Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   105 / 1679
(#) Slope válasza miklosch hozzászólására (») Aug 15, 2007 /
 
Pont azt amit leírtál
Nálam is egy ilyen üzemel
(#) miklosch válasza Slope hozzászólására (») Aug 15, 2007 /
 
És jelzi valami, hogy mikor van áramgenerátoros üzemmódban? Ha ugyan azt tudja, mint a Fok-Gyem tápom, akkor inkább lecserélem egy ilyenre, mert elegem van, hogy csak az egyik fele megy a tápomnak, és nem tudom megjavítani sehogy sem..
(#) technik válasza miklosch hozzászólására (») Aug 15, 2007 /
 
Igen, lehet allitani aramkorlatot, de eleg erdekes modon. A doksiban azt irja, hogy az R7 ellenallason meri a feszultsegesest az U3 IC. A P2 potival allitod az aramot. Ha a fesz. eses az R7-en nagyobb mint ami a P2 altal be van allitva inputnak az U3-on, akkor, mivel a kimenete az U2-re van kotve, ami a feszt szabalyozza, a kimenetei fesz is csokken. Lenyegeben ennyit ir. Lesi az R7-en a fesz. esest es nem enged meg magasabb erteket a P2 altal beallitottnal, megpedig ugy, hogy csokkenti a feszt a kimeneti kapcsokon. Hogy ebbol hogy lesz aramkorlat, arra en is kivancsi vagyok.
(#) technik válasza miklosch hozzászólására (») Aug 15, 2007 /
 
Jelzi! A LED kigyul ilyenkor.
(#) tbence3 hozzászólása Aug 16, 2007 /
 
Sziasztok!
Nagyából elkészültem a NYÁK levilágítómmal. Igaz még kellene rá kapcsoló, meg majd alkalmasint egy időzítő de most így is megteszi.
Nem rég fejeztem be. Adatok: 60x30x50
Kíváncsi vagyok a véleményetekre, tanácsotokra.

képek: kép kép2 kép3 kép4 kép5 kép6 kép7 kép8 kép9 kép10 kép11

Ennyi kép elég is lesz

(#) szamóca hozzászólása Aug 16, 2007 /
 
Csak érdekesség gyanánt. A régi cuccok között turkálva találtam rá a 80-as évek "magyar STK-jára".
Ezt a Remix gyártotta 70W-ot tudott.

REMIX.jpg
    
(#) Norberto válasza tbence3 hozzászólására (») Aug 16, 2007 /
 
Lehet, hogy célszerű lenne feltölteni ide is a HE-re, hogy véletlen se vesszenek el azok a képek! Ugyanis ATW.HU-ba, UW.HU-ba, EXTRA.HU-ba nem lehet számítani sajnos, bármikor bármiért törölhetik a fiókot...
(#) tbence3 válasza Norberto hozzászólására (») Aug 16, 2007 /
 
akkor majd átméretezem, mert kicsit sok így ide is felrakni képenként 1 és 5 mb-t
(#) Tomi20 válasza tbence3 hozzászólására (») Aug 16, 2007 /
 
mindenképpen méretezd át, mert így semmit nem látni belőlük, ugyanis gördíteni kell a képet, és nem lehet egyben látni az egész képet...
(#) Norberto válasza Tomi20 hozzászólására (») Aug 16, 2007 /
 
Ez csak böngészőtől függ
(#) raron válasza Norberto hozzászólására (») Aug 16, 2007 /
 
Idézet:
„ATW.HU-ba, UW.HU-ba, EXTRA.HU-ba nem lehet számítani”


Ez nagyon is igaz! Az osztályunk honlapja az atw.hu-n volt fenn. Egyszer csak szó nélkül törölték adatbázissal együtt.(Lehet, hogy nem tetszett nekik, hogy adatbázisban tartom a töb100 megabyte-nyi képet. ezt ugyanis nem számolja bele a max 500megába.)

Az Email-ra nem válaszoltak, amikor felhívtam őket egy teljesen hozzá-nem-értő, csak is azt tudta mondani, hogy "biztos valaminek nem felelt meg, és a robot törölte..." Amikor kérdeztem, hogy adatbázisból egy régebbi/mentett-et nem tudnának odaadni, azt se tudta miről beszélek...

A legjobb egy DynDNS + Router + P1gép 256Mbrammal + Debian Linux + Apache2
Sé nincs megkötés, csak a hdd mérete... És ha jól láttam valakinek volt egy 3,?? exabytos vinyója
(#) tbence3 válasza Norberto hozzászólására (») Aug 16, 2007 /
 
Kérésetekre lekicsinítettem, de ide nem volt már erőm feltölteni.
De itt van
(#) Tomi20 válasza tbence3 hozzászólására (») Aug 16, 2007 /
 
egész fajin lett. HGLI égőt raktál be? Mert akkor érdemes lenne letörni a búráját, mert akkor sokkal kevesebb ideig kellene világítani a nyákokat.
(#) tbence3 válasza Tomi20 hozzászólására (») Aug 16, 2007 /
 
Tudom de én ráérek Amúgy akkor nem kellet voltna ilyen magasra csinálni, de szerintem így is jó. Legalább is nekem.
(#) kerteszsasa hozzászólása Aug 16, 2007 /
 
Hello
Most lettem kész a forrasztóállomásom dobozolásával.
A kapcs rajzot MaSTeRFoXX oldaláról töltöttem le.
A parkettanyák után itt a parkettadoboz
(#) Frankye válasza kerteszsasa hozzászólására (») Aug 17, 2007 /
 
Nem rossz! Bár az első képen "érdekes" ( ) a LEDek bekötése! :hehe: (Először azt hittem, végleges, de aztán megnyugodtam. )
(#) Csibi hozzászólása Aug 17, 2007 /
 
Sziasztok
Az "Erdekes kutyuk"-nel talaltam. Time Fountain optikai illuzio, egyszerusitett valtozat.
Tegnap este 2 ora alatt sikerult osszedobnom. Egy 555-os a lelke az egesznek.
Rajz + video itt:
Bővebben: Link

555.jpg
    
(#) Tomi20 válasza Csibi hozzászólására (») Aug 17, 2007 /
 
Heló
Ez nagyon fajin. Az egyik honlapon láttam egy komolyabbat, asszem' PIC-es volt, meg UV ledekkel volt megvilágítva az UV aktív folyadék. Ha valaki belinkelné, akkor megköszönném neki.

Egyébként én sokkal többre tartok egy ilyen tök egyszerű projektet, mint egy agyon PIC-elt valamit(bár azok is fajinak), mert ezt egy kezdő is el tudja készíteni, és nagyon látványos. Mégegyszer gratula hozzá.
(#) Csibi válasza Tomi20 hozzászólására (») Aug 17, 2007 /
 
Hali
Itt az eredeti link:
Az oldal vegen van egy youtube-s film na az az igazi!
PIC nelkul is meglehet csinalni szepen. A lenyeg, hogy a vizcseppek folyamatosan csepegjenek ugyanazzal a sebesse'ggel. Sajnos injekcios tuvel nem lehet olyan szepen kihozni a vizcseppeket, valami jobb megoldast kell talalni.
Ha tobb idom lesz valoszinu osszehozok majd egy UV-st is .
A valosagban ezek sokkal szebbek mint a videon.
Probaljatok ki
(#) Attila86 hozzászólása Aug 17, 2007 /
 
Akkor lesz a legjobb, ha a cseppek csepegésének frekvenciája egész számú többszöröse a villanások frekvenciájának.

Javítva.
(#) Tomi20 válasza Csibi hozzászólására (») Aug 17, 2007 /
 
kössz a linket.

Attila86: Ha jól gondolom, akkor ahányszorosa a villanás frekvenciája a víz csepegetésének frekvenciájánál, annyi vízcsepp lesz látható egyszerre. (de szép magyar mondat lett) Jól gondolom? Pl.:víz freki 60Hz, LED freki 60Hz, akkor egy vízcsepp. Ha víz freki 120Hz, akkor két vízcsepp látható.
(#) Csibi hozzászólása Aug 17, 2007 /
 
Igen, olyankor tunik ugy mintha a cseppek allnanak a levegoben. A legnehezebb a dologban, hogy a vizcseppek egyforma meretuek kell legyenek es a csepegesi frekvenciajuk sem valtozhat rovid ido alatt, kulonben ugy latjuk mintha ossze vissza ugralnanak.
(#) Moderátor hozzászólása Attila86 hozzászólására (») Aug 17, 2007
 
Véletlenül kétszer küldted el ezt a hozzászólást, az egyiket töröltem.
(#) Braf válasza (») Aug 17, 2007 /
 
nem 2x küldte hanem az első rossz volt és a hibát a 2. ban javította:
"frekvenciájával" --> "frekvenciájáNAK"
(#) Moderátor hozzászólása Braf hozzászólására (») Aug 17, 2007
 
Kösz, javítom!
(#) lgyk válasza Csibi hozzászólására (») Aug 17, 2007 /
 
Egész jó!

UV LED-del és fluoreszcens löttyel (ha nincs más kéznél, akkor a tonik is fluoreszkál egy kicsit) még jobb lenne.

A legjobb kontraszthoz minimálisra állított kitöltési tényező kell (555 állítható 1% alá is). Ez sajnos a fényerő rovására megy.

A mellékelt rajznál egy kicsit sok LED van az 555 kimenetéről járatva, tranyóval egészségesebb lenne. 10*20 mA a felirat szerint...
(#) Csibi válasza lgyk hozzászólására (») Aug 17, 2007 /
 
A rajzot a netrol linkeltem. Most, hogy nezem a helyzet meg rosszabb 3x10LEDx20mA=600mA , szegeny LM555 csak 200mA terveztek, tranyo mindenkepp szuksegeltetik.
Kosz az eszrevetelt!
(#) raron válasza lgyk hozzászólására (») Aug 17, 2007 /
 
Idézet:
„ha nincs más kéznél, akkor a tonik is fluoreszkál egy kicsit”

Te jó ég... én iszonyú sok tonikot iszok....
Én is fluoreszkálni fogok?
(#) kerteszsasa válasza Frankye hozzászólására (») Aug 17, 2007 /
 
Azért néz ki ilyen furán, mert ez nem az eredeti kapcs rajz. Kicsit átalakítottam, és így 2 óra használat után is alig voltak langyosak az alkatrészek. /persze nem ezzel a hűtőbordávalbordával/
(#) kerteszsasa válasza Csibi hozzászólására (») Aug 17, 2007 /
 
A sárga szövegkiemelő filctoll gyönyörűen világít uv-ben.
Csak szét kell szedni és egy kevés vízben kiáztatni belőle a tintát. Próbáld ki
Következő: »»   105 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem