Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   854 / 1681
(#) mark.budai válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Az eredeti az volt? Én sajnos nem ezt tapasztaltam, egy helyen szerintem körbe is van szigszalagozva a vezeték. (És eredeti van rajt.)
Máté, nekem tetszik, szép úja páka, nekem sajnos már nem így néz ki.. Nekem is az egyetlen bajom a drótjával van a pákának, meg az a hülye pipa tuchel a végén.. Kényelmesebb lenne nekem is úgy, mint a Tied.
[off]Hétvégén a kezemben volt egy Weller páka (kattogós), talán 2x,05mm2-es vezeték volt rajt. De azt a drótot öröm volt megérinteni! Forrasztás közben, kb. mintha nem lenne ott semmi!
(#) mate_x válasza Schnitt hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Én olyan drótot választottam, amiben 2 vastag és 6 vékonyabb vezeték van, így ilyenekkel nem kell foglalkoznom
(#) mate_x válasza mark.budai hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Köszi
(#) hibbantpasi hozzászólása Jan 27, 2012 /
 
Sziasztok!

Közeleg a tavasz, tehát megerőltettem magam és összeraktam a leendő nagykapu vezérlését.(Nyákot tervezni-gyártani nincs energiám...)

üdv: hp

Kép0190.jpg
    
(#) janikukac hozzászólása Jan 27, 2012 /
 
Sziasztok!

Mi újra szünetelünk (állami ünnep itt ), így suli sem volt... Már csodáltam, hogy nem kérdezitek, hova vesztem munkákkal, hát, most összedobtam végre 4 hónap alatt ezt a kis fejlesztőt PIC-re. Még októberben elkészült a panel, a drága gimi miatt meg minden szünetelt.

Ami érdekes volt számomra, hogy leteszteltem az új forrasztóónomat, mert az előző tekercs elfogyott. Pontosan 1 év alatt olvasztottam el 200g-ot, most kaptam karira egy 100g-osat. Valami német állítólag, de úgy fut, hogy csak na. Obi-s a cucc. Eddig ez a 4. fajta ón amim van, de kifogásolhatatlan.

A panel eredetije Dávid Vilmost illeti (villmosd) , én PICit átdolgoztam, mivel nem tudtam volna a PDF-ből rendesen dolgozni.
Használni tudom a 12F és 16F széria néhány PIC-jét ledekkel, gombokkal, kijelzővel, stb. Eddig Kónya könyvéből az ~50. oldalon tartok (a 400ból.) Remélem szépen haladok majd. A példaprogramok odébb vannak, de nem is az a célom, hogy mindent egyből, csak szépen lassan... :- )


Üdv!
(#) nagysasy hozzászólása Jan 27, 2012 /
 
Sziasztok !

Először írok ide. Annyit rólam, hogy elektronikai képzettségem nincs de az elektronika érdekelt mindig is. Eddig ahány panel megcsináltam az majdnem elsőre működött, amelyik nem abban sokan segítettek itt.Ami ezúton szeretnék megköszönni. Majd teszek még fel képeket hogy miket csináltam még.
A mostani munkám a Vicsys féle big clock.
(#) papa43 válasza janikukac hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Alakul.
(#) janikukac válasza papa43 hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Köszönöm, igyekszem ! Volt 1-2 malőr, pl: rosszul kötöttem be egy kapcsolót, majd át kell húzzam dróttal, meg kicsivel fúrtam ki először a távtartót. De az egész azzal kezdődött, hogy vettem 1 1000ft-os szárat, 0,8-asat. Befogtuk állványosba ( 2000 fordulatosba ) haveromé, nekiestünk, és bele is tört elsőre... A hibáiból tanul az ember, ugyebár? :- )
(#) sanykaraj válasza nagysasy hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Nagyon szép munka irigylésre méltó :yes:
(#) nagysasy válasza sanykaraj hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Köszi.
(#) nagysasy hozzászólása Jan 27, 2012 /
 
Persze az óra még nem teljes hétvégén végleges lesz remélem akkor felteszem az új képeket.
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Gratulálok. Szépen haladsz. Ma már nem írnám mint a kezdetekkor, hogy hagyd a PIC-et későbbre. Mégegyszer gratulálok hozzá, szépen fejlődsz.
(#) zenetom válasza janikukac hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Szia!
Az átkötés minősége kicsit rontja az összképet, de belefér, gratula!
Bár kinek-mi, de egy 18F-es fejlesztőpanel jobb lett volna.
A Kónya féle PIC-es könyvet én is egy pár nap alatt kiolvastam, egész jól le vannak írva benne a dolgok.
(#) janikukac válasza zenetom hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Zolika: Köszönöm, igyekszem, de látom, észre is vettétek !

Zoli bácsi: Köszönöm Köbmester! Tőled igazi elismerés!

Zenetom: Szeretnék először kisebb vezérlőkön tanulni. Tudom, hogy a 18F családon egyszerre mindent könnyen megtanulhatnék. Én nem így szeretném. A kicsitől a nagy felé, fokozatosan. Így döntöttem !
Az átkötés tudom, de nem volt rendes drótom, ezt is alig, hogy kotortam..
(#) Mybuster válasza janikukac hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Gratula szép munka! Csak így tovább!
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Szép munka, gratulálok!
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Köszi mindkettőtöknek !
(#) nagysasy válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Köszi !
(#) slogan válasza janikukac hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Szia !

Nini ,néhány ismerős alkatrész
Gratulálok ,tényleg jó úton haladsz !

Üdv
(#) janikukac válasza slogan hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Bizony! A LED-ek és az elkók ! Remélem látod, jó helyre kerültek a cuccok!

Köszi még egyszer a segítségedet !
(#) slogan válasza janikukac hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Igazán nincs mit !
Készíts még sok szép kapcsolást !
(#) bankimajki válasza janikukac hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Szia, kezdesz a gyakorlatba egész jól belejönni. Ideje hogy elméletben is kicsit fejlődj. Egy fontos dolog, ha megemlítesz valakit, akkor légyszíves tiszteld meg annyival hogy kiírod a teljes nevét. (És ha irodalmat említesz, akkor annak is a teljes címét írd ki.) Amennyiben kell egy nagyon szuper elektronikai könyv, akkor abban tudok segíteni. Írj egy p.m.-et és elküldöm neked.

Üdv.: Miki
(#) janikukac válasza bankimajki hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Szia!

Köszönöm ! Igazad van, még az elméleten van mit csiszolni ! :yes:
Köszi a kritikát!
(#) Frankye hozzászólása Jan 28, 2012 /
 
Janikukac, nagysasy!
Mindkettőtöknek gratulálok, mind a kettő igen szép munka!
(#) DJanosi hozzászólása Jan 28, 2012 /
 
Üdv! Ma reggeliben felélesztettem a V merőmet az elején figurázott aztán sikeresen beindult ! Mondhatni pontosan mer viszont van kis eltérés és az annak tudható be hogy eddig nem sikerült beszereznem oda illő finom beállítású trimert ! Na meg nem volt 10M Ohm ellenállásom igyhát ideiglenesen összeforrasztottam néhány kisebb értékű ellenállást! Hátulütője ennek a műszernek az hogy sajnos a kijelző felül van !
Üdv:Levente
(#) Frankye válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Alkotó fórumtárs készített egy paneltervet erre a kapcsolásra, amely "T" alakban egymáshoz csatlakozó két NYÁK-ból áll össze. Tapasztalatom szerint igen jól működik, és megoldja az Általad kifogásolt elrendezés valóban létező hiányosságát, könnyen rögzíthető az előlaphoz/szerelőlaphoz. De a Tiéd is szép munka. (Ez a pici eltérés nem olyan mértékű, hogy komoly gondot okozzon, akár még a multiméter is tévedhet ennyit...)
Gratulálok, szép lett!
(#) mrobi válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
A kapcsolási rajz publikus?
(#) DJanosi válasza Frankye hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Igyekszem ezután is szép munkákat kesziteni !
Megépítem azt is majd amit ajánlottál ! De most egyenlőre a PIC es panelmérőt kell befejezzem !
Üdv:Levente
(#) DJanosi válasza mrobi hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Természetesen !

Schema[1].pdf
    
(#) janikukac válasza Frankye hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Köszönjük Frankye !
Következő: »»   854 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem