Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   309 / 607
(#) sanca2 hozzászólása Dec 2, 2011 /
 
Üdv
Esetleg másnak van-e infója tapasztalata a "(#1111527)sanca2" kérdéshez ? Vagy nem érdemes vele foglakozni? Az IC úgy van kialakítva hogy a lehetőség meg van, akkor lehet hogy meg lehetne oldani és lehet jobb lenne.

Köszi
(#) Szabi1 hozzászólása Dec 2, 2011 /
 
Hello!
Majdnem kész a tda 7294 hídjaim. De a tápágak és a gnd közzé milyen diódákat rakhatok ?
(#) Bassmester válasza Szabi1 hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Hová akarsz diódákat rakni?
Ha nyitó irányba rakod be úgy ahogy írtad akkor zárlat lesz, ha fordítva akkor nem lesz zárlat, de semmilyen előnnyel nem jár.
(#) Szabi1 válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Oke nekem a nyák rajzomon amit nem én terveztem van dióda a + gnd és gnd - vezetékek között. Jah és még lenne egy kérdésem. Ha az IC stby módba van akkor nem fogyaszt annyi áramot az erősítő?
(#) Szabi1 hozzászólása Dec 2, 2011 /
 
Az ic-t el kell szigetelni a hűtőbordától?
(#) Máté válasza reloop hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
dede tda1562q amit te is írtál csak én meg elírtam
(#) Bassmester válasza Szabi1 hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Ja, erről a nyákról van szó? (én terveztem, a Pedró féle alapján)
Ezen csak azért vannak diódák, hogy megvédjék a végfokot az esetleges fordítva rákötött tápfesztől. Nem szükséges belerakni de ha úgy döntesz hogy kell, akkor egy-egy 4A-es dióda elég lesz. Ezen nincs standby/mute kivezetés, de ha kell akkor könnyen át tudod rajzolni hogy legyen rajta. Alkatrészoldali nézetben van!
Az IC-t, el kell szigetelni a bordától, vagy ha hűtőtönkre szereled az IC-t, akkor a tönk és a borda közé kell szig.lap.
(#) lacek29 hozzászólása Dec 2, 2011 /
 
Sziasztok. Mitől lehet az,hogy a híd,kimeneteire kikerült a negatív tápfesz?Mind a 2 IC-n.Semmi különös nemtörtént vele,se rövidzár,se túlterhelés.Egyszercsak aztvettem észre,hogy bekapcsolás után,nemhúz meg a védelem reléje,és ekkor derült ki,hogy mi a probléma.A híd +- 36V-ról üzemel.Hangfal 8ohm.
(#) Szabi1 válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 2, 2011 1 /
 
Köszönom a választ hogy lehet a stby-t megycsinálni mert van egy jó erősítő dobozom ami cd lejátszó volt anno és a power gombja nagyon vaganyul van megoldva csak nembírná a 220v ot kapcsolgatni ezért az lenne a stby kapcsolom. Hátul az erősítő doboz hátára raknák 220v os kapcsolót.
(#) deadlyroberta hozzászólása Dec 2, 2011 /
 
Sziasztok, csöveset hibridet vagy natúrt vegyek?
(#) szamóca válasza deadlyroberta hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Órákat vegyél visszafogottságból.
Hogy jön ez egyébként is ebbe a témába?
(#) Bassmester válasza deadlyroberta hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Szerintem vegyél csöveset, de ennél alább ne add!
(#) Bassmester válasza Szabi1 hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Ha már kész van ez a panel, akkor hagyd úgy ahogy van.
A bemenet rövidre zárásával is tudod némítani a végfokot (de minek?... azért van hogy szóljon)
(#) bensepeter hozzászólása Dec 3, 2011 /
 
Hali! Megjött tegnap a rendelésem hestore-ről.
Tda 7294-es véggel szeretnék összerakni két végfokot.

Amely úgy nézne ki hogy az egyik: 2* 2db hidalt véget tartalmazna, és a másik végfokban pedig 2* 4db vég lenne! Mindenem meg van hozzá, csak a tápban nem vagyok biztos hogy mekkora is lenne elég neki teljesítményben! Ebben szeretném a segítségeteket kérni, addig én csinálom is a nyákot
Karácsonyra már el szeretném készíteni a két gyönyörűséget. Bővebben: Link
(#) reloop válasza bensepeter hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Szia! A TDA7294V nem köthető párhuzamosan! Mit szeretnél egészen pontosan csinálni?
(#) Szabi1 válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Na mindegy annyi kérdésem lenne hogy a PBP205 graetz dióda kibír 5A-t? Egyébként PC tápból való.
(#) Szabi1 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Úgy nezem 2A-t.
(#) Cumo hozzászólása Dec 3, 2011 /
 
Van egy kérdésem mivel most rakok össze egy elöerösitőt TL072 ic-t szeretnék alkalmazni..
Tehát az a kérdés hogy elegendő e neki a +-8 volt Vagyis csak AC 2x5.7 voltos trafóm van
(#) Szabi1 válasza Cumo hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Nekem 12v ról tökéletesen működik a 4558D az is egy műveleti erősítő, tökéletesen menni fog
(#) bensepeter válasza reloop hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Nem párhuzamosan szeretném kötni, hanem hidalni! Mégpedig a linkelt anyag szerint!
(#) neocska hozzászólása Dec 4, 2011 /
 
Hello!
A multhéten kicsit elszorakoztam egy TDA7294hiddal, s azt vettem észre ha 33Hz környékére csavarom a jelgenerátort mintha az erösitö kicsit a szinusz jelböl fürészfog szerüséget csinálna, más is tapasztalta ezt? Vajon mitöl van?
(#) reloop válasza bensepeter hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
A linken párhuzamos kapcsolást látok, ami csak TDA7293-mal megy (elviekben létezik TDA7294S ami tudja a párhuzamost). A link amúgy is elég "link", a nyákterv és a hűtés leírása szempontjából. Az e témában leírtakat szívleld meg.
(#) bensepeter válasza reloop hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Üdv. Teljesen összezavarodtam! Tudnál akkor segíteni? 7294-es hidalt kapcsolás érdekel.
(#) neocska válasza bensepeter hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Hello!
Arrol csak akkor lehet beszélni ha beszerzel legalább 2 darab TDA7294S ic-t ami ritka mint a fehérholló.
(#) reloop válasza bensepeter hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Itt van pár hozzászólással előtted Bassmester kíváló nyákterve. Bővebben: Link
Mire lennél kíváncsi még: táp méretezés, terhelhetőség, kiegészítő áramkörök?
(#) neocska válasza neocska hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Bocsánat félre olvastam, a hidalt verzioról talál egy halom kapcsolást ha visszaolvasol, még nyáktervet is.
(#) david91 válasza bensepeter hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Üdv!

A 7294 adatlapján megtalálod a hidalt kapcsolást (Bridge Application Circuit). Reloop mondta még régebben, hogy ő a fázisfordított jelet már a végfok előtt előállította egy invertálós előfokkal, mert úgy mintha jobbak lennének kicsivel a mély hangok, de erről ő részletesebben tudna mesélni. Itt találsz nyákterveket hozzá, ha nem akarod magad csinálni.
(#) Szabi1 hozzászólása Dec 5, 2011 /
 
Én vagyok az megint. A tda 7294 hidhoz kell hűtőtönk?
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Szia! Ha nem akarsz a hővédelem recsegő (tortyogó) hangjában gyönyörködni, akkor alkalmazd Kicsi az IC hűtőzászlója ahhoz, hogy a keletkezett hőt szigetelő anyagon keresztül megfelelően elvezesse a maximális teljesítmény közelében.
(#) Bassmester válasza Szabi1 hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Kell!
Következő: »»   309 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem