Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   186 / 375
(#) FIGIRI hozzászólása Dec 17, 2011 /
 
Üdv mindenkink!
Keresek egy Yamaha PSS-140 szintihez kapcsolási rajzot, vagy a 2 rezgőkvarc tipusát. A gugli és az Elektrotanya sajnos nem segített.
Előre is köszönöm!
(#) proli007 válasza willz hozzászólására (») Dec 17, 2011 /
 
Hello!
Ésszerűen egy LM2576-ot lenne célszerű használni.
Bár a leírásod alapján, a feszültséget szeretnéd stabilizálni a terhelőáramtól függetlenül, de még is lehet alapja Ghoost kérdésének, mert gyanús, hogy nem-e Led-et szeretnél "ráakasztani". De ott nem a feszültséget kell stabilizálni..
üdv! proli007
(#) sznyeg hozzászólása Dec 18, 2011 /
 
Sziasztok!

Reflex Club200 keverőerősítőhöz keresek rajzot...Ha meg van valakinek, kérem ossza meg
(#) gabor113 hozzászólása Dec 18, 2011 /
 
Sziasztok!Ahhoz kéne nekem segítség ha tudtok, hogy a mellékelt rajzon az Fa,Fb,Fc,Fd,Fe,Ff,Fg függvényeket hova kössem, hogy működjön a számlálóm 0-9-ig 4 kapcsolóval

gabor113.uw.hu/rajzok/nevtelen.bmp
(#) szucsip válasza gabor113 hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Üdv!

Ez nem kapcsolási rajz, ez egy semmi. Még csak a jelölések sem felelnek meg az aktuális szabványnak.
(#) pucuka válasza gabor113 hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Ne szenvedj, vele, van rá kész áramkör.
Bővebben: Link
De ha meg akarod csinálni, ott az IC logikai rajza is.
(#) willz válasza proli007 hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
A feszültséget szeretném stabilan tartani.Viszont úgy,hogy a körben folyó áram még pl. rövidzár esetén sem
lehessen nagyobb,mint 200mA
Egyébként nem LED lenne ráakasztva.
Katódvédelmet szeretnék csinálni autóra.Egy régi kollégám épített ilyeneket,de sajnos már nem él...
Az értékekre még emlékszem,de a rajzot elkevertem valahol...
(#) ormandistvan hozzászólása Dec 18, 2011 /
 
Sziasztok!
Készítettem egy kapcsolási rajzot ICL7107-es hőmérőhöz. Úgy gondoltam több hőszenzort (1n4148) is rákötnék a hőmérőre váltókapcsoló segítségével. Maximum 2-3db-ot. Szeretném ha valaki, megtenné nekem, hogy átnézi és véleményt mondana afelöl hogy működőképes-e! Esetleg leírná hogy működne.
Elöre is köszönöm!
(#) gabor113 hozzászólása Dec 18, 2011 /
 
Itt van a workbenches rajz.Az kéne nekem, hogy a Kijelzőről a Nand kapukat hova kössem

nevtelen.jpg
    
(#) proli007 válasza willz hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Hello!
Tekintve, hogy ha jól értem, ez állandó feszültség alatt lenne, jó hatásfokú StepDown konverter lenne a megfelelő megoldás. pld. egy MAX1836. De esetleg egy MC38063A is megfelelne. Ezek áramkorlátozásai nem túl precízek, de szerintem megfelelő lehet.
Javaslom menj át a DC-DC konverter topikba, a szakértők ott tanyáznak.
üdv! proli007
(#) Saggitarius válasza willz hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Szerintem a legegyszerubb megoldas egy LM317L, ami a feltetelezett kimeneti-bemeneti feszultsegkulonbseg 10-12V, akkor 200-220mA-nal lep eletbe az aramlimitje.
(#) CIROKL hozzászólása Dec 19, 2011 /
 
Keresnék egy ALTUS C60 kazettás deck -hez kapcsolási rajzot .
(#) Mybuster hozzászólása Dec 21, 2011 /
 
Sziasztok keresnék egy olyan kapcsolást ahol 2 ledet tudok felvátva villogtatni de úgy hogy a ledeknek a közös lába a + és a negatív- lábra érkezik a jel ! Tudtok nekem ilyen kapcsolást!? Én valami NPN PNP tranzisztoros kapcsolásra gondoltam!

images.jpg
    
(#) kokozo válasza Mybuster hozzászólására (») Dec 21, 2011 /
 
(#) Mybuster válasza kokozo hozzászólására (») Dec 21, 2011 /
 
Köszi szépen ez jó lesz !
(#) Victory00 hozzászólása Dec 21, 2011 /
 
sziasztok
Szeretnék készíteni egy rc lánctalpast és ehhez kéne egy adó-vevő és hozzá való motorvezérl9 nyákrajzot ha tudna valaki szerezni nekem nagyon megköszönném
(#) Stewe hozzászólása Dec 24, 2011 /
 
Ansmann powerline 5 akkutöltőköz keresek kapcsolási vázlatot. Az LCD-s nem jó, a régi lábbalhajtós téglatest alakú érdekel.

Ansmann.jpg
    
(#) dejoe hozzászólása Dec 27, 2011 /
 
Sziasztok!
SABA VS 100k erősitő kapcsolási rajzát keresem. Csak fizetőset találtam. Ez egy 70-es évekbeli 100 W-os erősitő lenne. Köszönöm.
(#) Tompe73 hozzászólása Dec 29, 2011 /
 
Kihaltak az elektronika iránt érdeklődők?

*
(#) sleve hozzászólása Jan 1, 2012 /
 
Sziasztok,

RobotX R800-as (vagy más néven XR210) porszívó robothoz keresek kapcsolási rajzot (ki kellene kapcsolnom rajta az akku figyelést).

BUÉK!
(#) bbb hozzászólása Jan 6, 2012 /
 
Sziasztok!

Wistron Opt 144130-A LCD kijelző adatlapját keresem. Szétszedtem már apró darabokra, hátha találok egy vezérlő IC-t benne, de nem jártam sikerrel. Ez egy 320x240-es 3.5"-os 60lábas kijelző érintőpanellel.

Ha esetleg azt meg tudná mondani valaki, hogyan lehetne kiméregetni a lábait, hogy melyik mit csinál, az is segítene. (A nyílvánvaló = touchpad + backlight lábakat természetesen könnyedén megtaláltam, már csak a maradék 52 láb hiányzik )

Persze a gyártó nem azért van, hogy válaszoljon a levelemre, amiben ilyet kérek tőlük...
(#) jvc174 hozzászólása Jan 6, 2012 /
 
sziasztok egy kérésem volna felétek egy orion t2155 mtx-s es midelnek a kapcsolási rajza kéne ha valaki tudna adni hozzá az nagyon megköszöném meg egy hithachi sc 3800 erősitöhöz is szeretnék kapcsirajzo ha fentiek közül vagy mindegyiket tudtok akkor az e- mail cimemre külgyétek el

Próbáld meg, hogy használod a SHIFT-et, leírod ékesszóló magyar nyelven, hogy mit szeretnél, és e-mail címet soha ne írj ki, ha nem akarsz spam-eket kapni. Továbbá a fórumban feltett kérdésekre a fórumban "illik" választ kérni, nem privátban.
Frankye
(#) jimmy63 hozzászólása Jan 7, 2012 /
 
Hali mindenkinek!Tönkre ment a black-decker bdv 066 tipusú inerterem(áramátalakító)Ha volna valakinek kapcsolási rajza kérem segítsen.Előre is köszönöm!
(#) forma3 hozzászólása Jan 8, 2012 /
 
Sziasztok!

Van itt valaki olyan akinek van radiomuseum accountja, és lenne olyan rendes hogy letöltené nekem ennek a rádiós erősítőnek a kapcsolási rajzát?
Bővebben: Link

Nagyon szépen köszönöm!
(#) stoky hozzászólása Jan 9, 2012 /
 
Üdv!
Orion T1428 TV-hez keresek kapcsolási rajzot, pontosabban egy alkatrész semmisült meg felismerhetetlenségig ez pedig az RD40 jelzésű ellenállás.
Kérnék segítséget!
stoky
(#) Sendi hozzászólása Jan 10, 2012 /
 
Üdv.
Keresném a Gama Sonic 747-es kapcsolási rajzát. Ez egy vészvilágító lámpatest.
Köszönettel.
(#) gyulank hozzászólása Jan 12, 2012 /
 
Sziasztok!

Tud valaki egy olyan kapcsolást, amivel meg lehet oldani azt,
hogy egy optikai adó, és egy vevő közt, ha eltakarja valami a rálátást,
akkor elinduljon egy időzítő, és bekapcsoljon 10 LED-et, vagy 1 Power LED-et?

A fontossági sorrend az alacsony fogyasztás, alacsony ár, egyszerűség.

Egyenlőre hálózatról kapná a tápot, de nyárra majd napelemes, akkussá válna a dolog,
ezért jó lenne, ha egy tápról működne az érzékelő, és a lámpa, hogy kissebb legyen a veszteség,
plusz, az lenne a legjobb, ha az egész csak sötétben kapna áramot,
és 5-10 másodpercenként kapcsolna be az érzékelő ellenőrizni, hogy eltakarja-e valami.
Ha eltakarja, akkor 5-10 percig bekapcsolná a lámpát, (és hogy elkerülje azt,
hogy véletlenül takarja el valami, és emiatt végig be legyen kapcsolva), ha 30 percig mindig
el volt takarva, akkor a lámpa kikapcsol, és helyette fél percenként felvillan egy LED,
hogy tudassa mi baja. Ez a helyzet attól szünne meg, (ha véletlenül én lennék fél óráig ott)
1.; hogy a következő ellenőrzéskor nincs takarásban,
ekkor nem villogna tovább a LED, és kezdődik minden előról, vagyis ha legközelebb megint eltakarja valami,
akkor bekapcsol a lámpa.
2.; ha megnyomok egy gombot, és ettől megszűnik a LED villogása, és be is kapcsol a lámpa.
3.; ha világos, majd sötét lesz, vagyis az áramkör újraindul.

Van egy GP1U571X-em,
ami egy rossz beltériben volt, és kerti lámpából foto ellenállásom. Nem lenne rossz, ha fel lehetne használni.
(#) Sebi válasza gyulank hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Ilyet nem "tud" senki, hanem meg kell tervezni a vázolt feltételeid alapján...

Természetesen rajzolhatnék én is - vagy bárki más - egy neked megfelelőt digitális és analóg IC-kkel, de a kis fogyasztásra és a viszonylag komplex feladatra tekintettel egy mikrokontrolleres megoldást javaslok.
Persze ebbe a programot valakinek meg kell írni...
(#) gyulank válasza Sebi hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Igaz, még nincs semmim, amivel meg tudnék csinálni egy mikrokontrolleres dolgot, de ha konkrétan meg lenne hozzá minden (kapcsolási rajz+program), akkor előbb-utóbb össze tudnám rakni, mert gondolkodok egy ideje egy Pickit2 klón beszerzésén. De a program írás sokkal odébb van. :S Sajnos a környéken mikrokontrollert is csak rendelni tudnék, de végül is tudnék szerezni.
(#) dehogyisnem hozzászólása Jan 13, 2012 /
 
Üdv mindenkinek. Kikusui cos 2020 rajzot keresek.
Vettem egyet fókuszhibásan,(occó kici japan) nagyfesz panelon behúztam egyelőre, de szeretném az előlapit is használni. Rajz nélkül nem piszkálnám. Egyébként minden infót köszönök róla.
Következő: »»   186 / 375
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem