tippelek. Bővebben: Link A tipusa meg DRG A225G
Hat ez a Terminál vagy kisközpont tud olyat, hogy ingyen beszelhetek rajta a 2 analog keszüléken keresztül. Sok telefonos funkcioja van, szerintem lehet ezt kisközpontnak nevezni. Szerintem itt csak az ISDN dolog a gond, de vegzetes
![]() |
Bejelentkezés
Hirdetés |