Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   106 / 1679
(#) Csibi válasza kerteszsasa hozzászólására (») Aug 17, 2007 /
 
Kosz az otletet!
Ki fogom probalni amint beszerzek egy par UV ledet.
(#) Attila86 válasza Tomi20 hozzászólására (») Aug 17, 2007 /
 
Tomi20!
Majdnem jó. Ha a villogási freki 60Hz és a víz csepegése 120Hz, akkor minden második cseppet fogjuk látni. Ha másodpercenként 600 csepp esne le, akkor pedig minden tizedik cseppet látnánk.

Egyébként ez érdekes téma, például ugyan ezen optikai csalódás okán van a forgó gépekkel felszerelt helyiségegben a világítás három külön része három külön fázisra kötve.
Mert ha nem lenne, akkor pl. az 50000-res fordulatszámmal forgó marógép állni látszana. Ez persze balesetveszélyes.

Frankye!
Köszönöm!
(#) lgyk válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 17, 2007 /
 
Sőt, ha a villogás egy hajszálnyival gyorsabb, mint a csepegési sebesség, akkor a vízcseppek látszólag lassan visszafele csöpögnek... :yes:
(#) Attila86 válasza lgyk hozzászólására (») Aug 17, 2007 /
 
Pontosan!
(#) Attila86 hozzászólása Aug 17, 2007 /
 
Ha pedig a villogás nagyon gyorsan menne és a csepegést is sikerülne elég komolyan felturbózni, akkor maga a villogás (szaggatás) nem is látszódna. Csak hogy szépen visszafelé csepegnek a cseppek, a szem számára folyamatosan!
Mehetne rögtön a csodák palotájába.
(#) Csibi hozzászólása Aug 17, 2007 /
 
Nekem mar csak egy problemam van, illetve ketto. Mit lenne jo hasznalni csepegtetonek???
Az injekcios tut probaltam, el lehet vele szorakozgatni de nem az igazi. Perfuzios csepegtetot nem lehetne vajon erre celra folhasznalni?
A legjobb lenne valami amibol nagy cseppek potyognak viszonylag gyorsan.
Aztan ha egy edenybol csopog a lotty amit pici pompaval mindig toltok, akkor a vizszintre is ugyelni kell majd, hogy az is allando legyen, kulonben a viznyomas valtozasa miatt hol gyorsabban, hol lassabban fog majd csopogni. Ezt gondolom egy tulcsorgoval meg lehet oldani, vagy nem?
Otleteket szivesen varok.
(#) maTaKee hozzászólása Aug 17, 2007 /
 
Miért itt beszélitek meg? Ennek a Topicnak az a neve hogy: "Ki mit épített?"
Ahányszor feljövök az oldalra mindig azt látom, hogy ez a topic az elsők közt van és én meg örülök, hogy végre valaki csinált valamit és akkor hátha énis kedvet kapok hozzá és énis megépítem (vagy hasonló más érzések), aztán meg látom hogy csak ti beszélitek meg a gondjaitokat... Tisztára letör engem!
(#) Müszi válasza maTaKee hozzászólására (») Aug 17, 2007 /
 
nem vagy egyedül...
(#) Csibi hozzászólása Aug 17, 2007 /
 
maTaKee, Muszi, Bocs.

Valakinek ha van valami jo otlete az pls kuldje mailbe aztan majd beszamolok a fejlemenyekrol.
(#) Braf válasza Csibi hozzászólására (») Aug 17, 2007 /
 
Szerintem ehez nyissatok egy új topikot.
(#) maTaKee válasza Müszi hozzászólására (») Aug 17, 2007 /
 
Köszönöm az együtt érzést!
(#) Moderátor hozzászólása maTaKee hozzászólására (») Aug 17, 2007
 
Azért úgy látom, a moderátorok nélkül is egyre jobban érzitek, hogy mi miért és hogyan van az oldalon :yes:

És valóban, a nem ide tartozó dolgokat a saját, megfelelő helyükön beszéljétek meg!
(#) gtk hozzászólása Aug 18, 2007 /
 
Sziasztok !

Legutobbi szorakozasom eredmenye Bővebben: Link
(#) pbalazs válasza gtk hozzászólására (») Aug 18, 2007 /
 
Zsír.
Éppen ilyen van nekem is, csak még nem indítottam be.
Tudnál képet csinálni a hátuljáról is?
(#) Kovidivi hozzászólása Aug 18, 2007 /
 
Hello! építettem egy lm1036-os ic-s sztereó hangszínszabályzót. ez fogja a jelet szabályozni két tda7294-előtt (majd lefűrészelem a felesleges nyákot, és még nem tapasztaltam azt a "bizonyos" hangszórólebegést). lesz még a dobozban két darab an6884-es kivezérlésjlező is (már csak nyákra kell ültetni), meg koppanásgátló (ő még darabokban hever )
Off: tud vki mondani tippet, honnan szerezzek be ilyen lyukraszteres próbanyákot? Hogy tetszik? véleményeket várok. Köszi!
(#) Attila86 válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 18, 2007 /
 
Mondjuk Lomexből! Kiküldik...
(#) borvendeg hozzászólása Aug 18, 2007 /
 
Hello mindenkinek én egy elektromos kapuvezérlőt készítek mellékelek pár képet véleményeket kérek...
(#) gtk válasza pbalazs hozzászólására (») Aug 18, 2007 /
 
Holnap csinalok kepet , most nem otthonrol irok..
(#) Ant hozzászólása Aug 18, 2007 /
 
HI!
Íme az én labortápom, pár szó róla:
-a szabályzó részt ezen az oldalon találtam:electronics-lab (0-30V 0-3A)
-A feszöltség mérő részben egy atmega8 ketyeg a beépített adc-n mérem a feszültséget osztóellenállással.
-Az áramkört egy ~110W-os trafó hajtja meg, ami min. 20 évvel ezelőtt kirakat világítást táplált.

Ant

Képek az áramkörről:
(#) maTaKee válasza Ant hozzászólására (») Aug 18, 2007 /
 
Nekem tetszik, csak az a szigetelő szallag... wháá :no: Amúgy zsír!
(#) gtk válasza Ant hozzászólására (») Aug 18, 2007 /
 
Szia !

Azt a szigeteloszalagot tenyleg szedd le onnan..
Engem az AVR-es resze erdekelne a dolognak. Mekkora referencia fesz-el mersz es milyen pontossaggal tudsz 8 biten merni?
(#) raron válasza gtk hozzászólására (») Aug 18, 2007 /
 
Ossz el 30-at 256-al.
Az eredmény: 0,1171875
(#) Thomas10100 hozzászólása Aug 18, 2007 / 1
 
Sziasztok!

Íme a saját készítésű erősítőm.

ORION SE-260 a lelke, minden panel át van tervezve, csak hogy elférjen

Amúgy nem tudom hány W-os, de tuti nagyobb mint az eredeti 60W-ja

A kivezérlés jelző kéken világít, csak a képeken nem látszik
(#) vicsys hozzászólása Aug 18, 2007 /
 
Ez pedig az én jóöreg barátom, több mint 10 éve. Igaz nem PIC-es és nem többszáz wattos, egy kicsit már ütött-kopott, de nagyon bírja a kiképzést...

táp.JPG
    
(#) gtk válasza raron hozzászólására (») Aug 18, 2007 /
 
Ja.

Mondjuk 10BITes az ADC. Ha kihasznalja , akkor: 0,029V pontossag.
De nem veletlen kerdeztem ra. Az Ant altal belinkelt oldalrol van egy link egy ilyen VA meterre, es ott .00 pontosagot latni a kepeken.
Egyebkent pontosan ezen vagyok elakadva, hogy elegendo lenne labortapba a 100-ad V pontossag??
(#) gtk válasza vicsys hozzászólására (») Aug 18, 2007 /
 
Szia !

Atereszto tranzisztoros vagy tirisztoros a tapegyseg?
(#) árpix válasza borvendeg hozzászólására (») Aug 18, 2007 /
 
Szia ! Nekem tetszik !!! mi az a két egyforma a tetején ?
(#) vicsys válasza gtk hozzászólására (») Aug 18, 2007 /
 

Egyik sem. Sima LM317 van benne. Sokmindent indítottam már ezzel. Quad-tól a pákáig már mindent akasztottam rá...
(#) gtk válasza vicsys hozzászólására (») Aug 18, 2007 /
 
+- os? LM317,337-el?
(#) árpix válasza Ant hozzászólására (») Aug 18, 2007 /
 
jó lesz az , csak csinálj valami szép előlapot hozzá , megérdemli mert egy nagyon jó kis táp !
Következő: »»   106 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem