Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   187 / 375
(#) Izeg. hozzászólása Jan 13, 2012 /
 
Sziasztok.
Szükségem lenne egy olyan kapcsolásra ami olyan 1,5V-ból csinál min 5V-ot, de úgy hogy ne ezekkel a drága step up ICkkel legyen megoldva, hanem mondjuk tranzisztorokkal.
Előre is köszönöm.
(#) markopesz hozzászólása Jan 13, 2012 1 /
 
Hello mindenkinek Sony TA-AX360-as erősítőhöz keresek service manualt.Akinek van vagy tudja honnan tudnám ingyen leszedni azt megköszönném.
(#) Mybuster hozzászólása Jan 13, 2012 /
 
Üdv.

Vonalkimenet erősítőre lenne szükségem valamilyen komparátorral 20 ledes kivezérlésjelzőmhöz mert alacsony a vonalkimenetem! Esetleg Lm358? Tudtok nekem valami egyszerű kapcsolást!?
(#) Bassmester válasza Mybuster hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Ezt miért komparátorral akarod megoldani?
Bármilyen műveleti erősítő jó lesz, csak a visszacsatolásába be kell iktatni egy trimmert, hogy az erősítés szabályozásával be tudd kalibrálni a kivezérlés jelzőt.
(#) gyulank válasza Izeg. hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Ez nem annyira drága. Lehet találni hozzá méretezőt. Van olyan típusa is, ami 1,5V-ról megy az adatlap szerint. De kiegészítheted egy ilyesmivel. Vagy vannak 555-ös IC-vel működők is, abból is van ami már 2V-on működik, vagy az 555-öt helyettesíted tranzisztorokkal, ellenállásokkal, és kondenzátorokkal, vagy csinálsz egy Astabil multivibrátort, és a kimenetére teszel egy trafót. Több ötletem nincs.
(#) Mybuster válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Értem Köszi szépen!
(#) peter1995 hozzászólása Jan 14, 2012 /
 
Hello. Egy olyan kapcsolást keresek ami ~230V 50Hz hálózati feszültségből ~230V 150-200Hz-et készít nekem 5-6A terhelhetőséggel ~230V-on.
Magyarul egy olyan kapcsolás kellene ami meg 3-4 szerezi a frekit.
Ha valaki tud ilet kérem ossza meg velem is. Köszönöm.
(#) Tetye hozzászólása Jan 14, 2012 /
 
Sziasztok

Siemens RV 330 erősítő rajzot keresek, elektrotanyán nem találtam. Belegányoltak.
Tudna esetleg valaki segíteni?

Köszönöm
(#) .colin válasza Tetye hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Üdv. Én is keresem a Siemens RV-6306 erősítő kapcsolási rajzát. Ha valaki tud segíteni azt megköszönném!
(#) gyulank hozzászólása Jan 14, 2012 /
 
Sziasztok!
Ismer valaki olyan párakapcsoló megoldást, ami olcsó, és párás helyen is alkalmazható?
Szóval egy ventilátort kéne bekapcsolni, ha nől a páratartalom, és kikapcsolni, ha helyreáll.
Fürdőszobába lenne, és konyhába, vagyis lecsapódhat az érzékelőn a pára. Szóval olyan kéne, aminél ez nem probléma.
(#) toto78 hozzászólása Jan 14, 2012 /
 
Sziasztok.

Ágota DS150 régi végfok erősítőhöz rajzot keresek.
Tudna esetleg valaki segíteni?

Köszönöm
(#) gyuri36 hozzászólása Jan 14, 2012 /
 
Sziasztok!
A Tesla 2110B-5 rádió kapcsolási rajzára van szükségem. Tudtok segíteni? Előre is köszönöm.
Gyuri
(#) idlob hozzászólása Jan 14, 2012 /
 
Idézet:
„Sziasztok!
A Tesla 2110B-5 rádió kapcsolási rajzára van szükségem. Tudtok segíteni? Előre is köszönöm.
Gyuri”

Csatolt fájlban a rajz.
(#) Kastler válasza gyuri36 hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
(#) idlob válasza gyuri36 hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Kapcsolási rajz keresésre van témánk, nem csak illik, de érdemes is oda feltenni a kérdést, mert valószínűleg olyan embereknek van rá beállítva értesítő, akik esetleg nagyobb gyűjteménnyel bírnak. Én is oda válaszoltam neked a rajzzal együtt.
(#) Tetye válasza .colin hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Én eljutottam addig hogy a védelem nem húzza be a reléket. A végfok jó, kimértem mindent, de van benne 2 szál vezeték amit elcsíptek és nem tudom hova ment, a nyákon a felirat az hogy "to power transf. " egyik gnd a másikon mérek +9,2 voltot. Még nem szedtem nagyon szét de szerintem oda kell valami trükk hogy oldjon a védelem.
(#) .colin válasza Tetye hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Ebbe nincs védelem, csupán annyi a gond hogy a tranzisztorokról lecsiszolták a számokat. Meg egy két ellenállást kell benne kicserélni.
(#) Tetye válasza .colin hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Melyik tranzisztorokról? Abban nem ic-s végfok van?
(#) .colin válasza Tetye hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Nem. Ebbe tranzisztoros végfok van.
(#) Tetye válasza Tetye hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
A képen látszik a hűtő bordára menő két vezeték és a kis panel, ezt nem tudom mi de a védelem tilt és más hibát nem találok. Nem tudja valaki mi lehet vagy hogy tudom becsapni?
(#) Tetye válasza Tetye hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Meg van! 22K potival játszottam rajta csak folyton újra kell indítani ha már tiltott mert magától nem támad fel és ezért próbáltam eddig hiába. Szerintem egy PTC lehetett ott és 16K alatt nem tiltott a védelem csak felette, de HE Store ban nem találtam ilyen PTC-t valakinek tipp hogy honnan vagy lehet-e pótolni?
(#) toomm hozzászólása Jan 17, 2012 1 /
 
Áramkör rajzot keresek egy keverő erősitőhöz(philipson powered mixer pc-6300) hoz
(#) .colin válasza Tetye hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Itt az én erősítőm. Elvileg az egyik oldala szól, de nem próbáltam ki. Van pár kettééget ellenállás is benne. Mellékeltem egy képet róla.

DSCF3297.JPG
    
(#) toto78 hozzászólása Jan 17, 2012 /
 
Sziasztok.
Ágota DS 150 /régi/ 25V / 8-16 ohm végfok erősítőhöz keresek kapcsolási rajzot, műszaki leírást. Javításhoz kéne az 1 oldala tönkre ment neki.
Köszönöm.
(#) Leli7016 hozzászólása Jan 18, 2012 /
 
Sziasztok!
Marantz SR 50 L\60B erősítő kapcsolási rajzára lenne szükségem. Előre is köszönöm!
(#) Tetye válasza toto78 hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Én a régi DS 600as hoz kerestem 1-2-3 éve de nem találtam semmit csak új fet-est az viszont teljesen más.
Csináld úgy ahogy én javítsd a működő oldal alapján.
Nem nehezebb mint rajzról, mi ment benne tönkre?
(#) toto78 válasza Tetye hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Szia Tetye.
A jobb oldali panelom szállt el. És a szerelőm attól fél, hogy ha kicseréli az alkatrészeket amik tönkre mentek megint el fog szállni. Azért kéne a rajz hogy be tudja mérni a dolgokat a panelon és ne legyen vele gond.
(#) huba válasza toto78 hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Vált szerelőt! Aki egy működő oldal alapján nem tudja bemérni a másikat, és attól fél hogy bekapcsoláskor megint elszáll valami, akkor az nem szerelő. Kapcsolja be áramkorlátos labortápról vagy soros ellenállásokkal, ellenőrizze a munkapontbeállást, kis terheléssel a torzítást.
(#) Tetye válasza toto78 hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Persze, ez természetes hogy elszálltak valamitől és nem elég azokat kicserélni amin látja, de ha szerelő, akkor a jó panel alapján tud mérni tudja hasonlítani, így a legkönnyebb talán a javítás. Én pár "zenekari/színpadi" erősítőt javítottam már így rajz nélkül és gond nélkül mennek azóta is.
(#) Robi85 hozzászólása Jan 18, 2012 /
 
Sziasztok.

Szerviz doksit keresek az alábbi erősitőhöz: Sansui AU-D101. Vagy akár egy kapcsolási rajz is jólenne. Valami miatt gerjed és mindig leégeti a végtranyókat. Rajz nélkül nem sok mindenre megyek vele, mert már javitották, de nemtudni, hogy mik voltak az eredeti végtranyók, illetve a meghajtók. Előre is köszönöm.
Következő: »»   187 / 375
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem