Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UV-s NYÁK levilágító készítése
Lapozás: OK   87 / 136
(#) karaszbandi válasza stencil hozzászólására (») Nov 20, 2011 1 /
 
Mondjuk, ha beírnád a keresőbe azt, hogy dry fólia, igencsak meglepődnél, mert dobna ki találatot. És olvass.
(#) kaqkk válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
Dry fóliával 1 -2 perc gyári lakkos panellal kb 8-12 perc
körül lesz a levilágítási idő (ahogy néztem nem a teljesítmény dominál a levilágításnál) Én már használtam
8w os fénycsövet (5db volt a levilágítóban) 100mA es szuperflux ledet ebből 24 volt , és most cree ledet (300mA os) ebből 2 van a gépben . De a levilágítási időkben nem
láttam nagy változást . Szerintem ha olyan 6*8db 5mm es led elég is lenne egy A/4 es levilágítóhoz .
(#) Firefighter1 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
Igen ezt már olvastam több helyen hogy nem az erősség számít!
Igen énis olyan 40-50 ledre tippeltem ebből. egy A/4-eshez...
(#) Firefighter1 válasza krisztianAMG hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
Esetleg ha érdekel berendelhetjük együtt,
ha nem akkor max telítettebb lesz a levilágítás!
(#) kaqkk válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
Ha jó árban tudtok szerezni én is vevő lennék 50db ra
(#) krisztianAMG válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
Köszönöm a válaszokat,bepróbálkozom vele.

Szerk.: Nem tudom van-e értelme tobben rendelni... Így nincs postakoltség,viszont ha jól emlékszem én 1250Ft-ért tudnám csak elkuldeni Szlovákiából,ami meg már annyi,mint a LED-ek ára.
(#) krisztianAMG válasza krisztianAMG hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
Találtam szórt fényűeket is 7,65$-ért: Bővebben: Link
(#) kaqkk válasza krisztianAMG hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
Ez a szórt fényű biztosan jobb fényeloszlást produkál ,mit a normál 5milis led .
(#) Firefighter1 válasza krisztianAMG hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
Úgy igen igazad van hogy nincs sok értelme!
(#) Firefighter1 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
Viszont neked kaqkk ha kell akkor úgy rendelek énis ezt a szórt fényűt néztem ki magamnak... ha gondolod akkor ezt szétdobjuk kétfelé és akkor 50 / 50
Ez 7,65 USD az középárfolyamon most 1760 ft (annak a fele esne rád kemény 880ft ) az 50 led meg olyan minimális mennyiség hogy sima levélként elmegy.
Mert ahogy néztem ez levilágítónak tényleg jó lenne...
(#) Firefighter1 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
És homogénebb a levilágítás is...
(#) kaqkk válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Amit krisztian linkelt az nekem nem kell , az uv lila legalább is ezt írja
(#) Firefighter1 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Én ezt találtam mert valóban a másiknál peresen írja hogy uv/ lila

Ennek a hullámhossza pont a középtartományba esik, mint a p20 é
(#) BarnaPili válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Kb 25 fok a sugárzási szöge,ami szerintem kevés.Ha LED-del akartok levilágítani,akkor inkább a nagyobb sug.szögűeket kellene előtérbe helyezni.Én superflux LED-ekkel fogom megoldani a levilágítómat,csak még nem érkeztek meg...
István
(#) Firefighter1 válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Honnan rendelted és milyen áron?
HA szabad kérdezni...
(#) BarnaPili válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Az s.k ledshop-ból rendeltem,205Ft per db áron.Elvileg 2 hét mire lesz megint mert kifogytak,már kivárom.Egyébként én EZZEL,és EZZEL szemztem.Egyedüli baj a paypallal van nekem,mivel még nincs ilyenem.
(#) kaqkk válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Szuperfluxot én is rendeltem az sk-tól vártam egy hónapot és visszakértem a pénzem . Régen tőlük vettem a ledjeimet akkor nagyon korrektek voltak de most valahogy........
(#) Firefighter1 válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Nemtudom de valami miatt kételkedek a 70.000 mcd meg a 250.000 mcd értékekbe... ezek vajon valósak?
mondjuk az is igaz hoyg már nem ingyen vannak mint mondjuk a 5mm 800 mcd.
mondjuk az biztos hogy ezek a ledek amiket te mutattál jobb mint amit én találtam!
(#) Firefighter1 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
most néztem őket és elégborsos áron dolgoznak. ennél még békásmegyeren is volt egy srác ő is olcsóbban adta!
Szerintem én maradok az e-baynál de ez a shop amit most mutattatok ez tetszik. szerintem berendelek tőlük.. de ebből szerintem bőven elég a 10 darab.
(#) BarnaPili válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Ezek 5 chippel gyártott LED-ek,hogy a hangzatos mcd-k meg wattok mit takarnak,azt a fene se tudja.Én elolvastam ezt a topicot is meg a UV LED-es topicot is,azután döntöttem a superflux mellett.Remélem karácsonyra azért meglesznek a LED-jeim is.Ha jól emlékszem itt is free shipping van.
kaqkk: Remélem nem járok így,tegnapelőtt írták,hogy 2 hét és lesznek cuccok.Ha nem ,akkor marad az e-bay.
(#) Firefighter1 válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Amúgy a paypal megcsinálása 3 perc
de érdemes bankszámlához hozzárendelni.. Több előny is van ha gondolod privátba leírom.
Én kb 3 éve használom
(#) kaqkk válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
A/4 re kell 24 db és minimum 8cm re kell tenni az üveget a ledektől .
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Már nagyon bánom hogy eladtam

levil.jpg
    
(#) Stynson hozzászólása Nov 25, 2011 /
 
Elkezdtem foglalkozni a NYÁK készítéssel, és miután minden dokumentációt végignyálaztam eldöntöttem, hogy építek én is egy levilágítót.

Azonban erre a célra én 4 db T8 (430mm hosszú) csövet rendeltem, és mikor ideért tudatosult bennem, hogy ezek túl hosszúak....
Úgy döntöttem A3mas levilágítót építek, hisz erre a célra pont megfelelő méretűek lennének a csövek, csak igazából A3mas nyákra nemcsak igény nincs, de nem is nagyon lehet akkora méretű nyákpanelt beszerezni (nem mintha az A4-es méretet az elkövetkezendő pár évben kihasználnám)
ezért az egyetlen vígasz hogy így (akár..) 2 A4eset is fotózhatok egyszerre, ha erre van szükség (iszonyatos tömeggyártásra való kényszer )

Esetleg kommentek, ötletek, észrevételek?
(#) karaszbandi válasza Stynson hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Ha középen meghajlítod a csöveket akkor belefér egy A4 levilágítóba és nagyobb lesz a fényerő is.
(#) kaqkk válasza karaszbandi hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Szereld fel a polc aljára és az asztalra tedd a nyákot a filmmel és az üveglappal letakarva
(#) pcroland válasza Stynson hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Te komolyan úgy rendelsz hosszú csöveket, hogy át se gondolod, hogy mekkora kell? Hányat rendeltél?
(#) Stynson válasza pcroland hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
4db csövem van, de ezek a hosszabb (és vastagabb) csövek vmivel olcsóbbak véznább társaiknál..
(#) pcroland válasza Stynson hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Az jó, hogy olcsóbb, de sok helyet fog foglalni a levilágító. Furán nézne ki. Add el és vegyél kicsiket. Én azt tenném. Vagy akár ledeket is vehetnél.
(#) Stynson válasza pcroland hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Ledekben nem is gondolkodom, már a fénycsövek mellett döntöttem, és igazából tényleg nagy lesz a levilágító, de tárolni gond nélkül tudnám, csak teljesen elveszíti a mobilitását
Következő: »»   87 / 136
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem