Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   103 / 1679
(#) cimopata válasza Gory hozzászólására (») Aug 13, 2007 /
 
Igen erre gondoltam énis.
Ugyanis nagy basszusoknál a ledek ütemre villognak elégé jól
Most 2x4700µF van benne akarok mégennyit.
Viszon érdekes hogy az enyémbe meg csak 2x2200µF hajtja a 2 frontot.
Mindegy majd valami lesz
(#) cimopata válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 13, 2007 /
 
Huh ne is mond.

2x le kellett tekernem a trafó egyik szekunderjét. (110menet)
Ez nem is lenne gond, csak az a baj hogy nem lehetett szétszedni és maradta a bujj-bujj zöldág módszer.
2x szét is vágtam a drótot mert már nemgyőztem
(#) MaSTeRFoXX válasza cimopata hozzászólására (») Aug 13, 2007 /
 
A hangszóró membránjának a mozgása az természetes dolog....Ha nem mozogna akkor lenne érdekes... De ez függ a hangszórótól is hogy mennyire merev a felfüggesztése és az erősítőtől hogy mekkora teljesítmémnyel hajtod meg. Lehet hogy túl nagy a teljesítmény.
De a mozgás természetes (mert ugye enek segítségével alakítja hanggá az áramot). Amúgy miért zavarja?
(#) sound.man válasza cimopata hozzászólására (») Aug 13, 2007 /
 
Szerintem amelyik hangszóró nagyon mozog (ami szerintem természetes de mindegy) tegyél rá olyan rácsot amin nem lehet látni a hangszórót
(#) Peti_85 hozzászólása Aug 13, 2007 /
 
Más hangszóróval próbáltad már? Azzal is mozog? Ha nem, akkor szóljon arról!
(#) Tomi20 válasza cimopata hozzászólására (») Aug 13, 2007 /
 
Az azért mozog, mert sok a mély a zenében. Ha áldoztok rá még kb 2000Ft-t abból lehet építeni bele egy hangszín szabályzót, és máris fullosabb lesz. Egyébként ez MNC hangszórónál sűrűn eéőfordul, mert kicsi a teljesítménye, puha a gumi, így egy pici erősítő is kihajtja teljesen. (nem sok ellenállása van a membránnak,nincs ami lefogja, így kis amplitúdójú, alacsony frekvenciájú hangok is nagyon mozgatják a membránt.) Komolyabb hangszóró nem mozogna annyira.
(#) szabi83 válasza Tomi20 hozzászólására (») Aug 13, 2007 /
 
azt írta van benne :yes:

de lehet az is, hogy a doboz nem jó, lehet, hogy zártat szeretné reflex helyet..
(#) Tomi20 válasza szabi83 hozzászólására (») Aug 13, 2007 /
 
akkor nem értem a problémát, mert akkor csak letekeri a basszust és kész....
(#) Csibi hozzászólása Aug 13, 2007 /
 
Ha tudsz tegyel fel egy kepet a hangfalrol. Hazi vagy gyari kivitelezes. Ha hazi akkor lehet jobban jarnal ahogy szabi83 mondta egy zart dobozzal es egy progival ami kiszamolja neked a doboz mereteit. Ha gyari akkor az valoszinuleg jol ki van szamolva es annak ugy kell mozognia. Picit lehet eros neki az erositod, de nem kell neki annyira meg kakaozni. A hangszorodon nem lehet veletlenul tojast sutni?
(#) Subwoofer hozzászólása Aug 13, 2007 /
 
Cimopata!
Az,hogy az előlapon nagy terheléseknél villognak a ledek az nem éppen jó! Az azt jelenti,hogy a méllyeknél a tápod nem tud elég anyagot nyomni és leesik a feszültség ezáltal a végfok erősítése is ezáltal levágja a sinusz hullámok tetejét négszögjelesedik a jeled és torzít. Ami nagyon nem jó nyírja a hangszórókat! Megoldás tegyél még puffert, lehetőleg valami jobb fajtát! Ha ez sem oldja meg a problémát akkor nagyobb trafó! nézd meg üresjáratiban mekkora a feszültség meg full terhelés mellett! 3-4V feszültség esés még elmegy de több az már gázos!
(#) Subwoofer hozzászólása Aug 13, 2007 /
 
Tomi20!
Sztem azért mert egy hangszóró felfüggesztése puha az nem azt jelenti,hogy kicsi a teljesítménye és kis erősítő kihajtja!
Azért nem árt nem elfelejteni,hogy a hangszóró felfüggesztése nem arra a szolgál,hogy megakadályoza a membrán kirepülését hanem,hogy központban tartsa! a Membrán fékezése az az erősítő feladata! Na meg a dobozé de feltételezzük,hogy az korrekten van megtervezve!
Egyébként személyes tapasztalatom az (haverokon figyeltem meg ),hogy Fúú mennyire gyér ez a hangszóró meg az a hangszóró, mert túl nagy az erősítőm hozzá és azért nem bírja! Közben a full gagyi IC-s cuccoknak odatekerik melyre ezek a cuccok úgy reagálnak,hogy iszonyatosan elkezdenek torzítani és máris a hangszóró az ócska! Az egyiküknek sem jut eszébe,hogy trágya a végfok!
(#) Csibi hozzászólása Aug 13, 2007 /
 
All in One IC 2x100W
Kinai gagyi ceg el se lehet olvasni mit ir, de hallottam hogy szol. Tragyanak nem mondanam, szep kis hangot hoz ki.
+-35V tapot ker, egy stereo jelet, ket hangosszorot, meg egy szep hutobordat, aki arulja meg 1400Ft-ot. .
Mondjuk lattam nala 2x250W-osat is, ugyanebben a kiszerelesben amiert meg 1800Ft-ot ker (de ezt nem hallottam hogy megy).

erosito.jpg
    
(#) zoly15 válasza Csibi hozzászólására (») Aug 13, 2007 /
 
2x100W 1400Ft-ért?
hol ez felettéb érdekes és kisebben nincs mint 2x100W?


üdv!
(#) Subwoofer hozzászólása Aug 13, 2007 /
 
ezt én egy STK-nak nézem ami nem ugyan az mint egy monolit ic pl.: 7294!
Nem mondom, hogy ezekből nem lehet szép hangot kihozni! Ha megfelelően össze van rakva meg van hozzá normális táp akkor nincs gond velük!
Én átlagban mondtam,hogy általában gagyi erősítőkről meghajtják az iylen olcsó hangszórókat mint pl MNC meg SAL... és akkor a hangszóró a rossz! És ez talán azért áll fent az ilyen olcsó hangszóróknál mert aki ilyen olcsó hangszórókat vesz valószínűleg nem áldoz rá,hogy hozzá megfelelő minőségű erősítőt vegyen!
De ha szar az erősítő lehet bár milyen jó a hangszóró az is rossznak fog tünni...
Szval sztem érted mire gondolok....
(#) Csibi válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 13, 2007 /
 
Mono 100W-at lattam meg naluk 1000-ert.
Az IC olcso de egy hozzavalo tap szerintem mar nem annyira.
Hol: Nagyvaradon www.tehnoelectric.ro
Subwoofer, ez igy van.
(#) Peti_85 válasza Csibi hozzászólására (») Aug 13, 2007 /
 
Ez pofás kis IC.
Ilyet még nem is láttam (mondjuk nem is csinálnék belőle végfokot). Ez nem kihívás...
(#) paul64 válasza Csibi hozzászólására (») Aug 14, 2007 /
 
Tetszik az ic de a bolt se rossz. Csomagküldő szolgálatuk van? Nagyon genge a románom.
(#) Csibi hozzászólása Aug 14, 2007 /
 
Van csomagkuldo szolgalat, de csak nagy tetelbe arulnak . Ha szemelyesen megy oda valaki akkor kiszolgaljak 1-2 db-al is.
(#) csikosgabi hozzászólása Aug 14, 2007 /
 
Sziasztok.Ez az én félkész állapotban lévő LED soros hőmérőm Simsonra.Már csak az LM3915 meg az NTC hiányzik bele és kész.
üdv.:csikosgabi
(#) Márk válasza csikosgabi hozzászólására (») Aug 14, 2007 /
 
Jól néz ki! Az a szigszalag milyen szerepet tölt be? Milyen ledeket raktál az áramkörbe?
(#) csikosgabi válasza Márk hozzászólására (») Aug 14, 2007 /
 
A szigszallag semmit nem tölt be csak annyit hogy az LM3915 a másik oldalt van és a kifúrt lyukakat (az IC lábának helyét) fedi el.A LEDek nagyfényerejűek:
4 db Zöld
2 db Sárga
4db Piros
(#) zsoltee0001 válasza cimopata hozzászólására (») Aug 14, 2007 /
 
hi
nekem az a véleményem, hogy a haverod nem ért a hangszórókhoz, egy jó mélynyomónak bírnia kell a gyűrődést, nem ritka a 7-8 mm Xmax, ezen nem kell csodálkozni, erre lettek tervezve,
subwoofernek igaza van, egy hangszóró rezonanciáját nem a szivacs puhasága határozza meg,
(mértem puha anyagút Fs 40Hz volt egy másik keményebb meg Fs 24Hz volt) hanem a membrán felülete, minél nagyobb annál alacsonyabb ergo jobban adja a mélyet, az erősítőnek amikor mozgatja a membránt nem a szivacs ellenállását kell leküzdenie, (szerintem ez elhanyagolható) hanem a mozgatott légtömeget
üdv
(#) zsoltee0001 válasza csikosgabi hozzászólására (») Aug 14, 2007 /
 
hi
este mocizás közbe nem fognak elvakítani a ledek?
(#) Tomi20 válasza Subwoofer hozzászólására (») Aug 14, 2007 /
 
Ebben igazad van, de akkor miért van az, hogy pl egy MNC CD-cone hangszóró felfüggesztése olyan puha mint egy bicikli belső, és egy 400/1000W-os Pioneer hangszóróé meg nagyságrendekkel keményebb? Az MNC 40W-ról hajtva majd' szét szakad, a Pioneer meg ugyanekkora teljesítményen nagyobb basszust ad le, és alig mozog. Mindkét hangszóró ugyanakkora, 30cm átmérőjű, és ugyanabban a ládában lett próbálva. Én próbálok racionálisan gondolkozni, de lehet, hogy ebben van a hiba. És ne feledkezzünk meg a pilléről sem, az is visszahúzza a membránt.
(#) csikosgabi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 14, 2007 /
 
Azt még nem tom.Mert egyenlőre szervízben van.
(#) huhuu válasza Tomi20 hozzászólására (») Aug 14, 2007 /
 
Szia!

én nem értek hozzá, de leirom, hogy szerintem miért lehet.
Szerintem azért szól hangosabban a kemény peremü, mert amikor kilöködik a membrán, utánna a perem húzza vissza azt, a hang pedig nem csak nyomásból, hanem vákumból is áll. Ennél a hangszórónál nagyobb vákumok keletkeznek, ezért nyilván dinamikusabb, jobban érzhetö a nyomás és a vákum különbsége, azaz intenzivebb hang keletkezik. Persze azért is kell bivaj erös felfüggesztés, nehogy kirepüljön a nagyon nagy hanglökéseknél
(#) Tomi20 válasza huhuu hozzászólására (») Aug 14, 2007 /
 
Igazad lehet, de én ezzel csak azt akartam mondani, hogy ha egy hangszóróra rá van írva, hogy 400W, és nagyon puha a gumija, akkor kezdhet gyanakodni az ember.
(#) huhuu válasza Tomi20 hozzászólására (») Aug 14, 2007 /
 
ja ja, igazad van!
az gyanus tényleg.
(#) cimopata válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 14, 2007 /
 
Sajnos nem ilyen egyszerű.

A srácnál akinél kipróbáltuk, azt vettük észre hogy egy másik erősítővel (gyári) hangosabban szól a hangfal és mégsem mozog kiannyira mint az én erősítőmmel kissebb hangerőn. Az biztos hogy ez az LM1036 kicsit rátesz még basszust de minegy. Sőt az is biztos hogy neki MNC etlipse 1-es 30-as hangszórók vannak benne és valóban a membrán puhasága okozza ezt.

De akkor hogy lehet az hogy egy másik erősítővel meg nem mozog ki annyira?
(#) zsoltee0001 válasza Tomi20 hozzászólására (») Aug 14, 2007 /
 
hi
nem tőlem kérdezted, de azt hiszem tudok választ adni a kérdésedre,
egy mnc hangszórót és egy Pioneer TS-W306C - mélysugárzót (ha jól gondolom) hasonlítassz össze (nem említeném egy lapon a kettőt )
az mnc ről homály leírást találtam, de ahogy kivettem belőle annak az Fs értéke 50Hz körül van) a pioneernek 32,6 Hz,Bővebben: Link ezért nyomja jobban a mélyet
üdv
Következő: »»   103 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem