Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Multiméter - miért, milyet?
Lapozás: OK   25 / 127
(#) aDaMoo válasza abcdabcd hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
Sajnos nekem nincs olyan multiméterem, amit ez a lakatfogó adapter támogatna. Ennek hiányában, csak szkópra tudnám kötni. 400 amperes méréshatárt kevésnek érzem, szeretnék mérni indítómotor áramokat is.

Minőségbeli eltérés van a kettő márka között?
(#) abcdabcd válasza aDaMoo hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
Ne dőlj be a marketingnek! Hát persze, hogy csak Maxwell multikat fognak felsorolni
Valahol itt ebben a témában szerintem, korábban már szó volt erről, de leírom most is, hogy mi lehet valószínűleg a valós helyzet:
-amit tudni kell a Maxwell név az csak a "matrica", az igazi gyártója a lakatfogó-adapternek a "CEM", és a típusszáma pedig CP-11
-ha megnézed az igazi gyártó honlapján ott azt írják, hogy bármilyen feszültségmérőhöz
-ez a fenti állítás teljesen egyértelmű is, annak tudatában, hogy a lakatfogó-adapter olyan eszköz, ami a kimenetén a mérendő vezeték áramával arányos nagyságú feszültséget ad ki, ez épp +-400mV nagyságút
-és talán ez az utóbbi pont lehet, ami miatt a Maxwell se azt mondja, hogy minden multiméteréhez jó: mert pl van olyan gondolom amin nem 400mV a legkisebb méréshatár, hanem 200, így a teljes tartomány nem kihasználható, és "nem ajánlott" de hát akkor így 40A-es méréshatárnál ez azt jelenti, hogy "csak" 20A-ig tudsz mérni, és 400A-nél pedig "szintén csak" 200-ig... én is amúgy 200/2V/20V/200V os multival használom és nem is Maxwellel
-valamint még esetleg gondoltak olyanra, aki analóg multimétert akarna rákötni és ott a polaritás is lényeges, mivel a mutató ált egy irányba tud csak kitérni, bár aki a mai világban analóg multit használ valószínű jó okkal teszi azt és tudja mit csinál és ilyenkor egyszerűen megfordítja a lakatfogót, hogy az irány jó legyen...

Ja meg vettem még hozzá egy banán-BNC adaptert így szkóppal is használtam már, és teljesen jó! Szóval a fentiek tudatában én csak ajánlani tudom neked, a marketingesek meg azért vannak amiért...

Ja meg látom neked még lehet a 400A-es méréshatár is kevés, így egyébként meg, ha elég jó felbontású a multid, akkor pl 2V-os állásban is simán használhatod, és akkor persze valamennyit vesztessz a felbontásból, de meglesz a 400A-es méréshatár...

A másik kérdésedre én nem tudok választ, hogy az általad linkelt műszerek között mi a különbség, talán valaki más próbálta már őket és ír ide...
(#) aDaMoo válasza abcdabcd hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
Nagyon szépen köszönöm a segítséget. A leírtak alapján eldöntöttam, hogy csak az adaptert fogom megvenni, mert árban is sokkal kedvezőbb. Megpróbálok keresni olyan adaptert, ami többet tud, mint 400A.
(#) aDaMoo válasza aDaMoo hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
Meg is találtam!

Link
(#) abcdabcd válasza aDaMoo hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
Nincs mit! Amúgy nézem ez is kb 20eFt, vagy kicsit több, ez az adapter, bár ha motorokat mérsz, akkor lehet még az adapter annyi előnnyel is szolgálhat neked, egy sima lakatfogóhoz képest, hogy pl csúcsértéket tároló multiméterrel indítási csúcsáramot tudsz mérni. Ez a funkció ha lakatfogóba lenne beépítve, pedig nem nagy kunszt szoftveresen a sok érték közül a max mért értéket elrakni, gondolom megkérnék az árát... Ezzel meg még szkópon is nézheted az indítási áramtranzienst...

De amúgy ha nem kell nagy pontosság esetleg megpróbálkozhatsz egy sima AC lakatfogóval is, mivel pl indításkor az áram változik én is játszadoztam, hogy ezzel a laktfogó adapterrel mértem váltó állásban és ha nem is annyit mutatott mint amit egyen állásban(ami a pontoshoz azért jóval közelebb volt), de egy nagyvonalú becslésre az az érték is jó lehet, ha csak az kell...
(#) sector99 válasza aDaMoo hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Szia !

Nekem is ilyen (CP-11) adapterem van, meg vagyok elégedve vele. Más tipusú multival is működik, kipróbáltam(DT 202-T)
Egyékbént mértem már vele szgk. önindítót, még a 200 A se éri el egy régi Lada önindító árama. Szerintem - ha csak nem teherkocsi javítással foglalkozol - , akkor a 400 A-es méréshatár is elegendő lesz.

Üdv:
sector99
(#) aDaMoo hozzászólása Jan 2, 2012 /
 
Az említett lakatfogó Maxwell 25692 kapható még valahol? Több webshopot is megkérdeztem, amelyik kínálatában megtalálható, se raktáron nincs se rendelni nemtudnak.
(#) aDaMoo válasza aDaMoo hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Alternatív megoldásként ezt a lakatfogó adapter néztem ki. Valakinek van vele, vagy a márkával tapasztalata?

Bővebben: Link
(#) abcdabcd válasza aDaMoo hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Írtam privátot... ott se lehet kapni már ezek szerint akkor? Én énzegettem ezt a conrad-os lakatfogót is annakidején, a gyártója az amúgy ugyanaz, mint a "maxwellesnek" ezt is a CEM gyártja, ha rájuk keresel a neten, a honlapjukon meg is lehet találni mind a két fajtát... elvileg ez ha jól emlékszek valamivel pontosabb, a maxwelles az 3,5%-os ez meg talán 2,5 vagy 3, de végülis egy lakatfogónál nekem nem az volt a cél, hogy maximálisan pontos legyen... Kandón laborban mértem én kifejezetten drága lakatfogóval is, de viszonyításként bekötött hagyományos 0,1% pontosságú analóg(lágyvasas) műszerhez képest jócskán eltért az is... talán 4A helyett 4,11-et mért... mondjuk ezt a maxwelleset teszteltem a labortápommal, és ez a 3,5% on belül mért szóval ez se rossz, papír szerint a conrados még jobb...
Ja sőt, abban van még talán egy 4A-es méréshatár is, szóval ha kicsiket is akarsz mérni esetleg, akkor lehet még azzal jobban is jársz, mint a maxwellessel...
De szóval ez se rossz valószínűleg... ja nekem az elemet rögtön ki kellett cserélni a maxwellemben mert az le volt merülve
(#) abcdabcd válasza abcdabcd hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Ja bocs valamivel kevertem ezt a műszert, nem ezen van akkor 4A-es méréshatár is...(ahogy most jobban megnéztem a Conradnál a képet) lehet az még egy másik amit ugyanez a cég gyárt és annak idején nézegettem... azt nem tudom, hogy melyik volt akkor pontosan, azt se, hogy egyáltalán Magyarországon lehetett e egyáltalán kapni akkor...
(#) abcdabcd válasza aDaMoo hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Ja meg még egy általános dolog eszembe jutott lakatfogóval és a mérési pontossággal kapcsolatban, esetleg hasznát veszed:
Ha kis mennyiséget mérnél vele, akkor jobb pontosságot lehet elérni, ha a mérendő vezetéket többször rátekered a lakatfogóra. Ilyenkor annyiszoros értéket fog mérni, ahányszor rátekerted, viszont a méréshatár végéhez közelebb egyre pontosabb a mérés. A végeredményt persze el kell osztani az áttekerések számával, de így javítható a mérés a pontossága. (ideális 10x-áttekerni ha ráfér a fogóra annyiszor a vezeték, mert akkor csak a tizedes vesszőt kell "arrébb rakni"ami fejben is egyszerű dolog)
(#) sector99 válasza aDaMoo hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Szia !

Talán itt még lehet kapni.
(#) nedudgi válasza aDaMoo hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Itt is érdemes körülnézni.
(#) aDaMoo hozzászólása Jan 3, 2012 /
 
Köszönöm mindenkinek a sok segítséget, ha minden igaz holnap már meg is érkezik.
(#) kekbon hozzászólása Jan 13, 2012 /
 
Jó lenne egy olyan árammérő (akár multiméter is lehet), amivel vezeték dugdosás nélkül, lehetőleg kapcsolás nélkül át tudom fogni a mA-es és az A-es méréshatárt. pl 1mA -től 1 vagy 2A ig tudjon mérni. Van valakinek javaslata, milyen műszer tudja ezt?
(#) qvasz2 válasza kekbon hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Léteznek automata multiméterek, amikor magától méréshatárt vált a műszer.
(#) badshampoo hozzászólása Jan 17, 2012 /
 
sziasztok!
Multimétert szeretnék vásárolni. ezt néztem ki. esetleg valakinek van tapasztalata, véleménye a termékkel kapcsolatban?
(#) nszticsi hozzászólása Jan 23, 2012 /
 
Sziasztok!

Két mérőműszerrel szemezek szerintetek melyiket vegyem meg. UT70D vagy UT71A.
UT70D,UT71A

Köszi.
(#) megaohm válasza nszticsi hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Üdv!

Ha fontos a kapacitásmérés (1000 mikroFarad nagyságrendű elkókat is akarsz mérni) akkor az UT71A. És a frekvenciamérése is az UT71A-nak nagyobb tartományt fog át. De hát te tudod mire kell Mielőtt vásárolsz, mindenképp töltsd le a gyártói PDF adatlapot, mert gyakori, hogy hibásan tüntetik fel a mérési tartományokat a boltok.
(#) gabusman válasza kekbon hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Biztosan van ilyen, nagyon profi, nagyon drága, de az átdugdosós megoldás Téged, illetve a műszert védi, hiszen az alacsony tartomány biztositékkal védett, a magast viszont normál körülmények között nem tudod túllépni. (Igaz az egyik fiam haverjának sikerült, - a konnektorba dugta 10 A-es állásban, nem bírta...)
(#) abcdabcd válasza gabusman hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Nekem valami olyasmi van a fejemben, hogy átkapcsoláskor a multimétereken nem szakad meg áramméréskor az áramkör, persze a konkrét típusnál meg kell nézni, nekem most nincs kedvem összerakni egy áramkört azért, hogy megnézzem, esetleg ha van rá igény megnézem... talán pl a Ganzuniv 1 vagy 3 leírásában konkrétan olvastam is ilyet... úgyis a konkrét multiméterre kell ezt megnézni...
A 10/20/30A-s méréshatár az külön dugón szokott lenni de akkor az nem is kellene a kérdezőnek ha jól emlékszek a hozzászólásra...

Ami buktató lehet esetleg az az, hogy a feszültségesés változik a méréshatár függvényében, mert mondjuk 200mA méréshatárnál 180mA-nél esik mondjuk, 0,18V, aztán 2A-es méréshatárban meg csak 0,018V... ha ez probléma...
(#) DecebaL hozzászólása Jan 31, 2012 /
 
Üdv!
Rendeltem egy ilyen szerkenytüt. Mi a véleményetek róla?
(#) nagy hoho válasza DecebaL hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Így ránézésre elég sárga.......vagyok.
(#) Fantasy hozzászólása Feb 5, 2012 /
 
Üdv!
Van egy képen látható típusú dt 9205a műszerem. Az lenne a kérésem ha valakinek van ugyanilyen műszere meg tudná nézni, belül a panelon a biztosíték melletti R17 ellenállásra mi van írva? Az enyémben el van égve. köszönöm.
(#) Hodinka válasza Fantasy hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
R17 - 90k,Bővebben: Link
(#) Chokapick válasza Hodinka hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Ez tok jo,hogy elerheto a muszer kapcsolasi rajza. Mostanaban szembetunt nekem is a DT 9205 es az ara.Erdekelne,hogy ti mit mondtok erre a muszerre? A masik amit kineztem az a Maxvell MX 25-301 az ujabb hattervilagitasos.Szerintetek megeri e tobbet fizetni a maxvell-ert? Itthoni hobbi hasznalatra de sokszor lezer dioda arambeallitas stb finom meresek
(#) Hodinka válasza Chokapick hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Én mindenképp a Maxwellt venném,mérföldekkel jobb a DT-nél,és minőségibb is.Ráadásul a DT-t mint márkanevet sok esetben hamisítják,amely a mellett,hogy gagyi,még életveszélyes is.De ezt lényegében neked kell el döntened,csak te tudhatod,hogy mennyire van rá szükséged.
Üdv!
(#) srac321 hozzászólása Feb 25, 2012 /
 
Egy nagyon érdekes problémával találtam szembe magam.
Egy somogyi MY 68 -as multiméterem van. Az ellenállást tárgytól függetlenül nem méri rendesen.
A problémát úgy észleletem hogy megmértem egy égőt hogy hány Ohm-os s onnantól kezdem visszaszámolni a dolgokat. Tudtam hogy a tápom hány volton üzemel, azt is hogy az égő hány wattos. A probléma csak az volt hogy visszaszámolva teljesen más értékeket adott mint amit keleltt volna. Ezért az áramerőseget is leelenőriztem, s az bebízonyította, hogy tényleg nem jól mutatja az ellenállást.
Viszont! Leellenőriztem a multiméterem több vadi új ellenálláson, s ott helyes értékeket mutatott.
Összeértetve a vezetékeket 0 értéket mutat.

Van valakinek valamilye ötlete?
(#) pinyó39 válasza srac321 hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Lámpa "hideg" és "meleg"-ellenállása mond valamit? Ha jól értem a 0 Ohmot és a ráakasztott ellenállásokat jól méri?
(#) srac321 válasza pinyó39 hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
A "hideg" és a "meleg" lámpa nem mond semmit.

És a ráakasztott ellenálásokat pontosan méri.

Hidegen más értékeket ad az ízzó?
Következő: »»   25 / 127
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem