Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   146 / 399
(#) deadlyroberta válasza scooby_ hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Én Éppenséggel szilíciumos, b osztályos riaa-t akartam volna.(vagy hasonlót)
(#) pityuka85 hozzászólása Dec 9, 2011 /
 
Tiszteletem! Nekem az lenne a kérdésem,hogy az itt látható http://www.giantsound.hu/erosito_modulok.html Quad modulról vannak-e tapasztalatok? Kell valamit csiszolni a kapcsoláson,vagy így tökéletes?
(#) hangszoros válasza pityuka85 hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Korrekt szép munkának látszik. Először nem értettem az árkülönbséget. Aztán leesett, hogy a drágábbhoz van hangszóró védő áramkör
(#) pityuka85 válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Köszönöm a választ!Ez már a Ludvig féle módosított változat,vagy ez csak a kapcsolási rajz alapján derülne ki?
(#) hangszoros válasza pityuka85 hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Ezt Tőlük kérdezd meg. Bár a kalapom leveszem a 405 előtt, nem vagyok fan.
(#) scooby_ válasza deadlyroberta hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Azt is találsz a RIAA topikban. Ott van a KDmester féle J-fetes tranzisztor temető. KD ugyan nagyon dicséri,nekem és még egy fórumozó kollégának nem jött be.
(#) Mikee91 hozzászólása Dec 12, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy Quad405ös erősítőm, +-50V-ról működtetem egy 250VA-s 2x35VAC trafóval. A táp 2x10 000µF-al van pufferelve egyenirányítás után. Az erősítő egy 8Ohm-os 150W-os hangszórót működtet.
A gond pedig az hogy bizonyos hangerőig szépen szól, amíg a membrán nem tesz nagy kitéréseket, majd kicsit tovább tekerve a hangerőt a basszusoknál elkezd elég rendesen recsegni, és nem tudom, hogy mitől.
Biztosan nem a hangszóró recseg, mert teljesen új, és egy másik erősítő szépen szólaltatja. A külső hangszóróvédő sem okozhatja mert nélküle is ugyan úgy recseg. Tehát vagy a táppal van a gond vagy az erősítővel. Mellékeltem a kapcsolási rajzaikat.
Ha valaki tudna segíteni megköszönném.
(#) hangszoros válasza Mikee91 hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Feltehetőleg belép az áramvédelem. Ez nem sikerült jóra a Quadba. A végtranyók elég esetlegesek megbizhatósági szempontból, de nem ezért recseg.
(#) Mikee91 válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Áramvédelem alatt mit értesz?
Elfelejtettem írni, a TIP helyett BD249-es tranzisztorok vannak.
(#) ThomAce válasza deadlyroberta hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
300Wattig talán még elmehetsz. Tovább nem nagyon hiszem,hogy sikerülne. Én építettem egyet MJ150003-as tranyókkal. Brutálisat szól 4Ohmon, 2 x DC63V tápfeszről. Viszont jó-néhány ellenállást ki kellett cserélni, BC212C tranyókat használtam, meg persze BD244C tranyókat. A két 560Ohm-os munkaellenállást hűtőbordára kellett szerelni. No meg persze induktivításszegény ellenállásokat és ALZ huzalból készített tekercseket használtam hozzá. De ez már a teljes tunning kategóriába tartozna.

Egyébként szerintem egy jó hangú 10 - 50Wattos végfok többet ér, mint a teljesítmény oltárán felálldozott hagminőség.
(#) reloop válasza Mikee91 hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Szia! Szintén áramhatárolóra gyanakszom. A legvalószínűbb, hogy R32, R34 nagyobb mint 0,1ohm.
(#) kiss.ferenc válasza Mikee91 hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Lehet gyenge a táp (250VA). Szerintem megérdemel a quad egy 400VAos tápot legalább.
(#) Mikee91 válasza reloop hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Megnéztem a panelen az a két ellenállás 0.1ohm/5W-os, legalábbis ez van ráírva, multiméterrel ilyen kicsit nem tudok mérni.
Az erősítő névleges teljesítménye 100W szóval elég kellene hogy legyen. A trafó nem toroid, hanem egy biztonsági szigetelő trafó, nem tudom ez mennyire befolyásolhatja. 2x6A van ráírva, és elég méretes darab.
(#) hangszoros válasza reloop hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Az is lehet, de azt se felejtsük, hogy a nagy hangszoró kitéréseknél mondta! Ilyenkor negativ ellenálású szakasza is szokott lenni a hangszórónak! Nem mindegyik erősiíő bírja "szó" nélkül. A Guad az ilyen. Még cifrábbakat is tud!
(#) reloop válasza Mikee91 hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Az R21 és az R24 rövidre zárásával átmenetileg iktasd ki az áramkorlátozót. Kiderül ez okozza-e a hibát.
(#) hangszoros válasza ThomAce hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Hol van még a teljes tunningtól.? A kereszvezetést is meg kellene szüntetni alapból. A rövidzárvédelem is csúnya dolgokat tud tenni a hanggal, hadd ne soroljam.
Az ALZ huzal az nem alu?
(#) Mikee91 válasza reloop hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Köszi, amint lesz időm megpróbálom.
Tehát akkor hogy tanuljak is valamit, az R21 és R24 ellenállás korlátozza az áramot? És a 0.1ohm-os R32, R34 ellenállások mire szolgálnak?
(#) reloop válasza Mikee91 hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
A végtranzisztoron folyó áram a 0,1ohm-os ellenálláson feszültségesést hoz létre. Ezt a feszültséget a 82ohm és a 330ohm leosztja. Ha a 330ohm-os ellenálláson 0,65V esik, a (T5/T6) tranzisztor nyit és korlátozza a teljesítmény fokozat vezérlő áramát. Az osztási pontba kötött 15k ellenállás a kimenő jel nagysága függvényében változtatja a korlátozó érzékenységét. A kivezérlési csúcsoknál nagyobb áramerősséget enged meg az aktuális tápoldalon.
A többiektől azt tudakolnám, hogy D5/D6 diódákon mikor folyik áram?
(#) deadlyroberta válasza ThomAce hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Gondoltam hogy ellenállásokkal kell majd játszani, viszont kiderült hogy amit kaptam apámtól multimétert az bétamérős, 999 ig mér... 10-50 watt ide vagy oda, lesz stúdióra is egy Quad, viszont a Quad az Quad és ha 400 wattos akkor az is ütni fog még amit megkóstolnék az a QUAD II.
(#) Mikee91 válasza reloop hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Megpróbáltam, sajnos ugyan az a helyzet. Bekapcsolás után kb. 10mp-ig egész szépen szólt aztán utána megint elkezdett recsegni.
És jobban megnézve a membrán mozgásán látni hogy néha olyan kitéréseket tesz ami nem oda való, mintha rövid ideig egyenáramot eresztene a hangszóróra az erősítő, de nem ugrásszerűen. Egy idő után a hangszóróvédő is lekapcsolt.
Mellékeltem a panelt, hátha többet látni belőle.
(#) reloop válasza Mikee91 hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Akkor az áramkorlátozót kizárhatjuk.
A panel szép munka. Pár dolgot meg kéne nézni:
Az IC tápszűrő- és a feszültségutánhúzó elkók polaritás helyes beültetését ellenőrizd le.
Az 560ohm-okon és az R6,7-en kívül melegszik-e valami?
A nyák alja elég tiszta forrasztás után? Az IC tápfesz rendben van? Érdemes rámérni az R20 1,2k ellenállásra, 3-4V körül normális. A tekercslábakra kellően felfutott az ón?
(#) zsjkuki válasza Mikee91 hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Tiszteletem
Tegyel fel egy kozeli kepet a vegtranzisztorokrol.
(#) Mikee91 válasza reloop hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
"Sajnos" minden rendben van. Ami feltűnt hogy a kapcsolási rajzon 510ohmos ellenállások vannak a panelben meg 560ohm (mert egyébként nem én készítettem a panelt), valamint hogy az IC offset lábai levegőben vannak, de gondolom ezek nem jelentenek problémát.
Majd összerakom a másik panelt is ami jelenleg darabokban van, és megnézem azzal hogyan működik. De sajnos nagyon kevés időm van mert vizsgákra kell készülnöm.
Azért köszönök szépen minden segítséget.
(#) Mikee91 válasza zsjkuki hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
zsjkuki:
BD244-es és BD249-es tranzisztorok vannak benne.

köbzoli:
Sajnos nem tudom mi az a boucherot tag. Ha valami alkatrészféleség azt meg tudom nézni, de szkópom nincs:/
(#) zsjkuki válasza Mikee91 hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Tiszteletem
A BD244 -es (nem latszik eleg jol ) de eredetinek tunik ,viszont a BD249-es az kinai valami azzal nem fog rendesen mukodni,csereld ki TIP35C re .
(#) ThomAce válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Azt a topicra értettem, mert nem ebbe a topicba való volna. A másik, hogy az ALZ az igen, alu huzal, zománc szigeteléssel.
(#) ThomAce válasza deadlyroberta hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Akkor pedig egyszerű a képlet.

Építesz 2 x 2db Quad405-öt, az általam már említett módosításokkal. Teszel eléje egy KA4558-as vagy NE5532-es dual OPAMP-ot, mellyel egy fázisfordítót készítesz. A két Quad már ellenütemben fog üzemelni. 8Ohm terhelést tehetsz rá. Teljesítménye, végtranzisztorkettőzéssel kb. 300 - 500Watt körül lehet. Elméletileg... Gyakorlatban én sem próbáltam még ki, mert a 300Watt is már bődületesen sok.
(#) hangszoros válasza ThomAce hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Milyen vastagod van? Hol szerezted?
Azt viszont nem értem hogy a Quadban való alkalmazásban mi a poén? Kiváncsivá tettél. Kifejtenéd?
(#) deadlyroberta válasza ThomAce hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Erről tudsz egy kapcsolási rajzot küldeni? 100as vagy 200as klónt építetted meg?
(#) pinyó39 válasza (») Dec 15, 2011 /
 
Mindössze annyira világítottam rá hogy 400 W-ot nem így állítunk elő hosszútávra, üzembiztosan.
Következő: »»   146 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem