Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A-osztályú erősítők
 
Témaindító: Dióda, idő: Feb 14, 2006
Lapozás: OK   86 / 137
(#) atka8918 hozzászólása Jan 10, 2012 /
 
Sziasztok. Az lenne a kérdésem hozzátok, hogy a 8W-os Hiragának tápáganként mennyi a tipikus nyugalmi árama?
Válaszotokat előre is ksözönöm.

Hiraga.jpg
    
(#) storm válasza atka8918 hozzászólására (») Jan 10, 2012 / 1
 
Szia!
500-700mA környékén van.
(#) atka8918 válasza storm hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Köszönöm szépen a választ
(#) CIROKL válasza atka8918 hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Amennyit beálitasz neki annyi lesz a tipikus de strom kolléga megválaszolta 500-700ma környéke de lehet akár több is nem törvényszerű dolog és nem is kell hallgatni senkire megépíted és magad eldöntöd a végleges beállítást .
Vannak akik hallgatózás után megtudják itélni hogy nekik mely beállításnál tetszik jobban a beállított nyugalmi áram .
Special nálam egy hajszálnyival többre sikeredett mint 700mA de némi kompromisszum árán született az eredmény , nekem egyszerűen így tetszik még annak ellenére is hogy többlet fogyasztás és ez által melegebb hűtőbordát kapok egy fél fokkal bár nem gond mert így is túlméretezett lett a kis szörny.
(#) Cirboja hozzászólása Jan 14, 2012 /
 
Sziasztok!

Most épül nálam egy Hiraga Monster.(leginkább egy Luca-szék elkészítésének tempójában )
A táp 6x68000uF, 0,33Ohm, a végén 6,8és 1uF.Az a kérdésem,hogy jó így a hidegítés,vagy jobb ha minden elkóval párhuzamosan kötök 1-1 6,8µF Remix kondit?
A végtranyók 2SB817-2SD1047 lesznek.

Kép074.jpg
    
(#) CIROKL válasza Cirboja hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Megértelek , ez nem megy gyorsan én már túl vagyok rajta nem kevés anyagot igényel .
Szerintem hagyhatod így nem kell komolyabb hidegítés neki , mekkora lesz a tápfesz ?
Viszont egy tapasztalati dolgot mondanék a sönt ellenállást lehet följebb kell emelned , nálam kellett de ezért kérdeztem a bejövő tápfeszt mert nem mindegy mekkora feszültséget ejtesz majd az ellenállásokkal ?
Nálam 1 -2 Volt körüli a feszültség esés a söntön és a 10 w -os huzalellenállás igencsak meleg .
Bővebben: Link
(#) Cirboja válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Köszi a választ!A tápfesz 12,6V körül lesz.2x12V a trafók szekundere és így hogy dupla diódahidak vannak,azokon is esik feszültség.Egy régebbi próbakor 3,3ohm/10W -osokat raktam be,(az volt itthon)de azzal 10V alá esett a kimenő fesz.A hálózati oldal még vezetékelés alatt van,ezért nem tudom még a pontos értéket.
(#) Cirboja válasza Cirboja hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Már tudom.13,6V lett a tápfesz,700mA nyugalminál.A söntök nem melegednek.Lehet ,hogy így marad...
(#) chamois hozzászólása Jan 30, 2012 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, most tervezem, hogy építek egy A osztályú erősítőt. Első körben a Hiraga lenne a cél de nem tudom hogy a meglévő 300W-os 29V sec feszültségű trafóm jó-e hozzá? Korábban találtam egy jlh rajzot amihez pont +-40V körüli táp kell így ha a hiraga nem jó akkor a B terv az lenne.
(#) zsozso72 válasza chamois hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Szia!A 29 Volt az sok a hiragához,bár van egy kivitel aminek elméletileg +-35 Volt a tápfesze de nálam annyival már meg sem nyikkant,és az a 300W is elég kevésnek bizonyúl max a 8W-hoz lenne elég de ott viszont elég a +-12 Volt.
(#) TyeDa hozzászólása Feb 5, 2012 1 /
 
Sziasztok!
Valaki foglalkozott már Nelson Pass új szerzeményével a Burning Amp 3-mal? Single ended vagy push pull kimeneti fokozatot is hozzá lehet építeni. Melyiket lenne érdemes megépíteni, még nem csináltam A osztályú erősítőt. De ez a cikk megfogott.
Tapasztalatok ezzel a kapcsolással?
(#) pisti89 hozzászólása Feb 28, 2012 /
 
Sziasztok
Én is hiragát építem 8W változat
Annyi lenne a kérdésem, hogy egy oldalhoz elég lesz ez a két 478borda (1 réz és 1 alu)(2:2darabom van)
Vagy elég 1db rézborda ventivel?
(#) bbatka válasza pisti89 hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Nézd meg hogy mennyi volt a hőleadása a procinak amihez használtad. Minimum 60W egyenként.
(#) pisti89 válasza bbatka hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Szerintem volt annyi,de sajna már nem tudom megnézni mert régen volt
Viszont a hiraga 8W-a 2x12V kb 1A nyugalmi árrammal rendelkezik-ami kb50W hő ha jól számolok
Elvileg elégnek kell lennie
Csak nem értem akárhol látok utánépítettet mindenhol 2-3 hatalmas bordát használnak
(#) bbatka válasza pisti89 hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Szerintem nálad a ventilátorok zajával lesz a probléma. Bár a mai ventik sokkal csendesebbek már.
Nem tudom hogy akarod a tranzisztorokat felfogatni.
Az alumínium L szelvényes felfogatásról annyit hogy a nyáron építettem egy AB osztályú erősítőt. A tranzisztorok egy 40mm x 40mm x 3mm alu L szelvénnyel voltak felfogatva a 100mm x 150mm x 35mm eloxált hűtőbordára. A 6,2Ohm cekász terhelésen 8W szinuszos teljesítmény adtam. Az L szelvény hőmérséklete 70C a bordáé pedig kicsivel több mint 50C volt. Az áramot multiméterrel, a feszültséget oszcilloszkóppal mértem. Sőt szimulációval is ellenőriztem tényleg 8W jutott a terhelésre. A tanulság hogy lehetőleg minél közelebb kell a bordához a tranzisztoroknak lennie.
(#) pisti89 válasza bbatka hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Leginkább közvetlenül rá tenném.
A ventilátort most próbáltam 3-12V
5V már jó levegőmennyiséget szállított, szinte hangtalanul
L profilt nem akarok használni, mert úgy nem fér be a dobozba.
inkább laposrudat és akkor 2 hűtőbordát teszek rá

DSC07034.JPG
    
(#) pisti89 válasza bbatka hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
bocs a kricc-kraccért
csak siettem
kb így gondoltam

kb így.png
    
(#) bbatka válasza pisti89 hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Szerintem jó lesz.
(#) CIROKL válasza pisti89 hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Idézet:
„Csak nem értem akárhol látok utánépítettet mindenhol 2-3 hatalmas bordát használnak”

Általában aki erősítőt épít az nem szereti a ventilátor/ok / zaját hallgatni ennyi és nem több simám csak passziv hűtés és ezért a nagyobb méretű borda .
Ja még azt megjegyezném hogy azt az 50Watt elpocsékolt teljesítményt nem kell alábecsülni mert tud ám az szépen fűteni ...
(#) pisti89 válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
nem beszültem alá
csak annyit mondtam, hogy a TDA7294 Pd=50W elég volt ez a borda
Akkor gondolom a hiragához is elégnek kell lennie mert az kb 24W
(#) reloop válasza pisti89 hozzászólására (») Feb 28, 2012 / 1
 
Mint TDA-s írok. A kettőt nem lehet összevetni. A TDA7294 által disszipált 50W csak a csúcsokban jelentkezett. Akkor lenne mérvadó ha tartósan szinusszal csúcson járattad volna és azt a hőt kellett volna leadnia a bordának.
(#) pisti89 válasza reloop hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Köszi
ebbe nem is gondoltam bele
akkor 2 borda lesz max még ventivel(alacsony fordulaton)
(#) meszi válasza bbatka hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Az L idom és a hozzákötődő hűtőborda csatlakozási felületét nagyon gondosan meg kell munkálni, semmilyen légrés nem lehet itt, mert nagy lesz a hőellenállás...
(#) bbatka válasza meszi hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Szilinkon pasztát tettem közé. Inkább az L szelvény hővezetésével volt a probléma.
(#) geri12 hozzászólása Márc 3, 2012 /
 
Sziasztok!

Én most akarom megépíteni a Hiraga Le Monstre végfokot a QUAD 405 helyére. Kíváncsivá tettetek nagyon, mert a HIFI-sták szerint nagyon szép hangja van, és mellette a Quad is "szégyenbe" marad. Ebből adodóan van egy nagy kérdésem! A pár évvel ezelött épített QUAD-hoz LM1036-os előerősítő/hangszínszabályzót használok. Akkoriban azért tetszet meg, mert a potikon feszültséget állítunk, így sosem lesz sercegés/recsegés a jelben, ha a poti öregszik. Quadal jó párost alkot... Tetszik a hangja. Azonban hogy a kérdésre térjek... Ha megépítem a Hiraga Le Monstre-t véget érdemes volna egy másik előerősítőt építeni hozzá? Akik már építették milyen előerősítőt/hangszínszabályzót alkalmaztak?

Válaszotokat köszi előre is!

Geri12
(#) storm válasza geri12 hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Nekem is pont ezért tetszett meg az lm1036n, de egy idő után meguntam, hogy hol működik hol meg nem. Ha nem hajtja ki rendesen a végfokot amiről hajtod, elég elé szerintem egy drágább műv.erősítővel felépített előfok, és nem lesz rá panasz, felesleges hangszínszabályzó (szerintem).
(#) geri12 válasza storm hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Egy keverőt használok a vég előtt. Az kihajta tutira. Viszont nem épp híres a mínőségi műveletiről. (átlagos 4558) Majd kikisérletezem.... A hangszínhez én sem ragaszkodom. Ha más nem, akkor valami drágább műveleti lesz.
(#) cooper85 hozzászólása Márc 17, 2012 /
 
Szép estét!

Olyan kérdésem lenne, hogy a nyugalmi áramfelvétel oldalanként eltérhet 30-40mA-t úgy, hogy a kimeneten a feszültség 0V? Az alany egy 8W-os Hiraga.
(#) lamalas válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Ilyen "szabalyrol" hol hallottal? Az 'A' osztalynak nem egy adott nyugalmi aramertek elerese a feltetele hanem az, hogy a max. kimeno teljesitmenyig a vezerles soran egyik vegtranzisztor sem zar le soha.
(#) cooper85 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Én eltérést értettem. Pl a pozitív oldal 700mA, a negatív 730mA. Így sikerült elérni azt, hogy a kimeneten 0V legyen. Ez normális?
Következő: »»   86 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem