Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Automata mosógépmotor melegedés
Lapozás: OK   2 / 2
(#) liderces válasza Roky hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Hát ha mechanikai hiba kilőve akkor lehet tovább menni. Biztos bagatel de a csatlakozások ellenőrizve? Motoron a vezérlőpanelen, kondinál, kondi rendben nem pupos stb? üdv
(#) gömb válasza Roky hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Idézet:
„Szóval nálad is túlzottan forrósodott a motor, de a kommutátor tisztításával ez megoldódott?”

Igen. Bár ez nem mosógépmotor volt.
(#) gömb válasza Roky hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Idézet:
„Szóval nálad is túlzottan forrósodott a motor, de a kommutátor tisztításával ez megoldódott?”

Igen. Bár ez nem mosógépmotor volt.
(#) Roky válasza gömb hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Kipucoltam a kommutátort, de a motor még mindig forrósodik mosás közben, még ha a szíjat leszedem, akkor is. Viszont csak centrifugálás esetén nem melegszik egyáltalán... Ez egy agyrém. (Ventilátor nincs a motorban, nem az hűti vissza.)

Nem lehet, hogy a triakkal van a baj (rossz fázishasítás), vagy az elektromos vezérlésben szállt el valami?
(#) gömb válasza Roky hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Ha így áll a helyzet, akkor tényleg képbe kerül a vezérlés.
Nem ismerem a motorvezérlés módját, de szerintem ha pl. rövidrezáródik egy állórésztekercs(rész), attól is lehet. De ez csak feltételezés.
(#) VIM válasza Roky hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Szia! Azt írod, hogy pár hete új keféket kapott a motor. Akkor nem voltak ilyen problémák, csak a későbbiekben? Talán arra gondolnék, hogy a kefe eddig tartott. Vagy megváltozott a szerkezeti összetétele (ellenállása megnőtt), vagy lecsökkent a rugó ereje a melegedés hatására. A vezérlés az adhat téves gyújtási szöget a motornak, hiszen az a motor áramfelvételéből "számol" ki mindent (töltet súly, centrifugálási időciklus). Centrifugálásnál nincs gyújtásszög vezérlés, talán azért nem vehető észre a melegedés. Tehát első számú gyanúsított szerintem a kefe, ha a csere után jelentkeztek a gondok.
(#) Roky válasza VIM hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Nem tudom végül is mi lehet a baja, szerintem a kefék rendben vannak. Ha meg a vezérlés rossz, akkor azt biztos nem érdemes javíttatni. Úgy döntöttem, megy ameddig megy....
(#) moszibt hozzászólása Máj 3, 2012 /
 
Sziasztok!
Áthívtak egy ismerőshöz, hogy segítsek bekötni a körfűrész motorját. Annyit tudok a motorról, hogy egy mosógépből van. Az adattáblája alapján orosz a lelkem és 2900/min fordulatot kellene tudjon Van rajta még 3 böszme nagy méretű kondi, olyan igazi orosz . Nos a mocin 5 kivezetés van és már be volt kötve valahogy, de újracsatiztam mindent, mert nem érintkezett semmi. Így már forog, de nagyon lassú. Az 5 láb egyike kap egy nullát, a másik az egyik kondin keresztül fázist. A kondik párhuzamosan vannak kötve és a másik két kondi a moci burkolatára van földelve, meg be van kötve egy-egy kivezetésre is. Innentől nem értettem a dolgot, bár kétségtelen, hogy a konenzátorokkal nem vagyok jóba. Segítenétek, hogy miként lehetne kicsalni a mociból a 2900/min-es fordulatot?
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem