Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   62 / 574
(#) bóbita hozzászólása Nov 22, 2011 /
 
Sziasztok!
Sok hozzáértő írását olvasom itt.
Tudja-e valaki a DÉG Colibri kke kazánnak a ledes kódjait?
A kazán indításkor egy sárga villanással kezd, aztán üzemkész lesz. Ez még nem volna baj, de rapszódikusan fogja magát, és piros kóddal leáll. Gondolom, valamelyik érzékelőt kellene cserélni.
Köszönöm
(#) gazszeres válasza bóbita hozzászólására (») Nov 22, 2011 /
 
Úgy van!
Nem nehéz cserélni és kapható. Jó munkát.
(#) wattafilling válasza toro hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Köszönet! Szombaton pucolom.
(#) bóbita válasza gazszeres hozzászólására (») Nov 24, 2011 /
 
Tisztelt GAZSZERES!
Köszönöm a megerősítést.
Kérnék még némi tanácsot. A készülék (DÉG colibri KKE) bekapcsoláskor úgy tűnik, valamilyen elektronikus tesztelést végez, amikor ritmusosan villog a LED. Éppen az első villanása nem zöld, hanem narancs színű. Ez pontosan melyik alkatrész elégtelenségét jelzi? Ha a többi villanáshoz tartozó egységekről is kaphatnék adatot, talán nem hadititok, nagyon hálás lennék.
Köszönöm
(#) idegbaj hozzászólása Nov 24, 2011 /
 
Sziasztok4
Segítséget várok valami hozzáértő embertől, van egy Yunkers Euroline turbos kombi fali kazánunk. 2005- ben vettük és kb: 2 éve szórakoztat minket.
A szakszervizes megnézi cserélget benne apróságokat, majd elkér egy vagyont, és fél év múlva kezdjük előről.
A problémám fűtés után amikor eléri a programozott hőmérsékletet kikapcsol, majd hirtelen elkezd villogni rajat a 45 és 90-es kijelző.
Mi lehet ilyenkor a hiba? Sajnos nő létemre nem értek hozzá, de a szakembernek nevett sem aki hozzánk jár. Szinte már családtag.
(#) kissi válasza toro hozzászólására (») Nov 24, 2011 /
 
Szia!

Meg szeretném köszönni a segítő szándékodat, de a múltkor a rendszer nem hagyta... .

A kolléga azt mondta, hogy a szikráztatás működött, csak a gázt nem engedte: milyen feliratok szoktak lenni a tekercsre menő csatlakozónál?
Itt én a következő feliratokat látom: ZIG, V3V, P1, R, FAN, ALIM230V, H6, TA, a panelre IRIS 1.0 van írva.

Steve
(#) peze hozzászólása Nov 24, 2011 /
 
Sziasztok!

Persze mikor romoljon el a kombi cirkóm...
A típusa: Hermann MICRA 23 E
A jelenség az,hogy meleg vizet csinál rendesen,de amikor
fűtenie kéne,akkor kb.20 másodpercre beindul,majd
a láng kialszik,de a szivattyú jár tovább.
Hibával nem áll ki,a hőmérő normális tartományban van
(arra a rövid időre),és a nyomás mérő is jó helyen áll.
Ha valaki esetleg egy kapcsolási rajzzal tudna segíteni
a kontroll panelról,vagy találkozott már ilyennel,azt nagyon meg köszönném...
(#) VIM válasza idegbaj hozzászólására (») Nov 24, 2011 /
 
Szia! Ha minden igaz, akkor ez komoly problémát jelent, mert amit leírtál az a füstgáz visszaáramlásra utaló jelzés a turbós változatnál is. Nem tudom, hogy előzőleg mit kellett rajta javítani és a szerelő mit cserélt de ez most más probléma lesz. Lehet kémény de inkább ventilátor probléma.
(#) idegbaj válasza VIM hozzászólására (») Nov 24, 2011 /
 
Köszönöm a gyors válaszodat.
Nem kéményes, így a kémény nem lehet, mint írtam nem vagyok szakember így csak körbe tudom írni, az udvar felé nyilik egy szellőző szerűség, ami bekapcsoláskor füstöl( hideg időben látom).Lehet, hogy ezt a nyilást kellene kitakarítani? A ventilátort nem kellene egy szakszervizesnek felfedeznie?
Amit kicserélt az valami apro alkatrész, amely a hőfokot szabályozza. legalább is ezt mondta nekem.
(#) VIM válasza idegbaj hozzászólására (») Nov 24, 2011 /
 
[/OFF] Valami csövön azért csak ki kell engedni az égésterméket. Akkor legyen füstgázelvezető csőszakasz![OFF]
(#) kulináris válasza toro hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Szia Kedves Szakértő Toro!
Megelőlegezett szakmai diagnózisaidért minden tiszteletem és elismerésem Tiéd!
A "setét" megfejtés tömören: az új panellel sem lett életképes az SD. annak ellenére, h. 1 -1 gáz-, és villanyszerelő 3 /három/!!! órán vallatta a készüléket műszerekkel, és a Kométa szakmai segítségével, de a készülék a panelről meg sem kapott jelekre nem indította a turbót, - és viszont! Ami érdekes: az egységek, - mint a turbóventillátor, szivattyú, - direktre kapcsolt teszteléssel működtek, de egységben, sajnos nem!
A bevezetés, tárgyalás után itt a számunkra "húzós" megoldás: az 5 /ÖT/!!! éves SD ThemaClassic F 24 E5 típusú parapetes kazán helyére BOSCH készülék került, remélhetőleg hosszabb élettartammal, amellyel azt is kimondom: az SD készülékeit senkinek nem ajánlom, még ingyen sem!(( Nem is maradt a háznál!
Az előző Ocean Nordgas is 15 évig bírta . . . .
Az SD. + menjen a téli tizen . . . fokos francia Aranypartot fűteni . . . .
Kedves Toro, köszönöm korrekt szakmai segítségedet!
Üdv.! kulináris
(#) kulináris válasza toro hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
A Kft. korrektségéről is írnom kell, teljes megelégedettséggel!
A 3 órás hiábavaló "vizitelés", és a köztesen betesztelt, beépítésre szánt csere panel árát, és a kiszállási költséget sem kérték, és nem fogadtak el semmit, - mert dolgavégezetlenül távoztak.
Az összes további, megoldást kívánó költség nem rajtuk múló, azaz az SD Mo.-on kidobnivaló konstrukció.:
(#) kulináris válasza toro hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Azért is befejezem! >
". . . azaz az SD Mo.-on kidobnivaló konstrukció.((((("
(#) holusoft válasza kulináris hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Ezért kidobni egy készüléket,mert 3 szerelő csak panelt tudott cserélni és itt megállt a tudomány.Sokkal egyszerűbb azt mondani hogy szar francia.Amúgy két panel van benne.Főleg ha nyomógombos akkor tud ilyen hülyeségeket csinálni.Pl: F2 F13 és nem indít semmit.
(#) toro válasza kissi hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Szívesen segítek - nem várok érte elismerést.
A felvetésedre most nem tudok válaszolni, utána nézek.
(#) toro válasza kulináris hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
1. Azért a Bosch-sal ne nagyon dicsekedj!
E "kiváló termék" Portugáliában készül.
2. Az egységek külön azért működnek, mert mindegyik jó!
A vezérlő panelnek a feladata egy programot végrehajtani. A szobatermosztát rövidzár kapcsolása után indul a szivattyú-, áramlás kapcsoló-, ventillátor-, levegőnyomás kapcsoló-, gyújtás-, gáz-, láng kialakulás majd ionokus ellenőrzés - röviden! Az NTC/termosztát, reteszek segítik ebben. Ha valami kimarad - nem kapcsol - megáll az egész és zavart jelez!
(#) toro válasza kulináris hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Én elvből (a trianoni szerződés miatt) semmilyen francia holmit nem veszek!
Nem olyan rossz az a kazán, csak sokszor a szervíz háttérrel van probléma.
(#) badzso79 válasza gpepe79 hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Sziasztok!Sanuer Duval F24 kombi kazánom van,és hol ad hol nem forró vizet!Hőcserélőt ki savaztam,váltószelep tengelyét megtisztitottam a szorulása miatt esetleg ez nem vált vissza megfelelően!Már kifogytam az ötletekből!Tud valaki segiteni ebbe a kérdésben?
(#) toro válasza idegbaj hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
A füstgáz kivezetőt el ne takard, mert leáll - mivel a levegő nyomás kapcsoló lekapcsol. Valószínű NTC-t cserélt.
(#) badzso79 hozzászólása Nov 25, 2011 /
 
Sziasztok!Sanuer Duval F24 kombi kazánom van,és hol ad hol nem forró vizet!Hőcserélőt ki savaztam,váltószelep tengelyét megtisztitottam a szorulása miatt esetleg ez nem vált vissza megfelelően!Már kifogytam az ötletekből!Tud valaki segiteni ebbe a kérdésben?
(#) toro válasza badzso79 hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Vissza szabályozza a lángot?
(#) badzso79 válasza toro hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
ezt hogy érted?Langyos viz jön de nem forró!Valamikor meg hibátlaul müködik és forró vizet ad,bár az utobbi töbször fordul elő,és egyszerűen nem jövök rá a hibára
(#) kissi válasza toro hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Köszönöm előre is, főleg, hogy nem "csuklóból" jön és utána kell nézned. A kollégám ideadta a két panelt, de ezek sem teljesen egyformák ( noha mind a kettővel évekig ment a készüléke), készítsek esetleg fényképet róla?

Egyébként nekem is SD készülékem van, azt hiszem hivatalosan 3 pontosnak mondják(gyújtó, kis és nagy láng), egy garanciában cserélt szivattyún kívül semmi baja, a 13. szezont húzza ( igaz minden évben szezon előtt kitakarítom a portól és egyszer már volt savazva is!)!
Minden jót!

Steve
(#) badzso79 hozzászólása Nov 26, 2011 /
 
Sziasztok!Sanuer Duval F24 kombi kazánom van,és hol ad hol nem forró vizet!Hőcserélőt ki savaztam,váltószelep tengelyét megtisztitottam a szorulása miatt esetleg ez nem vált vissza megfelelően!Már kifogytam az ötletekből!Tud valaki segiteni ebbe a kérdésben?
(#) holusoft válasza kissi hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Üdv.
-ZIG (Gyújtótrafó) ebből is első az ionáram
-V3V (Váltószelep motor)
-P1 (Fűtési szivattyú)
-FAN (Ventilátor)
-ALIM230V (Betáp +kapcsoló)
-R,H6,TA jelen esetedben nem használatos (az egyik az isotwin HMV szivattyú

A gázszelep a bal oldalon csatlakozik J1 vagy J2, amint megnézem megírom melyik lábon van.Eredetileg a régi Thema classic,Renova Star,Isotwin ezzel a nagy trafós panellal jött ki,majd kiváltották egy újabbra.Ezért nem egyezik első látásra a két panel.
(#) holusoft válasza badzso79 hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Üdv.
Mi a pontos típusa?Mert jelen esetben csak annyit tudunk hogy Saunier Duval 24kw turbo.
(#) kissi válasza holusoft hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Szia!

Köszi a segítséget, ennél mind a kettő nagy trafós, mégsem egyforma...!

Steve
(#) holusoft válasza kissi hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Rakj fel róluk képet.
(#) badzso79 válasza holusoft hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Semina a tipusa!
(#) holusoft válasza badzso79 hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Mármint Semia.Meleg víz készítés közben nem melegszik a fűtési cső?
Következő: »»   62 / 574
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem