Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Lapozás: OK   35 / 193
(#) pcroland válasza pcroland hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
Kértem árajánlatot a CF-től. Ezt írták vissza:

Köszönönés, stb...,
TCP 24 (két vezetékes) : 19980.- +Áfa
TCP-S (3 vezetékes, csak Weller WTCP-tápról üzemel) : 24900.- +Áfa
Elköszönés, aláírás, cím, stb...

Tényleg nem lehet táp nélkül használni a TCP-S-t? Az milyen páka?
(#) satlokk válasza satlokk hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
Szia!

Itt a link! A Weller tcp-ről!Bővebben: Link
(#) pcroland válasza satlokk hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
Köszi! Trafót és szivacsot tudok venni, pákatartót meg csinálok, direkt a pákához. Úgy 20eFt alatt lesz és új lesz!
(#) satlokk válasza pcroland hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
Szia!
Okés rendben,én csaK egy lehetöségnek írtam,Én használtam az elödjét kb 22 éve és tökéletesen müködött,a páka akkor puskás gyártmány volt,a hegy meg novicoopos,ezeket a hegyeket használom még mai is,igaz nem régen jutittam egy weller wtcp 50-s állomáshoz mit kicsit felújítotam,Üdv!
(#) joetaylor hozzászólása Nov 21, 2011 /
 
Ez a Weller TCP szerintem a legismertebb páka amit a céghez kapcsolódik. Nincs a világnak olyan pontja ahol ne lett volna sok évig szolgálatban. Sokan a mai napig használják és nem csak hobbi célra. Eszembe jutott, hogy legutóbbi tengerentúli utam során egy nyugdíjas technikus barátomtól kaptam belőle hármat. A hegyek kivételével semmi sem romlott el rajta soha pedig nem keveset volt használva.
Én személy szerint nem szeretem mert a "magnastat" felett már vagy jó 20 éve eljárt az idő, annál sokkal jobb módszerek vannak a páka hőmérsékletének szabályozására. Ha valaki jó és korszerű pákát akar venni akkor vegye fontolóra egy Metcal-STSS-002 beszerzését. Ez a MX-500 elődje és minden hegy ami jó abba az használható vele. Mivel nem sokan ismerik (szerintem) ezért van az, hogy a mx-500 árának a töredékébe kerül használtan. 150 euró alatt ki lehet fogni egy jó állapotút az e-bay-en.
(#) nyakas00 hozzászólása Nov 27, 2011 /
 
sziasztok

Nekem pákaheggyel kapcsolatban lenne 1 kérdésem.
Van egy Fahrenheit 28020 forrasztóállomásom ami mellé szeretnék pákahegyet készíteni.
Kérdésem az lenne hogy a hegyeket milyen anyagból érdemes készíteni szerintetek?
Vörösrézre gondoltam de nem tudom mennyire lenne használható.
(#) zolika60 válasza nyakas00 hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Használható lenne egy kis ideig. Otthon nem tudod olyan bevonatokkal ellátni mint agyárban. Szerintem vegyél hozzá gyári betétet.
(#) nyakas00 válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Miért csak kis ideig lenne jó szerinted?
Wolfram is van kéznél ha kéne
(#) zolika60 válasza nyakas00 hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Nem tudom a wolframon hogyan terül az ón. A vörösréz viszont bevonat nélkül elég hamar elég.
(#) Saggitarius válasza nyakas00 hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
A Wikipediabol: A volfrám az egyik legkeményebb és legmagasabb olvadáspontú fém
(#) nyakas00 válasza Saggitarius hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Nem megolvasztani akarom
(#) pcroland válasza nyakas00 hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Inkább hegesztésre vagy szikraköznek a wolframot! Inkább vegyél. Rézzel sincs gond, de minden használat után át kéne csiszold
(#) Saggitarius válasza nyakas00 hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
De megmunkalni gondolom igen. (vidia is volfram otvozet)
Vagy esetleg mindjart pakahegy alaku?
(#) Dániel X hozzászólása Nov 27, 2011 /
 
Üdv!

220 voltos páka jelenleg megfelelne nekem de nem tudom milyen teljesítményűt érdemes választani? 30 60 80 w? Általános használatra kellene.
(#) pcroland válasza Dániel X hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Kb. 30W már elég
(#) Dániel X válasza pcroland hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Köszi.
(#) qvasz2 válasza Dániel X hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
A legtöbb páka 50W-os, nem véletlenül.
De a közvetlen 230V-os páka csak olcsó, de nagyon rossz választás ám! Kényelmetlen és nehéz, vastag, merev a zsinórja, nincs hőszabályozva, ezért égetheti a nyákot és az alkatrészeket.
(#) pcroland válasza qvasz2 hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
Ez igaz, én már csak tudom
(#) nyakas00 válasza Saggitarius hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
Megmunkálással nincs baj
(#) Dániel X hozzászólása Nov 29, 2011 /
 
Üdv!

A Fahreinheit 28020 állomás ahogy visszaolvasom a fórumot mezei dimmer áramkört tartalmaz, fázishasítással szabályoz. Én úgy tudom hogy azon állomások amik trafóval vannak ellátva azoknak a hegyére nem ül ki a hálózati frekvencia és ezáltal nem ölik meg a cmos és érzékenyebb ic ket. Na már most mi a helyzet az említett állomás fázishasításos szabályzásával? Ugyan úgy megjelenik a hegyen a hálózati frekvencia vagy olyan frekvencia ami megölheti az érzékenyebb ic ket ?
(#) dozyas hozzászólása Nov 30, 2011 /
 
Jó estét!

nekem *

* Nekem meg egy kérésem, itt ne árulj semmit, mert nem vagyunk reklámfelület .
(#) balux33 hozzászólása Dec 11, 2011 /
 
Sziasztok!
Szeretnék vásárolni egy forrasztó állomást max 25 ezer forint -ig. Tudnátok ajánlani valamit, általában furat szerelt alkatrészekhez használnám de szeretnék elkezdeni SMD alkatrészekkel is foglalkozni. pl: most egy tssop tokot kellene beforrasztanom.
Eddig a Solomon SL10-N , SL20-N ,SL30-N szériát és a SMA 050 , SMA 051 szériát nézegettem, mi a véleményetek ezekről, melyik típust lenne érdemes megvenni ?
(#) pcroland válasza balux33 hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Vegyél kattogós wellert. Nem kell állomás szerintem. Ha visszaolvasol leírtam, hogy mi a baja az olcsó pákáknak. Viszont ha mindenképpen állomást akarsz, akkor vegyél egy használt tcps24-et. Én találtam 10-ért tcp24-et táppal U.I.: Egy használt Weller jobb, mint egy új Solomon!
(#) koczka hozzászólása Dec 11, 2011 /
 
Én nem tudom miért vagytok oda ennyire a wellerért de de szerény véleményem szerint az olcsóbb wellereknél (értsd kattogós) jobb a solomon.
(#) pcroland válasza koczka hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Nekem nagyon bevált a Weller. Most Solomonom van és nagyon rossz
(#) koczka válasza pcroland hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Mi a rossz? a neve?
(#) balux33 válasza pcroland hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Hát a sulim-ban ilyen weller-ek vannak , nem rossz de nem tudom menyire érdemes ilyet használtan venni. ( van egy pár aminek rossza a mágneskapcsolója )
A másik meg az hogy nem nagyon találtam helyez ahol lehetne venni.
Inkább maradnék valamelyik állomásnál a HEstore-bol.
A solomon-ok vagy a somogyisak közül válasszak szerintetek ?
(#) koczka válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Számomra ár érték arányra nem jó. Igaz nekem a solomon csak 5 éve van meg de nem volt vele probléma, igaz csak harmad annyiba kerül mint egy weller.
(#) balux33 válasza koczka hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
A solomon-hoz milyen állomást használsz?

köbzoli: Nem aszt mondom hogy rossz, csak számomra nehézkes beszerezni. A suliban meg ki tudja mit csináltak vele meg mióta megy már, gondolom te jobban vigyázol rá.
(#) koczka válasza balux33 hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Az állomás az részlet kérdés, annyiban különböznek hogy egyik csak körülbelül, másik ledesen, harmadik digitálisan jelzi ki a hőfokot az hogy neked melyik kell az csak a te igényeiden és pénztárcádon műlik. Én pl: egy voltcraft állomással használom a pákát.
Következő: »»   35 / 193
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem