Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   250 / 563
(#) (Felhasználó 46585) válasza Cavalier hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Maradj az eredetinél, az osztott kamrással nagyon nagy lesz a trafó szórási induktivitása, nagyon lassú lesz a gatemeghajtás bekapcsoláskor.
(#) Cavalier válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Rendben, köszi! Akkor kireszelem belőle az elválasztó csíkot.
(#) nyekk válasza szell69 hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Üdv
" Pulzed tig"-et (első rajz) megépítheted,működőképes ,ki van próbálva.
(#) mpisti válasza nyekk hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Bár alu hegesztésére -mint ahogy korábban már írtam, bevonat nélküli pálcával- egyik sem alkalmas, de ahogy írtad, az általad javasolt gép után építve működik. Annyi kiegészítéssel, hogy a D3-D4 dióda után levő R1 ellenállás nem a pozitív,hanem a negatív kimeneti kapocsra csatlakozik a tirisztorok után.
(#) nyekk válasza mpisti hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Igen,diódák hibásan( D3-D4 )vannak berajzolva,de az elektronika teszi a dolgát a pulzálás is állítható igény szerint.Tesztelés során,egy 135A pálcás hegesztő adta az áramot,dolgozik szépen.Ha valaki DC TIG -et szeretne építeni,annak merem ajánlani.
(#) nyekk válasza nyekk hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
ja és egy kép ,(hogy ne a levegőbe beszéljek)
persze némi gyakorlás még elkel :yes:
(#) mpisti válasza nyekk hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Nem a diódák vannak hibásan berajzolva,hanem az R1 ellenállás bekötési pontja. Ugyanis ennek az áramköri résznek az a dolga, hogy a gyújtófeszültség értéke állandó legyen a gyújtásszögtől(áramszabályzó poti állásától) függetlenül. Tehát gyakorlatilag a tirisztorokkal kellene hogy párhuzamosan legyenek a diódák az R1 ellenálláson keresztül. Ha helyesen van bekötve, akkor a minimális áram nagyságát valójában az R1 ellenállás értéke határozza meg még akkor is,ha a tirisztorok már kikapcsoltak(0 fok folyási szög).
(#) szell69 válasza mpisti hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Szia István,
Sajnos nem találok AC TIG kapcsolást,esetleg neked van ilyen kapcsolásod?
(#) szell69 válasza nyekk hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Szia,
Milyen tirisztorokat használtál,és a Tr2 trafót,hogy kell megtekerni?
(#) mpisti válasza szell69 hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Kapcsolás még csak lenne, de nem tartalmaz alkatrész értékeket, és építési leírást. Kizárólag szervizcélra való.
(#) nyekk válasza szell69 hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Tirisztorokat hegesztőáramtól függően válassz .A TR2 én egy pc táp EI(33 as,azt hiszem) ferrit magjára tekertem ,0,2 mm es huzalból,1X 150 menet a prímer,2x 150 a szekunder. Úgy tíz perc bekapcsolás után picit melegedett a trafó ,lehet a 0,2 huzal helyett vastagabbal, kéne megtekerni, vagy más oka van,még nem jöttem rá,de ezzel majd dobozoláskor még eljátszadozok egy kicsit.
(#) nyekk válasza mpisti hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Engem az is érdekelne ,kösz
(#) erdgab válasza nyekk hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Esetleg ez,nem érdekel?
(#) nyekk válasza erdgab hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Érdekelni érdekel,de egyenlőre az egyszerű trafós is feladta a leckét.Azért kösz,majd egyszer ha" nagy "leszek,talán belevágom a fejszém egy ilyen projektbe is
(#) Temela válasza mpisti hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Üdvözlet!

Engem is érdekelne, (ha megkapható) legalább lehetne "csámcsogni rajta". -Ki tudja, hátha még valamilyen másikkal összevethető vagy ötlet meríthető akár az érték nélküli rajzokból is...
(#) Titusz99 hozzászólása Jan 19, 2012 /
 
Sziasztok!

Van egy KINZO inverteres hegesztőm, mely bekapcsoláskor megadta magát.
Elfüstölt benne a VIPER20E ic és környezetében 2-3 alkatrész és az egyik IGBT-hez tartozó snubber áramkör ellenállása.
Valószinűleg az IGBT-k is.
Kérdéseim:
Ez mitől lehet?
Milyen IGBT-t ajánlotok hozzá ami elérhető?
Van-e mód ilyen baleset elkerülésére az áramkör módosításával?
A nyák azonosítója:KENDE80-100S

Üdv.:Titusz
(#) tpeter25 válasza Titusz99 hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Az igazat megvallva nem vagyok nagy szakértő, csak 1 Macit építettem meg, de találkoztam a problémáddal. Elképzelésem szerint a viper20 ic szolgáltatta a vezérlőfeszültséget az áramkörnek. Ha a vezérlőfeszültség működés közbe megszűnik, az igbt-k elhaláloznak. Hogy a snubbert mi nyírta ki gőzöm sincs, talán egy feszültség tüske.

Biztosmegoldás nincs, talán ha a vezérlőfeszültséget egy külön hálózati trafó szolgáltatná, bár ez esetbe figyelni kell a feszültségesésre, ami a túl hosszú hosszabbítón lép fel..
(#) Pásztor István hozzászólása Jan 25, 2012 /
 
Sziasztok!

Javítok egy MERKLE TE161DC Invertert. Valakinek ha volna kapcs rajz hozzá nagyon megköszönném.
Pista
(#) mpisti válasza Pásztor István hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Ennyi van, a többit a rajzon szereplő helyen megnézheted.

merkle.PNG
    
(#) Pásztor István válasza mpisti hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Szia mpisti!
Nagyon köszönöm, de ez nem az amit keresek.
Azon az oldalon sok minden van, de TE161 DC rajzot nem találtam meg. Ez a gép érdekesen van megcsinálva. A segéd tápot a fő áramkörből állítja elő, ami nem nagy baj. Azonban a leragadás gátló megoldás valami furcsa megoldás lehet, aminek a lekövetésében gondoltam segítene a rajz. Működik a meghajtás, a meghajtó trafón megfelelő jelalak van, meg az IGBT k helyén is szabályos négyszög. Egyszer már össze raktam, működött szépen, csak 3.25 ös pálcával majdnem maximumon üzemeltetve egy idő után megint meghalt a végfok.
Ennek keresem az okát. Ugye, ha nincs a kimeneten feszültség, akkor hibát kellene jelezzen, normális esetben. Másik típusú inverter ezt meg is teszi, amit úgy szoktam becsapni, hogy ráakasztok egy 12V os külső tápot a kimenetére.
Na ez nem reagál az ilyesmire.
Bekapcsoláskor felvillan a azthiszem piros led és az után csak a zöld világít, pedig ugye a kimeneten nincs feszko.
Na nyomozok tovább.
Köszönöm még egyszer
Pista
(#) mpisti válasza Pásztor István hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Egy fotót feldobhatnál, hátha okosabbak lennénk a gép belseje láttán. Sok gép van,amelyiknek a belseje teljesen egyforma, csak a neve más.
(#) Pásztor István válasza mpisti hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Íme néhány kép a belsőről.
(#) Pásztor István válasza Pásztor István hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Ezt mutatja a kis Orosz.
Az IGBT helyén, meg a meghajtó trafón.
Kicsit kinagyítva látható, hogy nem megy 50 százalékig.
(#) Phile80 válasza Pásztor István hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Ismerős a helyzet. A leválasztó trafó kapott amikor tönkrementek az IGBT-k. Tehát ha cseréled, biztos jó lesz, mert a jelalak az jó. Ha a gyártótól veszel javító IGBT kitet, a trafót alapból adják hozzá. Ezekben a 140A körüli inverterekben 112303-as számú trafó szokott lenni, de ha megmondod a számát lehet tudok segíteni.
(#) kovacs.zotya válasza Phile80 hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Leválasztó alatt az impulzus trafót érted?
(#) Pásztor István válasza Phile80 hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Phile80!
Igazad lehet, én is gondoltam erre.
Már kibányásztam a trafót, csak vissza is tettem, hogy megtudjam mutatni a jelalakokat.
Mi a véleményed, ha csinálok egyet bele.
Mondjuk a MACI meghajtóját készíteném el úgy ahogy abban van.
Négy tekercs, egymásra jól elszigetelve, kiegészítve a diódával. Egyébként mennyiért lehet a gyártótól rendelni javító készletet?
(#) Phile80 válasza kovacs.zotya hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
aha, a flyback
(#) Phile80 válasza Pásztor István hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Én ellövöldöztem vagy 3 szett IGBT-t, mire rájöttem erre a dologra. Amint kicseréltem a trafót, onnantól kezdve tökéletes lett a gép. Gondolom nem véletlenül adják a kithez. Megnéztem a rossz trafót amúgy átütésvizsgálóval és 500V alatt átütött. A kit ára kb 6000-7000+áfa (4db IGBT, a trafó, meg két dióda).
Nézd már meg a számát a trafónak, kiváncsi vagyok, mert ugyanez a gyártója annak, amit én is használok.
(#) szell69 hozzászólása Jan 26, 2012 /
 
Sziasztok,
Ezt az IGBT-t a "maci" kapcsoláshoz lehet használni?
(#) X Sügi X válasza Pásztor István hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Ajajjj...
Azt hiszem lassan össze kell szednem magam.
Ez kísértetiesen hasonlít az Elektrosta-ra..
Vasárnap körülre felrakom már a rajzot. Rég megígértem..
Következő: »»   250 / 563
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem