Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   125 / 582
(#) attila.hegedus hozzászólása Dec 13, 2011 /
 
Sziasztok.
Sok helyen utana olvastam es nagyon megtetszet a mosogepekhez valo hardverkulcs. Sok lehetoseget latok bene. Szeretnek egyet megeoiteni, hogy ossze tudjam kapcsolni a pc-vel. Segitsegeteket elore is koszonom.
(#) gaga1 hozzászólása Dec 13, 2011 /
 
Összeházasitottam két gépet,most mos,de a programkapcsoló meg sem moccan!
Csak egy állásból hajlandó elindulni/a 3-asról/
Ja és semmi hibakódot nem pillog!
Látott már valaki ilyet?
(#) zolika60 válasza csabeesz hozzászólására (») Dec 13, 2011 /
 
Szerintem az gyenge. Csiszolás előtt egy alkalmas vasdarabbal kell kipiszkálni a bele égett szenet. Természetesen ésszel.
Hoppá látom lejjebb írtál. Nekem sajnos nem mondanak semmit. :no:
(#) zolika60 válasza gaga1 hozzászólására (») Dec 13, 2011 /
 
Nem. De ha típusokat írnál, hátha valaki tudna okosat.
(#) zolika60 válasza gaga1 hozzászólására (») Dec 13, 2011 /
 
Később megláttam, hogy lejjebb írtál, de már nem ment el a javítás. :no:
(#) osi válasza attila.hegedus hozzászólására (») Dec 13, 2011 /
 
Ehez meg kéne fejteni a proci(k) programját is.
Bizti hogy minden gyártó más procit & programot használ. Esetleg még a kommunikáció is lehet más
(SPI I2C UART) Az indesit most éppen SPI-t használ.
Azon keresztül lehet * az elektonikát.
(A HW kulcsban is van egy proci) Szóval nem biztos hogy egyszerű lesz.
(#) gaga1 válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 13, 2011 /
 
Ezt szépen megcsináltam,de valószinű panelhibás a gép,mert 2 motorral is ugyanazt a hibát pillogta.
(#) gaga1 válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 13, 2011 /
 
indesit wt 102,és wt 120-as csodagépekről van szó.
Látszatra teljesen egyformák,ezért gondoltam,hogy csereberélem az alkatrészeket.
Igy karácsony előtt nagy érvágás lenne egy uj gépet venni!
(#) irnik hozzászólása Dec 13, 2011 /
 
Sziasztok,

Van egy Haier hwb 1260-unk. Kb egy hete az lcd-je kijelző fényereje töredékére csökkent. Más probléma nincs. Mi okozhatja? Égésnyomot nem láttam a panelen.

Köszi!
(#) attila.hegedus válasza osi hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Igen, a gyartok mas es mas procit hasznalnak. De a hw-kulcs egy portot es minden procihoz ugyanazt a kodokat kuldi. Mondjuk en konkretan indesitre gondolok. Ezeknek a paneleivel foglalkozom es nagyon megkonyitene a dolgom.
(#) lukovicsek válasza gaga1 hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Üdv.
Igazából nem pontosan értem mit is csinál a gép a leirtakból de ha ráállitod egy mosásra és csak mos a végtelenségig akkor ezeknél ez fűtés hiba lesz de ha mondjuk egy öblitésnél vagy egy centrinél is ez a helyzet akkor más baj van,
Rosz a pr.kapcsolómotor
Nem komptibilis a másik panellel, vagy nem tudom mit cseréltél át a gépeken, vagy mégvalami lehet hogy csak egyszerüen törölni kéne a régi programot, több nem jut most eszembe, kellene, hogy pontosan mit is csinál a gép.

Laci!
(#) osi válasza attila.hegedus hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Az Indesit konkrétan 3 féle (egyenlőre) programot használ az elektronikáihoz. Midnek más a kominikációja mert egy elektronikát a nem hozzá való progival tesztelve kommunikációs hibát jelez
De a HW kulcs ugyanaz mindegyikhez.
Hab a tortán hogy az újfajta elektonikák közül sok van
ami szinre, szagra, kinézetre, csatlakozok számát illetőleg, teljesen egyformák, de a mosógép a "rossz fajta" elektronikával csak lakásdíszként funkcionál (miközben a a többi alkatrésze a gépnek - moci, szivattyú, fűtöszál- ugyanaz ????? a kezelő panelt kivéve.)
(#) gaga1 válasza lukovicsek hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Este még teszt alatt volt és konkrétan én sem tudtam mit csinál.
Gyakorlatilag mos,öblit,centrizik,csak elég hosszan és csak a választógomb 3-as állásában hajlandó elindulni.
Amannyiben máshonnan akarnám inditani,akkor tekeri magátkörbe.
Egyébként programkapcsolót és motort cseréltem valamint még fűtőbetétet!
Utóbbit egyébként lehet ugy tesztelni,hogy egy az egyben rákötöm a 220V-ra?
(#) lukovicsek válasza gaga1 hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Itt nem a fütőbetéttel van gond hanam valószínüleg a pr.kapcsolóval, nem mindegyik használható egymáshoz, amugy azt miért is cserélted?
még valami , amikor más programra teszed és rá kezd forogni akkor nem a 3-nál áll meg??
(#) gaga1 válasza lukovicsek hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
A programkapcsolót azért cseréltem ki,mert a másikkal is ugyanazt csinálta,gondoltam a csere majd segit.Igen a hármasnál áll meg forgás után is.
Már a negyedik adag ruhát rakta bele a párom,és mondhatom,hogy nagyon meg van vele elégedve.Soha még igy nem mosott,a centrizés meg olyan mintha száritva lenne.Csak attól tartok,amikor a számlát küldik,mert tudniillik mindent hosszabban csinál!
(#) p misi hozzászólása Dec 14, 2011 /
 
Sziasztok!!! Lenne egy nagy problémám.... A mosogépem tipusaAltus compact1001.Eltörött a dobcsillag.Ha tudtok légyszi segitsetek hol tudnék rendelni,vagy venni hozzá. Köszönöm
(#) zolika60 válasza p misi hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Bővebben: Link Itt próbáld meg. Ha nem találod az oldalukon, akkor kérdezd meg telefonon. Sok olyan alkatrészük is van ami nincs fent.
(#) lukovicsek válasza gaga1 hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Ez a jelenség akkor van ha a gép nem fejezte be a programot és egy uj programot akarnak elinditani rajta , és ugy is visszamegy a be nem fejezett programhoz hogy befejezze.
Elvileg törölni kell a programot vagy megvárni mig teljesen lejár, rákell forditani a kapcsolót a végére a piros pontra, többnyire igy van de nagyon sok tipus van, és egy párat pislog a led és leáll a mosó gép aztán valaméknél még az ajtót is muszály kinyitni. Ha igy is körbeforog akkor valami más baj van.

Laci!
(#) gaga1 válasza lukovicsek hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Ezt a programtörlést ha átvennénk mégegyszer,én nem látok ezen piros pontot sehol.Mindjárt csinálok róla egy képet,ha azon megmutatnád,hogy hova is állitsam!
Egyébként amikor befejezi,akkor a felső lámpa folyamatosan pillog.
(#) gaga1 válasza gaga1 hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Bocsi.de nem tudtam másként szerkeszteni!

Mosógép.JPG
    
(#) lukovicsek válasza gaga1 hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Hát neked más szinü de ott van a centri jelzés után.
(#) osi válasza gaga1 hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Fekete pőtty(ök) a progik végén.
Arra tekerve (bármelyikre) törli (jó esetben) az éppen futó programot = gyors villogás.
Kettő között nem szabadna megálnia, a csigabigáig kéne mennie.
Szerintem nézd meg a proramkapcsoló paneljét és az forgó érintkezőt.
Ha az elektronikát is cserélted az csak akkor jó ha mindkét gép ugyanazt a programot csinálja a programkapcsoló azonos állásában.
(#) gaga1 válasza osi hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Programtörlés mostmár megvan,köszi!
Most 4-esről is elindult,azonban a 8-asról centrizéssel kezdett volna. A 7-esen viszont meg sem mukkan.
(#) gaga1 hozzászólása Dec 14, 2011 /
 
Megoldódott a probléma,visszaraktam az eredeti programkapcsolót és lám müködik.

Köszönöm mindenkinek aki hozzászólásával terelgetett,segitett!!!!
(#) lukovicsek válasza gaga1 hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Örülök, hogy sikerült a végére járni!

Laci!
(#) irnik hozzászólása Dec 14, 2011 /
 
Bocsánat, hogy türelmetlenkedem, de nagyon kínoz a dolog, hogy mitől lehet, hogy a fenn említett mosógépünk lcd kijelzőjének fényereje töredékére csökkent. Van valami tippetek, hogy mi okozhat ilyet?:O
(#) zolika60 válasza irnik hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Gondolom a háttérvilágítás hibája. Ha izzó kiégett, ha LED tönkre ment. Szedd szét majd meglátod.
(#) papoka50 hozzászólása Dec 15, 2011 /
 
sziasztok nekem is úgyanaz a problémám volt a géppel mint gaga1-nek kicseréltem a szénkefét csak nálam a motor el sem indul, és még azt sem tudom miaz a kommutátor hogy megtakarítsam segítsen valaki, ha könnyebb skypon is megbeszélhetjük a nevem zoltán vészi a kistormási egy idősebb fazon van a képende még ma, mert holnap a munkanélkülihez kell mennem jelentkezni. Előre is köszönöm.
(#) gaga1 válasza papoka50 hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Szia!
A kommutátor a motornak az a része,ahová a szénkefe
éritkezik. A szénkefét tartóval együtt kiveszed és akkor hozzáférsz a kommutátorhoz!
(#) papoka50 hozzászólása Dec 15, 2011 /
 
osi! beraktam a szénkeféket köszi. De az a problémám, hogy a motor el sem indul. valamit elszúrtam vagy más baja is van ha tudsz akkor jó lenne skypon beszélni úgy konkrétabb köszi.
Következő: »»   125 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem