Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1552 / 3965
(#) balzi hozzászólása Jan 13, 2012 /
 
Sziasztok!
Gépész léttemre belevágtam egy nagy méretű ledes kijelző készítésébe. 16F628A-I/p PIC-ekkel megoldottam a működtetést, de minden szegmenst eddig 1db leddel helyettesítettem. Eredendően 1 szegmens 20db párhuzamosan kötött ledből fog állni, és 1db PIC 11 szegmenst vezérel. Gondolom a PIC nem bír el 220 LED-et, ezért a kérdésem az lenne, hogy ezeket a szegmenseket mivel (relé, tranzisztor, fet) és milyen típussal lehetne kapcsolni.
Válaszotok előre is köszönöm!
(#) yoman917 hozzászólása Jan 13, 2012 /
 
Sziasztok
Egy C1815-ös tranzisztor tönkrement az erősítőmben (konkrétan elrohadtak a kivezetései). Nem találtam a hestore-on ilyen tranzisztort. Tudnátok segíteni, mivel tudnám helyettesíteni?
(#) qvasz2 válasza yoman917 hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Próbáld meg itt:
Bővebben: Link
(#) qvasz2 válasza balzi hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Relével nem hiszem, inkább tranyó vagy fet. Ha sima 20 mA-es ledek, akkor kisebb BD tranyó is elbírja:
Bővebben: Link
(#) lithium89 hozzászólása Jan 14, 2012 /
 
Valaki válaszolna erre? (#1135993)
köszönöm!
(#) gergelyaki hozzászólása Jan 14, 2012 /
 
Sziasztok!
Szeretnék venni egy http://viewitem.eim.ebay.hu/Rohm-High-Power-Red-Laser-Diode-240mW-P...8/item ilyen lézert. Én arra gondoltam hogy veszek egy mudolt optikával ami 5mw-os és ezt beleteszem. A mérete jó. Azt szeretném megkérdezni hogy ezt ugye áramgenerátorral kell hajtani. Ki szeretném belőle hajtani a 240mW-ot. Ehhez 320mA kell 2 kHz-es jellel. A leírás alján van egy képkivágás miszerint 2 volt kel neki. Ha csak 100mW-al hajtom egyenárammal akkor kevesebb fényt ad? Mert ugye a 240 mw az négyszögjel. Valki tud linkelni egy ilyen áramgenerátort? Vagy két 555-össel meg lehet oldani? Az egyik hajtaná a tranyót a változó kitöltéssel a másik meg 50 százalékos kitöltéssel menne a tranyó bemenetére. Megoldható ez így?
Ákos
(#) lithium89 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
köszönöm
(#) mindenes válasza balzi hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Használj tranzisztor mezőt. Van belőle pnp és npn strukturájú is így gyakorlatilag bármihez illeszthető, egy tok minimálisan 7 tranzit tartalmaz.
például
(#) gergelyaki hozzászólása Jan 14, 2012 /
 
Szisztok!
Lehetséges hogy egy ilyen http://viewitem.eim.ebay.hu/RFID-Proximity-Door-/300640543906/item rfid-s beléptető szett 3 ezer forintba kerüljön. Mert azért gondolom nem 300 forint a cucc de nem is 3 ezer a szállítás. Összesen háromezer valamennyi. lehetséges ez?
Ákos
(#) katona.t válasza (») Jan 14, 2012 /
 
Akár ajánlhattál is volna egy topikot ha már így megmoderálsz.
Az említett kifestőkönyv nem tudom hogy jön ide, de ha arra gondolsz hogy egy képet illesztettem be, akkor elnézést, nem tudtam hogy tilos. Régen azért ment a kapálózás, hogy úristen milyen sok fölösleges nagy felbontású kép, elfogy a tárhely...
(#) granpa válasza gergelyaki hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Szia Gergely(aki)!
Bizony oda van írva,hogy ennyi a szállítás(kelet Ázsiából). Én is rendeltem (mást), és ennyi volt (odaírták: hajóval). Nincs európai raktáruk.
Szia: Kálmán :yes:
(#) janikukac hozzászólása Jan 14, 2012 /
 
Heló mindenkinek !

Ma csináltam egy LED-es lámpát. Az itten számlálót használtam, párhuzamos ledekhez. 47 OHM-ot kaptam előtétnek 1,valahány W-osat. Én 2 W-osat raktam be, és kb 2 perc mulva langyos volt. Az baj?
Üdv!
(#) janikukac válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Rendben, köszönöm ! Akkor nincs min aggódnom !
(#) granpa válasza janikukac hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Szia @!
UxI=P, bizony az melegít, ha nem lesz forró akkor jól számoltál, és jól is műxik. Ha nagyobb teljesítményű R-t teszel, jobb a hőleadása (kevésbé melexik!).
Szia:Kálmán ..."simpi" gyorsabb volt.
(#) David.zsombor hozzászólása Jan 14, 2012 /
 
Sziasztok. Egy olyan kérdésem lenne, hogy mikor a nyáknak az alkatrész oldalára vasalom a feliratozást (magamnak nem csinálnám mert úgyis eltakarják az alkatrészek, de kezdő havernak lesz) akkor hogyan csináljátok azt, hogy ne maradjon papír a festéken. Mert nyák marásánál nem számít de itt jó lenne ha fekete lenne. Köszi előre is.
(#) blackdog válasza David.zsombor hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Pár másodperc sósav fürdő. Bő vízell letisztítod óvatosan megszárítod.
Ezt addig ismételd míg megnem jön a várt eredmény.
Én utána lakkal is lefújom.
(#) peter1995 hozzászólása Jan 14, 2012 /
 
Helló. Annak a topiknak a neve kellene amibe olyat lehet tárgyalni hogy bemenő 50Hz feszültségből csinál 20Hz kimenő feszültséget ugy hogy a feszültség nem változik.

Hogy keressem? Frekvencia sokszorozó nincs
(#) David.zsombor válasza blackdog hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Ha jól tudom a sósav nem marja a rezet ugye? Csak a szennyeződéseket róla. Milyen lakkal?
(#) PixYTuN hozzászólása Jan 14, 2012 /
 
Ezt az e10 es 12V-os foglalatot szeretném üzemeltetni. Hogyan kössem a vezetékeket a foglalathoz?
(#) andras99 hozzászólása Jan 14, 2012 /
 
Sziasztok! Éppen egy hazugságvizsgálót kezdtem építeni (vagyis csak az anyagbeszerzést). Már kiderítettem, hogy a 2N3707 tranzisztornak a helyettesítője a BC 549. Azt nem tudom, hogy a BC 549C vagy BC 549B típusú tranzisztort válasszam. Kapcs.rajzot mindjárt adok ha kell.

andras99
(#) PixYTuN válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Ezt én is tudom. De az egyiknél felé nem fér a másiknál meg alulról tettek akadályt.
(#) andras99 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Szia, köszi válaszod.
(#) David.zsombor válasza David.zsombor hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Még egy kérdésem lenne: Ha ESD karpántot akarok csinálni akkor csak egy néhány M ohmos ellenálláson keresztül kössem magam a hálózati védőföldre? Az nem lehet baj hogyha a föld közösítve van a 0-val? Az előző kérdésre valaki?
(#) gergelyaki válasza granpa hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
De nem az! Hanem maga a cucc 300 forint? Meg 2000 szállítás 3 ezer én egy ilyen szette 20 ezer körl képzeltem el.
(#) silent15 hozzászólása Jan 14, 2012 /
 
Sziasztok , lenne egy ilyen szallagkábelem : http://lomex.hu/gfx/54-00-23|szk-szurke-10.jpg.png

És egy ilyen anya csatlakozóm:
http://lomex.hu/gfx/43-00-57|szk-10-any-fc-10.jpg.png

Na most az egyetlen problémám az lenne, hogy nem tudom ezeket hogy kell összerakni , kérem valaki segítsen.

Köszönettel. Silent15(Németh Tamás)
(#) tomikapc válasza silent15 hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Szia! Nem jók a linkek.
(#) vladcepes válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Ennek mennyi lehet a nyitófeszültsége? Gondolom ugyan úgy előtét ellenállással kell megcsinálni ezt is.

led.jpg
    
(#) kamaro hozzászólása Jan 15, 2012 /
 
Sziasztok! Van egy trafóm ami egyenirányítás után 10 voltot ad le. Autós rádió megy róla mostmár puffer nélkül, mert először rákötöttem 5000µF kondit a feszültség 15,8V lett az autórádiónak ez ugye túl sok... Gondoltam majd kevesebbet haladtam lefelé és még 200µF-nál is 15,8V volt a puffer utáni feszültség. Ez miért van?
(#) havranarpi hozzászólása Jan 15, 2012 /
 
Sziasztok!
Szeretnék elkészíteni egy plazamcsöves kivezérlésjelzőt
de van egy kis bökkenő.
Van benne egy 100uH-es tekercs és nem tudom ,hogy
ezt hol lehetne beszerezni vagy hogyan lehetne elkészíteni.
Valaki elmagyarázá ?

IMG_1886.jpg
    
(#) havranarpi válasza kamaro hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Azért mert a puffereléssel (bármekkora pufferal) nő a fesz.
Ezt ugye észrevetted.
Ez a feszültség simítás miatt van.
Megközelítőleg simítás után a fesz 1.41 szeresére növekszik.
Következő: »»   1552 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem