Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PC távirányítás
 
Témaindító: agrippa67, idő: Nov 28, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   22 / 26
(#) zenetom hozzászólása Jan 13, 2012 /
 
Na nekiálltam megint ennek: PC infra távvezérlő USB-vel, sikerült is felprogramozni, de a PC nem akarja felismerni ("a windows nem tudja felsimerni az USB eszközt..").
A csatolt képen lévő konfigbeállítás jó (PonyProg2000) ?
(#) Kovidivi válasza zenetom hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Szia!
Nekem már működik. Ez a programozó kapcsolásom, ez a program, (vigyázz, hogy a legújabbat töltsd le, nem úgy mint én , itt pedig a fuse bitek láthatóak. Nekem is csinált olyat, hogy nem ismerte fel, az volt a gond, hogy 1m-es USB kábelre raktam elsőre. Aztán lerövidítettem 10cm-re, és bedugtam egy 3m hosszú USB toldóba. Akkor sem ismerte fel Aztán ment egyből egy USB 1.1-es HUB-ba, és minden szuper. Egyszer összeért a gnd és a DATA-, akkor is ugyanezt a hibát produkálta.
A vicc, hogy a szerző által írt program hibaüzenetet írt ki. A chipblaster nem ette meg a programom, mert túl nagy volt neki. Az AVR studio 4 nem kezelte az LPT-s programozóm, Ponyprogból a legrégebbi verziót töltöttem le (legfelső), és az LPT-s égetőt is vagy 3 félképpen összeraktam. De csak meg született a csoda. Esetleg próbáld meg ellenőrizni a PIC tartalmát.
(#) zenetom válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Idézet:
„PonyProg2000 - Serial Device Programmer
Version 2.07c Beta Jan 6 2008”

Ezzel programoztam fel, és visszaolvasásnál ill. ellenőrzésnél is minden rendben volt, közvetlenül a gép hátsójába dugtam be, és a fuse bitek is stimmelnek (próbáltam 2 féleképpen is). Viszont a fusebiteknél, ahol inaktív az "SPIEN", az nekem be van pipálva, bár inaktív. Neked is ilyen volt?
Szerk.: neked végül a PonyProggal melyik verzióval volt jó az égetés?
(#) san398 válasza zenetom hozzászólására (») Jan 14, 2012 / 1
 
Próbáld azt, hogy az adatvonalakon lévő ellenállásokat 470 ohm-ra cseréled.Nálam így rögtön felismerte az XP. A legújabb Ponyprogot használtam a csatolt config bit beállítással.
(#) rolie válasza zenetom hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Én is találkoztam hasonló hibával, abból fakad, hogy 5V-ról megy a kontroller, és a lábain is közel ekkora feszültség jelenik meg, de ez jóval nagyobb, mint az USB szabványos jelszintje. Megoldás, hogy a 68 Ohmos ellenállás és az USB csatlakozó közé 1-1 3,6V-os Zenert kell bekötni a melléklet szerint.
Nekem több USB-s cucc működik így 5V-ról, mindenféle oprendszeren és hardveren hiba nélkül.
(Zener nélkül 3 gépből csak egy ismerte fel az eszközt, gondolom valami belső védelem volt az USB-n)

zener.png
    
(#) zenetom válasza rolie hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Rendben, köszi, megpróbálom!
(#) zenetom válasza san398 hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Köszi hogy írtál, kicseréltem 330 ohm-ra és így már felismerte! (zénert nem találtam hirtelen )
Remélem elég lesz a 330 ohm is.
Köszi mégegyszer!
(#) zenetom hozzászólása Jan 14, 2012 /
 
Már csak annyi bajom van, hogy eléggé idegesítő ez a két üzenet. Próbálkozott már valaki az eltüntetésükkel?
(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
A "girder_oldplugin.JPG "-t sikerült eltüntetni, ha a "C:\Program Files\Girder v3.2.9 Pack\Plugins" mappából kivesszük az IgorUSB.dll fájlt. És így még elindul.
(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Nem az IgorPlugUSB.dll (nincs is ilyen fájl), hanem simán IgorUSB.dll!
(#) Kovidivi válasza zenetom hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
A másik üzenet csak akkor tűnik el, ha támogatod a készítőt. Ennyi benne a korlátozás. Én egyébként ellenállások nélkül programoztam. Elég kockázatos módon, de nem lett baj. Örülök, hogy ennyi embernek működik!
Még annyi, hogy ha alvó állapotból jön vissza a gép, újra kell csatlakoztatni a vevőt. Másnál is így működik? Ami fusebit pedig szürke, tehát nem állíthatod, az úgy jó is. Valami olyasmit állít be, hogy ISP-n keresztül lehessen programozni az AVR-t. Ha kikapcsolod, akkor a felprogramozás bonyolult. Valami ilyesmi.
(#) zenetom válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Közbe olvastam én is, próbáltam volna feltörni az IgorUSB.dll-t mert az dobja ki az üzenetet, de csak odáig jutottam el, hogy átírtam az üzenet szövegét... Ja meg írtam emailt a csákónak
(#) Kovidivi válasza zenetom hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Megköszönted a fejlesztését?
(#) zenetom válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Csak annyit írtam hogy megcsináltam én is ezt a cuccot, és hogy kell-e még érte fizetni, meg hogy várom és köszönöm a válaszát.
(#) zenetom válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Na találtam egy szkriptet ami bezárja automatikusan ezt az ablakot, mihelyst megjelenik, persze kicsit átírtam, hogy jobb legyen. Ha érdekel, felrakom.
(#) Kovidivi válasza zenetom hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Elküldheted. Köszönöm!
(#) Kovidivi válasza zenetom hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Mostmár teljesen szuper a vevő, meg a script is. Lerakom alvóba a gépem, aztán lehúzok róla minden usb-t, bekapcsolom, cipelem ide-oda, majd minden usb-t visszacsatlakoztatok, előugranak az Igor-os ablakok, leokézza a script, és már távirányíthatom is a gépet. Teljes a luxus Ilyen gyárilag csak néhány HP gépben van azt hiszem. Csak kellene valami jó ötlet a dobozolásra, mert most tiktakkos dobozban van És lehet megérdemelne egy igazi nyákot a próbanyák helyett
(#) cseptom hozzászólása Feb 13, 2012 /
 
Lenne egy olyan kérdésem, hogy építettünk egy soros portra kapcsolódó vevőt, működni működik csak a hatótávolság valamiért kb 1 m és nem mindegy a szög se ahogy kapja a jelet. Valami ötlet hogyan lehetne növelni a távolságot?
(#) zenetom válasza cseptom hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Csak biztos, ami biztos alapon: elemcsere a távirányítóban?
(#) cseptom válasza zenetom hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
már volt cserélve valamint 3-4 féle távval is kipróbáltuk és mind ilyen eredménnyel
(#) zenetom válasza cseptom hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Melyik kapcsolás lett megépítve?
(#) cseptom válasza zenetom hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Ezzel a kapcsolással készült el:
http://www.cesko.host.sk/images/girderschema.gif
(#) zenetom válasza cseptom hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Jól lett a soros portra rákötve?
Én inkább ezt a kapcsolást ajánlanám, ez megbízhatóbb, és is ezt használom már évek óta: kapcsolás.
Soros port kép.
Girder beállítások.
(#) cseptom válasza zenetom hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Köszönöm a választ, holnap megpróbáljuk ez alapján átépíteni.
(#) Kovidivi válasza cseptom hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Fontos, hogy milyen frekvenciát vesz az infravevő. Valahol olvastam, hogy ha nem megfelelő, akkor kicsi lesz a hatótávolság. Nekem simán meg van 3 méter, tsop31238-cal. A 38-as szám árulja el a frekvenciát.
(#) cseptom válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Akkor ha minél magasabb a frekvencia érték annál nagyobb lesz a hatótávolság? Majd jövő héten hétvégén tudom csak kipróbálni aztán leírom mire jutottam de köszi a segítséget.
(#) Kovidivi válasza cseptom hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Nem. Rá kell hangolni a távirányítóra.
(#) Huncsaki hozzászólása Feb 25, 2012 /
 
Sziasztok én is kipróbáltam a PC távirányítást. csatlakoztattam a sorosporthoz a vevőt, feltettem a girdert, és elkezdtem betanítani. Először az egér mozgatásával próbálkoztam, ami sikerült is. Fel, le, jobbra, balra és a bal klikk parancsot tanítottam be. Kipróbáltam és működött is kb 1 percig. Többször csináltam új parancsokat, vagy felülírtam az eddigieket, de semmi. Mutatja a kis kör a sarokban hogy veszi a jelet ha nyomom a gombokat, és a távirányító is jó, de nem mozdul az egér. Mi lehet a baj?
(#) Huncsaki válasza zenetom hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Nekem ez a hangerő változtatás nem működik ugyan így csinnáltam ahogyan a képen látható, a hangerő gombra rámentem, ott beállítottam a hangerő változásra, és a hangszórókra. teszteltem a parancsot és nem megy
(#) zenetom válasza Huncsaki hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
A hangerőnél a Fő hangerőt választottad ki?
Következő: »»   22 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem