Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   853 / 1681
(#) proli007 válasza Mybuster hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Hello!
Megfelel arra egy LS244-es IC is, pld. ezen módon, ha a tápfeszültsége az IC-nek 5V. Mindössze annyi a feladat, hogy a G lábakat egy-egy ellenállással a tápra húzod és egy-egy G bemenet lehúzásával az irány megváltozik. (Lehet a kettő közé egy invertert is tenni, hogy egyidőben a kettő ne tudjon bekapcsolni)
üdv! proli007
(#) Mybuster válasza proli007 hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Köszi szépen!
(#) Flatlander hozzászólása Jan 25, 2012 /
 
Sziasztok!

Tegnap építettem egy aluláteresztő szűrőt.Nem lett a legtökéletesebb vannak vele bajok de úgynézki lassan megoldódik.
(#) davidovics válasza Flatlander hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Szerintem nagyon is jól néz ki!
(#) dudassandor1 válasza Flatlander hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Jó ez Maestro! Esetleg a vezeték beforrasztása a panelon lehetne szebb (csatival esetleg), de nincs benne kivetnivaló! Gratulálok én is!!
(#) klemo86 válasza Flatlander hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Az a sötétkék ellenállatka mint ha kicsit melegedne Az előlapot csak úgy használjuk szerelőlapnak, ha el tudjuk takarni a kellemetlenségeket (potik anyái). Egyébként szép
(#) Flatlander hozzászólása Jan 25, 2012 /
 
Hát köszi a panelen a forrasztás előben szerintem szebb,azért ilyen mert nemakartam külön panelt és így ide fogattam a puffert és a hidegítő kondikat is azért nem csatlakozós mert azt akartam hogy minden vezeték alul menjen be.Igen gondolkoztam rajta hogy belül kéne felfogatni de szemből a gomb pont akkora hogy eltakarja így annyira nemvészes,nyomtatok majd hozzá feliratozott elő és hátlapot.Az ellenállat nem melegszik amikor a panelt fényképeztem még egy percet sem volt bekapcsolva ilyen a szine a fénykép is csal mert telefonos csak vakuval
(#) totya694 válasza klemo86 hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Üdv

A F5-öt is dobozolom de nem vagyok túl büszke rá

DCP_4576.JPG
    
(#) detonat hozzászólása Jan 26, 2012 /
 
Üdv mindenkinek. Napokban építettem egy nyák-levilágítót szkennerböl.
(#) Izeg. válasza detonat hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Igényes,és szép. Jó hogy belefértek a neonok a szkennerbe.

(egyébként a lévilágításhoz nem uv csövek kellenének?Vagy én le vagyok maradva?)
(#) dizi válasza detonat hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Üdv
Nagyon tuti,milyen csöveket tettél bele?
(#) detonat válasza Izeg. hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Az egyik barátomtól származik az ötlet, ő már több nyákot is készített vele, kb. 15 perc a megvilágítási idő (gyártó-típustól függ), egyszerű 8w-os neon csöveket használtam. Lehet, több mint valószinű, hogy UV csövekkel kevesebb idő kell az előhíváshoz, de nekem a 15 perc is jó
(#) pooler válasza detonat hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Szia! Mi a scanner pontos típusa? Mintha erre lett volna szabva
(#) golem hozzászólása Jan 26, 2012 /
 
Sziasztok!
Én utatkozás kép csináltam egy próba tápot meg egy monitor vezérlőt. A képek itt #1148044]
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Itt van, megcsináltam helyette:Bővebben: Link
(#) detonat válasza pooler hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Üdv, scanner tipusa Xerox 2400 One Touch.
(#) golem válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Köszönöm.
Nekem nem müködöt ki irta a linket
(#) Mybuster hozzászólása Jan 26, 2012 /
 
Tudom nem nagy dolog, mivel volt rá időm így elkészítettem a Modell repülőm navigációs fényét! 4db kék Cree led és 1 SMD piros van benne! Fogyasztás csekély 100mA Bővebben: Link
(#) pooler válasza detonat hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Köszi!
(#) totya694 válasza totya694 hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Még 2 kép az F5-ről.Majd kap még tölgy vagy bükk elő és hátlapokat.
(#) dudassandor1 válasza totya694 hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
*, nekem nagyon bejön a "gépezet"!!!
(#) mate_x hozzászólása Jan 26, 2012 /
 
Sziasztok!

Az újonnan készülő forrasztóállomásomhoz átalakítottam egy Solomon forrasztópákát. Várom az észrevételeket, hogy nektek bejön-e ez így?

Üdv, mate_x
(#) szkrep válasza mate_x hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Nem túl merev az a vastag vezeték? A gyárijával is az a baj, hogy kemény, nem szilikonos.
(#) Attila86 válasza mate_x hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
A vezeték hőre keményedő? Mert a pákák vezetékét hőálló anyagból készítik, hasonlóképp pl a vasalókét is.
(#) mate_x válasza szkrep hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Nem merev, a gyárinál sokkal hajlékonyabb. Biztonságtechnikai kábelből van.
(#) mate_x válasza mate_x hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Így simán fel lehet tekerni.

páka5.JPG
    
(#) klemo86 válasza totya694 hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Ja, kicsit rusztikus még, de majd bátyád ad neki
(#) lidi válasza mate_x hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Mit alakítottál rajta ? Miért nem volt jó a gyári állapot ?
(#) mate_x válasza lidi hozzászólására (») Jan 26, 2012 1 /
 
Került bele egy hőérzékelő a hidegponti hőmérséklet mérésére, a fém részéhez vezeték az ESD védelemhez és egy érintkező, hogy az állomás érzékelje, hogy a páka be van-e dugva vagy nincs. Ez a vezeték pedig még hajlékonyabb is, mint az eredeti.
(#) Schnitt válasza mate_x hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 

az enyém is ilyen, elsőre vékonynak tűntek az erek, de tartós használatot is bírja, nem melegszik a kábel.
persze vigyázni kell vele, hogy ne érjen a pákahegyhez, de cserébe nem kell bírkózni a vezetékkel, mint az eredeti kábelével.
Következő: »»   853 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem