Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   706 / 1385
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
A sprint layout nektek is segíthet ! háttérkép -átrajzolás majd méretreigazítás .......
(#) storm válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Én szerintem előnyösebb úgy, hogy betszed háttérnek, aztán kinézel 1 alkatrészhelyet mondjuk egy DIP 8-as IC helyét, odahúzol 1 makrót, a háttérképet ehez igazítod méretre, aztán már csak forrpontozni meg kötögetni kell.
(#) kaqkk válasza storm hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Igazad lehet (én nem használom a sprint-et) csak hallottam erről a tulajdonságáról
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Itt megtalálod http://mickey5.x3.hu/index.htm
(#) gulasoft válasza tikitiki hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Mellékelem. Vasaljátok le neki, de jó méretben, mert ez az 1.21*-es
(#) storm válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Szia! Nekem sikerült, de csak az eggyik terv jó, a másiknál el vannak 1 picit csúszva a forrszemek, így az auto GND által kialakitott kapcsolatok megszűnhetnek, viszont az első rajzal meg lehet csinálni szépen. Csatolok 1 képet, hogy hogyan is néz ki nálam.

Névtelen.jpg
    
(#) alfa007 hozzászólása Jan 13, 2012 /
 
Helló!
Én most akarom először akarom kipróbálni a vasalós technikát.
Igaz nem műnyomó helyet sütőpapírt használok, mely szilikon bevonatú.
Nos. Meg tapad rajta a festék de nem annyira hogy beleköt(lelehet kaparni, de nem maszatolódik)
A papír 220 C fokig hőálló.
Vízben nehezen, de oldódik.

Az első próbálkozásnál nagyon közel jártam. Csak ott szúrtam el hogy nem volt elég tiszta a nyák, elég meleg a vasaló, valamint kapkodtam.

Most meg próbálom még egyszer, még van remény.

AZ ITT LEÍRTAKAT KÉREM MÉG NE PRÓBÁLJA KI SENKI, MIVEL NEM TUDOM HOGY SIKERÜLNI FOG!
(#) slogan válasza alfa007 hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Megígérjük ,hogy nem kapkodjuk el ,de Te is ígérd meg ,hogy átolvasod legközelebb mielőtt elküldöd !
(#) alfa007 válasza slogan hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Ok. Még 15 perc, elkészül.
Igen érdemes átolvasni a topikot, mind a 606 oldalt.
(#) alfa007 válasza alfa007 hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Hát ez sütő papíros dolog nem jött be. Akkor műnyomót kell használnom, vagy a minicsiszoló.

DSCF1088.JPG
    
(#) storm válasza alfa007 hozzászólására (») Jan 13, 2012 / 1
 
Nekem a fényes 200g-os fotópapír vált be, javaslom próbáld ki
(#) alfa007 válasza storm hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Tehát a festék meg tapad rajta, de maradéktalanul meg marad a nyákon? Le kell áztatni, vagy le lehet húzni, akár egy matricát?
(#) storm válasza alfa007 hozzászólására (») Jan 13, 2012 / 1
 
Vasalás után a nyákot vízbe lököd, vársz amíg szépen átázik a papír, aztán ekezded lehúzni. Az ujjadon kívül semmivel se dörzsöld. Ha a nagyja lejött áztasd meg sósavba, aztán ismét dörzsöld meg az ujaddal, így maradéktalanul lejön a papír.
(#) alfa007 válasza storm hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Gondolom sósavas oldatba, és gumikesztyűben(vékony fehér), persze csak finoman. OK, amint lesz időm rá, kipróbálom.
(#) storm válasza alfa007 hozzászólására (») Jan 13, 2012 / 1
 
Természetesen gumikesztyű ajánlott a rajzolatot is csak finoman simogasd, ahol pedig hibádzik ott alkoholos filccel kijavíthatod.
(#) alfa007 válasza storm hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Még jó hagy van lakk filcem.
A maratást egy nagyon régi módszerrel, elektrolízissel.
12VDC/500mA, víz(desztillált), só, egy alumínium csipesz(pozitív), szénrúd(negatív), és min. fél óra türelem.
Óh.., pákahegy tisztításra is alkalmas. (max. 10 perc)
(#) Frankye válasza alfa007 hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Erről a módszerről írnál kicsit bővebben? Érdekesnek tűnik!
(#) tikitiki válasza alfa007 hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Próbálkozni mindig jó , és érdekes dolog , de ,és itt jón az , hogy de .Remélem bár ez nem új technika ,szeretném , ha elkápráztatnál minket , mert ezért érdekes ez a fórum mint ahogy én is tettem, ha kicsit tényleg visszább olvasol ,és látsz képeket is.De ha ez nem igy lesz ,akkor tényleg osztani fogom a többiek véleményét , hogy ez már tényleg lerágott csont.Ja a nyák készitésedről van szó.
(#) Hp41C válasza alfa007 hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Próbálkoztam ezzel a módszerrel úgy 40 évvel ezelőtt (még gimnázista koromban), de lassú volt. Ezen kívül a legnagyobb gondja az elektrolízises módszernek, hogy a marrás előrehaladtával egyes szigetek - elektromos vezetés szempontjából - leválnak az elektródáról és a továbbiakban a marrásuk leáll. Minél finomabb a rajzolat, minél összetettebb az ábra, annál több ilyen terület marad.
Most, így 50+ évesen, inkább elmegyek a Vegyszerboltba sósavért és hidrogénperoxidért... A marás nem tart egy pecig sem és mindenhonnan lemarja a felesleges rezet. Nem hagy barna foltokat sem.
(#) alfa007 válasza Frankye hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Van egy képem a cikkről.

DSCF1091.JPG
    
(#) alfa007 válasza tikitiki hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Erről a sütőpapírrós dologról van szó? De már mondtam hogy nem jött be. Inkább kipróbálom a fotópapírt.
(#) alfa007 válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Mivel ez a módszer eredetileg csak kis áramkörökhöz lett kitalálva. Vegyszert nem tudok venni, és ha ez az elektrolízis nem jön be, akkor marad a csiszolás.
(#) kaqkk válasza alfa007 hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
" Vegyszert nem tudok venni," Ne viccelj ! Akár itt az oldalon is tudsz rendelni , csak egy klikk és viszi a postás ! HEStore .hu
az oldalon fent balra !
(#) tikitiki válasza alfa007 hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Nem a sütőpapiros dologról van ,csak szó hanem úgy amblokk az egész eljárásról
(#) Frankye válasza alfa007 hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Köszönöm szépen!
(#) Frankye válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Értékes információ, alkalmasint majd kipróbálom a módszert én is. Nem a vegyszerek beszerzéséről van szó (vaskloridom szinte "kifogyhatatlan" mennyiségben van itthon), hanem az elvről, egy új módszerről.
(#) Attila86 hozzászólása Jan 14, 2012 /
 
Lehet volt már szó róla; nem lehetne TN-160-at vagy hozzá hasonlóan működő és hasonló eredményt produkáló vegyszert kotyvasztani? Elfogyott a Lomexben és az Elektrokonthában (feleslegesen jártam be a várost), de a HEStore-ban is csak 2db volt. Meg egyébként is drága.
A dobozára rá van írva hogy mik vannak benne, ezeket az alapanyagokat nem lehet esetleg beszerezni és otthon elkészíteni? A vaskloridot is milyen jól kiváltottuk sósavval és hidrogén-peroxiddal...
(#) janikukac hozzászólása Jan 14, 2012 /
 
Sziasztok!
A piros led színe nem káros a fényérzékeny lakkokra, nem? Csak azért, mert csinálnom kéne egy ilyet, amit akkor használok, ha panelt csinálok..
Üdv!
(#) kameleon2 válasza janikukac hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Szia! Nem feltétlenül kell csinálni - hacsak nincs eleve sok piros leded. Én vettem pl. olyan talajlámpákat, amihez adtak kék, piros és zöld polárszűrőket. Fehér LED-el világít, de a polárszűrő ugyanúgy jó - csak egy ilyen lámpa, mivel kész, tucattermék - szerintem olcsóbb. és már meg is van a világításod a munkához!
(#) janikukac válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Szia!
Van rengeteg bontott piros ledem..
Következő: »»   706 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem