Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Feszültség stabilizátor
 
Témaindító: amex, idő: Márc 17, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 44
(#) potyo válasza Dudus hozzászólására (») Aug 18, 2007 /
 
Nekem gyanús, hogy rá van írva ilyen 230V 1.75A
(#) Pafi válasza potyo hozzászólására (») Aug 18, 2007 /
 
Az nem 400W, hanem 400VA, de hadd ne én magyarázzam el a különbséget!

Pár éve kb. 4000 Ft-ért kapható volt a HQ-Nedisben autós laptoptöltő, és még jó is volt. Szerintem érdemesebb megvenni, mint megépíteni.
(#) trtk hozzászólása Aug 18, 2007 /
 
ez van ráírva a laptop töltőmre: Input: 110-240v~1.5A
output: 19v 3,42A
(#) Dudus válasza trtk hozzászólására (») Aug 18, 2007 /
 
Azon kellene elmerengeni, hogy ha 110-230V - ig működik , de csak egy áramérték van megadva, akkor az 110V-hoz vagy 230V-hoz esetleg számtani vagy mértani középértékükhöz van megadva. Esetleg a bekapcsolási max. áram?

Nekem a DELL töltője 100-240V 1,5A felirattal rendelkezik. És fullra lemerült akkuval felvesz 250mA-t 230V-on, ami ha a mérési hibámat is hozzáveszem max 60W, ami fedi is a valóságot.

Egyszóval nem tudom mit írnak rá, de balgaság. Másrészt a kapcsolóüzemű táp lenne a legrosszabb hatásfokú
(#) kaszarobert hozzászólása Aug 18, 2007 /
 
Bocs 19*3,42 az nem 64,98 VA?
Persze, hogy ez wattban mennyi arról gőzöm sincs. De, hogy nem 400 az biztos...
(#) Dudus válasza kaszarobert hozzászólására (») Aug 18, 2007 /
 
Az egyik primer a másik szekunder teljesítmény! Ne keverd! a kettő között a különbség a veszteségek lehetnek.
(#) Pafi válasza Dudus hozzászólására (») Aug 18, 2007 /
 
Effektív értéket adnak meg. A felvett áram nagy, rövid idejű impulzusokból áll, aminek az effektív értéke (vagyis melegítő hatása) sokkal nagyobb, mint az abszolút középértéke. Te a kéziműszereddel abszolút közepet mérsz, hacsak nem "True RMS" mérőd van.

A fölvett teljesítmény viszont nem az effektív értékkel arányos, hanem még be kell szorozni a teljesítménytényezővel, ami ilyen áramalaknál 1-nél sokkal kisebb.
(#) Pafi hozzászólása Aug 18, 2007 /
 
Egyenáram esetén viszont a teljesítménytényező 1, tehát egyenáramon 1VA=1W!
(#) potyo válasza Pafi hozzászólására (») Aug 19, 2007 /
 
Nekem aztán nem kell magyaráznod. A 400W-ból már láttam, hogy csak ez lehet, és úgy jött ki neki a 400W (ami persze valójában nem 400).
(#) Pafi hozzászólása Aug 19, 2007 /
 
Ja, bocs, nem figyeltem!
(#) kaszarobert hozzászólása Aug 19, 2007 /
 
Tehát elég neki egy 19v egyenáramú 70w-os ill. 70va-es táp Amire az előző oldalon csodajó kis kapcsolás van!
(#) potyo válasza kaszarobert hozzászólására (») Aug 19, 2007 /
 
70W, mert egyenáram.

De ha csak használni akarod autóban, akkor lehet, hogy 12V-ról is elmenne. Az akkut természetesen nem töltené, de ha arra nincs szükség, akkor kár bonyolítani a dolgot. Én tennék egy próbát vele. Ha kevés a 12V, nem megy tönkre semmi, megy gép a saját akkujáról...
(#) Dudus válasza Pafi hozzászólására (») Aug 19, 2007 /
 
Nincs true rms mérőm de ha a a tápban van aktív PFC akkor is csal a kéziműszerem? Bármilyen furcsa is de van benne aktív PFC és ha jól tudom annak a teljesítménytényezője 0.95 től jobb. ( kérlek javíts ki ha tévedek! )

Összedobok egy kis mérést este és rakok be képet az áramról. Csak a szkóp ernyőjét tudom fényképezni, remélem jó lesz.
(#) Dudus válasza potyo hozzászólására (») Aug 19, 2007 /
 
Teszteltem egy Gericom, egy Dell és egy MSI géppel. Kevés a 12V nem indul el.
(#) potyo válasza Dudus hozzászólására (») Aug 19, 2007 /
 
Ha van aktív PFC, akkor már pontosabb értéket mutat a műszer. De hogy tényleg van-e aktív pfc, az majd az áram alakjáról derül ki. A feliratnak nem lehet hinni manapság.
(#) potyo válasza Dudus hozzászólására (») Aug 19, 2007 /
 
Tehát ezek nem mennek 12V-ról. Tipust nem tudok mondani, de másik fórumon már volt erről szó, és akinek ott kellett volna ilyen átalakító, végül nem épített, mert az övé megy 12V-ról. Egy próbát mindenképpen megér.
(#) Dudus válasza potyo hozzászólására (») Aug 19, 2007 /
 
Nem abból hittem el. Van benne egy vezérlő IC egy böszme induktivitás egy FET pár marék alkatrész és a kimenete megy a primer pufferkondira... Picit visszarajzoltam és kikerestem az IC adatlapját, mert rossz volt a táp és nem volt kedvem 25000HUF-ot fizetni érte.
(#) potyo válasza potyo hozzászólására (») Aug 19, 2007 /
 
Ja az kimaradt, hogy az akksiját benne kell hagyni, ha megy is 12V-ról, mert indítózáskor csúnyán leesik a feszültség, és 10V-ról már biztosan nem megy.
(#) Dudus hozzászólása Aug 19, 2007 /
 
Nos egy 3 Ohm-os ellenállást iktatva a primer oldal betápjába, íme az áram alakja PFC-vel és nélküle.

Az első képenegy nem PFC-s tápegységen 1:10-es mérőfejjel vizsgálva látszik az áram . A kiszámolt csúcsérték kb. 0.7A. A tápegységre megadott érték 1.5A az adattáblája szerint. Ez ebből azzal a jelalakkal ami a képen látszik nemigen jön ki effektív értéknek

A másodikon egy PFC-s táp látszik ugyanazzal a terheléssel. Látszik, hogy nem olyan keskeny az áramimpulzus, mint PFC nélkül, de a színuszos lefolyástól még így is messze van. A csúcsérték kb. 0.3A tehát kisebb az áramimpulzus de szélesebb.

Azt a ronda jelet mellette egy 1:100-as mérőfejjel a hálózati feszültségről csináltam. Nem egy szépség

Ha valaki mér, mielőtt kipurcantja magát vagy a szkópját vegyen egy leválasztótrafót!


Vennem kellene egy PC-s szkópot, elnézést a minőségért.
(#) Pafi hozzászólása Aug 19, 2007 /
 
Idézet:
„Bármilyen furcsa is de van benne aktív PFC és ha jól tudom annak a teljesítménytényezője 0.95 től jobb. ( kérlek javíts ki ha tévedek! )”


Hát én is azt gondolnám, hogy 0,95 fölött kellene lennie, de a jelalakok alapján ennek a PFC-nek más a véleménye!

U.i.: Tök jó szkópod van!
(#) Dudus válasza Pafi hozzászólására (») Aug 19, 2007 /
 
Stimmel, nekem sem tetszik , amit láttam. Ez egy LITE-ON táp és még nem láttam ehhez hasonlót notebook-hoz.

- Aktív PFC, (ami nemigen működik, bár még csinálok egy tesztet teljes terheléssel is, mert elképzelhetőnek tartom, hogy terhelésfüggő a hatásfok (halovány remény ). Mondjuk ahogy nézegetem a jelalakokat azért "válámi ván....de nem áz igázi....")

- Szinkron egyenirányítás.

- 20V 6A! , bírja a strapát.

Belinkelek két képet róla.

A szkópot nagyon szeretem, még én is tudok vele mérni

(#) mcganyer hozzászólása Aug 20, 2007 /
 
Üdv! nekem is egy hasonlo cucc kéne 12V-19V-ra de elég lenne 1A. Ha valakinek van vmi jo egyszerü rajza és felteszi annak elöre is köszönöm!
(#) Muri válasza mcganyer hozzászólására (») Aug 20, 2007 /
 
Ebből a felső. Ez egyébként egy lézer projektor tápja. MC34063at is lehet használni hozzá.
(#) mcganyer válasza Muri hozzászólására (») Aug 21, 2007 /
 
köszi asszem ez jo is lessz
(#) mcganyer hozzászólása Aug 21, 2007 /
 
mundjuk csak azt nem tom hogy olyan ic-t honnan ások elő
(#) potyo válasza mcganyer hozzászólására (») Aug 21, 2007 /
 
MC34063-at?

Elmész a sarki elektronikai üzletbe. Ha ott nincs, akkor a következőbe. Rendesebb üzletben kell lennie.
(#) trtk válasza mex hozzászólására (») Aug 21, 2007 /
 
Ennek a uc3843-as ic-nek mi a megfelelője
(#) Dudus válasza trtk hozzászólására (») Aug 21, 2007 /
 
UC3843A
IP3843A
CS3843A
PL3843A
KA3843A
LM3843A
GM3843A


Pl. ezek, ha jól értettem a kérdést.
(#) mcganyer válasza potyo hozzászólására (») Aug 21, 2007 /
 
ez mind szép és jó csak erre nincsenek olyanok
(#) mcganyer hozzászólása Aug 21, 2007 /
 
vagy mégis juhéé
Következő: »»   4 / 44
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem