Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   410 / 728
(#) szabi992 válasza ptesza hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
És ilyen görbéket meg "méréseket" hogyan tudok csinálni?
(#) ptesza válasza szabi992 hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Ezt a bassbox csinálta. Oda tápláltam be az általad mért T/S paramétereket.
(#) szabi992 válasza ptesza hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Tudnál nekem segíteni BassBox letöltésében és használatában?
(#) pjg válasza szabi992 hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Hogyan mértél?
(#) pjg válasza szabi992 hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Itt van 4 verzió. töltsd le amelyik szimpatikus. Szólj, ha kész mert leveszem.

Bővebben: Link
(#) bensepeter hozzászólása Dec 5, 2011 /
 
Üdv! Fs Audio hangszórókról van valakinek valamilyen tapasztalata?
(#) szabi992 válasza pjg hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Köszi szépen, letöltöttem. Amúgy a Limppel mértem.
(#) blackdog hozzászólása Dec 5, 2011 /
 
Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy a magas sugárzóim elég gyakram bezúgnak/recsegnek?
Bővebben: Link

A szűrés csak egy 4,7µF + 2,2 ohm soros RC tag.
(#) ptesza válasza blackdog hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Az akkor szokott lenni ha nagyon mélyre megy. Az a 2000 amúgy is vicc. 5000 -et akartak írni , csak elgépelték. Ha nem fordított polarítással kötötted be akkor tényleg 5000 lenne a vágás. Egyébként inkább 3000. Próbáljad meg , a polarítását megfordítani.
(#) szabi992 válasza ptesza hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
És ugyan ezt hogyan tudom megcsinálni Artaban, mert nekem a BassBox nem akar feltelepítődni.
(#) ptesza válasza szabi992 hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Egy mérőprogram nem való doboztervezéshez. De ha jól emlékszem nekem is volt valami a win7-el. Mit írt ki?
(#) szabi992 válasza ptesza hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Nekem nem ír ki semmit. Megkérdezi, hogy biztonságos-e, meg ilyenek és ezek után nem történik semmi, mintha el sem indítottam volna. Nem értem, na mindegy. Keresek valamilyen másik tervező programot.
(#) Szabi1 válasza ptesza hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Oke meg meg sincs a hangszóró az erősítőnél tartok
(#) szabi992 válasza Szabi1 hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Én próbálkozok párhuzamosan csinálni. Szerintem úgy valamivel hamarabb kész lehet lenni.
(#) pjg válasza szabi992 hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Én is így jártam. Itthon 2 gépre nem akart feltelepülni. A melóban meg csont nélkül. Valaki azt mondta: Windows hiba.
(#) pjg válasza szabi992 hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Hol található ez a Limp?
(#) szabi992 válasza pjg hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Még esetleg valamelyik másik hangfaltervező programot tud-e valaki?Én egyenlőre túrok de nem sok sikerrel.
(#) szabi992 válasza pjg hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
ptesza mondta nekem is a 326. oldalon van hozzá megjegyzés bőven. "" A Limp az Arta csomag része... , és nem elég a program kell egy ilyen mérőkábel is.
(#) pjg válasza szabi992 hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Köszi. Ezt nem gond megcsinálni.
(#) szabi992 válasza pjg hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Szívesen. Igen, DE csak óvatosan nekem harmadszorra jött össze, és majdnem mindenből ujjat kellett vennem.
(#) ptesza válasza szabi992 hozzászólására (») Dec 6, 2011 /
 
Nem vagyok benne biztos ,de mintha rendszergazdaként kellene futtatni, windows xp sp3 kompatibilitási módban.
(#) Puklee hozzászólása Dec 6, 2011 /
 
Üdv! Valaki Tudja hogy a Somogyi féle sr2030 as hangszórónak mennyi az xmax értéke? Az adatlapon nincs rajta...
(#) Puklee válasza szabi992 hozzászólására (») Dec 6, 2011 /
 
Üdv! én ezt használom nekem bejött:
http://kapcsolasok.hu/letoeltesek/cat_view/1-programok?start=25

a második az a Jbl speakershop
(#) Bence001 hozzászólása Dec 6, 2011 /
 
Üdv! Már irtan de nem válaszoltatok ezért mégegyszer a segítségeteket kéném.

Felmentem a padlásra és 2 Videoton hangfaldobozt lehoztam és mivel volt hangszóróm is ezért megvágtam a dobozt hogy bele menjen a hangszóró!!! kigitteltem lecsiszoltam csatlakozó panel helyét kivágtam de nem tudom hogy hogy kel a hangszórókhoz hangváló, szubcső kell-e, milyen teljesítményű hangszóróhoz milyen teljesítményű hangváltó kell?? ööö és így milyen teljesítményű erősítő kéne hozzá???? köszi
(#) reloop válasza Bence001 hozzászólására (») Dec 6, 2011 /
 
Üdv! Úgy tudom a doboz fotóján kívül még semmilyen információt nem osztottál meg velünk. Ha elkerülte a figyelmemet, kérlek linkeld be.
(#) szabi992 hozzászólása Dec 6, 2011 /
 
Sajnos egyik sem akar felmenni. Találtam egy egész jó és használható programot az UniBox 4.08-at. Bővebben: Link Ezzel az Eastechre ilyet számoltam. (csatolmány)

Eastech.jpg
    
(#) strobi hozzászólása Dec 8, 2011 /
 
Sziasztok!
Az alábbi dobozom egy HA 25R672N-val van szerelve. A feltűntetett méretek mellett, a reflexcső 2db 4,3 cm sugarú reflexcsőnek felel meg ha jól emlékszem ennek ellenére már a maximális terhelhetőség felénél, ez wattban a max ~150W-al amivel járattam (elvileg valamivel többet is bírna ) a harmada lehet, már süvít, ekkor még csak akkor vehető észre ha levágom a középmagas hangokat de efölött eszméletlenül süvít a cső. Mégis mekkora méretre lenne érdemes átszabni?
(#) kiss.ferenc hozzászólása Dec 8, 2011 /
 
Sziasztok!
Szeretnék épiteni két hangfalat a szobámba filmezésre és zenére. Nincs semmi konkrét dolog amihez ragaszkodom, nem akarok csak valamit ami jól szól, nem kell egy erőmü, beérem 50-60wattal is. H2000 hangszóróra gondoltam, mert viszonylag könnyü beszerezni, és a gyártó megadta a TS paramétereit is, igy egyszerübb a doboztervezés. Esetleg van valakinek bevált projektje? Vagy egy cikk amiben megtalálom, hogy milyen hangszóróhoz milyen ládát, hangváltót, hangolást használjak?
(#) meszi válasza kiss.ferenc hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
A H2000 beépítésében a gyártót keresd meg, de ha jól emlékszem volt a neten egy hangszórós topic amire egyszer ráakadtam ott a topicgazda a gyártó cégnél dolgozott. Keress rá a neten.
(#) kiss.ferenc hozzászólása Dec 8, 2011 /
 
Nem emlékszel, hogy mi volt a topik neve?

Igazából, csak tanácsot szeretnék kérni olyanoktól akik jártasak hangfaltervezésben, és ismerik a h2000 hangszórókat, esetleg épitettek is ilyen hangszóróhoz dobozt és jól müködött benne.
Következő: »»   410 / 728
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem