Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Oktató rádiókészülék dokumentációjának tervezése
Lapozás: OK   5 / 13
(#) szendi001 válasza teodor hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Az nagyon szuper ha lehet kapni! Végülis nálam van a tesztekhez, de így merek tervezni rá.
(#) szendi001 hozzászólása Jan 3, 2012 /
 
Elkészült a másik féle hanggenerátor modul. Ez sokkal szebb jelet ad, a másikon izzót kell válogatni.
Azt hiszem a HF fokozatok átvitelének tesztelése megoldódott. PC segítségével akár wobbulálni is lehet a hangfrekvenciás fokozatokat, így mostantól csak RF résszel foglalkozom.
(#) szendi001 hozzászólása Jan 3, 2012 /
 
Elkészült a Zoli féle egyenesvevő modulos jellegű nyákja. Holnap megépítem, remélem hangolászhatok én is.
Működik NPN tranyókkal fordított polaritás mellett?
mod: kicsit még igazítok rajta vasalás előtt.

egyenes2.png
    
(#) teodor válasza szendi001 hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
No meg az elkokat megforditani.
(#) ha6pc válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
Zoli
A keretantennádnál feltételezhető,hogy az önkapacitás indulóértéke már akkora,hogy nem tudsz vele magasabb frekit elérni. persze ez nem biztos,de nálunk többször előfordult-sokkal alacsonyabb frekin.
(137kHz-en is!)
Egyébiránt a keretantenna-ferritantenna egyre megy.
Valamely régebbi rádiós könyvben olvastam a kijelentést: a ferritantenna megfelel egy olyan átmérőjű keretantennának,mint a ferritrúd hossza.
Itt egy hurkos,keretes gyűjtés:
http://www.frontiernet.net/~jadale/Loop.htm
Érdemes átnézni,és előkerítem a többit is-később.
(#) szendi001 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
Itt van egy készen. Ezzel kiváltható a ferrit, és elég tudományosan néz ki. Bővebben: Link
(#) szendi001 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
És több menetet rátekerve?
(#) szendi001 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
Leméretezem, mert kíváncsi vagyok rá. Most marom az egyenes vevőt, és a TDA-s végfokot. holnap szerintem megszólal. A TDA7000 es modult tesztelem. Ez nem saját, hanem egy Baji féle kit, ha jól szól, csinálok modulos nyákot hozzá.
(#) Antennaman válasza szendi001 hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Most már én is képben vagyok (ide haza) saját gépen és a kis hangfrekis panelt SP. layout-tal megtervezgetem . Nem akarom nagyon összesűríteni csak szellősen át tekinthetően.
(#) szendi001 válasza Antennaman hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Ok kíváncsi leszek milyen lesz. Feltettem egy falapra az összes eddigi modult. Kicsit kell törődnöm mással, de utána teljes RF mérést akarok csinálni. A keretantenna léceit viszont összeragasztom ma.
(#) pjg válasza teodor hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Csipogó 001. Nem rémlik. Pedig a TV-ben ment a sorozat.
Detektoros rádíó, 2 tranzisztoros erősítővel. Bakelit lapon csőszegecselve. 13-14 éves voltam.
(#) Antennaman válasza szendi001 hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
No itt is van a BC547 tranzisztoros és uA741 IC-vel felépített kis hang modul. Sajnos azután töltöttem le a teszt alap modul nyák kinézetét miután ezt megterveztem, de legfeljebb átalakítom. Nektek is jó kísérletezést! Gábor
(#) szendi001 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Ha megoperáltad,legyártom a jövőhéten
(#) Antennaman válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
OK Zoli! Mellékelem Lay-ban is. Nekem eddig csak faragott próba panelon volt összeállítva de még érzékenyebb hangszóróval is jól szólt.
(#) szendi001 hozzászólása Jan 8, 2012 /
 
Agyvérzést kapojk az egyenes vevő résztől. Ez a második egyenes evvő típus. Kicséréltem a tranyokan NPN re. fordított polaritás mellett. Sok forrasztgatást elintézve végülis megszólalt valami adó, de magasabb tápról gerjedékeny és kűzdelem a vele való élet.
Zoli neked elsőre indult rendesen? A korábban becsatolt nyákon javíttam, de nem az igazi ez a konstrukció. Mivel van kondim meg tekercsem, megpróbálkozom a korábbi egyenes vevőve.
(#) gtk válasza szendi001 hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Ha tudnad melyik fokozat gerjed, visszavehetnel az erositesbol (amitter ellenallas novelese, ha van ilyen).
(#) szendi001 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Holnap megpróbálom a csaréket. A reflex- el folytatom. emlékeim szerint az leesett az asztalról a hangerőtől.
(#) teodor válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Szia, drusza ne haragudj, ha modulrendszeru rednszerben tervezunk valamit-akarmit akkor alapveto dolod kiindulasi alap szerintem a tapfeszultseg. Tovabiakban javasolnam a modulrendszeru oktato paneloknal valami egyseges tapfeszultseg betartasat. Mindegy mekkora szinten, csak konnyebb a kezdoknek ha egyseges. Reszemrol a buszrendszert tamogatom.
(#) teodor válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Hat igen annakidejen falusi botokban surubben az az elemerlaposektol fordult meg leggyakrabban, nekem meg a 3V-os elemer is haverom volt. Nektek is ilyenkor kell tervezni mikor szinte alszok meg dolgozok, neha a helyszinek keverednek.
(#) szendi001 válasza teodor hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Sziasztok!
A tervezett vonali feszültség 9 Volt eredetileg. Kipróbáltam 4 ceruzás változatot az is jó. Az egyenes vevő magasabb feszültségen gerjed mint atom. Legyen a 9 Volt a névleges. ebbe belefér két lapos elem és a 9 voltos telep is.
(#) szendi001 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Melyik rajzot csinálad meg?
(#) szendi001 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Köszönöm! A héten lassult a dolog, de folytatom.
(#) Antennaman válasza szendi001 hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Sziasztok!
Elő kerítettem néhány OC10.. tranzisztort, meg OA1182 diódát valamint, hogy stílszerű legyen régi szénréteg ellenállásokat kis fazékvasat ferrit rúdat és forgó kondenzátort. S ami talán a lelke lehet egy régi 2K fejhallgatót. Remélem hétvégén megszólal a deszka modell!
(#) szendi001 válasza Antennaman hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
szegekre falécbe építed?
(#) Antennaman válasza szendi001 hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Igen egy tenyérnyi fenyő deszka darabra belefúrt érvég hüvelyek lesznek a csőszegecsek. Talán valami előlapot is szerkesztek rá a kényelem kedvéért.
(#) ha6pc válasza Antennaman hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Már régebben akartam említeni: szardíniásdoboz,mint hordozó.
Ronda ugyan,de jól forrasztható.
Indok: egy kezdő nem biztos,hogy hozzáfog nyákot gyártani,jó ha forrasztópákája -és nagy kedve-van.
(#) Antennaman válasza ha6pc hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Igen Gyuri! Jól látod, bár már nem is annyira ronda a szardíniás doboz mint halszagú. Nekem az egyik kedvenc "ugly" szerelési alanyom. Gondolom a kis vevőre célzol... Ez a modul rendszerű oktató rádió is praktikus lesz de talán tényleg haladóknak. A teljesen kezdőknek meg a köbzoli által is megépített kis vevő is meg teszi még ha nem is egyből Nyákra szerelve. Valami hordozót mindenképp ajánlok a kezdőknek is mert nincs bosszantóbb mint amikor pókháló szerűen épít valaki majd beüzemeléskor zárlat miatt ellehet dobni az egészet.
(#) hobbyline hozzászólása Jan 15, 2012 /
 
Lazításként, hordozók:

hordozók.jpg
    
(#) ha6pc válasza Antennaman hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Szervusz(tok)!
Nem céloztam konkrétan semmire. Csak belegondoltam,hogy ha valamely ifjonc arra ébred,hogy rádiót kell készítenie,akkor a kezdeti lelkesedésen kívül szinte semmije nincsen. Korunknak "betegsége",hogy mindenki-pláne a kevesebb élettapasztalattal rendelkezők-azonnal eredményt akarnak;lehetőleg munka nélkül,vagy minimális energiaráfordítással. Tehát nem fognak egy sarkos esztétikus kiállítási darrabot előállítani,mert a türelem sincsen a "junkbox"-ban.
Nem folytatom ezt most,mert vissza kell olvassam a topik elején,mi is a cél? Demo,tanári asztali készülék,vagy működő-továbbfejleszthető rádió(ka)?
(#) teodor válasza ha6pc hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Szia, egyetertekveled foszempont a gyorsasag az eredmeny minnelelobbi elerese. Az mar banalis, hogy gyakorlatilag mindenbol keszitheto radio meg krumplibol is. Horganylemezbol is.
Következő: »»   5 / 13
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem